عکسهایی از دومین سمینار سال ۱۳۹۳ (هفتم شهریور)

دومین سمینار سال ۱۳۹۳ در تاریخ هفتم شهریور ماه در سالن رزمی مجموعه ورزشی زیتون برگزار شد. این سمینار طبق گذشته راس ساعت ۱۰ صبح و با صحبتهای کوتاهی توسط سی‌فو قهرمانی آغاز شد که با لباس رسمی سمینار را آغاز کردند و بعد از آن نیز برای تعویض لباس و پوشیدن لباس رزمی، ادامه سمینار را به سی‌فو مهرداد عسگری واگذار نمودند.

سی‌فو قهرمانی قبل از شروع آزمون از هنرجویان متقاضی شالبند بالاتر، ابتدا به توضیح در مورد “چی کوئن” و موارد استفاده آن پرداختند و هنرجویان به تمرین و تکرار قسمتهای گفته شده از این مبحث پرداختند. مبحث “چی کوئن” که به درگیری ها و مبارزات آزاد می پردازد، شامل بخشها و قسمتهای مختلفی ست که هنرجوان سازمان “وو وی تائو” در طی تمرینهای خود با آنها آشنا می شوند و روحیه جنگندگی و اعتماد به نفس خود را بیش از پیش ورزش می دهند و برای درگیری‌های ناخواسته و یا شدید خود را آماده می کنند. همانطور که گفته شد در این سمینار نیز گوشه هایی از این مبحث، تمرین و تشریح شد. بعد از تمرینات لازمه نوبت به آزمون هنرجویانی شد که تقاضای دریافت شالبند بالاتر را داشتند و سی‌فو قهرمانی به همراه سی‌فو عسگری و سی‌هینگ غضنفری هنرجویان را محک زدند.

یکی از مواردی که هنرجویان متقاضی شالبند سبز باید بتوانند آن را به خوبی انجام دهند اجرای فرم اول و پایه “وو وی تائو” یعنی فرم “سیو نیم تائو” است. با این تفاوت که اجرای این فرم برای اخذ شالبند سبز در حالت معمول “جینگ ما” (نشست پایه در سبک وو وی تائو و در سبک های هم خانواده) نیست و باید آن را در حالت ” ما بو” (ma bo) یعنی حالت نشست اسبی انجام دهند. در حالت نشست اسبی‌(mabo) هنرجو پاهای خود را باز کرده و روی آن خم میشود به طوری که زاویه زانوها به ۹۰ درجه برسد و یک چوب را طوری روی هر دو پای خود قرار می دهند که موازی با سطح زمین بوده و نه به عقب و سمت شکم سر بخورد و نه از روی زانوها به زمین بیافتد. و سپس فرم سیو نیم تائو را باید شمرده و صحیح انجام دهند که ۱۰۰ البته برای بسیاری از هنرجویانی که تمرین لازمه را نداشته اند این مورد بسیار سخت می آید.

wuweitao-seminar 7-6-1393-43

پس از آن نوبت به هنرجویان شالبند رنگی(سبز، آبی و …) رسید که متقاضی دریافت شالبند بالاتر بودند و سی‌فو قهرمانی نفر به نفر ایشان را مورد آزمایش در رده خود قرار دادند. بعد اتمام آزمون هنرجویان و پایان پذیرفتن تمرینهای آنها، سی‌فو قهرمانی به درخواست چند تن از مربیان و هنرجویان تازه وارد مدارکی که سالها قبل از استادان خود و از کشور آلمان دریافت کرده اند را به نمایش گذاشتند و به سوالات هنرجویان پاسخ دادند و در این میان نیز از تمامی هنرجویان پذیرایی مختصری انجام شد.

عدم حضور شاگردان سی‌فو هادی باغ سروی برای چهارمین بار پیاپی، با اعتراض هنرجویان و مربیان و حتی سی‌فوهای دیگر همراه بود.

یکی از نکات جالب این سمینار اجرای چند درگیری نمایشی توسط هنرجویان آکادمی کرج به مدیریت سی‌فو شایان‌فر بود که با استقبال سایر هنرجویان روبرو شد. به طور کلی هنرجویان آکادمی کرج و افرادی که نزد سی‌فو شایان‌فر فعالیت می کنند جزو منضبط ترین و فعال ترین هنرجویان سازمان محسوب می‌شوند.

عکسهایی از این سمینار را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

دومین سمینار سال ۱۳۹۳

3 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *