آشتی با چی گونگ

” آشتی با چی گونگ “

انسان در یک مغناطیس بزرگ به نام کره زمین زندگی می کند که بطور ناخواسته و با پیشرفتهای علمی و زندگی مدرن و تکنولوژیهای جدید ، این نیروی مغناطیسی دچار بی نظمی و اختلال گشته است.

سطح سلامتی بدن انسان به شدت تحت تاثیر نوسانات میدان های مغناطیسی اندام های مختلف است که خود این میدان ها متاثر از عوامل خارجی از قبیل:میدان مغناطیسی زمین،خورشید،ماه و امواج الکترومغناطیسی می باشد.

اختراعاتی مثل ماشین ، قطار ،هواپیما و ساختمانها و برج هایی با اسکلت های فلزی و … همانند یک سپر در برابر مغناطیس طبیعی زمین عمل می کنند.

هر وسیله ای که با برق کار می کند (کامپیوتر،موبایل …) دارای امواج الکترومغناطیسی می باشد.این امواج برای بدن مضر هستند که دلیل آن بهم زدن تعادل یونی بین یون های مثبت و منفی خون می باشد.

قرار گرفتن مداوم در معرض پرتوهای مضر و وامواج منتشر شده از وسایل برقی که دارای یون های مثبت هستند سب می شود که این یون ها در دم و بازدم وارد بدن شده و باعث کند شدن گردش خون و کسل شدن بدن و رسوب املاح در رگ ها و در نتیجه چسبندگی رگ ها شوند.

در کنار یونهای <+> در هوا یون های منفی <-> وجود دارند. یون های منفی باعث افزایش سرعت گردش خون و شادابی می شوند و به متابو لیسم سوخت وساز کمک می کنند.

بدن انسان سرشار از فلزاتی (تحت عنوان یون ) است مانند کلسیم ، پتاسیم ، سدیم … که برای انتقال سیگنال های الکتریکی بین مغز و اعصاب دخالت دارند . (سلولهای عصبی برای انتقال پیام های عصبی از امواج الکتریکی استفاده می کنند ). زمانی که نفس می کشیم ، در هر بار تنفس، یونهای مثبت و منفی که در فضای اطرافمان وجود دارد را وارد بدن می کنیم که تقابل این دو یون موضوع قابل بحث در افزایش و یا کاهش عملکرد دستگاه گردش خون می باشد . مولکول های هوا به طور طبیعی و دائمی در حال یونیزه شدن هستند (تبدیل به ذرات شارژ برقی مثبت یا شارژ برقی منفی ). انرژی این تبدیل از عوامل گوناگون می آید که مهم ترین آنها عبارتند از: پرتوهای معروف به پرتوهای زمینه و پرتوهای کیهانی که از همه سوی کیهان به کره زمین می آیند ، امواج الکترو مغناطیس ، تابش نور خورشید ، صاعقه و آبشارهای طبیعی و ….” تحت برخی شرایط جوی شمار کل یون های هوا و نیز نسبت ذرات شارژ منفی به طور طبیعی و به اندازه کافی تولید می شوند. این مقدار در حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ عدد در هر سانتی متر مکعب هوا می باشد.

در مناطق شهری مخلوطی از آلودگی های هوا باعث کاهش مقدار یونهای شارژ منفی در هوا می شود و هر چه مقدار آلودگی هوای شهر بیشتر شود عمر یون های شارژ منفی در هوا کمتر می شود. امروزه مشخص شده که وقتی مقدار یون های شارژ منفی کمتر از مقدار طبیعی باشد و یا به عبارت دیگر وقتی یون های شارژ مثبت بیشتر از مقدار طبیعی باشد، نتیجه اش پیدایش بیقراری، نگرانی و تشویش و افسردگی روانی در انسانهاست.

امروزه فعالیتهای زیاد و پر زحمت، زندگی انسان را نا منظم کرده است در نتیجه ریتم طبیعی بیولوژیک به هم ریخته است.اهمیت تحرک بدنی بر اثر صنعتی شدن کمرنگ شده است و این فقدان تحرک باعث بی نظمی در عملکرد دستگاه گوارش ٬ دستگاه تنفسی ٬دستگاه گردش خون و در نتیجه موجب بیماری وعدم تعادل گشته است.

جبران کاستی های زندگی و دوری از حالت سستی و تنبلی می تواند با تمرینات مناسبی که در هنر چی گونگ وجود دارد تا حد زیادی برطرف گشته و امید به زندگی لذت بخش میسر شود.

گردآورنده: سی فو آیت شایان فر

بیست و هشتم مهرماه ، ۱۳۹۴

2 Responses

  • ما که امیدواریم سی فو قهرمانی عزیز به زودی با سازمان آشتی کنه و کلاسای چی گونگ رو که اعلام کرده بود تا زنده س برای شاگردای سازمانش نمیذاره رو بذاره. 🙂

    • من قهر نکردم که بخواهم آشتی کنم بلکه هنرجویانی که از من خواسته بودند برایشان کلاس چی گونگ برگزار کنم و نظرشان عوض شد و باعث شدند تا بنده دیگر هیچوقت روی حرفشان حساب نکنم باید یاد بگیرند اول فکر کنند بعد حرف بزنند نه برعکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *