مقاله ها

در این بخش شما می توانید مقالات مرتبط با وو وی تائو و یا مرتبط با دیگر رشته های رزمی را مطالعه کنید. در صورتیکه مایل هستید مقاله شما در قسمت مقالات سایت قرار بگیرد ، آنرا به صورت کامل و بدون ایرادات املایی و نگارشی به آدرس info@wuweitao.ir ایمیل نمایید تا با نام خودتان بر روی سایت قرار بگیرد. مقاله شما پس از بازبینی و تایید ” سی فو قهرمانی ” بر روی سایت قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که این سایت در انتشار یا رد مقاله ارسالی شما مختار است و هیچ تضمینی برای انتشار مقاله ارسالی شما پس از دریافت آن داده نمی شود.


ضربه مستقیم در مقابل هوک

ارسال توسط در ۱۰ آبان ۱۳۹۷ در دسته‌بندی نشده, مقاله ها, مهمترین ها | ۲ دیدگاه

ضربه مستقیم در مقابل هوک

مشت مستقیم در مقابل ضربه هوک موفق است یا ضربه منحنی ؟ احتمالا در لحظه اول این سوال برایتان تمسخرآمیز باشد چرا که فکر می کنید مشت مستقیم کوتاه تر است پس در مقابل ضربه هوک بهتر از ضربه منحنی عمل می کند . دقیقا موضوع مهم ما همین تفکیک این دو تکنیک از یکدیگر می باشد. در سبک وو وی تائو و همچنین در سبک وینگ چون...

ادامه مطلب

بودن یا داشتن

ارسال توسط در ۸ آبان ۱۳۹۷ در مقاله ها | بدون دیدگاه

بودن یا داشتن

علم روانشناسی شاخه های بسیار زیادی با عناوین مختلف دارد. اما تمام این شاخه ها افراد را در دو گروه تقسیم بندی می کنند. گروه الف را انسان های “داشتنی” و گروه ب را انسان های “بودنی” می نامند. گروه الف که درصد بسیار بالایی از انسان ها را شامل می باشد به افرادی گفته می شود که شخصیت خود را با اندوخته...

ادامه مطلب

فلسفه کونگ فو

ارسال توسط در ۶ آبان ۱۳۹۷ در مقاله ها, مهمترین ها | بدون دیدگاه

فلسفه کونگ فو

ببری باش قوی و تیز چنگال ولی از کنار آهوی بی پناه آرام و راحت بگذر

ادامه مطلب

سبکهای ورزش رزمی=ضعیف کشی

ارسال توسط در ۱۰ دی ۱۳۹۵ در مقاله ها | ۴ دیدگاه

سبکهای ورزش رزمی=ضعیف کشی

سالهای بیشماری است که سبکهای مختلف رزمی ابداع شده اند و در سطح جهان توسط بیشماری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد . افراد زیادی در این سبکها به رتبه استادی رسیده اند و مقالات بسیاری درمورد فنون و روشهای حمله و دفاع نوشته شده است .

ادامه مطلب

هنر استفاده از انرژی مغناطیسی بر روی بدن به روش چی گونگ

ارسال توسط در ۲۸ آذر ۱۳۹۵ در مقاله ها, مهمترین ها | ۲ دیدگاه

هنر استفاده از  انرژی مغناطیسی بر روی بدن به روش چی گونگ

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت ابزارهای جدید الکتریکی و گسترش مراکز صنعتی، انسان، همواره تحت تاثیر امواج الکترومغناطیسی با طیف های فرکانسی مختلف قرار می گیرد و این امواج بر روی ساختار های بدن تاثیرات گوناگونی بر جای می گذارند. امروزه زندگی اکثر افراد با این امواج آمیخته شده است و تقریبا تمامی لوازم موجود در پیرامون انسان به نحوی از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند.

ادامه مطلب

سازمان جهانی در مورد سبکهای کونگ فو یعنی چه؟

ارسال توسط در ۲۳ آذر ۱۳۹۵ در اخبار آکادمی, اطلاعیه ها, مقاله ها | بدون دیدگاه

سازمان جهانی در مورد سبکهای کونگ فو یعنی چه؟

یکی از مطالبی که در میان سبکهای کونگ فو مخصوصا وینگ چون در ایران مطرح میباشد موضوع سازمان جهانی است.در ایران بسیاری به داشتن سازمان جهانی اکتفا کرده و خود را معتبرتر از دیگر سبکها میدانند در صورتی که این موضوع کاملا بیمورد میباشد زیرا اصلا کونگ فو سازمان جهانی به آن عنوان معروف همانند کمیته بین المللی...

ادامه مطلب

فیزیولوژی چی گونگ

ارسال توسط در ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در مقاله ها, مهمترین ها | بدون دیدگاه

فیزیولوژی چی گونگ

فیزیولوژی،مطالعه ساختمان بدن و چگونگی عملکرد آن است و اثرات آنی و دراز مدت تمرین و مشارکت ورزشی بر دستگاههای مختلف بدن که شامل تغییراتی همچون: افزایش ضربان قلب، تنفس،حرارت بدن و ... است را مورد بررسی قرار می دهد.

ادامه مطلب

راهبردهای تغذیه ای

ارسال توسط در ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در مقاله ها, مهمترین ها | بدون دیدگاه

راهبردهای تغذیه ای

از نظر علمی تغذیه عبارت است از مجموعه فعل و انفعالاتی که موجب می‌شوند موجود زنده مواد مغذی را دریافت داشته و آنها را به مصرف رشد و نمو و نوسازی بدن برساند و انرژی لازم برای انجام اعمال حیاتی و سایر فعالیت‌های مربوطه را تأمین کند.

ادامه مطلب

خود سازی با طعم هنرهای رزمی

ارسال توسط در ۲۰ دی ۱۳۹۴ در مقاله ها, مهمترین ها | ۲ دیدگاه

خود سازی با طعم هنرهای رزمی

مرد" تائو " فقط زمانی از بازوهایش استفاده می کند که راه چاره ی دیگری نداشته باشد و در مبارزات خود، اصلا احساس شور و شعف نمی کند. اگر از مبارزات خود احساس شادی کند، به این معنی است که از کشتار انسان ها لذت می برد.کسی که از قربانی کردن انسان ها خوشحال شود نمی تواند اراده ی خود را نشان دهد ( تائو ته چینگ / تالیف: لائوتزو).

ادامه مطلب