در این قسمت شما می توانید تمامی سوالات خود را در رابطه با سازمان وو وی تائو و آکادمی و سایر مطالب مرتبط مطرح کنید.

سوالات خارج از مبحث تایید نخواهند شد.

———————————————————————————————————————–

1062 Responses

 • با سلام
  در اکادمی مرکزی تهران از همون جلسات اول برای هنرجویان مبتدی تمرین در سطح خودشون با ادمک چوبی انجام میشه ؟

  • با درود
   بله هنرجویان از همان ابتدا فنونشان را روی آدمک کار می کنند و حتی فرم‌ها روی آدمک آموزش داده می‌شوند تا هنرجویان از همان ابتدا مهارت پیاده کردن فنون روی حریف را فراگیرند.

 • سلام این چه رفتاری شاگردهای اخراجی دارند ؟؟؟
  بهروز قویدل سبک زده به اسم سئولیم کونگ فو
  شایان فر هم سبک زده به اسم وو وی کونگ فو
  اسم دزدی در روز روشن

 • سلام بر سی فو قهرمانی بزرگوار. وقت بخیر. آیا در حال حاضر آکادمی سازمان وو وی تائودر شهر قم نماینده ای برای آموزش سبک شما دارد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • با درود به شما. خوشبختانه ما توانستیم بعد از مدتی بررسی کارهای نماینده قبلی سازمان در قم به موارد غیر سازمانی ایشان پی ببریم و خود ایشان با خروج از سازمان رضایت ما را جلب کردند. در حال حاضر نماینده ای برای آموزش در قم نداریم.

 • سلام خدمت شما
  میخواستم بپرسم ایا ورزش شما مبارزات رینگی هم دارد و اگر ندارد چگونه میتواند من را با یک مواجه واقعی اماده کند و ترس من نسبت به این مواجه را برطرف کند
  من مدت زیادی به ورزش کاراته پرداختم و با وجود فنون بسیار قوی ای که در فرم ها بود هیچکدام در مبارزات این ورزش به نام کمیته استفاده نمیشد و صرفا نمایشی بودند

 • سلام بر استاد قهرمانی بزرگوار. وقت بخیر.
  آرزوی سلامتی وموفقیت بیش از پیش برای شما استاد دلسوز را دارم.
  همیشه عزیز و پاینده باشید.

 • سلام بر استاد قهرمانی بزرگوار.وقت خوش.
  1-یک هنرجوی رزمی (اختصاصا هنررزمی وو وی تائو) باید اصولا برای شروع ودرادامه آن باید دارای چه ویژگیهایی باشد تا شاگرد قابل قبولی برای استادش بشود؟
  2- یک استاد هنررزمی باید چه ویژگیهایی داشته باشد؟ آیا اصولا صرفا دارا بودن مهارتهای فنی عالی برای آموزش هنر رزمی کافیست؟و تشخیص یک استاد رزمی قابل قبول توسط هنرجوی رزمی است یا اساتید دیگرباید این استاد رامورد تایید قراردهند؟
  ازاینکه بازهم برای پاسخگویی وقت میگذارید صمیمانه سپاسگزارم.

  • با درود
   یک هنرجو باید در فراگیری فنون کوشا باشه و سعی کنه به آموزه های مربی یا استادش پاییند باشه
   و یک مربی و یا استاد هم باید همانند یک پدر، دلسوز هنرجوهاش باشه و در امر تعلیم و تربیت فکری و فنی هنرجوهاش نهایت تلاشش رو بکنه.
   تشخیص یک استاد خوب توسط هنرجویان هم مقدوره بشرطی که هنرجوها اون رو مقدس و بزرگترین ندونند و روی اون تعصب نداشته باشند تا بتونند خوبیها و بدیهای اون رو ببینند.

 • سلام دوباره حضور استاد قهرمانی بزرگوار. وقت بخیر.
  ازاینکه لطف فرمودید، وقت گذاشتید وپاسخ سوالاتم را کامل فرمودید صمیمانه ازشما سپاسگزارم. ان شاء.. بزودی (بعد از فروکش شدن نسبی کرونای دلتا) درنزد آقای شفایی زاده در شهر قم -با اطمینان قلبی کامل باتوجه به توضیحات دقیق و صادقانه شما- افتخار شاگردی شما استاد عزیز را خواهم داشت.
  امیدوارم همواره سالم و موفق باشید.

 • سلام بر استاد قهرمانی بزرگوار. وقت بخیر.
  1- هدف شما از یادگیری هنرهای رزمی در آغاز و آموزش حرفه ای آن در زمان فعلی چه بوده است؟
  2- مزیت و نقطه بارز برتری سبک ارزشمند وو وی تائو نسبت به سایر هنرهای رزمی برای مثال کونگ فو شائولین چه مواردی است؟
  از اینکه برای پاسخگویی وقت می گذارید صمیمانه از شما سپاسگزارم.

  • با درود.
   زمانی که بنده در سال 1352 هنوز یک جوان 13 ساله بودم با دیدن اولین فیلم رزمی که یک فیلم کاراته ای بنام پنجه های مرگبار بود شیفته ورزش رزمی شدم و فراگیری سبک کاراته را شروع کردم که انگیزه تنها علاقه کودکانه بود و با دیدین فیلم بروس لی شیفته خود او و کونگ فو شدم و به فراگیری کونگ فو توآ روی آوردم . پس از وقوع انقلاب اسلامی و فرار کردن میرزاییء از طریق یکی از شالبند سبزهای آنزمان که باهم دوست شده بودیم و به توصیه ایشان سبک کونگ فو شائولین را که ایشان از طریق فیلمها و کتب و مقاله ها فراگرفته بود شروع کردیم. از حق نگذریم چیزی که ایشان در آنزمان ابداع کرده بود بقدری عالی بود که بعد از 48 سال سابقه رزمی خودم باید بگویم تقریبا بی نقص بود و بنده هنوز قبولش دارم. بهرحال پس از سالیان تمرین در آن رشته برای فراگیری کونگ فو اصیل تصمیم به سفر به کشورهای خارج گرفتم که ماجرایش در سایتمان نوشته شده است و میتوانید مطالعه کنید. پس در آغاز هدف خاصی جز یک علاقه نبود اما بعدها که در خارج با استادان مختلف آشنا شدم و افتخار شاگردیشان را پیدا کردم پی به دنیای عمیق هنرهای رزمی برده و جهت خودسازی به ادامه آن پرداختم.
   سبک وو وی تائو نسبت به سبکهای دیگر مزایای بسیار قابل توجهی دارد که متاسفانه توضیحش در اینجا نمیگنجد ولی به همین چند کلمه بسنده می کنم و میگویم که تئوری ساختاری وو وی تائو با تمام سبکهایی که بنده میشناسم تفاوت دارد و مبارزه کردن را از زاویه ای متفاوت با دیگر سبکهای رزمی می بیند و به همین دلیل مبارزه کردن در مقابل حریف بسیار آسانتر و سیستماتیک تر از هر سبک دیگری است.
   موفق باشید

 • سلام سی فو
  مگر قوانین یک سازمان هنررزمی چقدر سخت است که این همه آدم برای زیر پا گذاشتن آن اخراج شدند
  میشه لطفا این قوانین رو بگید

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم ایا برای بانوان هم اموزش این هنر وجود داره؟

 • سلام من حدود 50 سال دارم و سیاتیک کمر هم دارم خواستم بپرسم که میشود سبک شما را آموزش دید یا نه ؟ در ضمن من قبلا زمان جوانی کمی هم کوک سول کار میکردم .

  • با درود . مسلما تا زمانی که سبک ساخت خود را عرضه کنند چیزی جز سبک ما برای آموزش دادن ندارند زیرا نزد ما آموزش دیده اند . مگر اینکه تغییراتی در حرکات داده باشند و به اسم سبکی جدید در حال آموزش باشند که ما اطلاعی از آن نداریم.

 • سلام به تازگی سبک هایی رو میبینم که شبیه به اسم سبک شما هستند اما مستقل هستند به ظاهر!
  مثلا وو وی کونگ فو یا سئولیم کونگ فو این ها زیرشاخه سازمان شما هستند یا خیر؟

  • با درود
   این دو سبکی را که نام بردید توسط دو لاشخوراستفاده میشود که انگل سازمانمان شده بودند و ما ارتباطمان را با آنها قطع کردیم و آنها اقدام به استفاده از این نامها برای ادامه سو استفاده شان نمودند و مورد تایید ما نیستند.

 • با سلام، سوالم این هست که ورزشهای رزمی و مخصوصا کونگ فو و سبک شما را در سنین بعد از 45 سال هم میشه شروع کرد؟ متشکرم.

  • بادرود فراوان.ما بارها نوشته ایم و باز تاکید می کنیم که سبک ما هنر رزمی است و نه سن و نه تنومندی جسمانی بلکه تنها درک و تمرین حرکات کافیست تا هر کسی از زن و مرد و جوان و مسن که علاقه به فراگیری این هنر داشته باشد را
   که نزد ما ثبت نام می کند طوری آموزش دهیم تا در کوتاهترین زمان بتوانند براحتی از خود در مقابل اشرار دفاع کنند.

 • سلام
  پیشاپیش عید شما مبارک
  استاد الان که ما نمیتونیم بیایم تهران باید چیکار کنیم
  همینطور منتظر مهیا شدن شرایط برای سفر بنشیینیم ووقتمان را هدر بدیم؟
  من از سی فو سعادت در باره آموزش مجازی سوال کردم و ایشون گفتن اولش باید بیای تهران چون تمرینات حسی هست و بصورت مجازی نمیشود فنون را حس کرد
  استاد تمرینات یا فنونی هست که ما بتونیم فعلا اونارو یاد بگیریم تاکرونا تموم بشه و بتونیم بیایم تهران؟

  • با درود به شما و تشکر از لطفتان.
   اول میخواستم تا برایم بنویسید که آیا شما عضو سازمان ما هستید یا نه؟ اگر عضو نباشید تنها زمانی میتوانید از طریق مجازی آموزش ببینید که در ابتدا یکبار به آکادمی تشریف ببرید و عضو سازمان شوید و بعد از امکانات آموزش مجازی استفاده کنید.ولی اگر عضو هستید میتوانید از آموزش مجازی استفاده کنید و نیازی به تمرینات حضوری ندارید تا مشکلات کرونا رفع گردد.

 • سلام
  شما گفتید از بدن ساز ی ضربه ای برای تحمل ضربات محکم استفاده نمیکنید و این عمل مرگ تدریجی را رقم میزند
  اما به هر حال ممکن است درمبارزه ضربه هایی را بخوریم (مثلا حریف ناگهان حمله کند وغافلگیر شویم) واگر نتوانیم ضربه را تحمل کنیم ومبارزه را ادامه دهیم مغلوب میشویم
  برای تحمل درد چه راهکاری دارید؟

  • با درود
   وقتی می گوییم انسان بر اثر تصادف با اتومبیل آسیب می بیند بدان معنی نیست که نباید اتومبیل سوار شد و یا از خیابان عبور نکرد بلکه بدان معناست که هنگام اتومبیل رانی و یا عبور از خیابان باید تمام سعی و کوشش برای تصادف نکردن و صدمه ندیدن انجام گیرد چرا که بر اثر تصادف بدن انسان آسیب می بیند. پس با احتیاط تمام و آگاهی کامل به خلوت بودن خیابان عبور کنیم و هنگام رانندگی دقت کافی را داشته باشیم.

 • سلام استاد
  میشه لطفا فرم های وو وی تائو را نام ببرید
  آیا فرم های وو وی تائو همان فرم های وینگ چون به روش تهاجمی است؟

  • با درود. همانطور که در کامنت قبلی توضیح دادم در وو وی تائو همان فنون که در وینگ چون استفاده میشود به اضافه فنونی که بر خلاف تئوری وینگ چون میباشد ولی در سبک ما وجود دارد استفاده شده است. فرمهای ما نامهای خاص خود را دارند و با نامهای سیو نیم تائو و چام کیو و غیره نامیده نمیشوند.

 • سلام استاد آیا فرم سیو نیم تائو در وو وی تائو با فرم سیو نیم تائو در وینگ چون تفاوت دارد؟

  • با درود به شما. بله فرم سیو نیم تائو در وینگ چون درجا اجرا میشود و بر طبق تئوری وینگ چون که بر اساس روش تدافعی است به حالت سکون اجرا میشود ولی در سبک وو وی تائو این فرم که حاوی حرکات ابتداعی و اساسی است با همان حرکات اما به شکل تهاجمی اجرا میشود زیرا بر اساس مطالعات بنده کلا سبک سیو لیم کونگ فو که سرمنشا وینگ چون میباشد تمام فنونش را بر مبنای روش تهاجمی استفاده میکرده ولی در صورت اینکه حریف زودتر حمله کند همان فنون به حالت تدافعی استفاده میشود که این حالت در کل سبک وینگ چون به شکل تدافعی مورد استفاده قرار میگیرد اما در سبک وو وی تائو در ابتدا این فنون در حالت تهاجمی استفاده میشود . یک نمونه از این تکنیکها که هنوز در سبک وینگ چون به شکل اصیلش یعنی سیو لیم کونگ فو اجرا میشود تکنیک پاک سائو است که همچنان هم برای دفاع و هم برای حمله استفاده میشود ولی متاسفانه تعداد بسیار اندکی از این فنون در هر دو حالت حمله و دفاع در وینگ چون استفاده میشوند.

 • سلام استاد گرامی ببخشید چند تا سوال از شما داشتم من چند وقتی هست دارم دنبال ی رشته مناسب میگردم حداقل برای دفاع از خودم چون وضع خیابونا بسیار‌ ناامن شده و همه دست کم سلاح دارن به خصوص موقع زور گیری که با قمه تیکه تیکه میکنن طرف رو اولش بین چند رشته دو دل شدم نمیدونستم کدومش بهتره بعد به کونگ فو شائولین علاقه مند شدم ولی بعدش فهمیدم اون چیزی که تو فیلم ها میبینیم نبوده به علاوه در ایران آنچنان که در چین هست تعلیم داده نمیشه خلاصش کنم بعد از کلی تحقیق درباره رشته های رزمی به تای چی و وینگ چون علاقه مند شدم بعدش بهم گفتن تای چی موقع درگیری خیابانی به درد نمیخوره و برو سراغ وینگ چون ی مدت تو اینترنت دنبال بهترین استادان این رشته می گشتم تا اینکه با شما و سبک شما آشنا شدم و بهش علاقه مند شدم و خیلی دوست دارم یاد بگیرم حالا به نظر شما شروع در سن ۱۸ سالگی دیر نیست؟ به علاوه ی سری حرف ها درباره رشته وینگ چون شنیدم که میگن فقط برای درگیری تن به تن و در فاصله نزدیکه و به درد درگیری ۱ به چند نمیخوره آیا درسته؟ والا قضیه خیابونا ی جوری شده آدم با ترس راه می ره تو خیابونا یک بار هم گوشیم رو دزدیدن دیگه کلا با ترس میرم تو خیابون و دنبال تنها چیزی که هستم اینه که یاد بگیرم چطوری در برابر انواع سلاح سرد بخصوص در درگیری ۱ به چند از خودم دفاع کنم ولی بعضی ها بهم میگن وینگ چون این قابلیتو نداره آیا درسته؟

  • روزتان بخیر
   این سوالتان راجع به وینگ چون را لطفا از آنهایی بپرسید که وینگ چون را قبول دارند و تمرین می کنند چرا از ما می پرسید که بطور وضوح نوشته ایم که سبک ما وو وی تائو است و کاری با وینگ چون نداریم.

 • با عرض ادب احترام و درود بیکران خدمت استاد قهرمانی، تنها استاد زحمت کش و دلسوز و با وجدان ایران زمین ،که به هیچ عنوان نزاشت سبک به این زیبایی،ریشه دار،قدرتمند، طراحی شده توسط استادان حرفه ای و به خصوص سی فو قهرمانی عزیز،که این سبک وو وی تائو را با تفکر و دانش بالایی خود به تکامل رسانید،آن را ببرد زیر پرچم کسانی که میخواهند آنان را به اسم فدارسیون های بیخودی که فقط سیاست بازی هست، نابود بشود و این کار را نکرد، درود به شرفت، درود به مادری که به شما شیر داد،که انقدر باهوش و با تفکر هستید، که سبکی را در طول این سالها دراز طوری پایه ریزی کردید که شاگرد واقعی میتواند در این سبک و سازمان وو وی تائو تمرین بکند، و شما مثل یک فیلتر ناخالصه ها را جدا میکند و هر کسی نمیتواند مرد میدان در این راه باشد، و انقدر این سبک قدرتمند هست که خیلی ها از هنرجویایی وسط راه از خود بی خود میشوند و خود را خدا میداند، در صورتی که شما تازه بعد از اخذ مدرک سی فویی (شالبند نارنجی) در سبک وو وی تائو تازه درب هایی تازه ای به روی شما باز میشود ولی تا انتها راه و رسید به قله اصلی راه زیاد هست، ولی مرد میخواد که تا آخرش در این راه بمانید ….. خلاصه ای بود از تقدیر و تشکر اینجانب قاسم قاسمی، از استاد، سی فو فیروز قهرمانی عزیز و گرامی، آرزو سلامت و تندرستی برای شما میخواهم، در این ایام کرونایی از خدا میخواهم شما که در کشور آلمان هستید از این ویروس و بلاها در امان باشید، آمین

 • سلام و درود بر سی فو قهرمانی پدر وینگ چون ایران و بنیانگذار سبک جهانی وو وی تائو
  متاسفانه با خبر شدم سی فو قویدل از سازمان جدا شدن لذا چند وقت پیش با یکی از شاگردان ایشان هم کلام بودیم و از ایشان تعریف و تمجید فراوان در امین بودن و امانت دار بودن ایشان می کردن و حتی بر سایر شاگردان قدیمی همچون علی محبوبی و سایرین خرده گرفتن که خیانت در امانت کردن
  بعد از جدایی آقای قویدل فقط و فقط به یک جمع بندی رسیدم و آن این است تا زمانی که ما در ایران قدر نخبگان خود همچون سی فو قهرمانی را نداریم و تا وقتی که ادعای برتری میکنیم هیچگاه پیشرفتی نمی کنیم
  براستی چند تا از اساتید ما تجربه تحصیل و تمرین در خارج از کشور و یک محیط استاندارد را دارند؟ چرا قدر نخبگان را نداریم؟

 • سلام استاد گرامی سی فو قهرمانی عزیز، بنده از شاگردان سی فو قویدل هستم، یک سوال داشتم خدمت شما بزرگوار، آیا شما که در حال حاضر در آلمان هستید، و فعلا نمیتوانید بیایید تهران، و 2 سی فویی ارشد خودتون را تا شالبنده سرخ رساندید، و دیگر با سازمان همکاری نمیکنن، تا شالبند طلایی یعنی ناتمام مانده اند،آخه فرموده بودید از شال قرمز تا طلایی حداقل باید 10 سال کار کرد، حالا سبک انها ناقص مانده، منظورم سی فو قویدل، و سی فو شایانفر هست؟

  • با درود . سبک ما یعنی وو وی تائو مراحل خاص خود را دارد و سبکهایی که این دو سی فو و حتی سی فوهای قبل از این دو عزیز برای خود در نظر دارند ، مراحل خاص خود را دارد و هیچکدام وابسته به مراحل سازمانی ما ندارند در نتیجه آنها هم در راستای تئوری کاری خودشان نیازی به ادامه راه ما ندارند.

 • با درود به سی‌فو قهرمانی
  من در سال ۸۸ شما رو در سمینار قزوین دیدم. زمانی که به باشگاه سی فو مهدی می‌رفتم
  خیلی دلم می‌خواد پس از سال‌ها به وو وی تائو برگردم
  با مطالعه وبسایت دیدم که در قزوین نماینده‌ای ندارید
  آیا در آینده نزدیک برنامه‌ای برای دادن نمایندگی به شخصی در قزوین ندارید؟
  با سپاس و آرزوی پیروزی برای شما

 • با سلام مثل این که آقای قویدل دیگه همکاری نمیکنند من منزلم نزدیک دولت آباده میخواستم سبک زیبای شما رو شروع کنم
  بنظر ایشون خودشون میخوان سبک بزنند درسته؟

 • سلام وقت بخیر سی فو قهرمانی عزیز
  چوب هایی که باهاشون کار میشه 62 سانتی متر هست . می خواستم دلیلش رو بدونم که فلسفه 62 سانتی متر چی هست . با تشکر از شما

 • سلام خدمت سیفو قهرمانی عزیز
  ببخشید سمینار ۲۳ اسفند با توجه به وجود ویروس کرونا در کشور برگزار می‌گردد یا خیر؟

 • سلام استاد در یک کامنت جواب داده بودین که هر چیزی که دیده بشه و علمی بشه و بشه لمسش کرد رو باور دارین اما من اخرش نفهمیدم خدا جزو نادیدنیها هستش و بنا بر این شما اونم چون نمیبینید قبول ندارمن استاد تصحیح بفرمایید استاد این دو موضوع رو از هم که دچار اشتباه نشیم

 • استاد قهرمانی این که خیلی بهتره چون من دوست دارم بدو.نم که در سبک ووی تاوو چجوری باید جلوی این مواردی که گفته شد رو سد کنیم اگر لط بفرمایید توضیح بدین ممنون میشم البته به دیده منت استاد بزرگوار.

  • با سلام . حالا شد یک چیزی . چون برای من تعجب آور است که فردی از من سوالی بپرسد ولی هنوز توجه نداشته باشد که بنده چه سبکی کار می کنم . در سبک وو وی تائو تمام فنون ما بر اساس تئوری وو وی تائو اجرا میشود و چون یکی از مهمترین تفاوتهای تئوری وو وی تائو با وینگ چون و تقریبا اکثر سبکها این است که ما حمله را برای کارمان در نظر می گیریم نه دفاع را در نتیجه اینکه کسی بتواند دست و یا گردن ما را بگیرد تقریبا غیر ممکن است . گیریم که بدون آمادگی ما و غفلتا این کار اتفاق بیافتد ما چه می کنیم؟ باز هم همان تئوری در راس اقداممان قرار می گیرد یعنی با ضربات خود را از چنگال حریف نجات می دهیم . حالا اگر می گویید حریف طوری ما را در بند خود داشته باشد که نتوانیم به او ضربه بزنیم چه کاری انجام می دهیم؟ باید بگویم باید دید که حریفی که چهارچنگولی ما را طوری گرفته است که نتوانیم حرکتی انجام دهیم ، خودش در چه وضعیتی است آیا خود او در آن حالت می تواند حرکتی جز محکم نگه داشتن ما انجام دهد؟ پس ما هم نیازی نداریم حرکتی انجام دهیم و به ریشش میخندیم . البته فنون بسیار زیادی برای رهایی از دست چنین حریفی داریم ولی متاسفانه توضیح کارهای عملی را با نوشتن نمیشود بوضوح بیان کرد و باید این هنر را فراگرفت.

 • با سلام خدمت استاد قهرمانی عزیز سوال در مورد مقابله با سبکهایی مبتنی بر بدل کردن و بر قفل مفصل و قفل گردن و … که زیادن چجوری باید از بدل کردن حرکات وینگ چون جلوگیری کرد و با سرعت بی نظیر وینگ چون در جا اونها رو میخ کوب کرد و این که از جایی که مچمون گیر کرده توضیح بدین که قبل و بعدش چکار کنیم استاد . ممنونم .

  • با سلام لطفا این سوالتان را از استادان و مسئولین وینگ چون بپرسید زیرا بنده سالهای زیادی است که دیگر سبک کونگ فو چینی وو وی تائو کار میکنم و ما روش خاص خود را در مبارزات استفاده می کنیم.

 • سلام
  ممنون از پاسختون
  آموزش مجازی راه نمیندازید؟ شهر من(یزد) تا تهران 9ساعت فاصله داره که اصلا برام به صرفه نیست بیام و برم

  • با سلام. ما سالهاست که آموزش مجازیمان را خصوصا برای افرادی که در شهرستان هستند راه اندازی کرده ایم و به اندازه لازم هم در اینمورد اطلاع رسانی کردیم ولی اگر شما در اینمورد اطلاعات بیشتری میخواهید برای نحوه استفاده از این امکان لطفا با آکادمی مرکزی تماس گرفته و موارد لازم برای استفاده از فیلمهای آموزشی را جویا شوید.

 • با سلام و خداقوت
  اسم سبک وو وی تائو به چه معنی هست؟
  آیا تاریخچه به خصوصی درباره این نام بوده؟ یا دلی و یا ترکیبی هست؟

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  ببخشید استاد منظورتون اینه ک کلا حرکاتایی ک هنرجویان و راهبان شائولین انجام میدن همش دروغ و کذبه؟
  حالا گیریم سحر و جادو وجود نداشته باشه و دروغ باشه ولی ما در قران ایه داریم در مورد صحت سحر و جادو؟!

  • با سلام . دوست عزیز من توانستم جواب این سوالتان را ننویسم و یا طوری که صلاح باشد بنویسم و … اما من هیچوقت در زندگی ام بیرون از عقیده ای که داشته ام کاری را انجام نداده ام و محافظه کاری را هم ضعف بزرگ میدانم و به همین دلایل جواب مناسب را برایتان مینویسم حالا یا از من می پذیرید و یا نمی پذیرید آن دیگر به شما بستگی دارد .شما نوشتید که در قران هم آیه درمورد صحت سحر و جادو وجود دارد . حالا سوال من از شما این است که چه مدرک و سند معتبری صحت نوشته های قران را تایید می کند ؟

 • سلام سی فو قهرمانی عزیز، من نزدیک به دو ماه هست که شروع به یادگیری وو وی تائو کردم و توی این دو ماه فهمیدم که چقدر رشته اصولی و کاربردی ای هست و چقدر بقیه رشته ها دارن دور خودشون میچرخن!.
  من هنوز شما رو از نزدیک ندیدم ولی انقدر تعریفتون رو شنیدم که لحظه شماری میکنم که یا شما بیاید ایران یا من بیام المان که بتونم از نزدیک ملاقاتتون کنم.
  سی فو جان توی فیلم راه اژدها بروس لی، یه قسمتی هست که داره دارت چوبی درست میکنه و در ادامه فیلم، وقتی با مهاجم مسلح به کلت مواجه میشه، اون دارت چوبی رو پرتاب میکنه به دست حریف تا تفنگ از دستش بیافته. من هرجا گشتم توی گوگل به زبان انگلیسی، در باره این دارت چوبی هیچ اطلاعاتی پیدا نکردم. انگار تخمشو ملخ خورده! حالا سوالم اینه که آیا شما چیزی درباره این سلاح پرتابی میدونید؟ چون به نظر خیلی کاربردی میاد، به خصوص در مقابل حریف مسلح; و آیا توی وو وی تائو سلاح پرتابی ای وجود داره؟

  • با سلام اصلا چنین چیزی که شما دارت می نامید ربطی به کونگ فو و هنرهای رزمی ندارد و بروس لی در این فیلم برای جذابیت فیلم چنین صحنه هایی را نشان میدهد . سعی کنید به واقعیتها فکر کنید و تحت تاثیر حرکات و صحنه هایی که تنها برای فیلمها ساخته شده اند و با واقعیت هیچ ارتباطی ندارند قرار نگیرید.

 • با سلام مجدد خدمت سی فو قهرمانی
  ممنون از پاسخ زیبا و آموزندتون.استاد عزیز ی سوال دیگه مطرح میکنم چون پاسخم رو کامل نگرفتم..اگه این راهبان شائولین این ادعا و دروغ پردازی میکنن ،و در واقعیت امکان پذیر نیس مثل (فروکردن مته دریل و فرو کردن نیزه و شکستن تسمه اهنی و حرکت اعدامی و ضربه ب بیضه)بدون نشان دادن ضعف، خب اگه واقعیت نداره میتونه ب سِحر و جادو ربط داشته باشه؟!یا شاید با اجنه در ارتباطن؟! این سوالو از شما پرسیدم چون تنها کسی هستید ک تو ایران کونگ فو چینی اموزش میده ،نه کونگ فوی تقلبی ایرانی، گفتم شاید در جریان این شائولینکارها باشید.یا اینکه ی سِرّ و رازی و حقه ای داره واسه کلاهبرداریشون و اینکه فرمودین چینیها خیلی چیزارو بزرگ میکنن منظورتون چی بود؟مثل فیلمشون ک مثلا پرواز میکن!؟ 🙂 خب اگه اینا کلاه برداریه (حرکات نیرو چی کونگ شائولین)چرا نمیان رسواشون کنن؟؟
  و موضوع بعد این بود ک اقای محمد سرفرازی(ایرانی تعلیم دیده معبد شائولین نمیدونم راست گفته یا دروغ ک واقعا تو معبد بوده یا نه ولی اینو میدونم مدت کمی بوده نهایتش یک سال. و فیلم و عکسشم در معبد تو سایتش موجود بود (البته الان سایتش بستس) ایشون این کارای راهب شائولین رو انجام میده حتی ی کار هم انجام میده ک گفته و ادعا کرده رکورد جهانیمه و حتی اساتید معبدشائولینم تا حالا نتونستن انجام بدن.^خم کردن نیزه با چشم^ ک کلیپشم تو اپارات هست.خودش میگه اینکارا بیست سال زمان میبره و من تو ۷ماه تموم کردم.ولی واقعا من گیج شدم ک واقعیت داره و یا دروغ محضه لطفا در این مورد راهنمایی کنید ممنون یا اصلا ی مطلبی رو تهیه و تنظیم کنید در مورد همین موضوع و بزارید سایتتون تا استفاده کنیم.سپاس

  • با سلام . دوست عزیز چون من آدم رکی هستم ممکن است از دست من ناراحت شوید ولی باید بگویم که شما متاسفانه بسیار از واقعیت به دور هستید . اصلا سحر و جادو وجود ندارد و این واژه ها حربه های حقه بازان بوده و هست تا مغز و جیب مردم را در اختیارشان بگیرند . در هر صورت توصیه می کنم واقع بینانه تر به جهان نگاه کنید وگرنه در این دنیای دروغ نمیتوانید راه را پیدا کنید .

 • با سلام بنده دانشجوی دکتری بیومکانیک هستم و تحقیقات و مقالات بسیاری تو حوزه فیزیک بدن،تنش های ناشی از نیروهای زیاد ،گشتاورهای مفصل ها و … دارم در مورد وینگ چون چندین تحقیق مفصل انجام دادم و با اثبات علمی این ورزش رو تایید کردم هر چند سبک های فرعی زیادی از این رشته بوجود اومد اما سبک اصلی که دیدم در آلمان و سیستم VT واقعا شگفت آور بود مایلم با سبک شما هم آشنا بشم اما مشکلی که من دارم اینه برای هر حرف مربی میرم اونو به مدل ریاضی تبدیل میکنم و در نرم افزار محاسبه میکنم
  شما خودتون تهران تشریف دارید؟

  • با سلام . بسیار خوشحالم که افرادی مانند شما هم در ایران وجود دارد که اهل تحقیق در هنرهای رزمی میباشد . متاسفانه ورزشکاران رزمی و علاقمندان در ایران کمترین اطلاعات راجع به هنرهای رزمی دارند و بیشتر به افسانه ها و دروغهایی که از کونگ فو مخصوصا معبد شائولین گفته میشود اتکا می کنند . متاسفانه و شاید هم خوشبختانه ، در حال حاضر بنده در خارج از ایران هستم ولی شما میتوانید در یکی از مراکز آموزشی وو وی تائو مخصوصا آکادمی صادقیه که کروکی و شماره تماس آن در سایت وجود دارد مراجعه کرده و اطلاعات لازم را درمورد سبکمان دریافت کنید.

   • ممنون از پاسختون
    اما جسارتا من سوال زیاد میپرسم با یکی از اساتید یه هنر رزمی که نمیخوام اسم اون سبک فاش بشه در مورد یه تکنیک بحث کردم و در آخر ایشون نتونست منو متقاعد کنه و کلی هم از دست من عصبانی شد
    اما من در کمال احترام و فقط برای پیشرفت یک سبک سوال میکنم و راه حل و پاسخ میدم
    مثلا (این یک مثال ساده است) اگر شما فرمودید که نشست روی پاها با این زاویه انجام میشه بنده اونو مدل میکنم و محاسبه میکنم ببینم استقامت بدن واقعا در این نو نشست بیشتر میشه یا نه اگر متقاعد نشدم با کمال احترام راه کار جدید پیشنهاد میدم و حتی اون سبک یا مربی رو خدایی نکرده تکذیب نمیکنم
    البته میدونم شما همیشه اهل مشورت و هم فکری هستید و غرور و خودخواهی در شما وجود نداره با سپاس فراوان

 • با سلام و عرض ادب خدمت سی فو قهرمانی
  استاد همانطور ک در ۲کامنت قبل از پاسخ شما مشاهده کردم و دقیقا این بود ک من هم قبلا ب نیروی چی بخش پرتاب بدون لمس حریف و… از این خضعبلاتها باور داشتم ک تغییر دیدگاه دادم والان قبول ندارم..حالا سوال اینجاس ک اون کارایی ک راهبان شائولین انجام میدن ک قبلا ی مستندی موجود بود تو اینترنت و بنده خریداری کرده و تماشا کردم و شما هم مطمئنم ک این مستند رو دیدین از معبد شائولین،ک ی کارای عجیبی میکنن ک هیچ کدوم از سبکای ژاپنی و کره ای و فیلیپینی و… انجام نمیدن!مثل اویزان کردن خود ب وسیله طناب ضخیم از ناحیه گردن بدون اینکه احساس خفگی کنن! یا تقویت بیضه شون ک ضربه میزنن ب بیضه هاشون و اصلا درد احساس نمیکنن.یا شکستن چند اجر بدون فاصله بین انها،و فرو کردن نیزه در قسمت پایین گلو ک اسم پزشکیش نمیدونم.. و خرد کردن تسمه اهنی با سر و فرو کردن نیزه بر روی شکم خود بدون اینکه حتی سوراخ کنه شکمشون رو و
  فرو کردن دریل ب گیچ گاه، خیلی کارای دیگه…ب این جور کارا نیروی چی میگن بنظر شما یا نمیگن؟ یا اینکه الکی الکی گندش کردن این نیروی چی رو و کلاه برداریه؟و ب قول شما این نیرو اصلا وجود نداره؟! این کارایی ک تو مستند معبد شائولین انجام میدن چجوری تقویت میکنن بدن و نقاط حساسشون رو؟ تمرین خاصی داره؟ چون ی ایرانی ب اسم محمد سرفرازی هم با ۸ماه تمرین در معبد شائولین تونست انجام بده! کلیپاشم تو اپارات موجوده.سوال اصلیم این بود ک این کارایی ک راهبا انجام میدن فقط با تمرینات بدنسازی رزمی سخت بدست میاد؟یا ن ؟ کارای خاصی انجام میدن؟ممنون از پاسخ و راهنمایی شما سعی کنید وقت بزارید و کامل جواب بدین همه رو میخونم.مرسی

  • با سلام . اول باید بگویم همانطور که خودت اشاره کردی همه اینها میتواند بزرگ نمایی از کارهایشان باشد که در میان چینی ها بسیار اینکار رواج دارد. درمورد آن فرد ایرانی هم باید بگویم که احتمال بسیار زیاد هست که ایشان دروغ میگویند و در معبد شائولین نبوده اند و چنین کارهایی که این چینی ها می کنند با کمی تفاوت در ایران هم توسط دراویش و پهلوانها اجرا میشد . حالا کمی منطقی فکر کنیم و ببینیم آیا فراگیری چنین چیزهایی و اجرای چنین کارهایی در قرن 21 که عصر کامپیوتر و تسخیر فضاست ، نیازی به چنین کارهایی هست ؟آیا وجود چنین توانایی هایی ربطی به هنر رزمی دارد؟ اصلا چرا انسان باید وقت گرانبها و سلامتی اش را به خطر بیاندازد تا چنین کارهای مسخره ای را یاد بگیرد؟ فراگیری یک روش ساده علمی در هنرهای رزمی که بتوان بوسیله آن با صرف کمترین نیرو و حرکت بر حریف قوی تر از خود غلبه کرد هنری است که باید با افتخار آنرا فراگرفت و ما سعی کردیم با روشهای علمی نوین و توسط قوانین ضربات در سه بعد و حملات هوشمند و هدفمند به نقاط بسیار حساس حریف برای پیروزی بر آن با صرف کمترین انرژی و حرکت روشی را بنام وو وی تائو در اختیار علاقمندان بگذاریم و همین کافی است.

 • سلام سیفو جان خسته نباشید.
  من یکی از شاگردان سی هینگ منصور امینی هستم که یه سوالی برام پیش اومده بود.تاریخچه آدمک چوبی به کی برمیگرده؟

  • با سلام . آدمک چوبی از هزاران سال پیش در معبد شائولین مورد استفاده بوده است تا اینکه در حدود 300 سال پیش که استادان چینی روش تازه ای برای مبارزه ابداع میکنند بنام سیو لیم کونگ فو و شکل آدمک را هم مطابق با فنون خودشان طراحی می کنند که به این شکل آدمک چوبی امروزی است که ما هم از آن استفاده می کنیم.

 • با سلام خدمت استاد قهرمانی
  استاد ایا میشه در وو وی تائو در مبارزات واقعی از نحوه ایستادن پا اسبی استفاده نکرد و ب شیوه گارد بوکس ایستاد؟ چون نحوه نشست پا اسبی ب درد چهارصد سال پیش مخورد ولی الان این روش ایستادن فقط واسه تمرین بدرد میخوره ن واسه مبارزات واقعی خواستم البته ضروریتی واسه ایستادن پا اسبی نیس و همه سبکها من جمله کیک بوکس،موی تای،ساندا و حتی کالی از نحوه گارد بوکس استفاده میکنند

  • با سلام . ما اصلا در مبارزات به شکل اسبی نمی ایستیم زیرا حالت اسبی تنها برای تمرین و تقویت لگن خاصره و زانوها و ران پا می باشد . در واقع حالت پا و دست در موقعیتهای مختلف به حالتهای مختلف تغییر می کند و یکی از آن حالتها همانند بوکس و کیک بوکس می باشد.

 • سوال دیگه ای که دارم اینه که آیا با پاکسازی چاکرای پیشانی، امکان کسب الهام و یا برون فکنی اثیری برای فرد فراهم میشه و یا این دو جزوی از کرامات الهی هستند که از راهی مانند مبارزه با نفس به دست میان؟

  • با سلام . فکر میکنم در جواب سوالات دیگری که پرسیدی جواب این سوال هم داده شده است و آن اینکه اصلا کرامات و الهام وبرون فکنی اثیری و اینجور واژه ها تنها واژه هستند و در واقعیت وجود خارجی ندارند.

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز،
  من در حال حاضر پیش سی هینگ شفائی زاده فعالیت دارم و به زودی پاسپورت سازمانی رو هم دریافت میکنم. سی فو من سوالی دارم که میخوام حتما خودتون پاسخ بدید، چون توی پاسخ هاتون خوندم که 40 سال پیش کتابی در زمینه نماز نوشتید و در نتیجه در باره اینجور مسائل تحقیق کردید، و همچنین به خاطر دانشی که از بدن و نیروی چی دارید.
  سوال من، که قطعا مسئله خیلی از جوون های همسن من هست، اینه که: آیا خود ارضایی، آسیبی به بدن و یا نیروی چی و یا روح و یا بخش دیگری از انسان وارد میکنه؟ چون خیلی ها هستن که میگن خیلی ضرر داره و مثلا باعث ضعف بدن و یا ضعف اراده و اعتماد به نفس میشه. خیلی مشتاقم پاسختون رو بدونم.
  خیلی ممنونم

  • با سلام مجدد. بله درست است بنده اوایل انقلاب کتابم راجب نماز را تمام کردم و برای چاپ بردم اما متاسفانه و یا خوشبختانه وزارت ارشاد برای چاپ کتابم که راجب نماز بود نه دیسکو و یا پارتی شبانه ، مجوز چاپ نداد و علتش هم این بود که بنده از مسائل علمی برای توضیح نماز و تاثیرات آن دلیل آورده بودم و آن چیزی نبود که باب میل آقایان باشد و من هم به امید رسیدن روزی که زمینه برای چاپ کتابم مهیا باشد آنرا به کنار گذاشتم.یادم است حدود سه سال پیش با اصرار هنرجوی عزیزم سی فو شایانفر تصمیم به باز نویسی آن و چاپش کردیم که با کمک سی فو شایانفر به بهترین شکل و اضافه کردن تصاویری که مربوط به مطالب مندرج در کتاب بود موفق به تکمیل کتاب به شکلی بی نظیر شدیم . اما این باز نویسی مصادف با تغییر دیدگاه بنده شد و به محض تمام شدن کار کتاب و چند روزی قبل از چاپ آن که چهل سال صبر و انتظار بنده برای چنین روزی بود با مخالفت من مواجه شد و چون من هیچگاه در زندگی ام حرکتم با عقیده ام جدا نبود احساس بدی به بنده دست داد و به علت اینکه دیگر نیازی به چاپ چیزی که خود به آن باور نداشتم ندیدم در نتیجه این کار را نکرده و کتاب را نابود کردم.حالا میرویم سر اصل مطلب و سوال تو هنرجوی عزیز. این مسئله ای که برایم نوشتی اصلا هیچ مورد خاصی نیست که نیازی به صحبت در موردش باشد دقیقا مثل این است که انسان بپرسد آیا نفس کشیدن و یا غذا خوردن و یا راه رفتن خوب است یا بد. همه اینها با هم زندگی را تشکیل میدهند و انسان به نسبتی که اینجور کارها را بد بداند و سعی کند از زندگی عادی اش کنار بگذارد بیشتر به حالت بیماری روانی نزدیک میشود . لطفا اگر کسی اینجور مسائل را که مطرح کردی بد دانست به خودش بگو کلاهش را قاضی کند و از خودش بپرسد که آیا خود در دوران جوانی که با جنس مخالف ارتباط نداشته اینکار را نکرده است؟ اگر قبول کرد که هیچ ولی اگر قبول نکرد حتما بدان یا دروغ میگوید و یا یک بیمار روانی است که خودش خبر ندارد زیرا اینکار کاملا طبیعی است و هیچ ضرری به انسان نمیرساند مگر اینکه بیش از حد باشد که این در مورد همه چیز صدق میکند یعنی حتی غذا خوردن بیش از حد هم برای بدن ضرر دارد. دقیقا به همین علت است که حتی در اروپا هم همانند بسیاری مذهبیون در همه ادیان کشیشانی دستگیر شدند که به بچه های کوچک و یا دختران کلیسا یعنی خواهران روحانی دست درازی کردند چرا؟ زیرا آنها ارتباط جنسی را قبول نداشتند و بعنوان پدر روحانی ازدواج را ممنوع میدانند و این تفکر غیر واقعی آنها را به این توحش واقعی رسانده بود.

 • سلام خدمت سیفو قهرمانی عزیز،
  من از هنرجویان تازه سبک وو وی هستم. حدود یک ساعتی هست که دارم پرسش ها و پاسخ های شما رو در این صفحه میخونم و فهمیدم که شما درباره نیروی چی و چاکرا ها اطلاع خوبی دارید. سوال من اینه که آیا پاکسازی چاکرای پیشانی (چشم سوم) ، به دیدن الهامات و یا برون فکنی اثیری منتهی میشه؟ یا اینگونه از کار ها (الهامات و برون فکنی اثیری) فقط از طریق خواست الهی و به افراد خاص (مانند پیامبران) داده میشه؟
  پ.ن. : چقدر خوبه که توی این قطعی اینترنت بین المللی، میتونیم از سایت شما استفاده کنیم.

  • با سلام .متاسفانه نظرات من احتمالا برای تو و بسیاری از افرادی که نوشته های بنده را بخوانند سنگین و یا غیرقابل هضم خواهد بود. از نظر بنده چاکرا و چشم سوم و اینجور مسائل واقعیت ندارد و همینطور الهامات الهی نیز در این دسته قرار دارند . بنده هم در چندین دهه گذشته با مطالعاتی که داشتم به این مسائل اعتقاد داشتم ولی متاسفانه و یا خوشبختانه مدتی است که به این نتیجه رسیده ام که هرچیزی واقعی و علمی باشد و بتوان آنرا به وضوح مشاهده و لمس و درک کرد ارزشمند است وگر نه مسائلی که تنها با اعتقادات پوچ و بی دلیل و برهان در طول تاریخ دهان به دهان گشته اند و ریشه و پایه علمی ندارند فاقد ارزش هستند.مخصوصا که در هنرهای رزمی میتوان بوضوح دید که تنها فنون واقعی قابل اجرا هستند و هیچ کسی تا به امروز نتوانسته است نیروی چی را در مبارزه استفاده کند و اصلا نیرویی بنام چی وجود ندارد.

   • سلام استاد بزرگ
    بنده یک عرض خیلی خیلی مهم و خصوصی با شما دارم
    ممنون میشوم‌ یک راه تماس به بنده بدهید

 • آخه تو سیستم تمام وینگ چون ها و حتی سیستم متفاوت وو وی تائو همه بر روی نشست بر روی پای عقب تاکید دارن اما تو سیستمی که این اساتید کار میکنند زیر نظر سبک وونگ شئون لونگ اصلا چیزی به اسم نشست رو پای عقب و حتی لات سائو ندارند و معتقد اند این ها همه نو آوری های خنده دار کرنشپشت و لئونگ تینگ بوده

   • جسارتا قضاوت رو در مورد فرد بکار می برند
    اما حداقل تو فیلم های وو وی تائو دیدم که لات سائو کار میکنند و نشست رو پای عقب دارند شاید تقسیم وزنش با دبلیو تی متفاوت باشه اما اون نشستی که عرض کردم رو داره
    البته چون پیش استاد لو من کام کار کردید و ایشون هم شاگرد استاد بزرگ وونگ شون لون بودند قطعا شباهتی به روش وونگ شئون لونگ خواهد داشت

    • اصلا استاد لو من کام شاگرد وونگ شون لئونگ نبوده و از اولین شاگردهای استاد ییپ من می باشد و این موضوع را همه میدانند. درمورد تقسیم وزن هم باید بدانید که در وو وی تائو درحالت ایستا وزن 60 به 40 روی پای عقب است ولی در حالت حرکت بدون سلاح 50 درصد روی هرپا می باشد که ربطی به روش کار هیچ سبکی ندارد.

 • با سلام
  آیا سیستم تای چی فقط برای حرکات اصلاحی و تمرکزه یا میشه از فرم های آن در مبارزه هم استفاده کرد البته یک روش مبارزه حسی مثل چی سائو داره به اسم تویی شو اما من بقیه فرم هاش رو ندیدم که در مبارزه استفاده کنند
  البته میدونم شما تای چی کار نمیکنید اما چون از سابقه شما مطلع بودم پرسیدم و میدونم شما به چی کونگ مسلط هستید

 • باسلام و احترام
  سیفوی عزیز چون شما خودتان توآ کار کردین میپرسم..نظر شما راجع به بدنسازی ضربه ای یا کوبشی..همونطور که در کیوکوشین و توآ کار میشه چیه؟اینکه مدتها وایستین و ضربه به جاهای مختلف بدن بزنید ..آیا اصلا قبول دارید چنین روشی رو و آیا در ووی تائو زاز این روش استفاده میشه؟

  • با سلام ، بسیار سوال بجا و جالبی کردید . متاسفانه این روش در بین سبکهای رزمی رواج پیدا کرده است که از نظر من بسیار غلط میباشد . بنده درحال ورود به سن ۶۰ سالگی هستم و قدر سلامت را بیشتر و بیشتر حس می کنم و تجربه من به من آموخته است که مهمترین سرمایه انسان سلامتی است . از طرفی با مطالعات عمیق چندین سال گذشته ام در باره آناتومی بدن و ارتباط ضربات و صدماتی که در دراز مدت براثر این ضربات در بدن رخ میدهد آشنا هستم . به همین دلیل میدانم که چنین روشهای تمرینی که شما نوشتید چه آسیبهای جدی در دراز مدت به بدن وارد میکنند . منظورم از دراز مدت نه اینکه اگر سالها به این شکل تمرین شود بدنمان صدمه میخورد بلکه با چندبار تمرین به این شکل هم در دراز مدت و سالهای دور تاثیرات تخریبی خود را بر بدن میگذارند و این افراد وقتی از سن ۴۰ و ۵۰ میگذرند متوجه این آسیبها در بدنشان میشوند و دیگر پشیمانی فایده ندارد . به همین دلیل است که در روش کونگ فو چینی نوع تمرینات بسیار محتاطانه و آرام انجام میگیرد زیرا صدمه نخوردن به بدن شرط اول هر ورزش درست میباشد . از طرفی مبارزه به روش علمی و اجرای فنون بر اساس علم مبارزه چیزی است که رزمیکارها باید یاد بگیرند نه اینکه بدن خود را با این تمرینات غیر اصولی محکم کنند که اگر ضربه خورد دوام بیاورند که کاملا غیر منطقی است زیرا ضربه ای که به بدن اصابت می کند کار خود را هم میکند ولی تدریجا و در طول زمان که در کونگ فو چینی به آن دیم مک یعنی مرگ تدریجی میگویند . و در ضمن رزمیکار باید یاد بگیرد حملاتش بر اساس فنون حساب شده و با روش علمی باشد نه اینکه بدنش را محکم کند به امید اینکه با هر ضربه اش به حریف صدمه بزند زیرا با برخورد، بدن خودش هم در دراز مدت آسیب خواهد دید و این اصلا منطقی و اصولی نیست. البته روشهای رزمی که در ایران هستند شاید ۵۰ سال دیگر به این مواردی که اشاره کردم واقف شوند .

 • سلام من خیلی از دعوا میترسم چند روز پیش سر یه موضوعی با یکی از آشناهامون بحثم شد اما نتونستم خیلی قدرتمند جوابشو بدم و ترسیدم هنوزم تو خیابون میرم استرس دارم و میترسم بخواد دعوا کنه سر این موضوع چند ماهه افسردگی گرفتم خواهش میکنم کمکم کنید حالم خیلی خرابه

  • با سلام . تنها راه حل برای شما فراگیری هنر رزمی است تا در جامعه امروز بشری که هر روز بیشتر به قانون‌جنگل شبیه میشود بتوانید از خودتان دفاع کنید . حالا میتوانید یکی از سبکهای رزمی را در ایران انتخاب کنید و بعد از سالها متوجه ناکارآمدی آن در مبارزات خیابانی شوید و به سمت ما روی آورید و یا میتوانید از ابتدا نزد ما شروع کنید ولی بخاطر نداشتن تجربه و نفهمیدن روش علمی ما از دست ما فرار کنید و به روشهای دیگر روی آورید اما باز بعد از چندسال متوجه کارآیی روش ما میشوید و آنگاه دوباره نزد ما میایید ولی بیشتر از چند هفته نزد ما نمیمانید زیرا با دیدن پیشرفت غیرقابل تصور همدوره ایهایتان که نزد ما مانده اند انگیزه خود را بخاطر تاسف عمیقتان از دست میدهید و کلا رزمی را کنار میگذارید . اینها تبلیغات نبودند واقعیاتی هستند که بنده در ۲۷ سال گذشته در ایران تجربه کرده ام .
   حالا به نظرتان راه درست چه میتواند باشد ؟
   معلوم است ، در ابتدا مدت طولانی مطالعه عمیق روی روشهای رزمی در ایران بکنید و بعد با آگاهی راهتان را انتخاب کنید تا بعدا پشیمان نشوید .

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی
  نیروی چی همون انرژی الکترومغناطیسی بدن و چاکرا همون نقاط روی عصب هاست یا به گفته بعضی معتقدین اینا نیست و جنبه ماورالطبیعه داره؟
  با تشکر

  • با سلام. آفرین بسیار خلاصه و جامع نوشتید . به کسانی که در هنرهای رزمی اعتقادی عمل می کنند اعتبار نکنید زیرا آنها دلایل علمی برای کارشان ندارند و مجبورند برای آنها دلایل اعتقادی بیاورند.

 • با سلام اخیرا مشاهده شده شخصی به اسم شهرام رستمی در پیج های مختلف به شما و سابقه رزمی ورزشیتان حمله کرده و می گوید شما ایشان را میشناسی و قبل از ورود شما سبک وینگ چون هونگ فایی رو کار میکرده
  ببخشید گفتم اینجا بهتون بگم اگر خواستید به این شخص تذکرات لازم را بدید

  • با سلام.بنده اصلا این فردرا نمیشناسم ولی اگر ایشان این ادعا را می کنند تعجبی ندارد زیرا افراد دیگری بوده اند که چنین ادعایی کردند درحالیکه بنده هیچ آشنایی با آنها نداشتم.اینها به این دلیل است که اینجور افراد با این ادعاهای دروغین میخواهند خودشان را مطرح کنند ولی ایرادی ندارد اگر اینها یک روز به آرزویشان برسند و کمی معروف شوند به کار خودشان خواهند خندید.

   • سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
    بنده ایشان از فضای مجازی می شناسم و کاملا فرمایش آقای بهرامی را تایید می کنم این شخص ادعا می کنند از یک استاد هندی وینگ چون کونگ فو را آموخته و اولین وینگ چون کار ایران است و حتی ادعا کردن در اوایل کار سی فو قهرمانی در ایران با ایشان دیدار داشته اند ولی از هر منظر به این قضیه بنگریم به ایشان توصیه می شود که مثل سی فو قهرمانی عزیز تصاویر و مدارک خود را نشان دهند و از پشت گوشی یا کامپیوتر خود ادعا نداشته باشن
    زنده باد سی فو قهرمانی پدر وینگ چون ایران و بنیانگذار سبک جهانی وو وی تائو

    • با سلام. واقعا که لااقل آدم وقتی دروغ می گوید هم دروغی بگوید که قابل قبول باشد آخر چرا هندوستان؟ اینهمه کشور وجود دارد که قابل قبولتر است؟ شاید چیزی در هندوستان هست که ما از آن بی خبریم زیرا کوه کمری هم در خاطراتش به ملاقت با بروس لی در هندوستان اشاره کرده است منتها این بنده خدا حساب نکرده است که سنش به این زمان ملاقات قد نمیدهد مگر اینکه در آنزمان با پوشک نزد بروس لی تمرین میکرده است. این بیچاره ها از عشق به معروفیت دیگر از تیمارستان سردرخواهند آورد.

   • سلام مجدد اتفاقا من مجدد تو دایرکت اینستاگرام آقای شهرام رستمی ازشون سوال کردم میگفتند خود آقای قهرمانی اومده با من چی سائو کار کرده و دیده که چقدر روش اروپایی متفاوته حتی خیلی دنبال شماره تلفن سی فو قهرمانی میگشتند و میگفتند میخوام باهاش تلفنی صحبت کنم اما تلفنی از سی فو قهرمانی نداشتند خیلی هم پافشاری داشتند که شما ایشون رو میشناسید
    به هر حال پیجشون در اینستا هست میتونید به پیج ایشون رفته و بپرسید
    ببخشید چون این یک نفر خیلی ادعاهاش عجیب بود و در عین حال جدی بود من از شما در مورد ایشون سوال کردم

 • سلام سی فو ببخشید سی فو شما برای سمینار بعدی حتما تشریف می آورید یا اینکه احتمال دارد بیایید

 • سلام سی فو قهرمانی گرامی
  ببخشید چه روزهایی و چه ساعت هایی در آکادمی وو وی تائو صادقیه تشریف دارید؟

 • سلام بعضا مشاهده شد به پیج های سابق شما که دیگه داخلش فعالیت نمیکنید وارد میشن و توهین هایی رو به شما میکنند لطفا سریع تر برای بستنشون اقدام کنید

  • با سلام. ممنون از اطلاع رسانیتان ولی جالب اینست که حتی در پیجهایی که فعال هم هستم به بنده توهین می کنند چه برسد به پیجهای غیرفعال.حتی در همین جایی که شما کامنت گذاشته اید به بنده توهینهای بسیاری میشود اما دوستان عزیزم قبل از رویت بنده پاک می کنند تا بنده مشاهده نکنم.اما از نظر من درک و تحمل این توهین ها بسیار ساده است زیرا کسانی که توهین می کنند در موضع ضعف و بیشعوری قرار دارند که البته بیشعوری خودش بالاترین ضعف است. پس به نسبتی که به بنده بیشتر توهین می کنند نشان از ضعف و ناتوانی بیشتر آنها و قدرت و رشد بنده است.مسلما چنین افرادی رویای رویارویی و مقابله با بنده را دارند ولی ترس و وحشتشان از لگدمال شدن و در کنارش فشار عقده شکست دادن بنده در نهایت آنها را وادار به توهین می کند و این موضوع تازه ای نیست زیرا همیشه تجربه شده است که بیشعورها به کسانی که در جهت رشدشان تلاش می کنند همیشه نه تنها پشت می کنند بلکه توهین هم می کنند.

 • با سلام خدمت استاد… بنده تازه وارد سایتتون شدم و خدارو هم شکر ک تونستم هم شما و هم سبکتونو پیدا کنم اونم پس از تحقیقات بسیار و خیلی خوشحام ک خودمو راحت نفروختم تو این مدت ب باشگاها و سبکای دیگه ک تو تحقیقاتم برای یک باشگاه خوب بهم پیشنهاد میشد.. و شمارو هم با کوشش و تحقیق تونستم پیدا کنم اونم بعداز اینکه از گذشته پر افتخارتون وسبک فوق العاده ای ک کار میکنین اطلاع پیدا کردم..و دیگر اینکه استاد از دیشب تا حالا اکثر پیاما و پاسخ های شمارو ک خوندم دریافتم الحق ک شما ن تنها در زمینه رزمی و مطالب علمی مرتبطش استاد و صاحب سبکین بلکه تو بیان جملات و ادای مطالب فوق العاده این.. مخصوصا جوابای محکمی ک ب حاشیه سازها و افراد دون صفت میدادین و خدا میدونه چقد تحسینتون کردم.. زیاده گویی نکنم.. فقط سرتا پا شوقم ک انشا.. شروع کنم سبکتونو.. و اونطور هم فهمیدم سی هینگ شفایی زیر نظر سیفو قویدل نماینده قمتون هستن.. چون از قم مزاحمتون شدم.. با ارزوی شادابی وسلامتی شما..

 • سلام میخواستم بدونم در دزفول جایی هست که که وو وی تائو یا وینگ چون آموزش بده

  • با سلام .تا آنجا که بنده اطلاع دارم ایشان در سال 1997 که به تاریخ ما 1376 است فوت کرد و من تا سال 2007 یعنی 1388 با استاد لئونگ تینگ و سی فو کرن اشپشت کار میکردم و بعد از آنها با استاد فونگ و در خاتمه با استاد لو من کام کار کردم.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی
  ببخشید شما تهران تشریف دارید؟یا آلمان هستید؟اگر در آلمان هستید میتونید یک شماره تماس زحمت بکشید بهم بدید
  ممنون

  • با سلام.متاسفانه حدود 20 سال پیش ایشان زیر نظر بنده آموزش وینگ چون دید و نماینده کرج شد ولی در آنزمانها از طریق حقه بازیهای گلدکوئست سر بسیاری کلاه گذاشت و متواری شد که ماهم ایشان را اخراج کردیم . البته ما که به اخراج کردن معروف شدیم !!! بلانسبت شما از بس حقه باز و خائن در بین مردممان زیاد شده است.

   • اونی که شما فرمودید شهرام اولاد هست که کلاهبرداری کرد و فرار کرد دوباره الان برگشته ایران با حسن زاده کار میکنه

 • با سلام سی فو شهرام رستمی رو میشناسید؟ایشون هم زیرنظر شما کار کردند؟

 • با سلام داوود عکاف نماینده اینترنشنال زیر نظر شما کار کردن ؟

 • با سلام خدمت استاد گرامی سی فو قهرمانی جسارتا سی فو احمد روایی شاگرد شما بودند؟

  • با سلام این فرد حدود ۱۵ سال پیش در یکی از سمینارهای ما در تهران بعنوان کسی که میخواست نماینده شهرستان رشت شود شرکت کرد . متاسفانه ایشان در نیمه دوم برگزاری سمینار ادعای توانایی مربیگری کرد و گفت من از مربیهای شما تواناتر هستم و سالها بوکس کار میکنم و حاضرم با هر کدام از مربیانی که بخواهید مبارزه کنم تا نشان بدهم که توانایی ام بیشتر است . بنده در آنزمان از حسن زاده گرفته تا قربانخانلو و علی محبوبی بگیرید تا دیگران که بعنوان مربیان وینگ چون در سمینار بودند را به صف کشیدم و گفتم خب بفرما هرکدام را که میخواهی انتخاب کن . به ناگهان یکی از مربیان بنام کورش گیلانی جلو آمد و گفت سی فو چون بنده هم اهل رشت هستم و ایشان هم همشهری من هستند اجازه بدهید باهم کار کنیم که من هم موافقت کردم . البته در نیم دقیقه اول درگیری این آقای روایی چنان با پشت سر به زمین خورد که همه از ترس دورش جمع شدیم و من از روی زمین بلندش کردم و بعد از کمی ناز و نوازش به او‌گفتم ناراحت نباش تو هم مربی میشوی و توانمند میشوی . او بعد از لحظه ای قبل از پایان سمینار به ناگهان از سالن رفتند و دیگر خبری از ایشان نشد تا همین چندسال گذشته که خود را بعنوان سی فو مطرح کرده و شنیده ام که کسی هم از آموزشش رضایت ندارد .

   • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
    جسارتا این ماجرا واقعیت دارد؟ و احمد روایی در روز سمینار از کوروش گیلانی ضربه خورده و نقش بر زمین شده است؟ می توانید کمی راجع به آن روز بگویید چون پای صحبت شاگردانش بنشینیم این شخص را نفر اول ایران می دانند و سایر اساتید را بی سواد خطاب می کنند!!!

    • با سلام.بله این ماجرا کاملا درست است و بنده فیلم آنرا هم دارم و کاملا واضح و دیدنی است که ایشان به طرز کاملا ضعیف در مقابل سی هینگ کوروش گیلانی شکست میخورد ولی اصلا مهم نیست زیرا در یک مبارزه یکی پیروز میشود بالطبع دیگری شکست میخورد . احتمالا ایشون الان رشد کرده اند و قاعدتا باید بتوانند برخی را شکست دهند ولی مطمئنا بسیاری هستند که میتوانند ایشان را شکست دهند.

 • با سلام چگوه رشته رزمی وینگ چون ضعیف است و در عین حال در اروپا تا مقطع دکتری تدریس میشه؟در مجارستان در بریتانیا در آلمان؟

  • سلام . این چیزی که شما درباره دکتری و غیره نوشته اید تنها یک شایعه است که توسط کسانی که وینگ چون زیر نظر سازمان WT کار می کنند وجود دارد . ما که چنین چیزی در این آلمان و اروپا که هستیم ندیدیم چطور شما به همین راحتی این حرفها را باور می کنید و به همین راحتی مدعی میشوید؟ واقعا که ما تنها ملتی هستیم که به راحتی هر دروغی را میتوان در ما بعنوان یک‌حقیقت کاشت .

  • با درود و کسب اجازه از سی فوی بزرگوار خودم
   آقای رضا بهرامی ، سوالی در خصوص سطح و مدرک دکتری وینگ چون در اروپا و اینکه ضعف داشتن و نداشتنش پرسیدید .
   این حقیر بعنوان کوچیکترین عضو این سازمان با صراحت عرض میکنم ، مخاطب شما شخصی هستند که همگی ما ایرانیان سعادت شنیدن اسم هنر رزمی وینگ چون رو میدیون ایشون هستیم و خیلی از کسانی که در حال حاضر خودشونو سی فو و دای سیفو و …. استاد خطاب میکنن ، چندین سال با نگاه کردن به دستان این بزرگوار از صفر تا اخراج شدنشون از سازمان وینگ چون و وو وی تائو در حال فراگیری بودند .
   حالا اگه مدارک دکتری وینگ چون در اروپا رو ساپورت تحقیقات خودتون میکنید ، بدونید که سی فوی بزرگوارم تا به حال به هیچ کس اجازه نداده که ایشون رو استاد خطاب کنند چه برسه به دای سیفو و دکتر و پروفسور و گرند مستر و ….. امثال این درجات .
   ضعف وینگ چون رو با کلمات نمیشه نشون داد و اگه خود شما یا هر دوست دیگه ای مایل به تحقیق بیشتر و تجربه واقعیت و اختلاف وینگ چون با هنر رزمی ( وو وی تائو ) هستید، فکر نمیکنم لزومی داشته باشه تا بریتانیا و اروپا تشریف ببرن و کلی هزینه دور بریزن . فقط کافیه یه درخواست شرف یابی دوستانه با یکی از اعضای این سازمان داشته باشن .
   فقط همین بس که شخصا از نزدیک با این اختلافها در ارتباط بوده و به یکی از بزرگترین افتخارات زندگیم رسیده و امیدوارم تعداد کسانی که روزمره تجربه های تلخ رو دوباره تجربه میکنند ، کمتر و کمتر بشه .
   موئید و پیروز باشید .

   • با سلام به اطلاع همه علاقمندان و حتی دشمنانم که پیج ما و تمام حرکات مارا دنبال میکنند برسانم که اخیرا شخصی با بنده تماس گرفته است و در مورد فردی اطلاع داده است که اخیرا پشت سر بنده اراجیفی را مینویسد که بنده باید در ابتدا این شخص را توصیف کنم تا بعد مطلب اصلی را بنویسم .این شخصی که پشت سر بنده اراجیف نوشته است کسی است که حتی نان شبش را مدیون بنده میباشد و بنده در سال ۸۸ هنگام بازی در فیلم بادیگارد او زیر دست و پای من کتک میخورد همانند یک الاغ و بعد از آن فیلم به علت سفارشهای من اورا در عرصه بدلکاری پذیرفتند اما بخاطر بی عرضه بودن نتوانست پیشرفتی داشته باشد و این اواخر گویا یکی از شاگردان بی لیاقتی که از سازمان ما اخراج شده است به ایشان حکم سی فویی داده است .
    ایشان جو گیر شده اند و پشت سر بنده نوشته اند که اصلا من استاد نیستم که این را من با کمال میل میپذیرم زیرا استاد کسی است که دیگر نیازی به فراگیری چیز تازه ای ندارد و به انتهای حرفه اش رسیده است ولی دنیای هنر رزمی انقدر بی انتها است که بنده هنوز درحال رشد هستم و هر روز از روز قبل بیشتر یاد میگیرم . اما این فرد متوهم بیچاره سی فویی مرا نیز نفی می کند ولی خود را یک سی فو مینامد درصورتی که اصلا واژه سی فویی را در سال ۱۳۷۳ همه ایرانیها از زبان بنده شنیدند که بنده خود سی فو بودم و زیر حکم سی فویی بنده را چهار استاد معروف امضا کرده اند :
    استاد لئونگ تینگ ، استاد کرن اشپشت ، استاد رنه لاتوسا و استاد بیل نیومن .
    حالا این احمق سی فویی اش را از شخصی که آن شخص خود سی فویی اش را از من دریافت کرده است گرفته و مرا به نداشتن سی فویی واقعی و نداشتن توانایی و ترسو بودن متهم می کند.
    این کدام منطق است که بنده توانایی سی فویی نداشته باشم ولی کسی که از شاگرد بنده که او‌نیز از من سی فویی اش را دریافت کرده است حکم گرفته ولی خود را لایق سی فویی میداند و بنده را نه؟!!!! واقعا که دنیای منطق درمیان ما ایرانیان است و بس .
    این فرد نمک نشناس نمک به حرام الان جرات دارد در مقابل بنده با ۵۹ سال سنم بایستد و در چشمانم نگاه کند ؟ بدون اینکه شلوارش را خیس کند ؟
    من نه تنها درسال۱۹۹۴ فکر کنم حدود۱۳۷۳ حکم سی فویی ام را با امضای آن‌چهار استاد گرفتم بلکه درسال ۲۰۰۵ یعنی درسال ۱۳۸۴ یکبار دیگر از استاد آلن فونگ یک حکم سی فویی دریافت کردم که عکس همه این مدارک در پیج اینستاگرام wuweitao@ir موجود میباشد.

  • سلام ،فرق های اصلی وینگ چون و ووی تائو در چیست ؟
   لگد های ووی تائو بر چه اصولی هستند ؟؟

   • با سلام . قبل از اینکه برخی از تفاوتهای مهم سبک وو وی تائو و وینگ چون را برشمرم لازم میدانم خلاصه ای از پدید آمدن سبک وینگ چون را به اختصار بنویسم . سبک وینگ چون برخلاف دروغی که در داستان تازیخی اش نوشته اند در معبد شائولین و توسط استادان بوجود نیامده است بلکه این سبک اسم یک دخترخانمی است که بعد از سالها پس از پیدایش سبک نوین در معبد شائولین توسط استادان منجلمه خانم نگ مویی ( Ng Mui ) به دختر خانمی بنام وینگ چون آموزش داده شد که البته کل سبک آموزش داده نشد زیرا برای آموزش نیاز به سالها وقت و از همه مهمتر انگیزه فراگیری یک سبک تا مراحل بالا نیاز بود که هیچکدام از این دو مورد درمورد خانم وینگ چون صدق نمیکرد . خانم وینگ چون در مدت زمان کوتاهی که نزد استاد نگ‌مویی بود تنها یک سری فنون و استراتژی دفاع از خود را که درمقابل آقایان نیاز داشت فراگرفت و پس از چندین بار که توانایی اش را درمقابل مزاحمین نشان داد مورد علاقه یکی از آنها قرار گرفت و منجر به ازدواج با ایشان شد . از آنجایی که استاد نگ مویی دیگر ارتباطی با خانم وینگ چون نداشت و همسر ایشان فنون وینگ‌چون را از ایشان فرا گرفته بود اقدام به ابداع سبکی با نام همسرش نمود و از آنجا سبک وینگ‌چون با استراتژی دفاع از خود با ضربات کوتاه پا برای قسمت تناسلی و زانوها و ساق پا ابداع گردید .
    از آنجایی که امروزه شاهد مسابقاتی مانند K1 و UFC و غیره هستیم می بینیم که یکی از بهترین استراتژی های مبارزه که مایک تایسون نیز از آن استفاده می کند روش حمله کردن و گرفتن فرصت حمله از طرف مقابل می باشد .
    در بین وینگ چون کارها گفته میشود که بهترین دفاع حمله می باشد ولی متاسفانه در عمل این تئوری پیاده نمیشود زیرا که این تئوری متعلق به سبک کونگ فویی است که خانم نگ مویی در معبد شائولین آموخته بود اما به خانم وینگ چون روش تدافعی برای دفاع از خود را آموزش داده بود و نیازی به این استراتژی نبوده است چرا که هیچگاه دیده نشده است وقتی دختری مورد تعرض و اذیت آقایان قرار میگیرد بعلت حمله خانمها به آقایان باشد و بعد آقایان تعرض کرده باشند.
    دومین مسئله ای که مورد اهمیت است استفاده از ضربات پا به هر شکل لازم برای حتی بالاتنه حریف می باشد که باعث بالا رفتن احتمال پیروزی میشود که متاسفانه در سبک وینگ چون استفاده نمیشود و دقیقا به همین دلیل هم بروس لی بعد از فراگیری وینگ چون اقدام به اصلاح آن نمود و روشی بنام جیت کون دو را ابداع کرد. مورد دیگر قراردادن بیشتر وزن بدن روی پای عقب است که این نوع استقرار مانع حملات سریع به جلو میشود ولی درعوض برای آمادگی در حالت دفاعی مناسب است که مختص وینگ چون میباشد ولی باز مشکل استراتژی تدافعی را تقویت می کند .
    حتی در ساختار فرمهای سبک وینگ چون میتوان مشاهده کرد که ایستایی و غیرتهاجمی بودن فنون آشکار است و باز این موضوع خلاف استراتژی تهاجمی است و الی آخر .
    به همین منظور روش وو وی تائو براساس مبارزه بنا شده است نه دفاع شخصی و به همین منظور تمام فنون و حالت پاها و دست و حرکت و غیره در این راستا چیده شده است و الگوی وو وی تائو بر اساس سبک نوین کونگ فویی که درمعبد شائولین توسط استادان ابداع شد و خانم نگ مویی و دیگر استادانی همچون استاد لئونگ جان از افراد قابل ذکرش می باشند بنا شد و ما همواره با رشد حرکات و روشهای آموزشی در احیای آن سبک که سیو لیم کونگ فو نام داشت با نام وو وی تائو که از فلسفه های قدیمی چینی می باشد تلاش می کنیم.

 • سلام ودرود براستادسی فوی قهرمانی استاد نیمه شعبان رابه شماوهمه کارکنان سازمان تبریک عرضم می کنم استاد من بسیار راغب به یادگیری ورزش شما هستم ولی دراصفهان نمایندگی ندارید می توانم درتمرینات نمایندگان برای یادگیری این ورزش شرکت کنم یاخیرففط استاد من نمایندگی درشهرم نمی خواهم باز کنم بااین شرایط می توانم اگر نمی شود پس می توانم ماهی یک بار بیایم تهران وزیر نظر شمایایکی ازنمایندگانتان خصوصی آموزش ببینم ودراین شرایط ساعتی چند می گیرید پیروز وسربلند باشید

  • با سلام
   متاسفانه تنها کسانیکه نمایندگی ما را گرفته اند مجاز به شرکت در این جلسات هستند .
   برای فراگیری سبکمان میتوانید با سی فو سعادت در آکادمی مرکزی تماس حاصل کنید
   تلفن : ۰۹۱۲۶۴۳۳۰۰۷

 • سلام ودرودبراستاد سی فوقهرمانی استاد ورزش چی گونگ وطب سوزنی عملی که روی بدن می گذارند یکسان است وهردودرست درسیستم عصبی بدن اثردارند می خواستم بدانم فرق این دوچیست ودردرمان بیماری ها کدام تاثیرش بیشتراست پیروز وسربلندباشید به راستی که استاد شما یک فیلسوف دان ورزش هستید

  • با سلام . در طب سوزنی روی نقاط خاصی از بدن سوزن زده میشود که مربوط به باز کردن تراکم انرژی و رفع بلوکه شدن انرژی که ایجاد مشکل کرده میباشد که اینکار در روش چی گونگ ما با طب فشاری ولی با نقاط دیگری که با نقاط مربوط به طب سوزنی فرق دارد انجام میدهیم . اما فرق چی گونگ و طب سوزنی در این است که طب سوزنی رفع مشکل می کند ولی ممکن است باز به دلایل مختلف شخص دچار همان مشکل شود و باز سراغ متخصص طب سوزنی برود ولی در چی گونگ افراد حرکات لازم برای سالم سازی بدن را در کنار طب فشاری دریافت می کنند و با انجام آن حرکات از بوجود آمدن دوباره آن مشکل جلوگیری می کنند

 • باسلام ودرودبه استادبزرگوارآقای فیروزقهرمانی.بنده وضعیت مابوتمرین میکنم،حدودا” 2ماه.ولی تایمش هیچ پیشرفتی نکرده ومثل ابتدای تمرین 5دقیقه هست.روزی حداقل2-3 بارتمرین میکنم.سنم44سال.ولی سال83 که تمرین میکردم به نیم ساعت یکسره رسیده بود.منهتا الآن اصولی هم که تمرین میکنم نمیدونم چراتایمش بیشترنمیشه تابرسه به دوساعت. لطفا”منوراهنمایی کنین.ممنون میشم.برام خیلی مهمه.باتشکر.

  • با سلام . برای من کمی غیر واقعی است که شما نوشته اید قبلا نیمساعت در حالت مابو قرار میگرفتید و تصمیم دارید به ۲ ساعت برسانید. احتمالا شما در حالت درست مابو قرار نمیگیرید والا بیشتر از چند دقیقه نمیتوانید در این حالت طاقت بیاورید. حالا سعی کنید روش درست آنرا اجرا کنید تا ببینید به این سادگی ها نیست.
   به حالت مابو بنشینید ولی تا حدی پایین بروید تا ساق پا و ران یک زاویه ۹۰ درجه با هم بسازند و بعد یک چوب گرد ۱٫۵ متری را روی رانهایتان طوری قرار دهید که نه چوب به شکمتان بخورد و نه به طرف زانوها غلطیده و به زمین بیافتد . حالا اگر در اینحالت توانستید تا یک ربع هم بایستید بسیار هنر کرده اید گرچه ۵ دقیقه هم در این حالت بسیار توانایی میخواهد .

 • با سلام خدمت استاد قهرمانی، سی فو سوال دیگه ای که داشتم درمورد فرم سیو نیم تائو هستش؛ سی فو چرا ما همیشه قبل از شروع تمرین فرم سیو نیم تائو را انجام می دهیم،چرا فرم چام کیو یا بیو جی را انجام نمی دهیم دلیل تاکید زیاد برروی این فرم چیست؟ حتی شما هم قبلا سفارش کرده اید که هر روز این فرم را انجام دهیم

  • با سلام.فرم سیو نیم تائو تنها فرمی بود که حدود 300 سال پیش توسط استادان شائولین در سبک نوینی که وینگ چون یک شاخه از آن است ساخته شد و اصول مهم و نوین هنر رزمی در آن نهفته است مثل خط وسط بدن /خط مرکزی بین دو حریف / حرکات و تکنیکهای پایه ای که اصول و فنون اجرایی در سبک سیو لیم کونگ فو بر روی آنها بنا شده است.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی استاد من سوالی داشتم درباره سلاح باتوجه به اینکه شما وینگ چون کار کردید و توی وینگ چون فقط چاقو پروانه ای وچوب بلند هست، این سلاح هایی که ما داریم کار می کنیم مثل تونفا،چوب کوتاه و… ایا از رشته دیگه ای گرفته شده؟

  • با سلام سلاحها متعلق به هیچ سبکی نیستند بلکه سبکهای مختلف از سلاحهای مختلف استفاده می کنند . مثل این است که برخی مشت مستقیم و حالت عمودی قرار گرفتن مشت را مختص وینگ چون میدانند درحالیکه قبل از پیدایش وینگ چون این نوع مشت زدن در سبکهای کونگ فو شائولین وجود داشت .
   ما به دلایل خاصی از این سلاحها استفاده می کنیم تا تواناییهای خاصی را در بدن هنرجو رشد دهیم . به همین دلیل این سلاحها برای رسیدن به هدفمان برای رشد تواناییهای هنرجویانمان آموزش داده میشود .

 • سلام ،سوالم شخصی هستش جناب ،وضعیت ضاهری مثل گوش شکسته یا جای چاقو رو بدن وخالکوبی اگر داشته باشیم بازم شما اجازه میدید در کلاس های خودتون شرکت کنم ؟

 • سلام ودرود براستاد سی فوی قهرمان استاد عیدتون مبارک صدسال به این سال ها هرروزتان نوروز نوروزتان پیروز سالی پرازخوشی وسلامتی ونشاط رابرای شماوتمام افراد دست اندرکار سازمان آرزو مندم استاد تعرفه کلاس خصوصی تان چنداست موفق باشید

  • با سلام. ممنون از لطفتون من هم سالی توام با سلامتی و موفقیت براتون آرزو می کنم.
   تنها افرادی که عضو سازمان وو وی تائو هستند میتوانند بطور خصوصی از آموزشهای ما استفاده کنند.

 • سلام بر سی فو قهرمانی بزرگوار
  خواستم بدونم هدف از مبارزه پیروزی است یا بقا؟ یا اصلا در شرایط مختلف، اهداف فرق دارند؟
  سپس تعريف شما از مورد انتخابی چیست؟
  ممنون

  • با سلام.سوال شما یک سوال کلی است اما اینکه سوالتان را در شرایط مختلف پرسیدید میتوانم در اینمورد جوابی را به سوالتان بدهم. از نظر من در شرایط مختلف هدف از مبارزه فرق می کند. اگر مبارزه درمقابل فرد یا افرادی باشد که مسئله مرگ و زندگی درمیان باشد هدف از مبارزه بقا خواهد بود زیرا اگر نکشید کشته می شوید.

 • سلام ودرود براستاد سی فوی قهرمان شماکه فرمودید درسبکتان هیچ گونه حرکت نمایشی ندارید پس چرا سبکتان این قدفرم دارد فرم که حرکت صرفا نمایشی است ودر مبارزات کاربردی ندارد پیروز وسربلند باشید

  • با سلام.اتفاقا به نکته بسیار مهمی اشاره کردید.همه هنرجویان ما شاهد هستند که بنده چقدر بارها در اینمورد توضیح داده ام و اتفاقا تاکید دارم که فرمها را بنحو احسنت یاد بگیرند.به قول استاد لو من کام که آخرین استاد و پر افتخارترین استاد من است ، فرمها هرکدام یک روش مبارزه را آموزش میدهند . همانطور که در سبکهای کونگ فو شائولین روشهای مختلفی مثل روش ببر و مار و اژدها و غیره برای مبارزه کردن آموزش داده میشد در روش نوین که همان سیو لیم کونگ فو بود که وینگ چون هم از آن شاخه زده است فرمها دیگر براساس حرکت حیوانات نمیباشد بلکه براساس روشهای مبارزه ای که بر اساس آناتومی بدن انسان چیده شده اند شکل گرفته اند بگذریم که در وینگ چون این فرمها بشکل یک سری فرمهای نمایشی که تنها یک سنت هنر رزمی است اجرا میشود ولی ما در وو وی تائو با تغییرات برخی حرکاتشان و اخیرا جهش کاملا تازه تر و موثرتری در فرمها آنها را همانند سایه زدن در سبک بوکس براساس واقعیت تغییر داده ایم و هنرجویان با اجرای فرمها توانایی اجرای فنون مبارزه را در بدنشان بیشتر رشد داده و در اجرای آن روی حریف ماهرتر میشوند .کما اینکه در وو وی تائو هر فرمی به روش مشابه در مقابل ادمک چوبی آموزش داده میشود تا هنرجویان با حس واقعی روی جسم سخت پیاده کنند و از ابتدا با موقعیتهای واقعی فرمها را در بدنشان جا بیاندازند. دیدگاه اجرای فرم در بقیه سبکهای رزمی دقیقا همانطور است که شما توصیف کردید ولی در سبک وو وی تائو کاملا کاربردی و غیر نمایشی میباشد .حالا اگر از نظر شما باز ایرادی در کارمان مشاهده میکنید با کمال میل سراپا گوش هستیم.

 • با سلام .
  سی هینگ رضایی همیشه از شما در کلاس هایشان تعریف می کنند و به شما احترام می گذارند

 • با عرص سلام بنده با خواندن کتاب زندگی بر اساس تعالیم خردمندانه دائو ناخوداگاه به سمت اصطلاح وووی که یک اصل در تعالیم ایشان هست به ورزش وو وی تائو پی بردم البته راغب آیا امکان انتخاب این ورزش برای بنده که تا حالا ورزش رزمی نکردم و ۴۰ سالم هست و کمی هم اضافه وزن دارم مناسب است؟

  • با سلام . آیا کاری که در سبک ووشو ساندا اجرا میشود واقعا یک مبارزه است یا یک مسابقه؟ زیرا وقتی قوانینی در این کار باشد نامش مسابقه میشود نه مبارزه . ما به مبارزه معتقدیم و براساس مبارزه کار می کنیم یعنی ضرباتی به نقاطی از بدن وارد می کنیم که در مسابقات جزو ضربات ممنوع می باشد پس با روش ما نمیشود در مسابقات موفق شد ولی در عوض برای مبارزه هیچ مشکلی در سبک ما وجود ندارد.

 • سلام در پرسش ها و پاسخ هاتون دیدم که فرمودید سبک دبلیو تی رو قبول ندارید و پروفسور کرنشپشت هم قبول دارید و سبک ضعیفیه درسته؟

  • لابد خوشحال شدید که یک نقطه ضعف از من پیدا کردید!!!
   من کلا وینگ چون را بعنوان یک سبک موثر رزمی قبول ندارم حالا هر کدام از شاخه هایش باشد برایم فرقی نمی کند حتی دبلیو تی که خود سالها کار کردم ولی سی فوی خودم را بعنوان فردی که در زندگی رزمی من نقش پررنگی داشته است قبول دارم و عکس ایشان و بقیه استادانی را که چیزی از آنها آموخته ام مثل لئونگ تینگ ، لو من کام ، سی فو الن فونگ ، استاد بیل نیومن و استاد رنه لاتوسا را در آکادمی آلمانم بر دیوار زده ام.حالا شما دنبال چه چیزی هستید بفرمایید تا همه متوجه شوند؟

  • سلام جناب استاد قهرمانی من پسرخاله قدرت تک روستا هستم امروز به طور اتفاقی سایت شمارو دیدم من از دورانم دوکی وقتی که شمارو قدرت توی باشگاه چمران ورزش می‌کردند شاهد بودم وار نزدیک شمارو‌دیدم اون موقع من ۷ سالم بود ‌همیشه شمس الله منو با خودش‌میاورد باشگاه تا تمرین رو ببینم. خوشحال شدم سایت شمارو دیدم امیدوارم همیشه‌موفق باشید. یا علی

 • با سلام
  لطفا ادرس نمایندگی شما را در شمال تهران می خواستم .باتشکر

  • با سلام . آکادمی مرکزی ما در تهران در فلکه اول صادقیه میباشد که آدرس و کروکی آن در سایت موجود میباشد و آکادمی سی فو قویدل نیز در شهرری میباشد و جز این دو مرکز آموزشی در تهران هنوز جای دیگری در تهران نداریم .

 • سلام ودرود به استاد سی فوی بزرگ استاد دوسوال داشتم اول این که تکنسین یعنی چه مثلا تکنسین ۴ یعنی دان چند وسوال دومم این است که آیا در این سبک فنون خاک وگراپلینگ وگلاویز شدن هم یاد می دهید پیروز وسربلند باشید

  • با سلام . تکنسینی واژه ایست که سی فوی آلمانی من در سبک وینگ چون (استاد کرن اشپشت )در سبک وینگ چون وارد کردند و از نظر خودشان در حد دان در سبک کاراته قابل مقایسه است.یعنی تکنسین یک به معنی دان یک میباشد .اما در سبک وو وی تائو طبق سنت چینی ها رده بندی ها براساس شالبند میباشند و واژه تکنسین تنها یک لقب میباشد که در سبک ما شالبند آبی از نظر فنون و توانایی در حد تکنسین دو می باشد .
   سبک ما (وو وی تائو )یک هنر جنگجویی است به همین علت هیچ حرکت و تکنیکی در آن وجود ندارد که بخاطر زیبایی و یا نمایش باشد ضمن اینکه تمام فنون و حرکات زیبایی رزمی خود را دارند به همین علت هر حرکت و حالتی که در یک جنگ تن به تن اتفاق میافتد از ضروریات محسوب میشود در نتیجه فتون درگیری یا همان گرپلینگ و فنون زمینی و استفاده از آرنج و زانو و ضربات با پا بطور ترکیبی با ضربات دست مورداستفاده قرار می گیرند.

 • سلام و درود استاد بزرگوار. بنده اهل اصفهان هستم آیا اصفهان نمایندگی یا مربی که مورد تایید شما باشه دارین که برم پیشش برای یادگیری وو وی تائو

  • با سلام. نخیر ما در اصفهان هیچ نماینده ای نداریم و قبلا هم نداشته ایم اما بنام ما بارها افرادی که تنها چند جلسه در تمرینات نمایندگی ما شرکت کردند اقدام به تاسیس مرکز آموزشی کرده اند که متاسفانه هنوز در حد یک مبتدی بودند و ما با هیچکدام کار نمیکنیم.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی
  یک سوال داشتم خدمتتون وو وی تائو سبک درونی یا بیرونی

  • با سلام . سبکهایی که فقط روی ضربات با نیرونی درونی چی تمرکز دارند روشهای درونی هستند همانند تای چی نه تای چی چوان . ولی سبکهایی که تنها اکتفا به ضربات با قدرت و سرعت می کنند روشهای بیرونی نامیده می شوند . ما در وو وی تائو هردو روش را در فنونمان بکار میبریم به همین علت روش ما هم درونی است و هم بیرونی .

 • واین که استاد برای رسیدن به درجه سی فو باتلاش وکارمنظم چند سال طول می کشد که فرد برسد

 • سلام استاد امیدوارم که حالتان خوب باشد استاد فرق این ورزش وورزش جیت کاندو چیست هردو مختص مبارزات خیابانی ساخته شده اند واین که نقاط ضعف ورزش جیت کاندو چیست واین کهمن بیماری کلیوی ازنوع دفع پروتعین دارم این ورزش می تواند به درمانم کمک کند باتشکر

  • با سلام . این روش ما یک سبک رزمی است و در اصل برای آموزش هنر جنگجویی است اما شاخه چی گونگ که در آکادمی مرکزی نیز آموزش داده میشود همان روشی است که به سلامتی شما کمک می کند .
   اما در جواب سوال اولتان باید بگویم که اینطور سوالها عموما جزو سوالهای حاشیه ای محسوب میشوند زیرا هر کسی هر سبکی را که کار میکند مسلما در نظر خود بهترین سبک میداند . تنها جواب کوتاه من به سوال شما این است که سبکهای مختلف در تئوری استفاده از تکنیکها با هم متفاوت هستند بگذریم از 90 درصد سبکهای من درآودی در ایران که تنها با سرهم کردن یک سری حرکات به شکلهای متفاوت و انتخاب یک نام برای آنها خود را یک سبک رزمی می نامند . بهرحال بگویم که همان سبکهای کونگ فو شائولین هم توسط افرادی که صدها و یا هزاران سال پیش زندگی میکردند ابداع شده است و از آسمان برایشان نازل نشده است . پس چرا ما که صدها و یا هزاران سال پیشرفته تر هستیم نتوانیم تجربه و دیدگاههای آنها را بررسی کرده و با علم پیشرفته امروزی روشهای بهتری ابداع کنیم؟!
   به همین دلیل اگر میخواهید تفاوت بین سبک جیت کون دو بروس لی( نه ایرانیها )و سبک وو وی تائو را بدانید باید بگویم که بروس لی پس از 3 سال تجربه در سبک وینگ چون به ایرادهای فاحش آن پی برد و با تجربه کم اقدام به ابداع سبک دیگری با دیدگاههای آنزمان خود کرد و نام آنرا جیت کون دو نامید و بنده با تجربه 20 ساله خود در وینگ چون و با دیدگاهی که 40 سال بعد از او داشتم سبک وو وی تائو را ابداع کردم .
   متاسفانه نتوانستم کوتاه تر از این جواب سوالتان را بنویسم.

 • با سلام و احترام ،
  خدمت سيفو قهرماني عزيز و دوست داشتني
  من يكي از شاگردان سيفو شايانفرعزيز هستم كه زحمت زيادي برامون مي كشه و با اخلاق خوبش درس فروتني به ما مي اموزه سرتونو درد نيارم روز اولي كه پيشه ايشون اومدم ازشون خواستم كه بتونم بر ترسم غلبه كنم از اين كه وارد اين رشته شده ام بسيار خوشنودم مي خواستم بگم من پيش خيلي از استادها و مربيان در رشته هاي مختلف كاركردم كه بتونم برترسم غلبه كنم از جمله رشته هايي كه بودم شوت بوكسينگ زير نظر استاد فريدون مالكي ، رشته موي تاي محمد توحيدي ، رشته فول كنتاك استاد ستار عليپور ، نينجتسو استاد اكبر فرجي و كنگ فو توآ استاد ابوذرصابرنيا كه خودشون از شاگردان حسن مدني بودن ولي هيچكدام موثر واقع نشده و پست رفت داشتم اما الان در حدود 2 ساله در خدمت شما هستم و بسيار رضايت دارم و به اون چيزي كه مي خوام دارم ميرسم , وروز به روز با تلاشم ثابت خواهم كرد كه اين رشته يكي از بهترين رشته هايي هست كه من تا به حال تجربه اش كردم . من به همه اون عزيزاني كه اين شاخه و اون شاخه ميكنند توصيه اي دارم برادرانه كه وقت خودشونو در رشته هاي ديگه تلف نكنند و اگه مي تونن خودشونو به يكي از سيفوهاي استاد قهرماني برسونند تا بتونن از تجربياتشون استفاده كرده و موفقيت حاصل نمايند . با تشكر از همه عزيزاني كه براي رشته ووي تائو زحمت ميكشند

  • با سلام متاسفانه این توصیه و راهنمایی شما تاثیر زیادی روی افرادی که بدنبال یک سبک واقعی و کاربردی هستند نمیگذارد. زیرا بیشتر افرادی که در ایران دم از علاقه به رزمی و فراگیری یک سبک خوب رزمی میزنند بیشتر از فراگیری و علاقه تمایل به باز کردن یک مغازه به اسم باشگاه دارند .به همین دلیل بنده معتقد هستم کسی که واقعا دنبال هنر رزمی باشد حتما سبک درست را پیدا خواهد کرد حتی اگر در دورترین نقاط باشد . همه شاهد هستند که بنده برای فراگیری هنر رزمی درست به بسیاری از کشورها سفر کردم ولی وقتی در ایران کارم را شروع کردم اکثر افراد به محض رسیدن به اولین مرحله تواناییها با ادعای استادی و باز کردن مغازه دنبال کسب و کار از طریق ورزش رفتند و به کارشان ادامه ندادند گرچه همچنان هر از گاهی یک عنوان بالاتر استادی و سی فویی و گرند مستری و دای سی فویی و از اینجور چیزها به خودشان می بندند و دلشان به این القاب خوش میباشد ولی هم خودشان میدانند و هم ما میدانیم که اگر اینها در موقعیت رزم واقعی با افرادی که همچنان راه را نزد ما ادامه میدهند قرار بگیرند جرات و توانایی قرار گرفتن روی پاهایشان را نخواهند داشت ولی دلشان به این خوش است که یک سری افراد بیخبر بعنوان شاگرد پیرو آنها هستند و با اخبار غلطی هم که دراختیار پیروانشان میگذارند ما را بد و کارمان را ساخته یک ایرانی جلوه میدهند گویی سبک رزمی تنها باید از دست خارجی به ما برسد و ما ایرانیها لیاقت هیچ چیز را نداریم.به همین دلیل ما زیاد روی سرو صدا کردن و تبلیغات تمرکز نمیکنیم چرا که معتقدیم اگر ما کارمان را درست انجام دهیم کسی که به دنبال حقیقت می باشد مارا پیدا خواهد کرد.

 • سلام اگر بنده اصفهان به تهران بیایم برای هر جلسه خصوصی خدمت شما چقدر هزینه دارد و هر جلسه چند ساعت است؟شماره سیفو سعادت هم که دادید دو سه هفته ای هست که در دسترس نیست.با تشکر

 • سلام
  1- در تهران نمایندگی شما کجا میشه ؟
  2- نظر شما میخواستم در مورد هاپکیدو بدونم چطوریه ؟ (اطلاعاتی در مورد رشته های رزمی ندارم میخوام رشته ای رزمی رو اصولی و با کیفیت انجام بدم و لی تا حالا باشگاه رزمی مناسب و قابل اعتمادی پیدا نکردم )

  • با سلام
   با این رویه اگر شما پیش بروید هیچگاه نمیتوانید اطلاعاتی در هیچ مورد بدست بیاورید. معمولا اطلاعات لازم درمورد هر سبک را در سایت آن مشاهده خواهید کرد ولی شما به سایت ما وارد شدید اما هیچ اطلاعاتی از سایتمان را استفاده نکرده تنها سوال میکنید؟ آدرس و شماره تلفن و حتی کروکی آکادمی مرکزی ما در سایتمان موجود است آنوقت شما سوال می کنید که ما در کجای تهران هستیم؟

   • ممنون از شما که پاسخ دادید
    اگر باعث رنجیده خاطر شدن شما شدم عذر خواهی می کنم
    موفق باشید

 • سلام خدمت استاد
  من اصفهان هستم و واقعا نمیدونم چکار کنم زمان و عمر ما مثل برق داره میره و کسی در اصفهان اموزش وو وی تائو نمیدهد.اگر امکان دارد یک اطلاع رسانی بکنید ،یک عده جمع شوند و شما حداقل یک نماینده جمعه ها بفرستید اصفهان چهار پنج ساعت با ما کار کند.لطف بزرگی میکنید اگر چنین شود

  • با سلام من که برایتان نوشتم بارها کسانی از اصفهان برای نمایندگی آمدند ولی بعد از مدت کوتاهی قبل از رسیدن به حد مربیگری وقتی احساس قدرت کردند بدون همکاری با ما اقدام به راه اندازی کلاس آموزشی کردند و ما هم که معروف شده ایم به کسی که دست به اخراج کردنش خوب است و آنها را اخراج کردیم . بهرحال این که ما کسی را بفرستیم تا با شما کار کند هم امکانپذیر نمیباشد و هم شما هیچگاه ارزش کار را نخواهید دانست . پس طبق روال منطقی باید یک نفر از شهرستان شما برای نمایندگی داوطلب شده و زحمت بکشد و در کلاسهای ماهیانه نمایندگان در آکادمی مرکزی شرکت کند .

 • سلام . متولی اصلی ورزش هر کشور فدراسیون ان کشور هست جهت رسمیت به سبک خودتان جرا تحت پوشش یکی از فدراسیون ها به کار خود ادامه نمیدهید مطمئن هستم تا هزارسال دیگه هم دراستانها فعال نخواهید شد درحال حاضر این رشته درهیچ استانی فعال نیست

  • با سلام . ما ترجیح میدهیم همینطور به کارمان ادامه بدهیم و علاقمندان واقعی به هنر رزمی را داشته باشیم تا اینکه دور و برمان پر باشد از افرادی که بخاطر فدراسیون با ما باشند آنهم فدراسیونی که برای قرار گرفتن زیر پوشش آن باید برای اهداف غیر ورزشی و پاچه خواری هایشان سر تعظیم جلوی افرادی خم کنید که نه تخصص ورزشی دارند و نه دلشان برای ورزش مملکت میسوزد بلکه شما را بخاطر لشکرسیاهی موقع انتخابات مسئولینشان میخواهند و بجای خدمات دادن به شما ، مطالبه مبالغ هنگفت از شما می کنند . اصولا کسانی که تخصص آنچنانی در ورزش ندارند و تنها بخاطر گرفتن امتیازاتی مثل مجوز و مدارک ورزشی دروغین که با پرداخت مبالغی دریافت میکنند زیر پوشش آنجا می باشند. حالا اگر برای شما فراگیری هنر رزمی مهم است که ما هستیم اما اگر برایتان چیزهای دیگری مهم است میتوانید انتخاب کنید و نیازی نیست برای ما ناراحت باشید زیرا ما خودمان از نداشتن ارتباط با چنین فدراسیونی کاملا خوشنود هستیم.

   • سلام حق با شماست بنده هم خیلی مشتاقم در چنین رشته ای فعالیت کنم که اصلا زیر نظر فدراسیون نباشد ولی الان شهرستانیها مخصوصا اصفهان چکار کنند؟آیا امکان دارد یک نفر که مورد تایید خودتان هست به اصفهان بفرستید؟

    • با سلام. معمولا نمایندگی به اینصورت است که یکنفر از هر شهری برای نمایندگی اقدام می کند و به آکادمی مرکزی میاید و پس از گذراندن دوره های لازم و اخذ مدرک مربیگری در شهرش شروع به آموزش می کند مگر اینکه بخواهید با باصطلاح اساتید وینگ چون کار کنید که در آنصورت باید یک مبلغ جانداری را به حسابشان واریز کنید و نیازی هم به آموزش دیدن ندارید و به محض واریز پول نمایندگی به شما داده میشود.

  • با اجازه سیفو قهرمانی
   دوست عزیز همیشه در کشور های پیشرفته و توسعه یافته بخش خصوصی بسیار تخصصی تر و حرفه ای تر از بخش دولتی عمل میکند
   متاسفانه در کشور ما بخش خصوصی برای گرفتن یک مجوز ساده باید از هفت خانی گذر کنن و با افراد فوق العاده بی سوادی دیدار کنن خلاصه هر که در این کشور زندگی میکند این داستان رو میداند به همین دلیل بخش خصوصی در کشور ما پیشرفت نمی کند
   اتفاقا سی فو قهرمانی با یک تکفر آپدیت و بروز در حرکت هستن و مدیریت فوق العاده تخصصی دارن

  • جناب رستم زاد
   با سلام و کسب اجاره از سی فوی بزرگوار
   در خصوص این اطمینان خاطر شما (مطمئن هستم تا هزارسال دیگه هم دراستانها فعال نخواهید شد درحال حاضر این رشته درهیچ استانی فعال نیست )
   لازم هست عارض بشم در بالای همین صفحه ، بخشی به عنوان نمایندگان اختصاص یافته و بد نیست نگاهی بیندازید تا فعالیت این هنر رزمی رو توی 2 تا از استانها ( سی فو شایانفر از البرز و سی هینگ امینی از بوکان ) و همچنین فعالیت در خارج از ایران ( سی هینگ محمدی از آمریکا ) رو ببینید .
   بعد از دیدن بخش نمایندگان میتونید از بخش تمرین مربیان بازدید داشته باشید . در این سمینارها ، هم تعدادی از مربیان ساکن تهران و هم دوستانی که برای دریافت نمایندگی برای استانهای مختلف حضور دارند ، مشغول پیشرفت در فراگیری این هنر واقعا با ارزش هستند .
   سی فو در پاسخ یکی از سوالات آقای mohi در تاریخ 20 مهرماه 97 فرمودند
   ما بیشتر از مسئله درآمدزایی که مسلما نیازمان است به گسترش سبکمان فکر کرده و با کمال میل به علاقمندان واقعی آموزش می دهیم و به همین علت درصورت مشاهده تخلفات همکاری و کج فکری افراد ، آنها را از سازمانمان اخراج می کنیم و برایمان هم فرقی نمی کند در چه رده ای باشند زیرا ما توانایی پرورش افراد و جایگزین کردنشان را داریم ولی تحمل افراد حقه باز و کج فکر را نداریم.
   این یعنی اینکه این هنر به هیچ وجه قابل مقایسه با سبک ترکش خورده وینگ چون نیست . چون تا زمانی که سی فو قهرمانی عهده دار اداره آن هنر بودند ، سعی در اداره به شیوه کاملا سلامت آن هنر داشتند . ولی بعد از شیوع بیماریهای هایی از جمله خیانت به ایشان و ….آن هنر تبدیل به سبک هایی شد که صاحبان جدید پیدا کرده که هر یک برای درآمد زائی بیشتر اقدام به تبلیغاتی از جمله ایجاد نمایندگی هایی بی ارزش در استانهای مختلف کردند و همین الان اینجانب شخصا شاهد یکی از همین نمایندگیهای بی ارزش و پوچ و ظاهرا پر توان در شهر کرمان هستم . جالب اینجاست که یکی خودش رو نماینده سبک ابماس میدونه و یکی دیگه سبک EWTO و هر کدوم خودشونو آخر تکنیک و فنون میدونن .
   جالبه که یه روز از روی تفریح و وقت تلف کردن، با پسرم به یکی از کلاسهای همین آقایون سر زدم تا ببینم چه خبره . در محل تماشاگران ایستاده بودم و داشتم حرکاتشونو نگاه میکردم . اون بنده خدا ( سی هینگ …) فکر کرد که علاقه مند شدم و اومدم عضو بشم . روی یه بنده خدای تازه کار چند تا حرکت زد و بدون اینکه ازم بپرسه برای چی اومدم اونجا ، اومد جلو و به من گفت اسم این ورزش وینگ چونه و تا حالا هر چی ورزش رزمی دیدی و کار کردی رو بریز دور و ….. . و از ساعات و شهریه و مقررات صحبت کرد . پسرم یه نیم نگاهی به من کرد و لبخند آرومی به من زد و سرش رو به علامت تاسف آروم تکون داد . دوستمون یه برگه آورد جلو و بعد شروع به سوال های پرسشنامه کرد و داشت مینوشت . من هم بی خیال داشتم جواب میدادم . رسید به این سوال که چه ورزشهای رزمی کردی؟ منم خیلی خونسرد گفتم در حال حاضر مشغول فراگیری هنر رزمی وو وی تائو نزد سی فو قهرمانی هستم . بنده خدا انگار عقرب دیده باشه ، خودکارش تو دستاش میلرزید و سلفش گرفت و با لحنی مثلا شوخی وار گفت ایول بابا ، چرا از اول نگفتی؟ که منم گفتم هیچ کدوم از هنرجوهای هنر رزمی وو وی تائو بلد نیستند خوشونو تابلو کنند و به رخ دیگرون بکشند . شما قبل از خوشامد گویی به جای اینکه با من بعنوان مهمان و بازدید کننده برخورد کنید ، بعنوان یه هنرجوی تازه وارد برخورد کردید و سریعا خواستید مشتری سازی کنید . فرق هنر رزمی وو وی تائو با سبکهای وینگ چون فعلی در اینه که فروشی نیست .بعدها با اصرار و درخواستهای پی در پی یکی از مربیهای بزرگ سبک رزمی کامبت سامبو ایشون اقدام به ایجاد نمایندگی این سبک کامبت سامبو در یکی از شهرهای استان کرمان کرده و از این حقیر خواستار آموزش به هنرجویانش شد . در مدت بسیار کوتاه و زیر شش ماه و فقط و فقط با استفاده 2 تا از فنون هنر رزمی وو وی تائو چنان اماده شدند که در مسابقات کشوری به میزبانی کرمانشاه ، هر سه نفر اعزامی ما موفق به آوردن 2 مدال طلا و یک مدال برنز برای کرمان شدند و شکر خدا موجب شادی این مردم شدیم .
   جناب رستم زاد
   اگه می بینید که هنر رزمی وو وی تائو در حال حاضر در تعداد کمی از استانها فعال هست دلیلش کم ارزشی اون و یا زیر نظر فدراسیون نبودنش نیست ، بلکه این خودش نشون از با ارزشی روزافزونش هست . بطوری که این سازمان ( وو وی تائو ) به هیچ کسی کشکی کشکی مدرک نمیده و تا از فراگیری صحیح هنرجو مطمئن نشده ، به درجه بالاتر راه نمیده . هیچ وقت مدارکش رو نمیفروشه تا مثل واتو واتو با سرعت برق در سرتاسر ایران نمایندگی داشته باشه . این رو از لرزیدن خودکار توی دست و لرزیدن صدای اون بنده خدا بیشتر احساس کردم .
   بله بزرگوار. معلومه که هیچ وقت سازمان وو وی تائو تا هزار سال دیگه مانند سبکهای درب داغون وینگ چون در استانها فعال نخواهد شد و این موجب بالندگی بوده و هست .
   هر کدوم از مربی ها و نمایندها برای گرفتن حکم نمایندگی زحمتها کشیده و تمرینها کرده اند و تک تکشون به راحتی و بدون فشار به خودشون میتونن از حیثیت این هنر رزمی دفاع کنند.
   هر نماینده بیانگر آبرو و اعتبار و ارزش سازمانشه و این اصل باعث این میشه که کلاسها و آکادمی های هنر رزمی وو وی تائو مثل قارچ ، یهویی توی هر کجا سبز نشه .
   من متاسفانه در گذشته دور ، یک سال وینگ چون ابماس تمرین کردم ( وقت تلف کردم ) و بعد بخاطر آشکار شدن خیلی از مسائل ازش کناره گرفتم . وقتی سعادت این رو پیدا کردم تا نزد سی فو قهرمانی شروع به فراگیری این هنر کنم ، تازه متوجه شدم که حتی شیوه ایستادن رو نادرست آموزش دیده بودم .

 • سلام بر استاد عزیز و سیفو گرامی
  دل تنگ شما هستیم .
  من از شاگردان شما هستم که تازه یک شنبه پیش سیفو سعادت اولین دوره اموزشی ام را گذراندم
  خیلی هم راضی هستم و ادامه خواهم داد
  به هر حال خطابم به دوستان این است که این سبک کامل ترین سبکهاست
  و دست استاد قهرمانی و استاد سعادت را می بوسم
  بابت کلیه ی زحماتی که در طول این مدت کشیدن.

  • سلام امیدوارم با این آتش تندی که در خود دارید نگذارید زود خاکستر شود و با کمی صبر و پشتکار بتوانید به اندازه ای توانایی پیدا کنید که ما به وجودتان افتخار کنیم و لقب سی هینگ و یا سی فو را با افتخار به شما اعطا کنیم و از این کارمان پشیمانمان نشویم. زیرا در ایران افراد بعلت نفس ضعیف و کمبود شخصیتی به محض اینکه این رتبه ها میرسند خود را استاد نامیده و به جمع استادان دروغین جامعه ورزشهای رزمی ایران اضافه میشوند.

 • سلام من تو سازمان wt داشتم کلاس خصوصی میرفتم اما متاسفانه….فقط پول زیاد میگیرند اما هیچی یاد نمیدند فقط میان چهار تا حرکت تکراری رو میگن بعد به دروغ میگن خیلی پیشرفت کردی درجه آبکی میدند جالبه پشت سر شما هم حرف میزنند میگن سی فو قهرمانی چیزی بلد نیست
  الان میفهمم که حرف های سی فو قهرمانی از رو بغض و کینه نیست و واقعیات رو بدون تعارف میگن
  ای کاش خودتون میتونستید دوباره سازمان رو دست بگیرید و البته وینگ چون رو با روش جدید خودتون آموزش بدید خیلی پول از دستم رفت خیلی

  • سلام شما چیزهای عجیبی مینویسید . نوشتید ای کاش میتوانستم دوباره سازمان را بدست بگیرم مگر من سازمانم را از دست داده ام که دوباره بدست بگیرم؟ سازمان من همچنان پابرجاست و سبک بسیار عالی وو وی تائو را آموزش میدهم و هیچگاه حتی کسی را به فراگیری سبک ضعیف وینگ چون توصیه نمیکنم چه برسد به اینکه آموزش بدهم.
   در ضمن جالب است بدانید که همین که این افراد پشت سرمن میگویند که من چیزی بلد نیستم همانهایی هستند که نزد من آموزش دیده اند و من آتها را به خاطر بی لیاقتی از سازمانم اخراجشان کرده ام و افرادی هم که شاگرد من نبوده اند تنها با شنیده هاشان همانند شامپانزه تقلید از بقیه میکنند و بدون اینکه مرا بشناسند ادای مربیان احمق تر از خودشان را درمیاورند.

 • سلام مجدد خدمت استاد
  هرچی پیام راجع به اصفهان میدم تایید نمیشه.اگر امکان ارسال نماینده به اصفهان نیست حداقل یه استاد از یه سبک دیگه (ترجیحا وینگ چون) معرفی کنید لطفا

   • سلام اشتباه از بنده بود عجله کردم. اگر برای اصفهان برنامه ای ندارید لطفا یک استاد در اصفهان معرفی کنید (ترجیحا سبک وینگ چون).سیفو سعادت اصفهان هستند؟

    • با سلام دوباره . من که برایتان شماره سی فو سعادت را نوشتم و توصیه کردم که میتوانید سوالاتتان را از ایشان بپرسید . امیدوارم چیزهایی را که در مورد اصفهانی ها میگویند صحت نداشته باشد و تماس نگرفتن شما بخاطر آن نباشد. با یک تماس همه سوالاتتان جواب داده خواهد شد.

 • سلام علیکم خواهش میکنم یه فکری برای اصفهان بکنید.همه افتادن توی پول.هیچ کس با عشق چیزی آموزش نمیده

  • با سلام . بله کاملا درست است و این مشکل از فدراسیون ایران سرچشمه می گیرد زیرا اکثرا افراد با پول و رابطه برای خود مجوز آموزش تهیه کرده اند و اکثرا فاقد توانایی هستند و تنها با چسباندن القاب استاد و سی فو و غیره به خود تنها برای چاپیدن ،علاقمندان به هنرهای رزمی را سرکیسه می کنند و جالب اینجاست که پشت سر ما نیز صفحه می گذارند که ما هزینه سنگینی را از هنرجویانمان دریافت می کنیم درحالی که نه تنها هزینه آموزش نزد ما سنگین نیست بلکه براساس توانایی که ما در مدت زمان کمی در شما ایجاد می کنیم هزینه آموزشی ما کاملا پایین می باشد ولی ما بیشتر از مسئله درآمدزایی که مسلما نیازمان است به گسترش سبکمان فکر کرده و با کمال میل به علاقمندان واقعی آموزش می دهیم و به همین علت درصورت مشاهده تخلفات همکاری و کج فکری افراد ، آنها را از سازمانمان اخراج می کنیم و برایمان هم فرقی نمی کند در چه رده ای باشند زیرا ما توانایی پرورش افراد و جایگزین کردنشان را داریم ولی تحمل افراد حقه باز و کج فکر را نداریم.

 • با سلام و عرض ادب
  جسارتا میپرسم سازمان وو وی تائو مانند سازمان WT آلمان تکنیک هاشو از با هم فکری چندین استاد درجه بالا و متخصص به روز و گاهی اوقات هم اصلاح میکنه؟
  البته میدونم نباید انقدر غربی ها رو بزرگ کرد اما واقعیت همینه که الان سازمان WT این قدر بزرگ هست یعنی فقط شخص پروفسور کرنشپشت تصمیم گیرنده نیست و با چند سی فو درجه بالا و همچنین متخصصین در زمینه آناتومی بدن و حتی بیومکانیک تکنیک ها رو به روز میکنه و همچنین با سایر اساتید هنرهای رزمی تبادل تکنیک میکنند
  آیا در سیستم وو وی تائو هم شاهد چنین موارد پیشرفته ای هستیم؟
  با سپاس موفق باشید

  • با سلام اتفاقا سی فو کرن اشپشت فردی خودخواه است و هیچوقت جز نظر خود نظر کسی دیگر را در کارها و تصمیماتش نمیپذیرد و این مسئله را من بارها در 25 سال پیش گفته ام . اما ما در سازمانمان همیشه با برگزاری گردهمایی های فنی با اجماع نظرها و ایده های همه سی فوها و حتی در مواقعی نظرات جالب هنرجویان سبکمان را رشد میدهیم.

 • سلام عرض ادب و خسته نباشید .سوالم اینه که ایا رشته وو ووی تائو واسه سیستم درگیری های خیابانی خوب است یا ن ؟

 • بنده ۱۸سالمه و به ورزش های رزمی خیلی علاقه و نیاز دارم.. اما این مشکلم ی مانع بزرگی شده برام و به شدت افسردم کرده

 • بنده همان افتادگی دریچه میترال را دارم . ک مثلا بعد از ورزش کردن دچار تنگی نفس میشوم و بعضی اوقات در حد یک ثانیه قلبم می ایسته ممنون میشم اگ راهنماییم کنید سیفو .

 • چشم من حتما در این مورد تحقیق میکنم
  ضمنا من اون آقای افشین نیستم که این سوالو ازتون پرسید و مشکل قلبی خاصی هم ندارم و صرفا بطور اتفاقی اومدم تو سایتتون و صحبتتون با آقای افشین رو دیدم که به این موضوع علاقه مند شدم و کامنتتون رو ریپلای کردم.
  علی ایحال در صورت صحت کارا بودن چی کونگ بر درمان پرولابس من با روابطی که با دانشگاه های تهران دارم میتونم ازتون برای سمینارهای مرتبط دعوت به عمل بیارم البته هر وقت اومدید ایران.

  • اگر دانشگاه ما واقعا دانشگاه بود که خیلی وقت پیش ما میتوانستیم از اینجور سمینارها برگزار کنیم و به سطح پزشکی و درمان ایران کمک بزرگی کنیم . از هنرجویان ما برخی سعی کردند تا چنین کاری انجام بگیرد ولی متاسفانه به دلایل بسیار که دیگر اقدامات مثبت در ایران صورت نمیگیرد این هم انجام نشد. ولی در خاتمه بگویم که ما از طریق روش سنتی طب فشاری چینی تا بحال سه نفر مبتلا به (ام اس ) را که پزشکان معتقدند درمانی ندارد درمان کرده ایم و مشکل دیسک کمر و آرتروز گردن و سردردهای طولانی و بسیاری از بیماری ها را با تضمین درمان کرده ایم .
   کلا این روش سنتی طب فشاری همچنان که برای درمان افراد بکار می رود در بخش کونگ فو وو وی تائو برای ضربه زدن و ناتوان کردن حریف استفاده میشود به همین دلیل جزو مبحث بسیار مهم در سبک ما بشمار میرود.

 • سلام و درود سیفو. من نارسایی دریچه میترال دارم ک باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنم . آیا با چی‌ کنگ درمان میشود؟

  • سلام اصلا روش چی گونگ برای بدست آوردن سلامتی از دست رفته است . اما شما لطفا دقیقتر توضیح دهید که مشکل قلب شما چه نوع میباشد ؟ آیا منظور از نارسایی دریچه میترال تنگی درچه میترال است و یا افتادگیش ؟ تا بنده بتوانم بیشتر راهنماییتان کنم.

   • سلام بر شما
    افتادگی میترال یا همون پرولابس که یک مسئله تخصصی پزشکی هست، چگونه با روش شما که دلیل علمی براش ذکر نشده(صرفا به معنای آکادمیک منظورمه) درمان میشه؟
    من فردی تحصیل کرده هستم لطفا علاوه بر توضیحاتتون که اینجا ارائه میکنید حتما رفرنس و سایت تخصصی هم به بنده معرفی کنید تا بیشتر با این روش آشنا بشم و صحبتتون مستند تر و قابل تحقیق بیشتری بشه

    • با سلام . اول من تعجب میکنم که چرا بعضی همانند شما هربار با یک اسم و ایمیل مختلف در این قسمت پرسش و پاسخ وارد میشوند که جای سوال دارد ولی خب بنده برحسب وظیفه انسانی جوابتان را مینویسم. از نظر طب غربی جز با عمل جراحی که آن هم با ریسک بزرگی همراه است راه دیگری ارائه نشده است ولی در طب سنتی چینی یعنی طب سوزنی و طب فشاری که مادر طب سوزنی می باشد راههای درمان برای این مشکل وجود دارد.از آنجا که این مشکل شما مربوط به داخل قلب می باشد ضمن اینکه با تمرینات تنفسی ویژه ای که در چی گونگ وجود دارد میتوان کمک شایانی به آن کرد ولی کافی نیست و بایستی از روش سنتی چینی نیز برای درمانش استفاده کرد. خوشبختانه ما در سیستم چی گونگ روش طب فشاری را نیز آموزش میدهیم و برای مشکل شما باید از این روش استفاده کنیم . طبق روش طب سنتی چینی 12 کانال انرژی در بدن وجود دارد که جریان چی در آنها چرخش میکند و هرکدام از این کانالها برای درمان کانال بعدی که نیروی چی را به آن هدایت میکند کانال مورد نظر میباشد که روی همه کانالها نیز نقاط مشخصی برای وارد آوردن فشار وجود دارد.برای مشکل شما که قلب میباشد مهمترین کانال پریکارد نام دارد که به فارسی به آن جداره قلب گفته میشود که مسئول سلامتی قلب می باشد اما وقتی تخصصی تر در این روش وارد شویم دو کانال دیگر وجود دارند که یکی کانال طحال است که نقش مادر کانال قلب را دارد و یکی کانال کلیه است که نقش مادر برای همان کانال پریکارد را دارد . پس روی تمام نقاط این سه کانال یعنی خود پریکارد و کلیه و طحال باید کار بشود که اگر من در ایران بودم حتما جلساتی را برای این کار به شما اختصاص میدادم کما اینکه در سالهای قبل بسیاری افراد برای درمان دردهای مختلف نزد من آمدند و به کمک این روش درمان شدند.در ضمن رفرنس خاصی در نظرم نیست ولی شما میتوانید مطالب کانالهای انرژی در طب سوزنی را در اینترنت دنبال کنید و به این مطالب دست پیدا کنید.

   • البته در مورد چی کونگ من کمی اطلاعات دارم و میدونم سابقه ی طولانی داره و حتی تو کشور های غربی به عنوان طب مکمل هم حساب میشه
    اما منظورم صرفا رابطه درمان پرولابس با چی کونگ هستش و تو این دوره زمونه که این همه اخبار نادرست و غیرحقیقی وجود داره من صرفا میتونم با بررسی دقیق منابع معتبر که انشاا… ارائه میکنید این ادعا رو قبول کنم
    البته چون فکر میکنم فردی دنیا دیده هستید ومدتی هم تو خارج بودید این درخواست رو ازتون کردم چون معمولا با اساتید رزمی تو ایران نمیشه بحث علمی کرد بخاطر اینکه اکثرا قلابی هستن

    • خدا را شکر که یک نفر مارا قبول دارد اکثرا بدون شناختی از بنده تنها بخاطر شنیده هایشان که اغلب از طرف شاگردان خائن بنده می باشد تنها با نوشتن کامنتهای توهینی و بعضا فحشی از بنده پذیرایی میکنند که کلا این رسم روزگار است و ما هم زیاد توجه نمیکنیم زیرا در سرزمینی هستیم که هرچه شارلاتان تر باشی بیشتر دوستت خواهند داشت و هرچه بیشتر کار عمیق و ریشه ای انجام دهی بیشتر مورد اهانت و تکفیر قرار خواهی گرفت.

   • امیدوارم این مملکت از ما مهندسان و شما اساتید ورزشی بیشتر استفاده کند و قدر بداند.

 • تشکر میکنم از شما بخاطر توضیح جامع و مانعی که فرمودید.
  ابتداً عرض کنم که بنده جواب سوال خود را کامل دریافت کردم و از قانع کننده ترین پاسخ هایی بود که تا به الان دریافت کرده ام.
  اما اگر از حوصله شما و چارچوب این سایت خارج نیست، پیرامون عرایض شما سوالاتی در ذهنم مطرح شد که عرض میکنم. طبق پاسخی که فرمودید متوجه شدم که یک استاد خوب حتما میبایست شاگرد خوبی بوده باشد. ولی حقیقتی هست که همه انسانها توانمندی فیزیکی و یا روحی کافی برای مدیریت، معلمی و یا مربی گری ندارند و صرفا رسیدن به درجه ای خاص تضمینی قوی برای مربی خوبی بودن نیست. همانطور که برای استاد دانشگاه شدن دارا بودن مدرک ارشد و دکتری الزامی است ولی کافی نیست. توانمندی بیان و انتقال داشته ها فاکتور مهمی است که در همه ظهور نمیکند. ولی مطمئن نیستم که آیا این ضعف باعث در درجه پایین تر قرار گرفتن یک شاگرد نسبت به دیگر همرده های خود بشود یا خیر. خاطر دارم که در گذشته بدلیل تعداد شاگردان بسیار زیاد در کلاس های رزمی، شاگردهای قدیمی یا ارشدهای کلاس منتسب به مسءولیت های مختلفی بودند که یکی از آنها تدریس در کلاس بوده است. افرادی بخاطر توانمندی در مبارزه، صرفا الگوی مبارزه، افرادی بدلیل اجرای زیبای تکنیک ها الگوی تکنیک و افراد دیگر بواسطه توانمندی های اجتماعی یا علمی مسءولیتهای خارج از کلاس و مناسبات خارج از کلاس را برعهده داشتند. آنچه از تاریخچه ی این افراد می دانم، کمتر کسی از بین شاگردانی که به مربیگری رسیدند توانستند شاگرد راستینی برای استادشان باقی بمانند و این فاکتور تضمین محکمی برای خوب بودنشان نشد.
  ولی دیگر فاکتورهایی که فرمودید مواردی است که حقیقتا مستقل از هرگونه ضعف و توانایی تمایز شاگرد خوب و بد را نشان میدهد.

  از اطاله کلامی که شد عذر خواهی میکنم و مجددا از پاسختان سپازگزارم.
  عرفان

 • درود بر سی فو قهرمانی و محسن عزیز همراه قدیمی
  به عنوان مهمان، پاسخ های شما را به سوالات متعددی مطالعه کردم.
  خوشحال میشوم در صورت صلاحدیدتان، پاسخی از شما دریافت کنم.
  به نظر شما بهترین شاگرد چه مشخصاتی دارد؟

  پیشاپیش از زمان و صبر شما متشکرم
  عرفان

  • با سلام مسلما از دیدگاه افراد مختلف تعاریف مختلفی ارائه میشود ولی مسلما چند خصوصیت در یک هنرجو و یا شاگرد باید باشد که مورد قبول هر فرد منطقی می باشد .
   یک هنرجو و یا یک شاگرد باید در تمریناتش کوشا باشد و هدف اولیه او رسیدن به مرحله مربیگری و آموزش دیگران در این راستا باشد . که ما با آموزشمان سعی در این مسئله داریم. و برای اینکه بتواند مربی خوبی باشد باید سبکی را که یاد میگیرد تمام و کمال بفهمد چه از نظر تئوری و فلسفه و چه از نظر روش آموزشی و انتقال درست فنون به دیگران . که این موضوع را هم با گرفتن پایان نامه ها در آزمون شالبند ها و توضیحات لازم در جلسات تمرین مربیان یاد میدهیم.از دیگر خصوصیات احترام به هنرجویان با درجات بالاتر می باشد که قدیمها میگفتن پیشکسوت و احترام به پیشکسوتها از خصوصیات مهم ورزشکاران بود و باید باشد .که ما هم با ترتیب شالها این موضوع را مشخص کردیم که هر شخصی باید به شالبند بالاتر خود احترام بگذارد . و مهمتر از همه اینها احترام گذاشتن به مربی یا استادش حتی در هنگام جدا شدن از او که متاسفانه تربیت اجتماعی رایج در ایران این موضوع را سخت می پذیرد و همه میخواهند رئیس و استاد باشند و شاگردی خود را نزد دیگران کتمان کنند . که متاسفانه ماهم نتوانستیم این خصوصیت را به بسیاری آموزش دهیم زیرا اصلا دیگر این قسمت جزو خصوصیات اجتماعی مردم ما نمی باشد.بهرحال خصوصیات فراوانی میشود شمرد ولی اینها مهمترینها بود که به ذهن بنده خطور کردند.

   • سلام مجدد
    من در جواب شما چندین بار ریپلای کردم ولی نمیدانم ثبت نشد یا مورد تایید برای نمایش قرار نگرفت. ممنون میشوم دلیل عدم نمایش را ایمیل بفرمائید. ممنون

    • با سلام اگر کمی صبر داشته باشید حتما نوشته شما هم در سایت قرار خواهد گرفت به شرط اینکه مسئله حاشیه سازی نباشد ولی در مورد شمادلیلش این است که شما صبر ندارید . بنده پریروز که فرصت کردم کامنتها را بررسی کنم چیزی نیامده بود و تنها دیروز فرصت بررسی نداشتم که احتمالا شما دیروز نوشته اید آنهم نه یکبار بلکه سه بار متوالی پشت سرهم . خوب شد که این موضوع باعث شد یک خصوصیت دیگر یک هنرجوی خوب را اینجا قید کنم و آن صبر است که احتمالا بسیاری از هنرجویان ندارند. من بارها تجربه کرده ام که بسیاری نزد ما آمده اند و بعد از مدت کوتاهی تمریناتشان قطع شده است و وقتی علتش را جویا شده ایم گفته است من در خود تغییری حس نکردم این بود که دیگر نیامدم . واقعا خنده دار است زیرا گر قرار بود با یک یا دوماه تمرین آنهم به آن شکل بعضا بی حوصله و نه چندان پشتکارانه کسی به مهارت میرسید دیگر چرا افراد مشهور در ورزش سالیان سال بطور مداوم تمرین میکردند؟ احتمالا استعداد آنها برای یادگیری از اینجور هنرجویان پرتوقع کمتر بوده است که مجبور بودند سالها تمرین کنند !!! بهرحال من الان کامنت شما را دیدم و جوابتان را در مقابلش مینویسم . صبور باشید تا به قله های ترقی برسید والا آخر عاقبتتان میشود همین شاگردان بی لیاقت من که برای خودشان دفتر و دستکی درست کرده اند و اسمی و عنوان استادی هم بخود چسبانده اند ولی خودشان در درونشان میدانند که یک رزمیکار خوب حتی آماتور اگر جرات بخرج دهد اکثر آنها را که بی صبرانه خود را استاد نامیدند درهم میکوبد آنجاست که تمام کاسه کوزه ها را بر سر من می شکنند که چرا نتوانسته ام رزمیکار خوب به جامعه تحویل بدهم . در صورتی که آن فرد را من به عنوان رزمیکار و استاد به جامعه تحویل ندادم شما خود عنوان استادی را که خودش به خودش داده است پذیرفته اید من تنها این افراد را بعنوان آشغال از سازمانم اخراج کردم دیگر مشکل شماست که هنوانه زیر بغلشن میگذارید.

     • با سلام به آقای عجول و بی صبر . ناراحتی شما از این بود که چرا یکی از خصوصیات هنرجوی خوب از نظر من مربی شدن است . احتمالا شما خودتان از افرادی هستید که حوصله مربیگری ندارید و مسئولیت پذیری برایتان دشوار است و این خصوصیتی را که من برای یک هنرجوی خوب عنوان کردم برایتان دردناک جلوه میکند . اتفاقا با روشهایی که ما آموزش میدهیم هر شخصی بالا استثناء میتواند مربی بشود . البته از قدیم هم گفته اند کسی را که خواب است می توان بیدار کرد ولی کسی را که خود را به خواب زده است هیچگاه. پس اگر کسی کلا بخواهد مربی شود و این مرحله واقعا مقدس و عالی را کسب کند حتما موفق میشود البته در سیستمی که ما آموزش میدهیم .اما برفرض که شما درست بگویید باز چیزی در صورت مسئله تغیر نمیکند . من نوشتم یکی از خصوصیات یک هنرجوی خوب رساندن خود به مرحله مربی گری و بعد آموزش است حالا شما این یکی را نمیتوانید برآورده کنید خب خصوصیات دیگری هم برشمرده ام آنها را درنظر بگیرید .شما چرا قسمت خالی لیوان را می بینید؟ من ننوشتم تنها خصوصیت همین است بلکه یکی از آنهاست که امیدوارم شما هنرجوی خوب بجز این یکی در دیگر موارد موفق باشید.

 • با سلام اگر صلاح میدونید نظرتون رو در مورد سیستم هونگ فای وینگ چون بفرمایید

 • سلام سی فو قهرمانی
  یک سوال داشتم
  اگر موقع خروج شما از سازمان WT, آقای کرنشپشت از شما بابت اعلام یک جانشین سوال می کرد
  کدام یک از شاگردان قدیمتون رو به عنوان جانشین برای WT ایران معرفی می کردین؟

  • با سلام امیر عزیز معمولا جواب اینجور سوالات را نمیدهم چون جزو سوالات حاشیه ای حساب میشود . ولی بطور استثناء این سوال را جواب میدهم زیرا شخص احمقی که درحال حاضر خود را بعنوان نماینده WT در ایران میداند و در اصل هم نمایندگی را دارد اینقدر بیشعور است که همه جا پشت سر بنده شایع کرده است که مرا از سازمان اخراج کردند. من بارها در مقابل چنین شایعه ای جوابم این بوده است که اگر شما راست میگویید و این ادعا را دارید چرا از سی فو کرن اشپشت یک تاییدیه نمیگیرید تا در مجلات کذایی ایران چاپ کنید و به همه این ادعایتان را ثابت کنید؟! در سالهایی که بنده در ایران آموزش وینگ چون میدادم تعدادی از مربیان من در نبودم باهم تبانی کردند که سازمان مرا از دستم درآورده و به قول خودشان قدرت را به دست گیرند . اولا چه قدرتی؟ آیا در ایران جز باندها که در امر ورزش هم همانند ارکان دیگر تشکیل شده است مگر کسی میتواند با کار نیک به قدرتی برسد؟ بهرحال آن افراد بقدری نادان و طمعکار بودند که چنان رویاهایی در سرشان داشتند . که وقتی من از این موضوع باخبر شدم همگی آنها را از سازمان WT اخراج کردم و نامه اخراجی همه آنهارا که در یک گزارش لیست شده بود به ایران آوردم و حتی هنوز هم موجود میباشد احتمالا در پیج اینستاگرام بنام wuweitao.ir خواهید دید . تنها نامی که در آنجا نمی بینید نام همین شخصی است که درحال حاضر نماینده است و نام خواهرزاده بنده علی محبوبی هم در آن لیست نمی باشد.پس ایشان هم اگر راست می گوید می تواند چنین نامه ای از سازمانش بگیرد و مرا افشا کند . البته اگر نام این شخص در لیست نیست به این دلیل است که من روی ایشان بسیار حساب میکردم و ایشان را امین خود می دانستم در صورتی که غافل از این بودم که در تاریخ همیشه دیده ایم خیانت از نزدیکترین افراد صورت می گیرد . این شخص در نبود بنده با افرادی که در آنزمان در فدراسیون مشغول بکار بودند رفاقت صمیمانه داشت و باهم تبانی کردند تا اورا جای من بنشانند که بعد از بیش از ده سال هنوز هم افرادی که از طرف او به ما ملحق میشوند با تمام دروغها و جفنگیاتی که پشت سر من شنیده اند باز با یکبار تمرین اذعان دارند که او هنوز با انگشت کوچک بنده نیز قابل مقایسه نیست چه برسد به این هزیانهایی که تعریف میکند . البته اینها را بنده میدانم چرا که تواناییهای بچگانه او را میدانم . به قول معروف ایشان در حمام زنانه احساس مردانگی میکنند والا اگر درمیان مردان باشند باید خود را پشت پرده پنهان کنند .
   حالا میرسیم سر اصل مطلب و آن سوال شما بود .در آنزمان خود سی فو کرن اشپشت از من پرسید که حالا که تو در ایران با فدراسیون مشکل داری و نمیخواهی به آنها باج بدهی آیا میتوانی یکی از شاگردانت را که خود برتر از بقیه میدانی موقتا بعنوان نماینده جای خود بگذاری تا زمانیکه این افراد در فدراسیون تغییر کردند باز مسئله را برگردانیم؟
   جواب بنده مثبت بود و انتخاب بنده خواهرزاده ام بود زیرا از همه کسانی که آنزمان با من کار میکردند ماهرتر بود . ولی با کمال تعجب یک روز سی فو کرن اشپشت به من گفت که ظاهرا در ایران این شخص ….(منظور همین نماینده فعلی ایران) مورد تایید فدراسیون میباشد زیرا از فدراسیون ایران با ما مکاتبه کرده اند و ایشان را قبول دارند . من گفتم خب همان فدراسیونی که با من مخالفت کرده است او را انتخاب کرده است یعنی او در جهت اهداف آن سازمان که تنها اهداف خود است نه وینگ چون ، این شخص را انتخاب کرده است و احتمالا این شخص قبول کرده است نوکر دست به سینه آنها باشد . ولی با اصرار سی فو متوجه شدم که کاسه ای زیر نیمکاسه است و به ایشان گفتم راستش را بگویید چه مسئله ای است که شما اصرار دارید او نماینده شود .البته بعد از دقایقی طولانی که ما بر سر این موضوع بحث کردیم ایشان دلیل اصلی خود را گفتند و آن این بود که از طرف فدراسیون ایران حق نمایندگی بسیار بالاتری را نسبت به آنچه ما درحال حاضر از تو میگیریم برای نمایندگی او پیشنهاد داده است.آنجا بود که من برای اولین بار درمقابل سی فویم با صدای بلند اعتراض کردم و این کار را از طرف ایران باندبازی و از طرف ایشان نامردی به شاگرد چندین سال کارکرده نزد او خواندم . ایشان گفتند من یک بیزینسمن هستم و برای من منفعت مادی مهمترین دلیل برای تصمیماتم میباشد و من هم بلافاصله در جوابشان گفتم و من فکر میکردم یک سی فو یعنی پدر دارم فکر نمیکردم با یک بیزینسمن کار میکنم . و همانجا در مقابل بسیاری از سی فوهایی که در آن سمینار شاهد بودند اعلام کردم که من سی فوی بیزینسمن نمیخواهم و از سالن خارج شدم . حالا کجای این واقعه به اخراج شدن من از سازمان می خورد الله اعلم!!!

   • سلام سی فو قهرمانی
    بعد از خواندن جواب شما به صورت کامل تمام ذهنیت بنده نسبت به وقایع و تاریخچه وینگ چون ایران عوض شد
    به راستی شما سی فو و پدر تمام وینگ چون کارای ایران هستید
    تمام ورزش این کشور پر شده از باند بازی ها و حق خوری ها امیدوارم روزی شاهد پایان این باند بازی ها باشیم
    سایه اتان مستدام باد

   • این موضوعی که شما مطرح کردین بسیارقضیه رو روشن کرد و معلوم شد چقدر دروغ زیاده چون قبلا گفته بودن به ما که شما پولای زیاد گرفتین و پولا رو برای خودتون خرج کردین و به سازمان المانی ندادین و در نتیجه اخراج شدین

   • یقینا خروج سی فو های قدیمی و موفق از سازمان WT مثل سی فو امین بزتپ و سی فو تاسوس می تواند اثبات و گواه محکمی بر سخنان سی فو قهرمانی باشد
    از شواهد معلوم هست که پروفسور کرنشپشت ید طولا در از دست دادن سی فو و افراد شایسته سازمانش دارد

   • سلام سی فوی عزیز
    در کل این حضرات درب و داغون مدعی نماینده وینگ چون هستند و چندین ایراد بزرگ وارد است :
    ۱/کسی هست بگوید این آقایان کجا وینگ چون کار هستند بلکه کاملا ساندا کار میکنند
    ۲/یکی نیست بگوید سیستم ewto مخفف e همان یورپین و اروپاست حال ایران در آسیا چه ربطی به اروپا و نمایندگی آن دارد. درحالیکه wtبرای دکتر لیونگ تینگ در هنگ کنگ است .
    ۳/این شخص شارلاتان چندسال است که به اروپا و سمینار نرفته و تکنیک جدید نیاورده و چه آموزشی میدهد و برای همین است روی به ساندا آورده اند.
    ۴/مگر در وینگ چون اخذ درجات تکنسینی و بالاخص سی فویی با فیلم می شود امتحان داد.؟!استاد بزرگ تا دست بدست نشود و انتقال نیروها و نیروهای درون شخص را حس نکند وضعیت آن حکم و مدرک هم مشخص است البته بسیار هستند بیشعورهایی که چون حکم فدراسیونی می گیرند به آنها پیوسته اند کیفیت کارشان هم افتضاح
    نکته جالبتر هیچکدام از احکام این دلخوشان از طرف کرنشپشت نیست بلکه خود شیرویه از طریق سبک فدراسیونی خود صادر می کند و فقط ادعا و ادعا هستند و واقعا متاسفم برای ورزشهای رزمی ایران با این فدراسیون پولکی که این نالایقان را قبول کرده در حالیکه کیفیت و نحوه کار و آموزش اصلا جایگاهی ندارد به نظر من اگر کسی خواستار وینگ چون ناب هست در اینجا نزد این کلاهبردان اصلا نخواهد آموخت واقعا اگر شاگردهای ارشد عقده ایی شما به شما خیانت نکرده بودند و شما سکان دار بودید چه وینگ چونی در ایران داشتیم با چه کیفیتی واقعا متاسفم هرچند اینجا ایران است
    باتشکز

    • با سلام . تمام توضیحات شما کاملا متین و حقیقت است اما در آخر که نوشتید “اگر من سکاندار بودم چه وینگ چونی در ایران داشتیم ” برای من جای انتقاد دارد و آن این است که بنده همچنان سکاندار سبک خود هستم و حتی با استقرار بیشتری و سبک قوی تری بنام کونگ فو چینی وو وی تائو . پس اگر کسی تواناییهای مرا قبول داشته است باید بداند که درحال حاضر توانایی بنده نسبت به آن سالها که وینگ چون کار میکردم چندین برابر شده است و میتواند نزد من آموزش ببیند و اگر قبول ندارد هر لحظه که به آن جرات لازم رسید از بنده تقاضای مبارزه کند تا به سادگی قانعش کنم و دیگر شک و شبهه ای برایش باقی نماند.

 • با سلام
  من از یکی پرسیدم که نمی خوام نامشو ببرم گفت چی کنگ کلک پول در اوردن در اصل اونا تمرینی به نام ایزومتریک یاد میدن نظر شما رو می خواستم بدونم

  • با سلام معمولا آدمها بر اساس نگاهشان بر زندگی روی دیگران قضاوت می کنند . این شخص احتمالا افکارش و به احتمال زیاد مشکل بزرگش در زندگی پول می باشد لذا درمورد دیگران هم همین قضاوت را می کند . اتفاقا بارها از طرف خود هنرجویان سوال میشد که آیا با این هزینه اندک که برای آموزش هنری مثل چی گونگ در نظر گرفته شده است صرف دارد که وقت گذاشته شود؟ و جواب ما این است که واژه صرف داشتن تنها در معاملات بازاری مطرح است نه در آموزش . همین که حتی یک نفر راه را درک کند ما بردمان را کرده ایم . درضمن اگر شما بخواهید براساس صحبت مردم زندگی کنید وقتتان را تلف کرده اید چیزی که متاسفانه در بین مردم ما از همه بیشتر رواج دارد همین دهان باز کردن و بدون مسئولیت و آگاهی حرافی کردن است.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت سی فوی عزیز و با تشکر بابت اینکه وقت گذاشته و به ما جوانان کنجکاو پاسخ میدید. توی یکی از پاسخ هاتون گفتین که آدمک چوبی در اصل برای تحکیم استخوانها نیست و از کیسه دیواری هم نه برای محکم کردن سیکن ها بلکه برای بیشتر کردن حس ضربه استفاده میشه . اگر من بک هنر جوی شاابند سفید وو وی تائو باشم پیشنهاد شما برای مستحکم و سنگین کردن دستهای نرم و فوق العاده آسیب پذیر من چی میتونه باشه؟ با تشکر

 • خب سیفوی عزیز من خودمو معرفی کردم میشه جواب اون هفت سوال رو بدید و همچنین شماره تلفنتون رو
  با آرزوی بهترینها.

  • با سلام مجدد . خب اول باید بگویم که در آکادمی مرکزی ما در حال حاضر دو سی فو در روزهای زوج و روزهای فرد مشغول تدریس هستند که شالبند نارنجی دارند.در ضمن کلمه سی فو به این شکل بطور جداگانه نوشته میشود چیزی که من از 25 سال پیش می گویم ولی متاسفانه کسی توجه نمی کند و همچنان آنرا سرهم می نویسند حتی تعدادی از آقایان که خودرا استاد و بعضا بنیانگذار و دای سی فو می نامند این کلمه را اشتباها سرهم می نویسند . این واژه از دو کلمه جداگانه ( سی ) که معانیی بسیار زیادی دارد ولی یکی از آنها به معنی بالا و راس می باشد و کلمه ( فو ) که باز معانی بیشماری دارد که یکی از آنها در هماهنگی با سی معنی توانایی و مهارت میدهد که باهمدیگر به معنای ( توانایی بالا ) می باشد را میدهد.

 • با سلام و عرض ادب بنده در منطقه ۱۸ تهران ساکن هستم و سال قبل به مدت سه ماه وینگ چون ابماس رو زیر نظر دایسین امیر حسن زاده داشتم آموزش میدیدم ولی مجبور شدم ترکش کنم به خاطر درس و از دو هفته پیش تا حالا هم با سبک وو وی تائو و وبسایت خوبتون آشنا شدم ممنون که وقت میزارید و به سوالات پاسخ میدید پاینده باشید.

  • ابماس توسط یک فرد نالایق در ایران نمایندگی می شد که خوشبختانه برچیده شد و این فرد شارلاتان باید یک فکر دیگری برای امرار معاشش بکند زیرا از نمایندگی ابماس در ایران جز این هدف دیگری نداشت

   • سلام سی فو جان
    دقیقا درست می فرمایید!
    ایشان یعنی نماینده قبلی ابماس حتی سر سی فوامین را کلاه گذاشته است و بدهکار است.
    همچنین سازمان شارلاتان بازی باز کرده است بدون رعایت نکات پایه ای و سنواتی.۲ تا شاگرداش سمینار قبل تکنسین ۲ شدند و این سمینار به فاصله ۶ ماه تکنسین ۳ و سی فو شدند!!!
    فقط بخاطر ۱۰ میلیون! !!!
    البته شاگردهای درجه بالا رفتند و دیگر نیستند گویا تاریخ برگشت به دوران قدیم شما .البته مقایسه ای غلط است چون این فرد در حد شما نیست ولی قانون طبیعت زیبا بود
    انشالله موفق و پیروز باشید

 • سلامسیفو به نظرتون بهترین ماده برای پر کردن کیسه دیواری سه تیکه چیه ذرت ،ساچمه کرومی،ماسه،یا پوست پسته؟
  پایدار باشید

  • بهترین ماده نخود و یا ذرت خشک میباشد زیرا هنگام ضربه زدن جاباز میکنند و مانع آسیب به سیکن ها می شوند ضمن اینکه هدف از مشت زدن به کیسه های دیواری اصلا محکم کردن سیکن ها نیست بلکه رسیدن به حس ضربه هنگام برخورد با بدن حریف می باشد که در هنگام ضربه در جای خودش میماند و همانند کیسه بوکس پرت نمیشود.

 • با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم در آکادمی مرکزی از چه مرتبه ای اجازه کار با آدمک چوبی رو به هنر جو میدید؟

  • تنها در سبک ما بطور کاملا علمی و اصولی کار با آدمک چوبی از همان مرحله پایه آموزش داده میشود .زیرا آدمک چوبی در چین همانند کیسه بوکس در همه مراکز آموزشی برای آموزش هنرجویان از ابتدا استفاده میشود.

 • سلام و خداقوت سیفوی عزیز میخواستم بپرسم که آیا انجام رقص پا باعث بی ثبات و بی تکیه گاه شدن ضربات مثلا مشت متوالی نمیشه؟

  • ما در سبکمان روی رقص پا تکیه بسیاری میکنیم و مبارزه بدون رقص پا را ریسکی بزرگ میدانیم . در ضمن پرتاب ضربات مشتهای متوالی یا همان زنجیره ای قرار نیست در هنگام رقص پا انجام گیرد بلکه هنگام پیشروی صورت میگیرد که بسیار موثر می باشد.

 • سلام و خسته نباشید خدمت سیفوی عزیز سوالاتی داشتم سیفو آیا درسته که تو ویکی پدیا نوشته که کار کردن با آدمک چوبی باعث محکم و سنگین شدن دفاع دست ها و جریان بهتر خون و انرژی تو اونها میشه؟

  • با سلام علیرضا عزیز همه اینها که در ویکی پدیا نوشته است میتواند اتفاق بیافتد ولی چیزی که نه ویکی پدیا میداند و نه هیچ کسی که در ایران خودش را استاد وینگ چون میداند این است که اصلا به چه دلیل باید روی آدمک چوبی کار کرد؟ اگر دلایل کار با آدمک چوبی همین هایی باشد که ویکی پدیا نوشته است پس چه فرقی دارد با ماکی وارا که در کاراته هم استفاده میشود؟ زیرا همین تاثیرات را ماکی وارا هم روی دستهای افراد می گذارد.
   در ضمن شما تعداد 7 عدد پرسش در سایتمان مطرح کردید که صد در صد به آنها جواب خواهم داد ولی به شرط اینکه اول شما خودتان را معرفی کنید که در کدام شهرستان هستید که برای نمایندگی سوال کردید و نزد چه شخصی و زیر نظر کدامیک از باصطلاح استادان گرامی وینگ چون آموزش می بینید؟

 • سلام و عرض ادب خدمت سیفو قهرمانی من یه مدت پیش برای دیدن آکادمی مرکزی از نزدیک و صحبت در مورد شرایط ثبت نام و هزینه شهریه به آکادمی اومدم و متاسفانه به جز یک هنرجوی شالبند قرمز کسی اونجا نبود و ایشون به من گفتن که هزینه شهریه ماهی ۲۰۰ هزارتومنه و پرداخت این سقف از هزینه واسه منی که در جنوبی ترین بخش تهران زندگی میکنم امکان پذیر نیست میخواستم بپرسم هیچ راه دیگه ای واسه آموزش وو وی تائو وجود نداره اگه داره ممنون میشم که توضیح بدید.

  • علیرضا عزیز فکر نمیکنم چیزی که شما اینجا نوشته اید درست باشد زیرا ما در آکادمی اصلا شالبند قرمز نداریم . تنها افرادی که در ایران و حتی در جهان شالبند قرمز دارن و به تازگی در سمینار 18 خرداد 1397 موفق به دریافت آن شده اند سی فو قویدل و سی فو شایانفر هستند . پس اینکه شما به آکادمی ما آمده باشید و در آنجا با یک شالبند قرمز صحبت کرده باشید نمیتواند حقیقت داشته باشد.

   • البته منظورم از شالبندش واقعا شالبندش نیست چون اون موقع نمیدونستم بر اساس شالبند رتبه لندی میکنید منظور اصلیم رنگ لباس اون هنرجوتون بود یه تی شرت قرمز با نوشته های یه زبون شرقی فکر میکنم چینی داشتن ولی در پورد رنگ شتلبندشون دو به شکم که قرمز بود یا مثلا نارنجی هر چی بود نزدیک به قرمز بود چون اگه همرنگ لباس نبود بدجوری تو چشم میزد و یادم میموند.

   • ولی من اومدم آکادمی مرکزی مگه همونی نیست که توی خیابون رحیمی دیوار به دیوار یه معاملات املاکی و داخل زیرزمینه موقع ورود هم بعد از پایین رفتن از پله ها سمته چپه و یه تعداد آدمک چوبی تیره رنگ هم پشت سرهم از درب داخلی تا انتهای جلویی چیده شده درسته؟

  • هزینه فراگیری برای افرادی همانند شما و بنده که بچه جنوب شهر هستیم در آکادمی جنوب شهر یعنی در شهرری بسیار مناسب تر است و شما می توانید آنجا زیر نظر یکی از قدیمی ترین همراهان من سی فو قویدل آموزش ببینید . شماره تماس سی فو قویدل : 09122457415

 • سلام
  من خودم وینگ چون کار کردم (حدود 9 سال) و سال 89 باید سی هینگ میشدم ولی بخاطر ون چند صد یوروی 1000 تومانی دنبال مدرک گرفتنش نرفتم
  ولی نظر من اینه تمامی وینگ چون کارها میترسیم از مسابقه و مبارزه
  چون ساخته شدیم برای عکس العمل و نه عمل
  در واقع برای دفاع برنامه بیشتری داریم تا حمله
  و این مسابقه ندادن ها فقط بهانه ای برای سر پوش گذاشتن از ترس شکست هایمان مخصوصا سبک های mma و بوکس و کیوکوشین می باشد
  و الا شائولین کار ها هم در مسابقات mma شرکت میکنند
  ما باید به جای تمرین های هنری، تمرین های عملی جدی انجام بدیم
  مشت های واقعی، ضربات واقعی، پشت سر هم و سریع و با قدرت کامل
  و خودمونو اماده واکنش های جدی بکنیم اگه قرار کنشی نداشته باشیم
  ساق پا و دست واقعا افتضاحیم، اگه کوهی از تکنیک هم باشیم، جلو اولین ساق پا یه رزمی کار قوی کیوکوشین قطعا پامون میشکنه
  (ادعا میکنیم با تمرین های اروم میتونیم ضربات پا رو رد کینم ولی این بیشتر طنزه)
  در یک کلام بگم که سرعت بدنمون (نه دست) و همچنین قدرتمون فاجعست و در مبارزه قطعا شکست میخوره سبکمون مگر طرف نبوغ ذاتی داشته باشه
  فقط هم یاد گرفتیم بگیم بهترینیم ولی افتضاح ترینیم
  میتونیم مبارزات واقعی وینگ چون کار ها رو با بقیه ببینیم (در you tube عبارت real fight wing tsun و سرچ کنیم)
  اول که اصلا با حرفه ای ها مبارزه نداریم
  دوم تو همون سطح کمم اکثرا با باخت های مبتدیانه وینگ چون کار ها تموم میشه
  واقعا باید چند تا چیز و درست انجام بدیم
  1- جدی کار کنیم
  2- حرکات بدنمون و سریع کینم
  3- قدرت و مقاومت بدنومون و در مقابل ضربات سهمگین زیاد کنیم
  4- مبارزه با سایر سبک ها مخصوصا بوکس و کیوکوشین و دایدو جوکو و … زیاد و جدی داشته باشیم
  5- مبارزات هم در سطح شاگرد و هم اساتید داشته باشیم و از باخت نترسیم
  6- از تمرینات بدنسازی قدرتی و سرعتی بوکسورهای مطرح مثل تایسون الگو برداری کینم
  و در واقع در کنار تکنیک هایی که می آموزیم از خودمون یک گلادیاتور واقعی بسازیم

  • با سلام آقا مهرداد عزیز همه انتقادهایی که به سبک وینگ چون نوشته اید مورد تایید بنده است حالا سوال شما از ما چیست؟ زیرا دقیقا به همین دلایل و دلایل بیشمار دیگری است که ما مدت 10 سال است که وینگ چون را کنار گذاشته ایم و اصلا به عنوان یک سبکی که بتواند در مقابل سبکهای دیگر مبارزه کند قبول نداریم.

  • بله درست میفرمایید من خودم تو یوتیوب یه فیلم ملارزه از یک مبارز وینگ چون و یک کیک بوکس کار رو دیدم و وینگ چون کار به طرز شرم آوری در حالی که کیک بوکس کار فقط از یه دستش استفاده میکرد شکست خورد.

 • با سلام عکسی از آقای محبوبی و سی فو بهروز قویدل و برادران کاسه ساز دیدم و آقای محبوبی ادعا میکنند که سی فو قویدل شاگرد ایشون بوده آیا این صحت داره؟

  • با سلام هر کسی که یک غلط اضافی کرد که نباید قبول کرد. از این ادعاهای بسیار بزرگتر هم این آقا و امثالش کرده اند ما هم در آرشیو عکسها و فیلمهای سازمانمان داریم که آنزمان که ایشان شاگرد بنده بودند سی فو بهروز هم هم درجه ایشان بودند ولی بعد از مدتی که سی فو بهروز به دلایل شخصی در عرصه ورزش نبودند ایشان کمی جلوتر افتادند.جالب اینجاست که الان با تواناییهایی که سی فو بهروز دارند به هیچ عنوان قابل مقایسه با هم نیستند و اصلا توانایی سی فو بهروز برای ایشان باید جزو رویاهایشان باشد.

 • Herr Gharemani
  Gutten Tag,Sie sind zu egoistisch.Sie denken dass sie sind beste.Aber sie sind ganz unrecht

  • سلام Herr Müller شاید هم آقای کوروش خان . اولا شما که نمیتونید آلمانی درست بنویسید چرا به آلمانی از من انتقاد کردید که هم هموطنانمان نتوانند متوجه انتقادات شما شوند و هم من سعی کنم با زحمت منظورتان را متوجه شوم!!!
   احتمالا منظورتان این است که : چرا بنده خودخواه هستم و فکر میکنم بهترینم و بنده کاملا بی عدالت هستم.
   خب شما لطفا بنویسید که چه چیزی یا کاری که از من سر زده که مرا خودخواه نشان میدهد ؟ بعد از آن برام بنویسید که در کجا بنده ادعا کرده ام که بهترین هستم ؟ ودر آخر از کدام بی عدالتی بنده شکایت دارید ؟ ولی از همه مهمتر این است که بنده چه هیزم تری به شما فروخته ام زیرا من اصلا شما را نمیشناسم و اگر هم میشناسم با این دو اسم کوروش و مولر آشنایی ندارم.

 • سلام من چند وقتیه شروع به یادگیری وینگ چون زیر نظر فدراسیون کردم علتش این بود که زیرنظر سازمان جهانی توی آلمان زیرنظر پروفسور کرنشپشته اما با اینکه زیرنظر این سازمانم تو فضای مجازی دیدم که سی فو حسن زاده رو پدر وینگ چون ایران خطاب میکنند اما همه میدونند پدر وینگ چون ایران کیه من که شاگرد سی فو قهرمانی نیستم و وینگ چون کار میکنم همه جا میگم سی فو قهرمانی پدر وینگ چون ایرانه اگه سی فو حسن زاده پدر وینگ چون ایرانه سی فو قهرمانی میشه پدر بزرگ وینگ چون ایران
  ببخشید لازم دونستم اینجا بگم که دوستان تو فضای مجازی بی انصافی و کم لطفی نکنند
  موفق باشید

  • با سلام . ممنون از کامنتتون ولی چرا ما ایرانیها و کلا شرقی ها خودمان برای خودمان ارزش قائل نیستیم؟ چرا فکر میکنیم چون یک آلمانی گروهش را به عنوان یک سازمان جهانی اعلام کرده است ارزش دارد ولی اگر از خودمان یک ایرانی یک گروه جهانی داشته باشد بی ارزش است؟ وقتی خودمان برای خودمان ارزش قائل نیستیم چطور می توانیم اعتراض کنیم که چرا غربی ها ما را آدم حساب نمی کنند؟ افرادی مثل این آقا که تنها در حمام زنانه میتواند ادعای آقایی کنند با تکیه بر یک شخص اروپایی میخواهند برای خود اسم و رسمی درست کنند ولی ما خودمان سازمان جهانی داریم زیرا در خارج از مرزهای ایران نیز شعبه و نماینده داریم در ترکیه در آلمان در آمریکا . چرا نباید به سازمان خودمان بنازیم و همیشه دستمال بدست دنبال غربی ها بدویم و با پاک کردن کثافتهای آنها خود را بزرگ بدانیم؟!!!
   افتخار ما این است که زیر نظر فدراسیونی نیستیم که باندبازی است وتنها کسانی را که توانایی فنی ندارند ولی فن دستمال بدست گرفتن را خوب یاد گرفته اند زیر پوشش خود میگیرد .
   افتخار ما این است که برای جوانان علاقمند چیزی که در سطح جهان همتا ندارد به ارمغان آورده ایم نه اینکه بالا آورده آنها را تقلید کنیم و به علاقمندان آموزش دهیم تا ما را استاد خطاب کنند و ما هم با این مسئله ارضاء شده و خود و دیگران را گول بزنیم.
   افتخار ما این است که ما استادیمان را با توانایی و فنونمان نشان می دهیم نه با اسم و رسم و دستمالهای رنگارنگ ….

 • با سلام دیدن فیلم wu xia 2011 با بازی دانی ین بازگیر نقش ایپ من رو به همتون پیشنهاد میکنم در این فیلم نکات جالبی در مورد هنرهای رزمی جنجگویان کوهستانی و ضربات به نقاط حساس و استفاده انرزی چی برای بی وزن کردن بدن و.. داره
  با سپاس

 • سلام استاد من در گیلان زندگی میکنم و شاگرد شما نیستم
  ولی خواستم بگم خوش به سعادت شاگرداتون
  شاگردی شما سعادت بزرگیست کاش در تهران بدونم و کونگ فو رو از شما آموزش می دیدم

  • سلام من گیلان شهر رشت زیاد میام جهت آشنایی با شماره 09371653232 تماس بگیر بنده از مربیان سازمان وو.وی.تائو هستم و البته با کسب اجازه از استادم سی فو قویدل و استاد قهرمانی میتونم در خدمت شما باشم.

 • سلام وقت بخیر
  ایا سبک شما زیر نظر هیچ فدراسیونی فعلیت می کنه در ایران و اگربا هیچ فدراسیونی همکاری نداره/ بدون کارت مربیگری رسمی چگونه مربیان در سازمان شما می توانند در یک باشگاه رسمی فعالیت کنند باتشکر

  • با سلام مجوز سبک ما از سازمان بین المللی ورزش است و نیازی به مجوز فدراسیون نداریم و با افتخار فعالیت خود را خارج از زیرمجموعه فدراسیون زدوبندی انجام می دهیم .

 • با سلام و احترام خدمت شما سیفو قهرمانی
  استاد شما با سیفو محبوبي کار می کنید؟
  سوال من داستان طولانی اي داره فقط این رو بدونم
  همکاری وجود دادر یا خیر

  • سلام. متعجب دنیایی هستم که توی اون، یک نفر ۹ سال پیش بخاطر خیانت ، از سازمان سی فو قهرمانی اخراج میشه و میره با یه سازمان دست پایین وینگ چون ادامه میده و خودشو مثلا به سیفوئی میرسونه ( البته نه سی فوئی ) . یه نفر دیگه چندسال توی سازمان وو وی تائو ادامه میده و هیچ وقت برابری وینگ چون رو با وو وی تائو قبول نمیکرده و به سی فوئی میرسه . خیانت میکنه و اونهم اخراج میشه .
   هنوز یک ماه از اخراجش نگذشته میره سازمانw…s رو راه میاندازه و مثلا سبک ابداع میکنه و در عرض کمتراز یک سال توی چند شهر نمایندگی میزنه و خودشو سیفو معرفی میکنه. آموزشهاش که تکنیکهای دزدی وو وی تائو ، وینگ چون ، …میشن . تمام کلیپهاش هم که وینگ چون ابماس و …. از آب در میان و خبری از سیستم ابدائی نیست . دست آخر هم با افتخار آویزون اون اخراجی اولیه میشه و بهش میگه دای سیفو و با عشق، کنارش عکس میگیره و اجازه میده آقای دای سیفو به شاگردش حکم بده .
   چه عاقبت شیرین و چه دنیای عجیبی که خیانت کارها بعد از گاز گرفتن دست نان داده ها دارند.
   میرسیم به اون مثل قدیمی که میگه
   دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید. خائن هم چو خائن را ببیند خوشش آید

 • با سلام خدمت شما استاد گرامی
  میخواستم بدونم آیا در استان همدان نماینده دارید؟

 • سلام
  سه تا سوال داشتم
  اول اینکه فرق وو وی تاءو با وینگ چون چیه؟
  دوم اینکه آیا سن 19 برای شروع اين ورزش دیره؟
  سوم اینکه برای شروع چه اقداماتی لازمه انجام داد؟

  • با سلام فرق سبک وو وی تائو را با وینگ چون نمیتوان در اینجا توضیح داد لطفا به توضیحاتی که در سایت داده شده است رجوع کنید . نه سن شما مشکلی دارد و نه کلا سنین دیگر از کودکی تا کهنسالی مشکلی ایجاد میکند زیرا هنر رزمی به هنر جنگجویی شما بستگی دارد مانند ورزش رزمی نیست که به ورزیدگی شما وابسته باشد.برای شروع تنها باید اراده کرده و با مدارک لازم به یکی از مراکز آموزشی ما بیایید و ثبت نام کرده و همانند دیگر هنرجویان این روش را فراگیرید.
   مدارک لازم : دوقطعه عکس و فتوکپی از کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی نیاز می باشد.

 • با سلام سی فو شما هنوز کلاس هایی برای یادگیری دفاع شخصی در حد مطلوب رو دارید؟

 • سلام
  ببخشید میخواستم بدونم سیفو عسگری چرا با وو وی تائو دیگه همکاری نمیکنن و نمایندتون در غرب الا چه کسی هست؟؟؟؟

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  آیا امکان شرکت در تمرین نماینده ها برای کسی که در شهر های دور از تهران هست اما قصد نماینده شدن نداره هست؟!
  و اینکه اگر امکانش هست شرایط عضویت در سازمان وو وی تائو و تمارین نمایندگان چگونه است؟!
  و هزینه شرکت در تمرین نماینده ها چقدر است؟!
  و سوال دیگر اینکه هزینه DVD های آموزشی چقدر می باشد؟!
  ببخشید بابت سوال های زیاد.
  خیلی ممنون.

  • با سلام. شما میتوانید در جلسات ماهیانه که برای نمایندگان و علاقمندان از شهرهای دور هستند شرکت کنید.
   برای ثبت نام در سازمان ما ارائه دو قطعه عکس و فتو کپی کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی کفایت م کند.
   فیلمهای آموزشی را هم می توانید با در دست داشتن یک فلش دریافت کنید.
   لطفا درمورد هزینه ها با شماره تلفن های آکادمی تماس حاصل نمایید.

 • بنام خداوندی که بخشاینده است

  سلام و عرض ادب خدمت سی فو قهرمانی ، فکر کنم یادتون باشه که مدتی پیش سوالی از شما پرسیدم
  سی فوی عزیز ، من صمیمانه از شما عذر می خوام و ناآگاهی من و فطرت حقیقت جوی من باعث شد تا در مقابل شما ابراز عقیده کنم حال اونکه شما کجا و من کجا ، لذا بر خودم واجب دیدم تا در این پیام به شما عرض کنم :
  منو ببخشید ، حق با شماست و حقیقتا وو وی تائو هنر رزم محسوب میشه . سی فوی عزیز ، لطفا از صمیم دل منو ببخشید و همینجا بیان کنید که گستاخی منو با سخاوت و مهر بخشیده اید ، به امید روزی که بتونم در حلقه شاگردان شما باشم . سی فو ، کمترین حس تملقی در بیان من نیست و حرف دل رو زدم
  در پناه حق موفق باشید

 • با عرض سلام خدمت سی فو قهرمانی. استاد عزیزم سوالی داشتم .در رشته که شما آموزش میدی چه مدت طول میکشه شالبند نارنجی سرخ گرفته بشه یا آزمون ها چند وقت یکبار برگزار میشه ؟ رشته شما سازمان جهانی داره یعنی سبک بنیانگذاری شما زیرنظر سازمان یا فدراسیون جهانی هست؟ساعت ۴تا ۵یا۵/۳۰کلاس دارید بعد
  ازظهر ؟ آدرستون همون صادقیه خ رحیمی ؟
  خیلی ممنون که به سوالات پاسخ میدین.

  • با سلام اولا من هنوز استاد شما نیستم و شما هنوز هنرجوی من نشده اید . دوما طبق تجربه ای که بنده دارم سوالات شما نشان میدهد که اصلا مرد راه نیستید و از شما خواهش دارم نه وقت مرا بگیرید و نه عمر خود را تلف کنید ایران تنها کشوری است که تعداد استادانش از غیر استاد بیشتر است لطفا برای خود یک استاد لایق تری را جستجو کنید.

 • سلام استاد عزیز و گرانقدر
  خواهشمند است بخاطر یه عده افراد بی تجربه در رشته رزمی دلخور نشوید
  بنده خودم 4 سال کیک بوکسینگ میرفتم ولی هیچ چیز عایدم نشد
  اما الان که کلیپ های شمارو میبینم فهمیدم که اون چیزی که دنبالش بودم رو پیدا کردم،در واقع اون چیزی که سال ها دنبالش بودم و هیچجوره پیداش نکردم
  آیا شما آموزش خصوصی درتهران. هم دارید

  • با سلام . بله آموزش خصوصی هم داریم ولی شرط اولش این است که عضو سازمان شوید و توصیه بنده به شما این است که در ابتدا چند ماهی در کلاسهای عمومی شرکت کنید در صورتیکه احساس کردید نیاز به تمرین بیشتر و خصوصی دارید بعد اقدام کنید والا آموزش عمومی من از آموزش خصوصی بسیاری از آقایان که تنها با گول زدن علاقمندان و وعده و وعیدهای دروغین آموزش خصوصی را توصیه میکنند صد مرتبه موثرتر می باشد.

 • سلام جناب سی فو قهرمانی .یه سوال داشتم تواون فیلم که میگن کتک خوردن شماست اون آقایی که لباس معمولی پوشیده شما هستین ؟اون کسی که لباس مشکی پوشیده بود آدم آشغالی بود .خیلی رفتار زشتی کرد واقعا متاسفم اسم خودشم میذاره ورزشکار،خیلی دلم میخواد در خدمت شما باشم و آموزش ببینم ولی متاسفانه مسیرم به آکادمی شما نزدیک نیست.

  • با سلام . بله بنده با لباس مشکی معمولی هستم و آن شخص هم اجیر شده یکی از همان مربیان خودم می باشد که نماینده شهر گرگان می باشد و این آقا که نماینده بنده بود نقشه داشت که شخص اجیر شده بنده را شکست دهد که در آن صورت نام نماینده بنده در شهرستان خود بزرگتر می شد چرا که ظاهرا آن شخص اجیر شده ایشان را به استادی خود قبول داشت و یا در صورتیکه از من شکست می خورد باز اعتبار نماینده من در شهرش بیشتر میشد چرا که میتوانست به داشتن استادی که حریفش را شکست داده پز دهد . در صورتی که نه آن شخص اجیر شده حریف قابلی برای من بود و نه بنده قصد داشتم ایشان را بزنم بلکه سعی من این بود که برایش توضیح دهم ولی ایشان یکمرتبه حمله کرد و من مجبور شدم کاری را انجام دهم که باب میلم نبود . البته شاگرد ارشد بنده که همراهم بود همان شخص با تی شرت مشکی که در پایان درگیری برای جدا کردن ما آمد سعید قهرمان بیک است که خیانتهایش برای بسیاری در ایران آشکار است و ایشان از ترس و بزدلی که داشت جرات نکرد جلو آن شخص اجیر شده بایستد و رسم استاد و شاگردی را بجا آورد چرا که در دل امید به شکست خوردن من داشت ولی اشتباه فکر کرده بود!!!

 • سلام سیفو من حاشیه نمیرم میخواستم بدونم این سبک به درد بادیگاردی دعوای خیابانی و مسابقات کاملا آزاد میخوره یا نه

  • با سلام . اگر یک سبک رزمی مخصوصا از شاخه های هنر رزمی کونگ فو نتواند در خیابان براحتی پاسخگو باشد به درد لای جرز در میخورد .متاسفانه افراد زیادی با بنده تماس گرفته و از این موضوع گله دارند که چرا پس از آموزش چندین ساله بعضی سبکها باز در مقابل محاجمین خیابانی قدرت پیاده کردن فنونشان را ندارند و جواب من همیشه این است که اکثر سبکها بطور کلاسیک و خشک و بقول بروس لی قالبی آموزش میدهند ولی مطمئن باشید سبک ما در مقابل مهاجمین خیابانی و خملات آزاد بدون کوچکترین تردیدی جوابگوست اتفاقا در رینگ و تحت قوانین مسخره رینگی ما مشکل بتوانیم جوابگو باشیم چرا که تمامی ضربات ما ( فول ) بشمار میایند.

 • سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار
  من مشهد هستم و میخوام بدونم چجوری میتونم وو وی تائو کار کنم. چون مشهد کسی رو پیدا نکردم؟
  همچنین تفاوت وینگ چون و رشته شما رو میخواستم بدونم در چی هستش؟
  من دان 4 ووشو دارم و تالو کار کردم؟
  چجوری میتونم عضو سازمان شما بشم؟
  تشکر

  • با سلام . متاسفانه تنها راه فراگیری سبک ما برای شما کلاسهای نمایندگان میباشد که ماهی یکبار در آکادمی مرکزی در تهران برگزار میشود تا علاقمندان شهرستانی هم موقعیت فراگیری سبک ما را داشته باشند.در ضمن فیلمهای آموزشی هم تهیه شده است ولی شرط اول دریافت این فیلمها عضویت در سازمان می باشد.

 • بنام خدای متعال
  سلام و عرض ادب
  جناب سیفو قهرمانی ، برای راستی و یک رنگی ارزش زیادی قائل هستم لذا با صداقت از شما سوال میکنم :
  چندین ماه قبل اولین مقاله شما رو خوندم و تا حدودی با وو وی تائو آشنا شدم ، از اون زمان وینگ چون رو هم مورد مطالعه قرار دادم و حالا وقت تصمیم گیری منه ، من نظر خودم رو ابراز میکنم و می خوام کاملا صریح پاسخ بدید ( لطفا ، باور بفرمایید زحمات شما بر من پوشیده نیست و در این حرف تملقی نیست اما پی بردن به حقیقت حق منه )

  من معتقد هستم که بهترین گارد و نحوه ایستادن همون روش وینگ چون
  معتقد به اجرای فرم ها بدون تغییر و کم و کاست هستم به طوری که ایپ من ، ایپ چون و ایپ چینگ اجرا می کنن و فیلم هاش در اینترنت موجود
  ضربات پا رو هم با متد وینگ چون می پسندم و صلاح نمی بینم بالاتر از کمر ضربه زده بشه
  در مورد ضربات دست با متد وو وی تائو موافق هستم
  معتقد به یادگیری مبارزه با چوب کوتاه و نقاط فشاری وو وی تائو هستم
  معتقد به روش پرورشی جسم کیوکوشین و مبارزات 100 نفره هستم
  معتقد به مدیتیشن ، پرورش نیروی چی و زدن ضربات با اون هستم
  در نهایت ایمان دارم که سبک نباید حرکات ، تمرینات و مبارزه رو محدود کنه و بهترین روش بی روش بودن

  آیا در وو وی تائو جایی برای فردی مثل من هست ؟ آیا وو وی تائو همه اونچه رو که نوشتم برام محقق میکنه ؟
  آیا به اندازه ای سخت گیر هستید که پس از دریافت کمربند آبی و نشان مربیگری بتونم با جرات باشگاه بزنم و از عزت وو وی تائو دفاع کنم ؟
  با سپاس بیکران از زمانی که صرف حقیری مثل من می کنید ، شرمنده ام که این حرف ها رو بیان کردم خدا می دونه قصد کوچکترین بی احترامی و نادیده گرفتن نظرات شما و زحمات و تجربتون رو نداشته و ندارم . در پناه حق موفق باشید

  • با سلام از اینکه سعی می کنید دنبال حقیقت باشید برای من با ارزش است ولی از اینکه نمیدانید هنوز برای نظر دادن و تشخیص روش درست مبارزه چقدر کوچک و ناآگاه هستید برایتان متاسفم.خوشبختانه برای شما دوست عزیز هیچ شانسی وجود ندارد تا بتوانید با ما همراه شوید بهتر است با سبکهایی که نام بردید همراه شوید شاید روزی به آگاهی برسید.موفق باشید

   • بنام ایزد یکتا
    با سلام خدمت سی فو قهرمانی ، از صراحت در پاسخ سپاسگذارم
    ان شاءالله که هر چه زودتر به آگاهی لازم دست پیدا کنم و به منزل مقصود برسم

    برای شما آرزوی توفیق روز افزون دارم

 • سلام خدمت شما استاد بزرگوار باعرض پوزش میخواستم ببینم آیا شما جیت کان دو رو هم آموزش میدین چون یه سایت مدعی شده بود شما علاوه بر وینگ چون جیت کان دو واقعی رو هم آموزش میدین با احترام به همه اساتید مدعی این هنر با اندک تحقیقی که انجام دادم فقط رزومه شما کامل و با مدرک ثابت شده هستید در صورت امکان اگر در شرق تهران و حومه شرق نماینده مورد تایید شما هست محبت کرده و معرفی نماید باتشکر

  • با سلام بنده در سال 1372 وینگ چون را در ایران بنیانگذاری کردم و حدود 4 سال یش هم بخاطر ادعای بسیاری برای استاد بودن در سبک جیت کان دو دو دوره کلاس جیت کان دو برگزار کردم تا به علاقمندان نشان بدهم که جیت کان دو واقعی چیست . ولی سبکی که بنده آموزش میدهم نه وینگ چون است و نه جیت کان دو بلکه کونگ فو چینی شاخه وو وی تائو است.

 • با سلام خدمت شما
  میخواستم از جناب عالی سوال کنم که در استان همدان نمایندگی دارید یا خیر ؟
  سپاس از شما

 • سلام یکی از بهترین سی فوهایی که دیدم سی فو تاسوس هستند اسم ایشون رو سرپ کنید تسلط به حرکاتشون واقعا قابل ستایشه

  • سلام. نمی دونم شما چه چیز خاصی در حرکات این سی فو مشاهده کردین ولی به جرات میتونم بگم استاد قهرمانی به مراتب از ایشون بهتر هستن و به هیچ وجه قابل مقایسه با اساتید وینگ چون سنتی نیستن چون نگرش متفاوتی در کونگ فو دارن که بسیار کاربردی تر از سایر سبک ها و اساتید هست. هر وقت شک داشتین در این باره به طور عملی میتونید امتحان کنید تا اطمینان حاصل بشه. با سپاس

   • با سلام شما چه مدت با آقای تاسوس کار کردید؟در خوب بودن آقا ی قهرمانی شکی نیست شاید هم از سی فو تاسوس بهتر باشند اما شما مگه با ایشون کار کردید که انقدر قاطع میگید؟؟

  • سلام رضا
   نمیدونم خبر داری یا نه ! ظاهرا نمیدونی که بنیانگذار اصل جنس وینگ چون توی ایران کسی نیست جز سی فو قهرمانی . زمونی که ایشون وینگ چون رو به ایران آوردند ، خیلیها مشغول تماشای فیلمهای جکی چان بودند و واقعا به قول دوستمون حتی اسم وینگ چون رو نمیدونستند .تمام شاگردها و هنرجوهای ایشون شاهد هستند که سی فو به کسی اجازه نمیده که به ایشون بگیم استاد چون ارزش خاصی برای این عنوان قائل هستند . در صورتی که خیلی از نفراتی که به ایشون خیانت کردند و شخصا چند تا از اونها رو میشناسم ، به عشق شنیدن کلمه استاد شروع کردند به مثلا ابداع سبک رزمی و خودشونو سیفو ، دای سیفو ، گرند مستر ، ….. معرفی کردند و حتی طرز نوشتن سی فو یا سیفو براشون اهمیت نداره چون میدونن که لایق این خطاب نیستند . من به شما حق میدم که آقای تاسوس رو خیلی بزرگ بدونید . البته خود سی فو قهرمانی هم برای ایشون احترام قائل هستند . ولی چیزی که هیچ وقت بهش فکر نکردید و به همین دلیله که من عاشق سیستم و روش هنر وو وی تائو هستم و به عضویت این سازمان میبالم اینه که تموم فیلمهای تبلیغاتی وینگ چون همگی از قبل برنامه ریزی شده و برای ضبط اون چندین بار تمرین شده . در صورتی که تمام کلیپهای سی فو قهرمانی بدون هماهنگی و تمرین و خطا گیری بوده و این رو میتونید از نزدیک شاهد باشید . اصلا اسم وو وی تائو روی همین اصله . یعنی روش بدون برنامه . من و شما که قابل نیستیم ، اگه فکر میکنید کسی رو در حد سی فو سراغ دارید به ما هم معرفی کنید . آیا کسی میتونه وینگ چون رو با وو وی تائو مقایسه کنه ؟

   • با سلام . جوادجان من همیشه از اینکه تو با تعداد دفعات کمی در تمرینات ما شرکت کردی ولی به این حد وو وی تائو رو درک کردی تعجب میکنم و تحسینت میکنم.ممنونم از همه لطفی که به ما داری

 • سلام . یک سوال داشتم در وو وی تایو مشت عمودی(مثل وینگ چون) زده میشه یا افقی (مثل بوکس و کاراته) و اینکه کدوم حالت بهتره چرا اصلا فرق زیادی داره//یاعلی

 • با سلام و احترام به شما استاد بزرگ سی فو قهرمانی ، اجازه میخوام روز جهانی مربی رو به مربیان عزیز و گرانقدر مورد تایید شما که در خانواده هنر رزمی وو وی تائو ، با عشق و احساس انسانی مشغول پرورش جسم و روح هنرجوهای محترمشون هستند و همچنین به شما بزرگوار برای تربیت چنین مربیان ارزنده تبریک بگم . روزگارتون شیرین
  ارادتمند : کوچکترین عضو خانواده

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو بنده میخواستم برای ثبت نام کلاس های عمومی روز سه شنبه 2/8/96 خدمت شما برسم .لطفا مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و ساعت شروع کلاسو بفرمایید
  سپاسگزارم

 • سلام سی فو میشه برام بگید گرند مستر یعنی چی ؟! و یه سوال دیگه ایا سی فو عسگری ووی تائو رو پیش شما تموم کرد که سبک جدید ابداع کرده ؟چون فکر کنم کامل پیش شما ووی تائو رو اموزش دیده که رفته سبک ابداع کرده با تشکر

  • با سلام.گرند مستر در معنی لغوی یعنی استاد بزرگ . آقای عسگری متاسفانه شاگرد بنده بوده و به علت بی لیاقتی و پیمان شکنی در امر گسترش وو وی تائو از سازمان ما اخراج شده است.هیچکس در حال حاضر به آخرین مرحله وو وی تائو نرسیده است زیرا آخرین مرحله سبک ما شالبند طلایی می باشد که ایشان شالبند نارنجی را متاسفانه از ما دریافت کرد و لقب سی فویی را نیز که شرایط خاصی دارد با چندین ترفند از ما دریافت کرد که البته اعضای هیئت رئیسه سازمان وو وی تائو که بنده نیز تنها یک رای دارم شاهد بوده و هستند که من با دادن لقب سی فویی به ایشان کاملا مخالفت کردم زیرا ذات خیانتکارانه و بی معرفتی این شخص را حس کرده بودم ولی متاسفانه رای آری برای ایشان بیشتر شد و ما لقب سی فویی را به ایشان اعطا کردیم که مثل بقیه کسانی که بلافاصله بعد از گرفتن این لقب از ما با کارشکنی هاشان باعث اخراجشان شد نیز از صفات این شخص بود و ما را وادار کرد با رای همان افرادی که برای سی فویی ایشان موافقت کردند رای اخراجی صادر گردد.اگر ایشان و دیگر اشخاص همانند ایشان که همه آنها از نظر بنده افراد سودجو و بی خاصیت جامعه ورزش رزمی ایران هستند پس از اخراجی با همان توانایی های وو وی تائو با نام دیگری خود را ابداع کننده سبکی میدانند از دیگر صفات خیانتکارانه آنهاست والا مگر میشود یکشبه پس از اخراج شدن کسی بتواند سبکی را ابداع کند و تمام برنامه آموزشی خود را نیز کامل کرده و شروع به آموزش کند؟!!! واقعا که چقدر افراد باید احمق باشند که به سمت چنین افراد پوچ و بی لیاقت و خائن جذب شده و آنها را استاد بنامند.در ضمن بدانید که پس از شالبند نارنجی شالبند سرخ و پس از آن طلایی در مراحل وو وی تائو می باشد که هر کدام از این مراحل به توانایی های خاصی نیازمند می باشد که این افراد در خوابشان هم نمیتوانند چنین فنونی را تصور کنند چه برسد خود را استاد در سبک وو وی تائو بنامند.

 • با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز میخواستم بدونم برای کسانی که مبتدی هستند خودتون آموزش میدید؟

  • با سلام . آقای پدرام عزیز شما یک مبتدی هستید و هنوز الفبای وو وی تائو را نیز آموزش ندیده اید . برای شما فرقی نمی کند که بنده مستقیما به شما آموزش بدهم و یا یک مربی به شما آموزش بدهد زیرا آموزش الفبا و فنون آغازین وو وی تائو را تمامی مربیان مورد تایید بنده به خوبی مسلط هستند و برای شما فرقی نمیکند بنده آموزش بدهم و یا یک مربی؟ ولی بله بنده آموزش میدهم .

 • با سلام و احترام
  هفته ورزش و تربیت بدنی به شما استاد بزرگوارم سی فو قهرمانی و دیگر عزیزان و دوستداران هنر رزمی وو وی تائو مبارک باشه

 • با سلام سی فو .سوالم اینه که سبک چوی لی فوت خیلی شباهت به وینگ چون داره کدومشون منطق مبارزاتیش بیشتره و کاربردی تره؟

  • با سلام . از شما دوستان و علاقمندان عزیز خواهش میکنم اگر در مورد سبک وو وی تائو سوالی دارید بفرمایید والا این سوال و جواب به آن که هیچ دردی را دوا نمیکند تنها یک سوال و جواب حاشیه ای می باشد .

 • سلام عرض میکنم خدمت سیفو قهرمانی بزرگوار. میخواستم بهتون بگم من شال بند سبز دارم و زیر نظر سیهینگ سیاوش کار کرده بودم ولی باشگاه تعطیل شد و هیچ باشگاهی اطراف جوادیه نیست من میتونم زیر نظر شما باشم یا نه ؟

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو لطفا آدرس آکادمی که شما تدریس می کنید زحمتشو بکشید.
  سپاسگزارم

   • سلام سی فو
    راستش هر چی میگردم پیدا نمیکنم
    لطفا راهنمایی کنید کدوم قسمت سایت درج شده.
    سپاس گزارم.

    • با سلام در قسمت تماس با ما .من استثناعا برایتان اینجا آدرس را مینویسم ولی دوست دارم قبل از اینکه مستقیم به قسمت پرسش و پاسخ بروید کمی هم دقت کنید و مطالب سایت را که تنها برای شما تهیه شده است مطالعه کنید و درصورت واضح نبودن مطلبی بعد از ما بپرسید.فلک اول صادقیه – ضلع جنوبی فلکه – خیابان رحیمی – جنب املاک بزرگ بهاران- طبقه زیر همکف

   • سلام
    سی فو بله ممنون آدرسو در تماس با ما دیدم.از صبوری و بردباری شما سپاس گزارم.
    امیدوارم که در اولین فرصت ممکن، بتونم شمارو از نزدیک زیارت کنم.

  • با سلام خدمت استاد قهرمانی
   سئوال داشتم فرق بین و ووی تائو وجیت کاندو چیست ؟چون هر دو مدعی میباشند که به نقص وینگ چون پی بردند ودرصدد رفع آن هستند
   در دفاع شخصی مطرح شده در و ووی تائو در چین نا چه فرقی با آیکیدو ویا جوجیتسو داره ؟؟

   • با سلام فرق بین وو وی تائو و جیت کان دو به اندازه فرق دو نگرشی است که پشت تئوری این دو سبک میباشد. بروس لی که از الگوهای رزمی بنده بوده و هست تنها 3 سال وینگ چون را فرا گرفته بود آن هم تا قبل از مرحله آدمک چوبی و با کمتر از 30 سال سن اقدام به ابداع جیت کان دو کرد و بنده 30 سال وینگ چون کار کردم و تا آخرین مراحل آنرا که چاقوهای پروانه ای هستند نزد استاد لو من کام که برادرزاده استاد ییپ من می باشد آموختم و در سن 46 سالگی با 33 سال تجربه رزمی در سبکهای مختلف منجمله کونگ فو شائولین سبک وو وی تائو را مطرح کردم که حتی سن زمان مطرح کردن بنده و تجربه رزمی من از کل سن بروس لی بیشتر بود.تنها مشکل ما ایرانیها این است که خودمان را قبول نداریم و باور نمیکنیم که یک ایرانی بتواند تئوری برتر از بروس لی را به جامعه رزمی خود ارائه دهد.با این محاسبات احتمالا هر عقل سلیمی می تواند به جواب لازم برای سوالتان برسد.
    فرق دفاع شخصی و چین نا در وو وی تائو و آیکیدو و جوجیتسو در نوع استفاده از آن می باشد . چرا که وو وی تائو در حملات از این نقاط و فراتر از آن از کانالهای انرژی کشنده استفاده میکند ولی آن دو تنها در هنگام دفاع . چرا که آنها نیز همانند وینگ چون سبک تدافعی هستند ولی وو وی تائو کارش همیشه در حمله تعریف میشود حتی اگر حریف اول حمله کند جواب ما حمله در حمله اوست.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  اگه میشه یکم توضیح بدید چرا سازمان wt ایران از ساندا استفاده می کنه
  ایا این سیستم ضعیفه که نمی تونه تو فایت موفق باشه یا کسایی که در این سبک اموزش می دن دانش کافی رو ندارن با تشکر

  • با سلام شما خودتان بهترین جواب را دادید . بله اینها در سیستم وینگ چون کاملا ضعیف هستند . وقتی کسی با زد و بندهای مسئولین فدراسیون عنوان استادی در وینگ چون را به خود اختصاص دهد قطعا در آموزش و هدایت این سبک به بن بست میرسد.

 • سلام سی فو قهرمانی اگه براتون ممکن باشه ساعت کلاس های مبتدی ها یه کم زود تر بشه چون ممکنه کسی از جای دور از غرب تهران بیاد و براش سخت بشه با تشکر

  • با سلام شما میتوانید ثبت نام کنید زیرا چند نفر دیگر این پیشنهاد را داده اند ولی اگر تعداد متقاضیان به حدی برسد که بتوانیم یک کلاس تشکیل بدهیم حتما اینکار را میکنیم.

 • با سلام و خسته نباشید من میخاستم سبک وینگ چون کار کنم ایا استادی در این سبک در شهر قم هست؟!

 • سلام سی فو قهرمانی عزیز
  واقعا از جوابی که به بعضی بی ادب می دهید خوشم میاد بنده از دوستداران سبک رزمی شما هستم زیرا کسی که واسه این سبک زحمت کشیده و منبع آن خصوصا در ایران هستید بنده از جنوب هستم و متاسفانه شرایط یه جوری هست که نمی تونم در خدمت شما باشم که نمایندگی شما را در جنوب راه اندازی کنم البته با کمک جنابعالی ولی در بعضی شهرهای جنوب کسانی هستند که وینگ چون کار می کنند ولی من از طرز صحبتشون می دونم که فقط می خواهند جیب منو چپاول کنند مثلا برای توضیح خط مرکزی یک ساعت می خواد توضیح بده و پول بگیره در صورتیکه کلیپهایی از شما هست که اینو توضیح می ده و رایگان
  نمی دونم این بشر چه جوری هستند
  سی فو جان کاش که جلسات تمرینی مربیان و نمایندگان را یک روزی به غیر از جمعه بگذارید که بتونیم ما هم یاد بگیریم البته یک پیشنهاد و خواهش از شما است نه چیز دیگر
  امیدوارم اگه امکانش هست مساعدت فرمائید که من بتونم خدمتتون برسم
  باز هم از شما کمال تشکر دارم سی فوی عزیز

 • سلام
  وقت به خیر
  آیا جلسات آموزش خصوصی مستقیماً زیر نظر جنابعالی برگزار میشود؟
  و اینکه مکان و زمان برگزاری این جلسات به چه نحوی است؟

  • با سلام خدمت استادی که با بنیانگزاری وینگ چون ،تحولی عمیق در هنرهای رزمی ایران بوجود آوردند
   سئوالی داشتم /آیا یادگیری همزمان بوکس و وینگ چون ویاساندا ووینگ چون اخلال بوجود نمی آورد ؟
   دوم آیا چی کونگ در سیستمی که جنابعالی ابداع فرمودید فقط جنبه درمانی دارد ویا تاثیر رزمی خواهد داشت ؟

   • با سلام. اول بگویم که بنده هیچ سبکی ابداع نکرده ام فقط بنیانگذار وینگ چون در ایران و وو وی تائو در جهان می باشم و چی گونگ را نیز از استاد لئونگ تینگ دارم.اصولا فراگیری سبک وینگ چون با دیگر سبکها هیچ نتیجه خوبی نمیدهد و افرادی که در ایران ادعای استادی در وینگ چون را دارند ولی همراه با آن ساندا و وو شو و دیگر روشها را آموزش میدهند بخاطر نداشتن مهارت کافی در وینگ چون می باشد.
    چی گونگ در ابتدا به ساختن بدن و سلامتی می پردازد و در مراحل بعد برای رزمی کاران از واجبات رشد در مبارزه است چرا که با فراگیری نقاط حساس بدن و نوع ضربات همراه با تنفسهای خاص مهارت رزمی افراد را رشد می دهد.

 • سلام سب فو قهرمانی عزیز ببخشید شما در مورد لی تای یا همون سکوی مبارزه یا مشت زنی دارید؟ممنون موفق باشید

  • با سلام تای چی خودش از قدیمی ترین روشهای چی گونگ می باشد ولی روش چی گونگ ما برخلاف روش تای چی که بسیار قدیمی و سنتی است بر اساس علم جدید پزشکی و آناتومی ساخته شده است .

 • با سلام من سیفویی در ایران پیدا کردم که اسمش باسو هستش که زیر نظر سی کنگ اموزش دیدن ایا ایشون در ابتدا شاگردان دوره اول شما نبودن

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز شنبه 28ام مرداد برای تهیه کتاب کنگ فو چینی چه زمانی باید به آکادمی مرکزی بیاییم؟

 • با سلام خدمت شما من به علت دور ماندن از نمایندگان شما و خود حضرت عالی مجبورم wt کار کنم در کلاس های wt گفته میشه شما به علت اینکه چیزی بیشتر از قبل برای ارائه ندارین و شاگرداتون می فهمن با شما قطع همکاری می کنن اگه میشه یه جواب دندان شکن بدید که دست از این چرت و پرت گویی بردارن

  • با سلام اولا کسی با من قطع رابطه نکرده است بلکه همه این ارازل را خودم اخراج کرده ام . در ثانی اگر اینها جرات داشتند در مقابل فنون من کاری میکردند نه اینکه همانند خاله زنک ها تنها با چرندیاتشان برای یک عده مبتدی این اراجیف را پشت سر بنده بگویند. من همیشه اعلام کرده ام و باز تکرار می کنم که اینها جرات حتی نگاه کردن در چشمان مرا ندارند چه برسد بخواهند از کارم ایرادی بگیرند.بارها شاهد افرادی بوده ایم که به اشکال مختلف از طرف همین ارازل برای جاسوسی و دزدیدن فنون و ایده های بنده به مراکز آموزشی ما فرستاده شده اند که همین افراد را هم شناسایی کرده ایم و با تیپ پا از آکادمی هایمان اخراج کرده ایم.

    • امیر عزیز شعار ما این است که کاری به کار کسی نداریم و کسی را به مبارزه نمی طلبیم ولی اگر کسی در کارمان فضولی کرد و دهانش را بیش از اندازه لازم باز کرد و ما را به مبارزه دعوت کرد به هیچ عنوان دعوتش را رد نمی کنیم و با کمال میل ادبش می کنیم ولی متاسفانه این افراد فقط دهانهای گشاد دارند و ادعاهای تو خالی.

 • با سلام
  استاد بنده ساکن شیراز هستم. بالای 30 سال سن دارم. با توجه به اینکه نماینده ای در شیراز ندارید. چه ورزشی رو می تونید توصیه کنید که هم از جنبه سلامتی هم دفاع از خود موثر باشه. با تشکر

  • با سلام من بارها به این نوع سوال پاسخ داده ام و آن این است که من هیچ سبک دیگری را نمیتوام به کسی پیشنهاد کنم زیرا تنها سبک خودم را قبول دارم والا سبکهای دیگر را تمرین میکردم.

 • سلام سی فو عرض ادب میخواستم بدونم وضو گرفتن و نماز خواندن هم تاثیرات مثبتی مثل چی کونگ داره و باعث تقویت انرژی درونی میشه؟
  با سپاس

   • سلام . حتما منظورتون جنبه اعمال فیزیکی نماز دیگه . وگرنه اظهار نظر در مورد جنبه عرفانی و نورانیت نماز که اصلا در صلاحیت این سایت نیست

   • جناب استاد قهرمانی ، اون سوال رو من نپرسیده بودم . شما قطعا در رزمی یک استاد هستید و متخصص و نظرات کاملا تخصصی میفرمائید اما قبول بفرمائید که اظهار نظر در مورد جنبه نورانیت و عرفان نماز هم تخصص خود را میخواهد و اشخاص مسلط به عرفان نظری که در عرفان عملی هم کار کرده باشند ، باید نظر بدهند . در این زمینه میتوانید با آیت الله حسن رمضانی که استاد سطوح عالیه فلسفه هستند و سالک در عرفان عملی مباحثه بفرمائید .با تشکر از سایت خوبتون

    • اولا اگر شما چنین صاحب نظرهایی را میشناسید به چه علت از بنده نظرخواهی کردید؟ در ثانی بنده 40 سال پیش کتابی درمورد نماز نوشتم ولی به دلایلی که هنوز هم این دلایل وجود دارد کتاب بنده اجازه چاپ نگرفت و خواستم بدانید که تخصص بنده بیشتر از رزمی در مورد دین اسلام مخصوصا نماز است و حاضرم با هر کسی که شما خواستید در اینمورد مباحثه کنم تا ببینید که آیا اطلاعات بنده از نماز واقعی بیشتر است یا کسانی که این ادعا را دارند.در ضمن خواستم بدانید که بعد از بیش از چهل سال نماز خواندن بدون وقفه هنوز بر پیشانی بنده جای مهر نمی باشد احتمالا جنس پوست بنده از جنس خوب و اسلامی نمی باشد برای همین نمیتوانید روی نظرات من زیاد حساب باز کنید!

  • با سلام . خوشبختانه کار ما تنها برای رسیدن به اعتماد بنفس و در نهایت مقابله با کسانیست که بخواهند به ما یا دیگران دست درازی کنند و ما معتقدیم تنها حیوانات و انسانهای عقب مانده لایق رفتن به داخل قفس هستند .

 • سی فو قهرمانی عزیز سلام مجدد ببخشید من سوال زیاد میپرسم از فرمایشات شما در این سایت متوجه شدم که پایه گذار تمام این هنرهای رزمی شاهزاده بودی دارما بوده اما چرا به همه این ها هنر رزمی چینی گفته میشه آیا خود چینی ها هیچ پایه گذاری در اولین دوران شکل گیری هنرهای رزمی نداشتند و فقط یک هندی این فنون رو پایه گذاری کرده؟با تشکر و احترام?

  • با سلام . بودهید هارما یک شاهزاده هندی بوده است که پس از سفر طولانی چند ساله که از هند و از طریق جنگلها داشته به چین میرسد و بخاطر فرهیختگی که در این سفر طولانی و کشیدن ریاضتهای سخت بدست میاورد همانند یک پیامبر به راهنمایی انسانها در چین می پردازد و در این میان چندین حرکت ثابت از خود ابداع می کند که در حد حرکات اصلاحی بوده تا سلامتی را از این طریق به مردم به ارمغان بدهد ولی با گذشت صدها سال پس ار بودهید هارما چینی ها از حرکات حیوانات هنگام جنگیدن الهام گرفته و به آن حرکاتی که بودهید هارما آموزش داده بود حرکات رزمی را اضافه می کنند تا اینکه پس از هزاران سال به شکل سبکهای امروزی میرسد.

 • سلام و احترام خدمت شما استاد عزیز و بزرگوارم سی فو قهرمانی
  به دلیل اتفاقات و بد اقبالی های پی در پی ، افتخار حضور در جلسات تمرینی ماهیانه را از بهمن ماه 95 از دست داده و از جلسات عقب افتاده ام . از اینکه راهی برای جبران عقب افتادگی ها برایم ایجاد کرده اید بی نهایت خوشحال و به دلیل کوتاهی های خود بی نهایت شرمسارم .
  طبق فرموده حضرتعالی ، لازم دانستم از فیلم های کمک آموزشی استفاده و عقب افتادگی های خود را جبران کنم . لطفا بفرمائید از چه طریق میتوان واریز و انتقال مبالغ برای دریافت فیلمها را به اطلاع حضرتعالی رساند؟ و آیا میتوان فیلمها را از ابتدای آموزش ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز سفارش داد؟ در صورت امکان لطفا مبلغ کل فیلمها از ابتدای شروع ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز را بفرمائید .
  با تشکر و تجدید احترام
  جواد میرزائی از کرمان

  • با سلام . فکر میکنم شما هنوز پاسپورت سازمانی را دریافت نکردید ضمن اینکه مدارکتون در آکادمی موجود می باشد . پس اول باید شما عضو رسمی سازمان بشوید بعد میتوانید از این فیلم استفاده کنید.

   • سلام و احترام مجدد
    استاد بزرگوار . با توجه به اینکه من ورودی 95.5.29 بودم ، در سومین سمینار سال 95 ( 95.8.5 ) افتخار دریافت پاسپورت را داشته و آن را از جناب سی فو قوی دل دریافت کردم . خاطرم هست که در جلسه بعدی ، حضرتعالی در مورد کسر یکی از عکسها در پرونده از من سوال فرمودید و عرض کردم که آن عکس روی پاسپورت چسبانده شده .
    از الطاف شما سپاسگذارم

   • سلام و احترام سی فو جان
    تصور من اینه که پیام قبلی که ارسال کردم با مشکل مواجه شده و به شما نرسیده .مجددا شماره پاسپورتم رو براتون میفرستم
    شماره روی جلد 9558
    ممنون از توجه شما

   • سلام و احترام سی فو ی عزیز
    در خصوص دریافت فیلمهای آموزشی ، آیا موارد مورد نیاز ( داشتن پاسپورت سازمانی و عضویت اینجانب ) مورد تایید و پذیرش شما بزرگوار قرار گرفته است ؟
    اگر پاسخ شما مثبت است ، لطفا پاسخ عرایض قبلی من را بفرمائید .
    تاریخ 96.4.30
    ( لطفا بفرمائید از چه طریق میتوان واریز و انتقال مبالغ برای دریافت فیلمها را به اطلاع حضرتعالی رساند؟ و آیا میتوان فیلمها را از ابتدای آموزش ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز سفارش داد؟ در صورت امکان لطفا مبلغ کل فیلمها از ابتدای شروع ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز را بفرمائید .)
    با تشکر و تجدید احترام .

    • با سلام.شما درنهایت نیتوانید تنها فیلم خط 1 و 2 را باهم سفارش دهید و درصورت موفقیت در آزمون میتوانید خط بعدی را نیز دریافت کنید.مبلغ هر فیلم که حدود یکساعت می باشد و برای یک خط ساخته شده است 60 هزارتومان است.لطفا برای چگونگی دریافت این فیلمها با آکادمی تماس حاصل کنید.

 • استاد لازم هست نکته ای رو خدمتتون عرض کنم . من در طول این یکسال بیکار نبودم , درسته تمرینات فیزیکی نداشتم اما تمرکزم روی حرف های شما و بروس لی بود . شاید خیلی ها از کنار این موضوع به راحتی بگذرند اما بنده به جرات میگم : پی بردن به عمق این حرف ها زمان زیادی رو لازم داره ! این حرف ها فقط در هنرهای رزمی کارایی نداره بلکه در هر موردی درست استفاده بشه موفقیت تضمینی هست , بنده تازه الان مفهوم واقعی برخی از اون جملات رو متوجه شدم ! مثل ذهن انسان و علف های هرز ( empty your mind ) , فقط فهمیدن مفهوم واقعی اون حرف ها اعتماد به نفس عجیبی به انسان میده , شما فوق العاده اید استاد , از عمق وجودم گفتم و اینکه بروس لی هم انسان عجیبی بوده که سال ها وقت لازم هست تا مردم به شخصیت حقیقی اون پی ببرند . انشالله به زودی خدمت میرسم . یا علی و خسته نباشید

 • سلام سی فو قهرمانی عزیز خبر فروش فیلم های آموزشی وو و ی تائو را در کانال دیدم واقعا خوشحال شدم فقط سوالم اینه که آزمون رو باید حتما در آکادمی مرکزی بدیم یا خیر؟سوال بعدیم اینه که با دیدن فیلم ها و تمرین مرتب و با برنامه میتونیم تو آزمون موفق بشیم؟با تشکر ❤?

  • با سلام . آزمون تنها در سمینارهایی انجام میگیرد که زیر نظر بنده و سی فوها برگزار میشود و تاریخ آنها در برنامه سالیانه 1396 که در سایتمان موجود میباشد ذکر شده اند . مسلما اگر شما موارد آموزش داده شده در فیلم را بطور مرتب تمرین کنید در آزمون موفق میشوید.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی من شنیدم اقای کوه کمری گفتن مبارزه ای با شما انجام دادن که تو سی ثانیه شما رو شکست دادن ایا این درسته؟

  • با سلام . معمولا وقتی در عالم رزمی شخصی برای افراد خطرناک و دست نیافتنی میشود تبدیل به رویا میشود و افراد در خوابشان آرزوهای دیرینه شان را می بینند . بگذارید اینجور افراد با رویاهاشان دلشاد باشند چه ایرادی دارد؟!

 • با سلام خدمت استاد همیشگیم “سیفو قهرمانی”
  استاد عزیز, حدود یکسال هست که از شما و از کلاس دور هستم اما در طول این مدت همواره دلم با شما بوده است . متاسفانه در حال حاضر شرایطم طوری نیست که به صورت حضوری از محضر شما استفاده کنم . الان تبریز نماینده برای سبک ابماس هست اما من قصد ندارم سبک دیگری رو به جز سبک شما دنبال کنم , با توجه به اینکه شما در تبریز نماینده ای ندارید , آیا امکان این هست که برام راهی پیشنهاد کنید که بتوانم خودم تمرینات رو دنبال کنم ؟ مثلا فیلم آموزشی چیزی , تا زمانی که به امید خدا دوباره امکان استفاده از کلاس ها به صورت حضوری برایم فراهم شود . شاگرد کوچک و همیشگی شما ” وحید از تبریز “

  • با سلام . وحید عزیز هماطور که در اطلاعیه راجع به فیلم نوشته شده است این فیلم تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که عضو رسمی سازمان باشند و یا عضو سازمان بشوند و بعد میتوانند از این فیلم استفاده کنند ولی جنابعالی کم لطفی کردید و پاسپورت سازمانیتان که هنوز روی میز کار من میباشد بدون دریافت و امضاء شما اعتبار ندارد و در اصل شما هنوز عضو سازمان نیستید. در ضمن در حال حاضر یک شخصی از تبریز برای نمایندگی درحال آموزش می باشد .

   • سی فوی عزیز, مطمئن باشید کم لطفی نبوده و فقط نادانی و بی اطلاعی بنده بوده .امضا ناقابل بنده ارزش دلخوری شما را ندارد, برای حل این مورد حتما خدمت شما خواهم رسید و از این خبر هم واقعا خوشحال هستم که شاگرد دیگری از تبریز دارید

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز چند روز پیش در صفحات مجازی دیدم یکی از شاگردان قدیمی شما که اسمی هم از ایشون نمیبرم در جواب سوال یکی از دوستان گفته بود که شاگردهای شما که الان زیر نظر شما کار میکنند رو ایشون تعلیم میدادند در حالی که الان این شاگردها نزد شما در حال یادگیری هستند اما ایشون از سازمان شما جدا شده

  • با سلام . کسی از سازمان ما جدا نمیشود مگر اینکه ما خودمان او را با تیپ پا اخراج میکنیم و اگر کسی از این چرت و پرتها گفته است من در اینجا صریصا جواب میدهم که حرفهای گنده تر از دهانش گفته است .

 • سلام استاد گرامی سی فو قهرمانی
  برای ثبت نام در کلاس هماهنگی قبلی لازم است یا در یکی از روزهای تعیین شده به ادرس موجود مراجعه کنیم؟
  با تشکر

  • با سلام . اگر قبل از آمدن اطلاع دهید خوشحالتر میشویم ولی بدون هماهنگی هم میتوانید تشریف بیاورید فقط لازم است که بدانید تنها روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 20 الی 22 کلاس برای شروع کنندگان میباشد و بهتر است از نیمساعت قبل از شروع کلاس برای ثبت نام در آکادمی حضور داشته باشید . لطفا مدارک لازم همراه داشته باشید : دو قطعه عکس و فتو کپی شناسنامه و کارت ملی . شماره تماس در صورت لزوم : 09128456970

 • با عرض سلام و احترام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو بنده ی حقیر سوالی درباره ی وو وی تائو از خدمتتون دارم:
  میزان آسیب دیدگی هنرجوها در حین “تمرین” و “مبارزه” در این سبک چقدره ؟
  آیا تا بحال آسیب دیدگی شدید در طول تمرینات مختلف و مبارزات اتفاق افتاده ؟
  بنده متوجه هستم که آسیب در ورزش های مختلف مخصوصا رزمی پدیده ی نادری نیست اما طبیعتا در رشته های گوناگون رزمی این میزان متغیره.. وو وی تائو از این منظر چطوره ؟

  راستش بنده چند سال پیش کیوکوشین تمرین می کردم اما چون میزان آسیب ها و خطرات بین بچه ها خیلی بالا بود (و راستش منم از شکستگی دست و پا و دنده هام میترسم)
  عطاش رو به لقاش بخشیدم.
  ممنون بابت وقتی که برای پاسخ به سوالات صرف میکنید.
  یا علی.

  • با سلام . می توانم به جرات بگویم که ما تا بحال آسیب دیدگی در هیچ کلاس آموزشی نداشته ایم زیرا به روش اصیل آموزشی چینی کار می کنیم تا هیچ آسیبی به هنرجویان وارد نگردد.

 • سلام . در درگیری با افراد بدنساز قوی هیکل ، سبک شما موثرتر هست یا آیکیدو ؟

  • با سلام . جوابتون راجع به آیکیدو را لطفا از مسئولین مربوط به آن سبک بپرسید زیرا ما تنها از دیدگاه سبک خودمان جوابتان را میدهیم. اولا باید دید چرا حریف بدنساز قوی هیکل برای شما مشکلی است که سوال ایجاد کرده است؟ زیرا اکثر سبکها بطور عادی ضربه میزنند یعنی با قدرتی که از سرعت حرکت و نیروی ماهیچه های مربوط به آن دست یا پای ضربه زننده بوجود میاید. و در نتیجه وقتی حریفی بدنساز و هیکلی باشد میتواند در مقابل این ضربات مقاومت کندو این سوالات برایتان بوجود بیاید . ولی در سبک وو وی تائو به روش کونگ فو چینی ضربات بروش شوکی اجرا میشود و ضربات شوکی تاثیر خود را بر سیستم عصبی حریف میگذارن که هیچ ارتباطی با عضلات و هیکل قوی حریف ندارد و این ضربات بر روی هر حریفی تاثیر یکسان دارد . ددما در سبک ما تمرین ضربات بر روی نقاط حساس بدن آموزش داده میشود که قسمت تمرینات ( چین نا ) میباشد و وقتی ضربات به چنین نقاطی برخورد کند مستقیما سیستم عصبی و کانالهای انرژی حریف مورد اصابت قرار می گیرد که ربطی به ماهیچه حریف ندارد.

   • من فقط مسابقات قویترین مردانن رو دیدم و در ذهنم سوال ایجاد شد و یکی از دوستانم هم آیکیدو کار میکنه . در کل خیلی ممنونم که جواب فرمودین .

 • با سلام بودی دارما فقط در مورد اسرار ذن در معبد شائولین آموزش داد و نهصد سال قبل از ایشان فنون رزمی مربوط به آیین تائو توسط جنگجویان لین کوئی (هنر سیاه) کار میشد بر اساس نظریات سان تزو و استاد لائوتسه

 • من دانشجوارشدهستم تهران وبطورنامنظم درکلاسهای wtشرکت میکنم علیه شما هم توی سایتشون بطوررسمی نوشتندوهم بطورشفاهی گفته میشه اینکه شمااخراجی هستیدوتاتکنسین 2بیشترکارنکردید.وسبکتون هم ناقصه هیچوقت هم جوابیه ندادیدممنون اگه جواب بدید.

  • بابا تو دیگه خیلی پرتی …چه دانشجوی ارشدی هستی که تحقیق کردن رو بلد نیستی ….
   واقعا سی فو چه می کشه از دست این جماعت…

 • سلام سي فو قهرماني عزيز
  من چند روز پيش با شما تماس گرفتم که از جنوب بيام خدمتتون ماهي يک بار تمرين رو شروع کنم متاسفانه از آنجايي که پروازهاي عسلويه به تهران در روز جمعه محدود و با برنامه تمريني جنابعالي جور در نمياد اگه برنامه بديلي غير از روز جمعه داريد که بتوانم يک روز در ماه خدمتتون بيام و تمرين را شروع کنم ممنون ميشم اگه بهم اطلاع بدين .
  ان شاالله که با همکاري جنابعالي بتوانم اين سبک اصيل (وو وي تائو) را در پارسيان هرمزگان ،منطقه عسلويه و شهرستان لامرد فارس که همه اين شهرستانها در شعاع 45 کيلومتري من هستند را به مردم معرفي کنم.
  ممنونم از شما سي فو قهرماني

  • با سلام . شما میتوانید در آکادمی ما در جلسات تمرینی روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 20 تا 22 شرکت کنید ولی تنها زمانی میتوانید بعنوان نماینده آموزش ببینید که در همان تاریخهای برگزاری تمرین نمایندگان شرکت کنید.

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز ببخشید من سوال زیاد میپرسم داشتم در مورد تاریخچه کونگ فو تحقیق میکردم دیدم اکثر منابع نوشتند که اولین بار یک هندی به نام بودی دارما به چینی های معبد شائولین ورزش رزمی رو یاد داد اما برای من اصلا قابل هضم نبود چون اگر این واقعیت داشت باید تو هند بیشتر توسعه پیدا میکرد

  • با سلام . این دیگر مشکل شماست که نمیتوانید این موضوع را هضم کنید ولی در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی کند . بسیاری چیزها وجود دارد که ما نمی توانیم هضم کنیم ولی وجود دارند .

 • با عرض سلام و شاد باشید خدمت استاد عزیز:
  آیا دوره ی آموزش نماینده بابل به اتمام رسیده؟/اگر نه به نظرتون چه مدت دیگه طول میکشه؟
  ویه سوال دیگم این که اگر شخصی بخواهد به صورت روتین در این سبک به درجه سی فویی برسه/و یا اگه بخواد به صورت فشرده پیش خود شما فقط تکنیک ها رو یاد بگیره چه قدر زمان لازم داره؟
  با تشکر/ببخشید که طولانی شد

  • با سلام . هنوز معلوم نیست نماینده بابل چه مدت نیاز به رسیدن به درجه مربیگری دارد تنها میتوانیم بگوییم ایشان بسیار کوشا می باشد. سی فویی درجه فنی نیست که بخواهیم برایش مدتی را محاسبه کنیم سی فویی یک عنوان است که تنها کسانی که به شالبند نارنجی برسند در صورت داشتن شرایط لازم و کافی عنوان سی فویی را دریافت می کنند . ممکن است کسی به شالبند نارنجی برسد ولی سی فو نشود این دو مقوله متفاوت هستند.

  • با سلام . اولا که این سوال چند روز قبل هم شد و جوابش داده شد . دوما چرا شما علاقمندان یاد نمی گیرید کلمه سی فو را اینطور که نوشتم جدا بنویسید؟ زیرا نوشتن آن بطور سرهم هیچ معنی نمی دهد.سی + فو

 • به نام آنکه جان را فکرت آموخت
  * حضور محترم سی فو قهرمانی گرامی درود می فرستم و امید دارم که همیشه سلامت و تندرست باشید.
  در اینجا لازم می بینم که بگویم ایران پر شده از افرادی که سبک وینگ چون تدریس می کنندو همگی هم بنیانگذار هستند!!! آن زمان که سی فو قهرمانی وینگ چون را به ایرانیان معرفی کردند ، خیلی ها که در حال حاضر بنیانگذار ، مبدع ، سی فو و استاد هستند هنوز وارد دوره ابتدایی آموزش و پرورش نشده بودند. , و اما در اینجا لازم می بینم که توضیح کوتاهی در مورد رویش قارچ گونه شبه سبکهای وینگ چون دهم …در چین و هنگ کنگ پر است از افراد سودجو، گشنه و مدارس بی سرو سامانی که خود را استاد وینگ چون و شاگرد مستقیم استاد فقید ایپ من می دانند و در ایران هم کم نیستند افرادی که به خاطر عقب نماندن از دیگران و همچنین گشنه ماندن منیتشان علاقمند به استاد بازی و … هستند. به همین دلیل آنها متوججه شده اند که برای دریافت لقب سی فویی تنها کافیست یک سفر به چین بروند. آنها به راحتی می توانند در کوچه پس کوچه های آنجا انواع و اقسام مدرسه های وینگ چون و … را بیابند و پول پرداخت کنند و مدرک را دریافت کنند. البته برای اینگونه افراد راه راحت تر دیگری هم هست و آن هم وصل شدن به افراد بزرگی همچون سی فو قهرمانی و دریافت لقب سی فویی و پس از آن پشت پا زدن به همه چیز !!! بنده کاملا این رویش غده های سرطانی کالبد رزمی یا همان استادان یک روزه رزمی را رسد می کنم و کلیپ هایی که از خودشان در فضاهای مجازی منتشر می کنند را تماشا می کنم و به آنها با تعجب ، تنها آفرین می گویم؛ آفرین از آن جهت که با چه اعتماد به نفسی این حرکات که بیشتر به رقص و پایکوبی شبیه است را در معرض دید همگان قرار می دهند!!! به یاد دارم استادی در هنرهای رزمی داشتم که همیشه عنوان می کردند : ” یک استاد رزمی در گذر از یک فایتر خوب بودن باید صلابت و مهابت داشته باشد، صلابت درونی و مهابت از دروغ و بزرگی منیت!” . امیدوارم که جوانها و خانواده ها گول این افراد سودجو را نخورند و عمر و هزینه خود را دو دستی به افرادی که قلب و ذهن درستی ندارند تقدیم نکنند. بنده خیلی متاسفم برای افراد کوچکی که پس از دریافت لقب سی فویی از استاد قهرمانی ؛ به یکباره سی فو قهرمانی را شایسته استادی نمی دانند و هزاران حرف نا مربوط به ایشان نسبت می دهند و پس از چند ماه یک دفعه همانند غده سرطانی خودشان می شوند بنیانگذار !!! جهان هستی ثابت کرده که این گونه افراد به آگاهی نخواهند رسید و در جهل و کور دلی خواهند مرد.
  * و اما در مورد سی فو ویکتور و سیستم وینگ فایت ؛ باز هم عنوان می کنم که ایشان هیچ نماینده ای در ایران ندارند و نسبت به ایران دید خوبی ندارند و شرایط سختی برای نمایندگی ایران گذاشته اند که البته افرادی که اقدام کرده اند برای دریافت سیستم ایشان ( نامشان را از ایشان دریافت کرده ام ) پشیمان شده اند زیرا که فکر می کردند سی فو ویکتور هم خدای ناکرده همانند شبه استادان گشنه چینی و هنگ گنگی هستند ( با احترام به فرهنگ مردم چین و هنگ کنگ).

  بنده به عنوان یک شاگرد قدیمی که سالها پیش باید به درجه سی فویی می رسیدم اما با دیدن این وضع از خیر آن گذشتم ؛ از سی فو قهرمانی بابت این هنرجویان بی معرفت ، با لباس تمام رسمی عذرخواهی می کنم.
  شاد باشید و سلامت

  • با سلام به سی فو قهرمانی
   با توجه به این که افرادی که نزد شما اموزش می بینند و بعد از چند وقت جدا می شوند ناشی از ضعف و کم اوردن تکنیک های اموزشی شما نیست؟ و الان. هم فکر کنم سی فو حسین رحمانی مربی برجسته وینگ چون که شاگردان بسیار زیاد و با استعدادی را اموزش داده.شاگرد ارشد شما هستند.ایا ایشان به شال قرمز وو وی تایو رسیده اند؟؟؟ و این که ایشان تنها شاگرد قدیمی شما هستند که از سازمان شما جدا نمی شوند .
   جدانشدن ایشان از سازمان جای تامل دارد…

   • با سلام . هنوز هیچ کسی در ایران به شالبند قرمز نرسیده است و سی فو رحمانی هم همانند دیگر سی فوها دارای شالبند نارنجی می باشد.ایشان تنها هنرجوی قدیمی من نمی باشد بلکه سی فو بهروز قویدل نیز مدت 22 سال پیش عضو سازمان من شد و هنوز هم همانند یک دوست قدیمی با من همراه می باشد . اگر سی فو رحمانی از ما جدا نشده است جای تامل نمی باشد زیرا ما تاکنون مشکلی با ایشان نداشته ایم که همکاریمان را با ایشان قطع کنیم ولی دیگران را که اخراج کردیم به این علت بود که همانند بسیاری از افراد در سازمانهای دیگر غیرورزشی قوانین آن سازمان را زیر پا گذاشتند . یادتان باشد قوانین سازمانی ما مهمترین اصل برای همکاری با یکدیگر می باشد و حتی اگر خود بنده از قوانین سرپیچی کنم طبق قوانین هیئت ریاستیمان دیگران اعضا حق بازخواهی بنده را نیز دارند .

  • سلام
   فرض کنیدشما برای نمایندگی وینگ فایت اقدام کرده بودیدوبعدازهردلیلی نمیشدایاجوانمردی بودکه مدام یکی رسواتون کنه؟

   • به نام آنکه جان را فکرت آموخت
    علی یا هر فرد دیگری که این جمله را نوشتید، باید عنوان کنم که کسی در اینجا نامی از فردی نیاورده است که سبب رسوایی شود! از قدما داریم که “هرگاه چوب را بر دارید دزد حساب کارش را می کند” پسر خوب شما نگران چه کس و یا چه کسانی هستید که اینجا و اینگونه سخن به میان آوردید؟ اگر قرار به رسوایی بود که می توانستم سخنان سی فو ویکتور را اینجا بازگو کنم که چگونه یک فردی به نام وینگ فایت دارد در ایران کلاهبرداری می کند و با اینکه سی فو ویکتور او را نپذیرفتند این فرد حتی تبلیغ در مجله رزمی به اسم نماینده وینگ فایت چاپ کردند! شما اگر به خودتان و یا افرادی که به عنوان استاد قبولشون دارید شک دارید؛ چرا مشکلتان را با خودتان حل نمی کنید؟ من نمی دانم شما در زندگی با چه کسانی نشست و بر خاست داشته اید که اطلاع رسانی را رسوا کردن می دانند اما فکر کنم بهتر است از آن جمع فاصله بگیرید و قدری بر خلاف آنها انتقاد پذیر و فهمیم باشید. و همچنین بپذیرید که با نفس را بزرگ کردن و پول پرداختن به مافیای ورزشی و سبک رسمی کردن نمی شود ماندگار بود و استاد شد. پس تلاش کنید که معنای لغات را یاد بگیرید و مصادره به مطلوب نکنید. بنده هیچ ارتباطی با وو وی تائو ندارم و تنها شاگرد قدیمی سبک وینگ چون استاد قهرمانی بوده ام و هنوز خودم را هنر جوی ایشان در همان وینگ چون می بینم ایشان تاریخچه ی هر رزمی وینگ چون در ایرانند بالا بروید پایین بیایید نمی توانید این مسئله را در هیچ جایتان پنهان کنید. ایگو اگر بزرگ شود خیلی خطرناک می شود خیلیها را زیر پایش می گذارد مثل والدین مثل استاد و … یاد بگیریم آن قدر جوانمرد باشیم ( به قول علی یا کسی که متن انتقادی را نوشته) اگر هم سبک جدید میزینم دو مسئله ساده را به یاد داشته باشیم یکی آنکه بدانیم که چیزی بلد نبودیم و استادمان برایمان زحمت کشید و ما را به اینجا رساند و دوم آنکه در سبک ابداعی چیز جدیدی برای ارائه داشته باشیم و نه دزدی تکنیک کنیم. علی یا هر کس دیگری که این جمله انتقادی را نوشتی امیدوارم که خوب متوجه شده باشی فرق اطلاع رسانی با رسوایی چیست و اینکه بگذار اول در این تاریخچه طولانی وینگ چون ایرانی چند ماهی را بگذرانید بعد در آن احساس مالکیت کنید. شاد باشید

 • سلام سی فو قهرمانی عزیز
  ببخشید نظر شما در مورد سبک wing flow system (وینگ فلو)چیه؟فکر کنم مسولش آقای مارک استاس باشخ

 • سلام من فقط پنجشنبه هاوقتم آزاده میتونم فقط پنجشنبه ها بیام؟

 • با سلام خدمت استاد عزیز سیفو قهرمانی
  آیا مهرداد عسگری از آکادمی وو وی تائو جدا شده؟ چون دیدم خودش رو مسئول سبک وینگ فایت معرفی کرده و اینکه فردی به نام ساسان در بخش پرسش و پاسخ گفته بود که ویکتور گوتیرز به ایران دیگه نمایندگی نخواهد داد پس چه جوری ایشون نماینده شدن و تا اونجایی هم که یادم هست ایشون به شالبند قرمز و درجه سیفویی رسیده بودن چه مسئله ای می تونه یه فردی رو که تا این درجه در وو وی تائو رسیده از آکادمی جدا کنه و بفرسته سراغ سبک ناقصی مثل وینگ فایت؟

  • با سلام. ایشان به درجه شالبند قرمز نرسیده است بلکه تنها شالبند نارنجی را دریافت کرد.ایشون مثل بقیه افرادی که ما عذرشان را خواستیم از همکاری با ما محروم گشتند و بلافاصله پس از دو هفته ادعا کردند که سبک خودشان یعنی وینگ فایت استایل را ساخته اند که همان فنون ما را به این نام میفروشند و ادعا دارند با سبک ویکنور یعنی وینگ فایت هیچ ارتباطی ندارد زیرا یک کلمه استایل پشتش چسبیده است!!! یکی از علتهای مهم قطع همکاری ما با ایشان مشکلات زیرپا گذاشتن قوانین کاری از طرف ایشان بوده است.

 • با سلام خدمت استاد گرامی
  استاد یک در خواست داشتم برای بچه های جنوب شهر و اطراف که برای بهرهمندی از هنر رزمی اصیل چینی اکادمی مرکزی یا شعب محدود شما در شهر تهران به علت مشلغه کاری و دوری راه ما را از این هنر زیبا محروم داشته لذا از شما خواهشمندیم یک اکادمی در جنوب شهر یا وسط شهر نزدیک وسایل نقلیه عمومی دایر بفرمایید تا ماهم بتوانیم از این هنر بهرمند شویم
  با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

  • با سلام . ما هم در جنوب شهر که شما امر کردید آکادمی داریم یعنی در شهر ری و هم در وسط شهر تهران در فلکه اول صادقیه پس بخودتان زحمت داده و یکی از اینها را برای تمرین انتخاب کنید.

 • سی فو فیروز قهرمانی
  سلام سیفو قهرمانی واقعا از این جوابتون که به سوال کننده داده اید خوشم اومد جوابی بسیار منطقی
  سی فو فیروز قهرمانی | بهمن ۲, ۱۳۹۵

  با سلام اینطور که شما نوشته اید معلوم است که شما هیچ ارتباطی با سی فو رحمانی ندارید و تنها این موضوع را برای به حاشیه کشیدن صحبت ها نوشته اید.سی فو رحمانی نه تنها از ما جدا نشده اند بلکه تقریبا هفته ای یکبار با بنده تماس دارند و اظهار همکاری می کنند تنها مشکل ایشان مشکل بیماری قلبی ایشان می باشد که نمی توانند تدریس کنند به همین دلیل کلاس خود را تعطیل کرده اند و اگر می توانستند دوباره تمرین کنند جتما همان کلاس تدریس سبک وو وی تائو را ادامه میدادند.
  از اینها گذشته بر فرض که شخصی از سبک ما خارج شود چه دلیلی برای ضعف سبک می باشد؟بسیاری هم در زمانهای گذشته دور و نزدیک از دین اسلام خارج شدند آیا دلیلی بر بی اعتباری اسلام است؟ نخیر دلیلش این است که آنها اسلام را درک نکردند و به مکتب دیگری که اعتقاد داشتند پیوستند پس با این کارشان نه می توان نتیجه گرفت که اسلام غلط می باشد و نه می توان نتیجه گرفت که او برحق میباشد بلکه تنها نداشتن تمایل او به اسلام بوده و بس.

 • با سلام خدمت استاد عزیز جناب قهرمانی
  سیفو شما کسی به اسم احمد بهزادیان می شناسید؟؟ ساکن بوشهر هستش و ایشون ادعا می کند که بهترین سبک وینگ چون در ایران دارد و هیچ سبکی به گرد پاش نمی رسه و چین و مالزی آموزش دیده است و نمی دونم چرا باشگاهی وا نمی کند و فقط بصورت خصوصی آموزش می دهد .
  ممنونم اگه راهنمایی کنید

  • با سلام . من این شخص را نمیشناسم.ایران پر شده است از سی فوهایی که یک شبه سی فویی را خودشان به خودشان داده اند و دلشان با این القاب خوش است . ولی امیدوارم اینها بتوانند از این القابشان دفاع کنند وقتی یک کیک بوکسر یا بوکسر و یا سبکهای دیگر درمقابلشان قرار می گیرد .

 • سلام من وینگ چون wtکار میکنم ولی ضعیف است می خواستم ببینم ساعت کلاستان چنده چون واسه شما کامل تر است

  • با سلام یکشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 8 الی 10 شب کلاسهایی هستند که شما می توانید در آن ثبت نام کنید.لطفا دوقطعه عکس و فتوکپی شناسنامه و فتو کپی کارت ملی به همراه بیاورید زیرا ما کسی را برای تماشا نمی پذیریم مگر اینکه بخواهید ثبت نام کنید. کار های مارا در سایت و کانال تلگراممان می توانید مشاهده کنید.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی بنده من ساعت کاریم 9 صبح تا 8 شب هست و تا بخوام به باشگاه شما بیام ساعت 10 شده اما در محل خودمان یکی از دوستانمان ابماس آموزش میده اگر بنده زیر نظر ایشان آموزش ببینم ایرادی داره؟ممنون میشم راهنمایی کنید موفق باشید

   • سلام مجدد خدمت سیفو
    باعث افتخاره کسایی مثل شما داریم کاش داخل انزلی هم به زودی نمایندگی داشته باشید اگر اشتباه نکنم شما سال 2006 با سیفو لا من کام کار رو شروع کردید درسته؟

 • با عرض سلام و احترام خدمت استاد قهرمانی
  سیفو می بخشید ، آدرس آکادمی در سایت هست ، ولی ساعت کلاس ها را می خواستم بدانم که پیدا نکردم .

 • با عرض سلام و احترام فراوان
  آیا میشود پیش از ثبت نام ،روزهای خاصی برای دیدن شرایط محیطی ورزشگاه و نحوه تمرین ها مراجعه کرد ؟ اگر امکان دارد چه روز ها و چه ساعاتی ؟
  با تشکر

  • با سلام متاسفانه ما به کسی اجازه تماشای تمریناتمان را نمیدهیم ولی شما میتوانید در سایت و کانال تلگراممان کار ما را دیده و درصورت تمایل در آکادمی ما ثبت نام کنید.

 • سلام و خسته نباشید
  ی جمله از سعدی هست ک باید به شاگردها یاد داد:سگ حق شناس..به ز آدمی ناسپاس
  موفق تر باشید سی فو قهرمانی ??

  • سلام سی فوعزیزباعرض پوزش که وقت گرانمایه شمارامیگیرم سی فوجان بنده تمامه مطالب سایت شماراخواندم ویک سوالی برایم رخ داده:
   آیاسبک شماهمه چی رزمی وداره ازقبیل:انواع ضربات(دست وپا وارنج وزانو وسر )،انواع مبارزات(یک بیم ویک به چند وباچشمان بسته ومبارزه دراب وکوهستان و ومبارزه باانواع حیوانات یک به یک یا یک به چند،مبارزات ازادنیمه ازادوکنترلی وخیابانی ورینگی وقفس وتاتامی وسکو)،انواع سلاحهای سرد،انواع دفاع شخصی(ضربه ای وخلاف مفصل وهمه چی)،شکستن اجسام سخت،فرمهای وحیوانات وحرکات ومبارزات وپنجه های حیوانات،حرکات کشتی وجودووجوجیتسووکشتی کچ وگراپلینگ مبارزه درخاک ،حرکات آکروبات ونمایشی وژیمناستیک وپارکور،رهایی گروگان وردکردن موانع ونقاط حساس بدن انسان وحیوانات وخلاصه همه چی؟

   • با سلام یا ابوالفضل شما با تمام دنیا جنگ دارید؟ زیاد فکرتان را شلوغ نکنید وقتی جنگجو شدید دیگر فرق نمیکند چه ضربه ای و چه روشی دارید مهم جنگیدن است این روش حیوانات تنها به درد فیلم ساختن و سرگرم کردن مردم میخورد نه مبارزه.

 • سلام خدمت استاد
  یکی از دوستان من در آلمان هست و خیلی علاقه داره وی وی تائو کار کنه میشه شماره و آدرس آکادمی مرکزی در آلمان رو بدید؟