چی گونگ به روش “وو وی” Wuwei Chi Gong

این روش چی گونگ با روش تای چی که سالهاست در جهان به عنوان چی گونگ آموزش داده می شود کاملا متفاوت است.

روش چی گونگ  وو وی یک روش کاملا نوین حرکت درمانی است که بر اساس عملکرد ماهیچه ها ،اعصاب و مفاصل بر  مبنای آناتومی بدن ابداع گردیده و قدمت چندانی ندار . این روش در مدت کوتاهی (حدودا ۳ ماه ) تاثیر خود را در اشخاص به جای می گذارد و به ماندگاری سلامتی در افراد سالم کمک کرده واشخاصی را که دچار ناراحتی عضلانی، مفاصل، اعصاب و حتی ناراحتی روحی و روانی هستند درمان می کند.

در این روش نوین شما نیاز به فراگیری فرمهایی دارید که در تنها حداکثر ۵ دقیقه وقت شما را گرفته و در مقابل  روحتان را شاداب و جسم شما را سالم و تندرست نگه می دارد.

افراد پس از گذراندن یک دوره ۳ ماهه با فراگیری نقاط فشاری در بدن یا همان روش طب فشاری به روش چی گونگ وو وی قادر خواهند بود دردهای خود و دیگران را در حداقل یک و حداکثر ۳ جلسه درمان کنند.

دردهای کهنه که بیش از ۶ ماه در بدن اشخاص قدمت داشته باشند نیز با کمک حرکات کشش عضلانی و طب فشاری با کمتر از ۱۰ جلسه چند دقیقه ای قابل درمان هستند.

در ادامه ” سی فو فیروز قهرمانی ”  با توضیحاتی شما خوانندگان عزیز را کمی با ریشه فکری ابداعی روش چی گونگ وو وی آشنا می کند.

“””

بر اساس گفته دانشمندان حدود ۲ میلیون سال از پیدایش بشر روی زمین می گذرد. بشر امروزی در مدتی که از آغاز پیدایشش تا به امروز طی کرده تا به این سطح تکاملی چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و چه از نظر علمی برسد ، همواره تحت تاثیر عوامل طبیعی بسیاری بوده که در نوع تکامل او  به صورت خاصی دخیل بوده اند.

Wuwei Tao - Hyrogen Atom
Hydrogen Atom

از جمله یکی از عوامل مهم و حیاتی موثر طبیعی کنشها و واکنشهای بین سیاره ها و ستاره ها مخصوصا زمین و ماه و خورشید هستند که مهمترین رابطه بین این سه ، نیروی جاذبه و دافعه مغناطیسی است. حتی به تنهایی روی کره خاکی زمین نیز این نیرو بین قطب شمال و قطب جنوب در جریان بوده و همواره در جریان تکاملی بشر تاثیر به سزایی داشته است.

همانطور که برای همه ما آشکار است همه چیز از مولکول و اتم و هسته و الکترون تشکیل شده  که نیروی جاذبه و دافعه بین الکترونها و پروتونها در داخل هسته موجب پایداری اتم و در نهایت ملکول می گردد.

همین ترکیب کوچک داخل اتم در ابعاد بسیار وسیعتر آرایش منظومه شمسی و در نهایت کهکشان را بوجود می آورد و همان رابطه جاذبه و دافعه که بین الکترونها و پروتونها در اتم وجود دارد بین زمین و خورشید و تمامی سیارات دیگر که در مدارش به دور آن می چرخند حاکم است.

در نتیجه بدن آدمی خارج از تاثیر این نیرو و ترکیبی که در هستی وجود دارد نبوده و نمی باشد . از آنجاییکه در این مدت ۲ میلیون ساله همواره سیستم بدن ما چه از نظر سلولها و چه از نظر اعصاب تحت تاثیر این  نیروی مغناطیسی بوده ، نتیجه می گیریم که برقراری این ترکیب و وجود این نیروی مغناطیسی در بدن ما نقش  کاملا اساسی را بازی می کند.  اگر بتوانیم هسته یک اتم را که بی نهایت کوچک و غیر قابل رویت است ، به اندازه توپ فوتبال بزرگ تصور کنیم ، باید برای برقراری تناسب بین الکترونها و فاصله مدارهای چرخشی آنها دور هسته نیز این بزرگنمایی را انجام دهیم که با محاسبه و تناسب به این نتیجه می رسیم که باید فاصله مدارها و در نتیجه الکترونها از یکدیگر به اندازه ۱۰ کیلومتر باشد.

پس با این بزرگنمایی می توان پی به فضای خالی بین الکترونها در داخل اتم و در نتیجه داخل مولکولها و عناصر پی برد. البته این فضای خالی از نظر دید ما انسانها خالی می باشد ولی دارای نیروی مغناطیسی حاصل از نیروی جاذبه و دافعه بین الکترونها و پروتونهاست.

تمام اعضای بدن ما تحت تاثیر امواج حاصله از این نیروی مغناظیسی می باشد.  با بروز اختلال و تغییر در فرکانسهای این امواج مغناظیسی که از بدن ما عبور می کند بدن ما نیز از نظر سلامتی به خطر افتاده و در عملکرد اعضای آن اختلال بوجود آمده و این عوامل باعث بروز بیماریهای

Wuwei Tao  - Solar System
Solar System

مختلف می گردد.

بنابراین می توان به سادگی دریافت که با ایجاد نظم در فرکانسهای ذکر شده و رفع اختلالات حاصله دوباره سلامتی از دست رفته بازگردد و یا از بروز بیماری پیشگیری شود. چی گونگ وو وی  یک روش حرکت درمانی است که با حرکات خاصی که در زوایای مشخصی انجام می گیرد باعث ایجاد نظم در فرکانسهای حاصله از نیروی مغناظیسی که در بدن ما نقش اساسی را بازی می کنند می گردد. از همین رو اولین مرحله و هدف از تمرین چی گونگ

ایجاد و حفظ سلامتی کامل بوده و مرحله بعد هدایت نیروی چی در بدن است که آغاز راه درمان دردها و بیماریها است.

پس از فراگیری چی گونگ تا این مرحله می توان به درمان دردهای خود و دیگران پرداخت اما نکته جالب برای علاقمندان به هنرهای رزمی اینجاست که این افراد می توانند از علم چی گونگ در مراحل بعدی آن در  پیشرفت تواناییهای خود در امر بکارگیری هنر رزمی استفاده کنند. علاقمندان به هنر رزمی می توانند با فراگیری نقاط حساس بدن و نوع ضربه و فشاری که بر روی آن نقاط می آورند در مقابله با حریف خود با نیروی کمتری مبارزه کرده و راحت تر پیروز گردند .

عامل مهم دیگری که براساس اعتقادات چینی ها در طبیعت وجود دارد نیرویی فراگیر است بنام چی. طبق این اعتقاد نیروی چی یک نیروی طبیعی است که در هر نقطه  بر هر عنصری اثر داشته و حتی نیروی مغناطیسی بخشی از آن است که بشر توانسته بصورت علمی آنرا کشف کند. چی گونگ در مرحله بعدی راه کنترل و هدایت این نیرو را درجهت رفع دردها و بیماریها و بی نظمیهای ایجاد شده در فرکانس امواج موثر را به ما می آموزد.

“””

Wuwei Tao - Relaxation

باید باور داشت و سپس گام برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *