کتک خوردن سی فو قهرمانی

سالیان زیادی ست که بسیاری از فراموشکاران و بی معرفت هایی که در گذشته های دور و نزدیک از شاگردان سی فو فیروز قهرمانی بوده اند ، برای بالا بردن خود و به اصطلاح خراب کردن استادشان نزد شاگردان خود ، داستانهایی را تعریف کرده اند که شنیدنی می باشد و ما آن داستان را برای شما نیز تعریف می کنیم.

“”””

یکی بود یکی نبود

روزی روزگاری یه  مربی داشتیم که وینگ چون رو آوورد به ایران.

به ما یاد داد چجوری تو حالت  “جینگ ما” وایسیم. به ما یاد داد که اصن کونگ فو چیه؟  به ما یاد داد که چجوری مبارزه کنیم. به ما یاد داد که نیرو چیه و چجوری از نیروی حریف استفاده کنیم. بهمون یاد داد خطی هست به نام مستقیم. تا قبل از اون فکر می کردیم خط فقط شوش مولوی هست. البته نه اینکه ما اینا رو بلد نبودیما. نهههههههههههههههه. ما همه رو از موقعی که یکی دوسالمون بود از خود ایپ من یاد گرفته بودیم. فقط این مربی چون اولین نفر بود که سازمانش رو زد به نام اون تموم شد. خلاصه ما که به شال آبی رسیدیم مربی رو میزاشتیم تو جیبمون. خودمون مستقیم با لئونگ تینگ و ایپ من در ارتباط بودیم. فقط از روی تنبلی نرفتیم خودمون ثبتش کنیم. خلاصه که ما الان کارمون درسته و بقیه همون جور درجا زدن. ولی مهم اینه که همین مربی که وینگ چون رو آوورد به ایران توی یکی از سمینارهای شمال ایران چنان کتکی خورده از یکی از قهرمانای شمالی و زیر دست و پاش له شده. ما خودمون که اونجا نبودیم ولی فیلمش هست که  با سر و صورت زخمی و دست و پای شیکسته آووردنش تهران. الکی اسم در کرده بود و …………..

“”””

 

داستانی که در بالا خواندید مدتهاست که در میان کوردلان و فراموشکاران دهان به دهان گشته است. و هرچه ضعف فکری و رزمی بیشتر بوده آب و تاب این داستان هم بیشتر شده است. حال اگر شاگردی از همان مربیان خیال پرداز درباره مدرک دیدنی یا همان فیلم سوالی بکند در جواب هیچ چیز نخواهد گرفت . بله هیچ چیز.

این فیلم سالیان زیادیست که ساخته شده است ولی در ذهن مربیان فراموشکار. با این حال برای تمام مشتاقان بگوییم که این فیلم هست و وجود خارجی هم دارد. ولی نه آنگونه که در تصور کودکانه و خیال پرداز بعضی ها نقش بسته. این فیلم را بعد از مدتها از کاست ویدیو به فایل تبدیل کردیم و برای شما روی سایت قرار دادیم. تحلیل اینکه مهاجم در چند صحنه می توانست بدون فک یا بینی یا چشم شود بر عهده شما. و تحلیل اینکه چرا یکی ازمربیان برای ادامه پیدا نکردن مبارزه به وسط می آید هم بر عهده شما و همچنین تحلیل اینکه چرا در آخر از گونه مهاجم خون جاری می شود هم بر عهده شما و تحلیل این مورد که چرا کسی که به قصد سوال کردن جلو می آید و وسط سوال کردن هم حمله می کند هم بر عهده شما.

شاید تکنولوژی به ما قدرت داده است تا در این فیلم دستکاری کنیم. به “”قول“” معروف : فتوشاپه

کتک خوردن سی فو قهرمانی

[box type=”warning”] فقط برای دوستداران سی فو قهرمانی توصیه می کنیم که این فیلم را نبینند. چون صحنه هایی از نابود شدن و خونین و مالین شدن سی فو قهرمانی در آن وجود دارد که باعث خواهد شد روحیه و انگیزه خود را از دست بدهند.[/box]

148 Responses

 • سلامه خسته نباشید من یک نوجوان 13ساله هستم قبول دارم که وینگ چون ایراداتی داره چون من فقط به علم مراجعه میکنم دوتا سوال دارم یک اینکه سبک شما از حرکات تدافعی وینگ چون استفاده میکنه یا خیر؟ دوم اینکه من به شدت به ورزش های رزمی علاقه دارم البته نه بخاطر فیلم های سینمایی و استعداد زیادیم دارم چون مشتاقم برای یادگیری و هدفم قهرمانی و مدال اوری نیست و میخوام به نهایت هنر رزمی که میتونم دست پیدا کنم به نظر شما از کجا شروع کنم فعلاً یک سالی هست در سبک رزم اوران مشغول هستم زیره نظره استاد بزرگ این سبک ولی این سبک نقایص بزرگی داره که باعث ناراحتی من میشه من حتی واسه کامل کردن تکنیک های این سبک دفترچه ی 127صفحه ای که حرکات اضافه که شامل قفل کردن رد کردن دفاع ضربات مختلف میشه و بعد دفاع از ضربات انفجاری استفاده میشه تهیه کردم از دانسته های شخصی خودم به صورت تصویر برای تهیه کردم منتها چون شما عمری زحمت کشیدید و راهو رفتید میخوام منو راهنمایی کنید با تشکر.

 • سلام استاد بزرگ بنده از شاگردان اولی شما بودم که به سبک وینگ چون شما روی آوردم . سبکهای زیادی رو کار کرده بودم و بلاخره با سبک شما که تازه وارد کشور شده بود آشنا شده و به جد آموزش دیدم و در پوست خود نمی گنجیدم تا از شما چیز تازهای یاد بگیرم بارها به عنوان کسی که ضربات رو روش نشون میدادید از شما ضربه کنترل شده خوردم و بجای درد لذت بردم .اما تا درجه چهار پنج کار کردم و البته از هم درجه های خودم بسیار بهتر بودم من در درجه سه بودم که فردی بنام پیر نیا در سمینار توسط خودتان معرفی شد که بطور خصوصی در درجه دو بود . در سمینارهای بعدی متوجه شدم اون مربی شده این تبعیض منو خیلی ناراحت کرد و من پس از مدت کوتاهی بعد از آن، وینگ چون رو رها کردم اما بعدها وقتی از خیانتهای وینگ چون با خبر شدم بیشتر ناراحت شدم به هر حال اوضاع آشفته وینگ چون و خیانتها زیاد شد تا اینکه دوباره خودم رو و شرایطم رو برای ورود به آموزش و ادامه مهیا کردم و دنبال شما گشتم و بلاخره رد شما رو در کرج پیدا کردم و به باشگاه رفتم پس از چند روز متوجه شدم به دلیل خیانتها انجام شده ، شما سبک جدیدی رو آموزش میدید که من هم عاشق شما و راه شما بودم پس در آن باشگاه ادامه دادم ومتاسفانه اتفاق دیگه ای که منو خیلی از این سبک دور کرد رخ داد .
  مربی مدارک قبلی بنده رو خواست مدارک وینگ چون و اسکریما که با عشق و آرزو و زحمت و هزینه بدست آورده بودم ، مربی گفت مدارک قبلی رو بیار تا برای معادل سازی ببرم مرکز . من هم مدارک رو آوردم اما متاسفانه با یه روش ناجوانمردانه مدارک رو از دستم درآوردن و بعدش که مدارک رو خواستم گفتن اونا رو پاره کردن و شما باید از اول شروع کنید . خیلی ناراحت شدم من آدم مدرک گرایی نیستم اما اون مدارک مثل عکس یادگاری من با عشقم سیفو قهرمانی بود و این منو خیلی رنجوند و الان تقریبا عشق من نابود شد . بخاطر برخورد و روش گرفتن مدارک و پس ندادن آنها یا متعادل سازی نادرست منو خیلی ناراحت کرد این جواب عشق ما به شما و سبک شما نبود . خواهش میکنم نظرتون رو در مورد این کار بفرمایید .

  • با سلام رضا عزیز . هنوز مشخص نیست که چه زمانی مدارکت را به چه کسی در کدام باشگاه تحویل داده ای . لطفا دقیقتر بنویس تا ما ترتیب اثر دهیم زیرا بنده معتقدم این کار زشت را امکان ندارد نماینده ما یعنی سی فو شایان فر انجام دهد.من ازنوشته های تو اینطور استنباط می کنم که نزد یکی ازمربیانی که وینگ چون کار می کنه و دیگه در سازمان ما نیست رفته و مدارکت رو تحویل داده باشی.

 • من سال 76 زمانی که نوجوان بودم افتخار داشتم در باشگاه حیدرنیا وینگ چون یاد بگیرم و باشگاه زیر نظر مربی مورد تایید جناب قهرمانی بود. ما هر 3 ماه یکبار در سمینار زیر نظر استاد قهرمانی امتحان میدادیم و افتخار داشتیم که از دست ایشان مدرک خود را دریافت می کردیم. هرچه بود و نبود در آن زمان هرگز کسی جرات رویارویی مستقیم با سیفو قهرمانی را نداشت و ما هم هرگز غیر از روحیه ورزشی، صمیمیت، قدرت و جوانمردی از استاد قهرمانی عزیز و دوست داشتنی ندیدیم.
  امروز بعد از مدتها که خواستم به یاد گذاشته از طریق شبکه های مجازی استادان و دوستان قدیمی خودم پیدا کنم این ویدئو رو در چند سایت دیدم. چیزی که من در این ویدئو دیدم فقط گذشت، قدرت و جوانمردی مثال زدنی استاد قهرمانی بود.
  متاسفم که عده ای که لیاقت بالا رفتن ندارن، سعی می کنن با جو سازی و تلاش بیهوده برای پایین کشیدن استادان بنام و مطرح خودنمایی کنند و خود را بالا کشند.
  امیدوارم روزی فرصت دیدار استاد قهرمانی را داشته باشم و در یکی از باشگاه های زیر نظر استاد دوباره تمرینات خود را پیگیر باشم.
  با آرزوی تندرستی و شادکامی برای تمامی جوانمردان بخصوص استاد گرامی جناب آقای قهرمانی
  حامد بنائی

 • سلام به سیفو قهرمانی ، چیزی که ما توی فیلم دیدیم مردونگی و جوانمردی و قدرت شما بود ، همیشه پشت سر انسان های موفق دشمن زیاده . با تشکر از استاد .

 • با سلام
  اشکال اصلی فرهنگ عمومی باشگاههای وینگ چون اینه که از همون اول اجازه مبارزه به هنرجوها رو نمیدن. یعنی یک هنرجو باید به درجات بالایی برسه و بعد اجازه بدن که مبارزه کنه. در صورتی که از همون اول باید توی باشگاه مبارزه آزاد کنه (یعنی هر جلسه که باشگاه میره مبارزه آزاد هم داشته باشه) تا تکنیکها رو به صورت عملی توی مبارزاتش به کار بگیره تا عملاً ! آموزش دیده باشه. چون در غیر اینصورت چند سال فرصت رو از دست میده و هم اینکه تکنیکها رو به خوبی یاد نمیگیره.
  یکی از علتهای فرار هنرجوها هم همینه!
  حالا دقیقاً نمیدونم توی سبک شما هم همین موضوع هست یا خیر.

  • با سلام . مشکل اینجاست که تئوری وینگ چون بر اساس روش تدافعی است یعنی اگر هم بخواهند تمرین مبارزه کنند یک وینگ چون کار تنها برای دفاع کردن و به قول خودشان استفاده از نیروی حریف بر علیه خودش میتواند عکس العمل نشان دهد در صورتی که در مبارزه باید حمله کرد وگرنه ۵۰٪ از شانس پیروزی را از همان ابتدا از دست میدهیم و این مشکل سبک وینگ چون میباشد . پس عملا تمرینات مبارزه ای در سبک وینگ چون امکان پذیر نمیباشد و به همین دلیل باید همین روش را که کار می کنند برای تمرین استفاده کنند .

 • سلام به استاد خودم سیفو قهرمانی.از شاگردان حدودا ۲۰ سال پیش شاید بیشترشما هستم.در باشگاه صحرا.اونزمان شما چالوس میرفتید و گویا آلمان.الان که نزدیک ۵۰ سال دارم هنوز از وینگ چون نه از چن تو آن که شال سبز از علی جهانگیری گرفتم استفاده میکنم.:)فقط ۵ ماه تونستم بیام باشگاه چون پام شکست وبعد از آن رفتم بوشهر برای کار.استاد جا داره بگم در بوشهر به اجبار با جماعتی عرب درگیر شدم که فقط دو نفرشونو با همون ضربات مستقیم(یعنی اولین درس در کلاسها)باعث شکستن دماغ یکی و پاره شدن ابرو اون یکی شد.بعد از اون اسم و رسمی دستو پا شد و با اونا هم دوست شدم.شما هر وقت میومدید میگفتید سوال کنید و با هر رشته ای بیایی و بپرسید.من اون شاگردیم که با ۸۵ کیلو دستای شما رو گرفتم و روی پای شما نشستم و گفتم در این حالت چه جوری خودتو خلاص میکنی.که شما دستاتونو جمع کردین و با یه جهش موج مانند و ضربه به سینه من ،من ۲ متر پرت کردید.زانوم تا چند وقت درد داشت:)(مطمئنا زمان زیادی گذشته و یادتون نیست دوست داشتم بگم و شتید کاربری هم خوند)خیلی خوشحال شدم که هنوز سلامتید و کمی هم چاقتر شدید:)الان من با اینکه کمرمو عمل کردم (kik box)کار میکنم.و خیلی دوست دارم که اگه بدونم شما در تهران هستید انرژیمو صرف رشته دلخواهم و در کنار شما بکنم….سرزنده و سلامت باشید پر چونگی کردم چون هیجامزده شدم:)

  • با سلام . بنده درحال حاضر در آلمان هستم ولی برای برگزاری سمینارها به ایران میایم . خوشبختانه به اندازه کافی سی فوهای خوب در سازمانمان وجود دارد و نیاز آنچنانی مثل ۲۷ سال پیش نمیباشد که خود همواره در ایران باشم ضمن اینکه در ۹ سال گذشته یکسره در ایران سکونت داشتم و دیگر نیاز نمیدیدم که مدام آنجا باشم . به هرحال شماره تماس و آدرس آکادمی مرکزی ما به مربیگری سی فو سعادت در قسمت تماس با ما موجود میباشد و باعث خوشحالی بنده است که باز شما را در میان خودمان ببینم.

 • با عرض سلام خدمت جناب استاد سی فو قهرمانی عزیز
  من این فیلم رو دیدم و تنها چیزی که در اون برداشت کردم مردونگی شخص جنابعالی به عنوان یک استاد بزرگ در حق یک آدم حقیر بود که در هر شرایطی نباید اجازه بی احترامی به شما رو به خودش میداد و شما به زیبایی و البته با مدارا یک چشمه کوچیک از هنرتون رو بش نشون دادید
  بنده از همران کنگفوتوآ هستم و وقتی بیوگرافی شما رو خوندم که چند سالی نزد یارومه ابر اهیم میرزایی کنگفوتوآ کار کردید مایه افتخارم شد درسته که شما بعدا وارد هنر رزمی دیگر و شاخه های چینی کنگفو شدید ولی به عنوان یک استاد رزمی بزرگ با تمام وجود بهتون احترام میذارم البته به سبک خودم
  توآ

 • برای من جای تعجب است که بعد از ده سال متوالی که ما مشغول آموزش وو وی تائو هستیم و حتی بسیاری از وینگ چون کارها به ما پیوسته اند و به برتری بی حد و اندازه سبکمان پی برده اند کسی همانند شما هنوز نام وینگ چون را بر روی سبکمان می گذارید و خود را از دوست داران روش ما میدانید.
  در هرحال هرکسی میتواند از کلیپهای آموزشی ما استفاده کند ولی شرط اول آن عضویت در سازمان وو وی تائو می باشد .
  برای اطلاعات بیشتر و چگونگی دریافت کلیپهای آموزشی لطفا با سی فو سعادت تماس حاصل فرمایید . 09126433007

 • با سلام و سپاس فراوان ،استاد برای اموزش دیدن وو وی تاو به صورت مجازی باید چکار کنیم .

  • با سلام . ظاهرا برای شما وینگ چون یا وو وی تائو فرقی ندارد و شما فقط می خواهید از روی فیلم یک چیزی یاد بگیرید. ولی ما نیاز به عاشقان راه داریم و برایمان تکثر افرادی که مارا تحسین می کنند مهم نمی باشد.

 • سلام استاد قهرمانی من خیلی علاقه به یاد گرفتن وینگ چون اصیل دارم ولی متاسفانه اصن چیزی به عنوان وینگ چون اینجا وجود ندارد. خوش به حال شاگردای شما استاد.

 • سلام و خسته نباشید
  زحمات شما برای این رشته اصیل قابل ستایش و بسیار ستودنی میباشد
  خواستم در مورد وینگ چون ونگ شونگ لونگ یه چیزای بدونم میشه لطف کنید توضیح بفرمایید

  • با سلام متاسفانه این سوال از نظر من یک سوال حاشیه ای است چرا که شما سوالتان درمورد سبکی دیگر را نباید از من بپرسید بلکه از مسئولین خودشان که در ایران هم هستند سوال بفرمایید.مسلما بنده هیچ سبکی را به پیشرفتگی سبک خود نمیدانم و از نظر من سبکهای دیگر نقایص فاحشی در تئوری و عمل دارند.

 • سی فو قهرمانی ممنون که به موضوعاتی که اصلن میتونستید به من توضیح ندید و پاسخ دادید تشکر از شما بخاطر بودنتون حضور افراد زحمتکشی مثل شما در این مملکت بسیار مهم است این که هستید و زحمت میکشید بسیار ممنون

 • سلام استاد خدا شکر شما ان پیراهن مشکی هستین باور کنید کل دنیایم بهم ریخته بود سی فو عزیز فقط این را بگوییم خدا شکر دنیایم بهم ریخته بود

 • سلام برادر….
  من چند سالی هست رزمی کار میکنم و در رشته های مختلف….
  یه سالی هستش روی آوردم به جیت کاندو…
  خراسان شمالی هم زندگی میکنم…
  میخام کمکم کنید که اگه میشه نمایندگی از همین سبک رو در استانمون داشته باشم…
  ممنون میشم.09150849799

  • با سلام
   برای گرفتن نمایندگی از سبک ما بایستی قدم رنجه فرمایید و در کلاس های ماهیانه آموزش نمایندگان در آکادمی مرکزی شرکت کنید. پس از رسیدن به رتبه مربیگری می توانید در شهرتان به عنوان نماینده برای ما فعالیت کنید. متاسفانه یا خوشبختانه ما همانند برخی از سبک ها تنها با با گرفتن یک مبلغ هنگفت و فرستادن حکم نمایندگی نماینده نمی پذیریم.

 • سلام استاد عذر خواهی میکنم
  من این کیلیپ و تماشا کردم پس با اجازه شما تحلیلش کنم
  ۱. مبحث اول کاملن مشخصه این که این فرد که از شما سوال میپرسه اصلن حالت کسی و نداره که بخواهد چیزی یاد بگیره در اصل آمده یک موردیو انگار به شما اثبات کنه باید این نکته بگم که از متن یا دیالوگی که بین شما و اون فرد ردوبدل میشه کاملن واضع نیست اما از حالت صورت یا حرف اندام صورت میشه این مورد را فهمید .

  ۲. من نمیدونم اون مکان یا اون جمع اصلن شادکرای شما باشن یانه اما این موردو درک میکنم که باشکاهی نبود که شما در اون تدریس کنید به این علت که لباس ورزشی تنتون نیست انگار دعوت شدین در صورت صحت این مسله پس دوستانی که اونجا هستن میشه اینو گفت با قصد قبلی و همانگیی اینکارو کردن شایدم تحلیل من غلط باشه اما من این احساس و کردم
  ۳. در لحظ اغازین مبارزه چه عرض کنم این مبارزه نیود بیشتر به تصویه حساب شبیه بود شما انگار به اون مهاجم میگین که حمله کن ? در حالتی اگر شما گفته باشید حمله منظورت درگیری که نبود ?بوده ? نمدانم فقط خود شما میدانید و خدای خودتان
  ۴. موردی چهارم استاد عزیز با همه ارداتی که من نسبت به شما دارم و بیوگرافی کامل شما را مطالعه کردم و میدانم شما برای این مرزوبوم افتخار افریده اید اما باید به جنابتان عرض کنم شما فافلگیر شدید و به یک حالت شوکه فرو رفتید .
  ۵. در مورد اول اشاره کردم دیالوگ سخنان شما با فرد نمیدانم چرا مهاجم واضع نیست اما چیزی مشخص است این اقا با قصد قبلی نه برای فراگیری مورد از شما سوال کرده و در ادامه باید بگوییم که اصلن کار قشنگی نکرده و به فرض که شما گفته باشید حمله کن ایا این فرد باید این کار میکرد ایا بهتر نبود بین دو شاگرد این کار یا تکنیک انجام شود اگر دو شاگرد باهم درگیر میشدن میگفتند دو شاگرد بودند نه دو استاد اما وقتی دو استاد سر یک تکنیک یا چه میدانم سر سبک درگیر میشوند وای به حال شلگردها .

  • امیر عزیز اصلا موضوع اینطور که شما برداشت کردید نیست . این محل در شهر گرگان است که حدودا به 18 سال پیش برمیگردد . بنده در آنجا قرار بود سبکم را که آنزمان وینگ چون بود به نمایش بگذارم . در آنجا اتفاقا من و همه افراد با لباس تمرین هستیم و دونفر از شاگردان من که از اهالی همان شهر هستند با لباس سفید به عنوان نمایندگان من برای گرگان حضور دارند و یک نفر دیگر از شاگردانم با لباس سیاه آنجا ایستاده است که همان قهرمان بیک بزدل و ترسو است که مدتی است در ایران با صرف هزینه زیاد و زدوبندهای فدراسیونی همانند بسیاری دیگر از همان قماش خودرا در رسانه های ورزشی ایران بعنوان استاد جازده است و خدای من شاهد است که از یک رزمی کار یکسال کارکرده در کیک بوکسینگ شکست میخورد .بهرحال آنجا وسط ارائه سبکم این آقایی که با من درگیر شد که به احتمال بسیار قوی از طرف یکی از نمایندگانی که در آنجا حضور دارند برنامه ریزی شده بود به طرف بنده آمد و با سوالات مسخره به من نزدیک شد.از آنجایی که قصد او را متوجه شدم که نزدیک شدن و درگیرشدن مثل کشتی گرفتن بود به او اخطار کردم سوالش را از همانجا مطرح کند چرا که به قول بروس لی روش من مبارزه بدون درگیری است یعنی اجازه نمیدهم شخص با درگیری بدنی با من گلاویز شود اما آن شخص که یک فرد کاملا ابله و بی فرهنگ بود همچنان سوال میکرد که اگر شخصی بخواهد به شما حمله کند ولی شما ندانید که چه حمله ای انجام میدهد چکار میکنید.خلاصه وقتی به من نزدیک شد من با نشان دادن ضربه پا به وسط پاهایش اخطار دادم و چند بار بطور نمایشی ضربه زدم تا ایشان از نزدیک شدن منصرف شود زیرا من به عشق آموزش هموطنانم به ایران آمده بودم ولی متاسفانه دیدم که بسیاری از هموطنانم تا کتک نخورند متوجه کاربردی بودن سبک نمیشوند و متاسفانه در یکی از این دفعات که بنده پایم را بطور نمایشی جلو بردم ایشان تصمیم گرفت که پای مرا بگیرد که همان مصداق بازی با دم شیر می باشد و من مجبور شدم یک چشمه از ادب کردنهایم را نشان بدهم گرچه باز در حین درگیری سعی کردم به ایشان صدمه نزنم زیرا باز هنوز عشق هموطن دوستی در وجودم بود!!!
   گرچه چنین اتفاقاتی بارها برایم رخ داد ولی تنها این دفعه ای بود که بطور اتفاقی دوربین درحال فیلمبرداری بود والا موردهای بسیار شدیدتر از این هم بوده ولی فیلمبرداری نشده است . در ضمن آن شخص استاد نبود اصلا هیچکس استاد نیست تنها لفظ استادی درمیان مردم ماباب شده است و هرچه رزمیکارها ضعیف تر هستند بیشتر این القاب را به خود اختصاص میدهند که واقعا جای تاسف است.

 • با سلام و عرض خسته نباشید
  استاد بنده سوالی از شما داشتم

  تفاوت بین وینگ چون و چین نا ی تای چی و سبک خودتان را لطف میکنید توضیح دهید ?

  • با سلام ما بارها به این نوع سوالات همین پاسخ را داده ایم.لطفا در سایتمان توضیحات این تفاوت را مطالعه کنید زیرا توضیح تفاوت در این جای کم مقدور نمی باشد . چین نا به نقاط ضعف عصبی بدن گفته میشود که هر کدام بسته به جایی که در بدن قرار دارند نیاز به استفاده از نوع خاصی از ضربات دارند. قاعدتا نقاط چین نا در بدن یکسان می باشد ولی نوع ضربه زدن به آن نقاط و روش استفاده و دسترسی به این نقاط در سبک ما مسلما با سبکهای دیگر متفاوت می باشد چرا که نوع حملات ما با تمام سبکهای دیگر متفاوت است.

 • با سلام چرا تو وینگ چون همه افتادن به جون هم واقعا متاسفم
  الان همه دنبال mmaهستن بعضیام گیر کردن تو همین کل کل بازی
  اگه ی فکر درستی در مورد وینگ چون بشه همه باهم جمع میشن و خانواده وینگ چون دوباره مطرح میشه
  من 5سال وینگ چون کار کردم ولی واقعا خسته کننده بود و بیهوده
  بیاین استایل mmaرو بیارین تو وینگ چون همه باور کنید میان

  • این پیشنهاد را به کسانی که وینگ چون کار میکنند بدهید زیرا ما مدت ده سال است که سبک کونگ فو چینی کار میکنیم چون معتقدیم وینگ چون بسیار ضعیف می باشد ولی مطمئنا ام ام ا نیز آش دهن سوزی هم نمی باشد .

 • سلام … متاسفم برای روحیه ورزشی خراب شده در ایران و شایعات و دهن بینی ها و زیر اب زنی ها و ….متاسفانه در کشور من مردم به حای عمل فقط حرف میزنند تخریب می کنند و … بگذریم .. بنده مشهد هستم درسایت کلی گشتم اما مرکز اموزشی و مربی در مشهد ندیدم … مطلب دوم چرا مسابقات ازاد نداریم تو کشور ؟ بروسلی عقیده داشت یک مبارز باید بتونه با تمامی سبک ها مبارزه کنه .. این روحیه جنگندگی قابل ستایشه

 • سلام.میخواستم ببینمایا در منطقه ی 14 کلاس اموزش وینگ چون توسط مربی ای که تایید شده ی سازمان باشه هست؟چون من خیلی گشتم.اگه میشه راهنمایی کنید..و یه سوال دیگه اینکه توی این ورزش سن هم مهمه؟چون من 33 سالمه.میخواستم ببینم من میتونم این ورزش رو کار کنم یا دیر شده.ممنون

  • با سلام ما در شرق تهران مرکز آموزشی نداریم.در ضمن بدانید برای فراگیری رزمی مسافت و سن و وزن و غیره نباید مهم باشد پس شما می توانید به آکادمی مرکزی که آدرس آن در سایت می باشد آمده و با یک هفته تمرین رایگان آزمایشی با سبک ما آشنا شوید.

 • سی فو قهرمانی عزیز سلام
  سمینار رو همه میتونن شرکت کنند با فقط مختص هنرجویانه؟سی فو بهروز هم تو سمینار هستند؟

 • سلام سی فو قهرمانی عزیز ببخشید طبق گفته های حضرت عالی وینگ چون سبک ضعیفیه نسبت به وو وی تائو
  و وو وی تائو سبک اصلیه که سئولیم کونگ فو اسمشه اگر اشتباه نکنم یعنی سبکی که استاد ایپ من فقید کار میکردن و آموزش میدادن ضعیف بوده ؟البته بنده قصد جسارت ندارم فقط میخوام اطلاعاتم بیشتر شه و به توانایی های شما شک ندارم
  ارادتمندم

  • با سلام.وو وی تائو همان سبک سیو لیم کونگ فو نیست ولی ما امیدواریم با جمع آوری فنونی که در سبک وینگ چون وجود ندارد و نسبت به سبک اصلی یعنی سیو لیم کونگ فو بسیار ضعیف می باشد توانسته باشیم سبک وو وی تائو را هرچه بیشتر به سبک اصلی شبیه سازی کرده باشیم. به همین دلیل هیچگاه بنده نگفتم سبک وو وی تائو همان سیو لیم کونگ فو است زیرا هیچ غیر چینی امکان فراگیری آن سبک اصیل را از راهبان چینی ندارد ولی با تجربه 30 ساله ام در وینگ چون و بطور کل تجربه 43 ساله ام در هنرهای رزمی می توانم به خود اجازه بدهم سبک وو وی تائو را با امید به نزدیک بودن به سبک سیو لیم کونگ فو ساخته باشم و با کمال صراحت میگویم که بسیار بسیار کامل تر از وینگ چون می باشد چه وینگ چون ییپ من و چه تمام وینگ چون های حاضر در جهان.

 • سلام استاد من ۱۵ سال پیش ساگرد سیهینگ همت تو کرج بودم ۰چند ماه شاگرد ایشون بودم و در سمینار شما رو از نزدیک دیدم ۰به دلیل مشکلاتی که پیش اومد نتونستم ادامه بدم الان دنبال آدرس ایشون هستم لطفا کمکم کنید خیلی دوستتون دارم واحترام خیلی خاصی برای شما قاعل هستم

 • سلام استاد قهرمانی، خدا قوت، می خواستم بدونم که افرادی که برای مسافرت یا بصورت گذری می آیند پایتخت و به مدت کوتاهی در تهران حضور دارند، آیا می توانند چند جلسه در کلاس های سازمان شما شرکت کنند؟ و اینکه شرایط حضور در این کلاس ها برای این افراد به چه صورت است؟
  از پاسخدهی شما ممنون می شوم

    • با سلام بنده برخلاف آقایانی که از وجود من در ایران وحشت دارند و شایع می کنند که بنده در ایران نیستم باید بگویم که از سال 1389 یکسره در ایران هستم و تمامی هنرجویانم به این موضوع واقفند که چنان هنرجویانی بروش کونگ فوی چینی وو وی تائو پرورش یافته اند که قابل مقایسه با آقایان باصطلاح استاد نیستند.بنده در آکادمی مرکزی که آدرس آن در سایتمان ذکر شده است آموزش می دهم.

 • سلام استاد، با ارز سلام و خسته نباشید، اینجانب از شارگردان نمایندگی استان گلستان (زیر نظر شاگرد استاد سعادت بیان)، بطور مفید حدود هشت ماهی میشه که دارم تمرین می کنم، دو سوال از حضرت دارم:
  1) حلقه وینگچان (از جنس چوب بامبو) را چگونه می شودتهیه نمود؟(از چندتا تلفنی تو تهران پرسیدم نداشتن)
  2) در هنگام مبارزه تمرینی (فازی بین مبارزه و تمرین)، چگونه می توان هوشیاری را در حین مبارزه نزدیک (close range combat) را بالا برد و ترکیبات مختلف را بخاطر سپرد(کناره راه حل تمرین زیاد)؟ برای مثال: دو ضربه مشت اول با دو تا پاک ساءو دفاع میشه و ضربه سوم بدلیل حواس پرتی ، فرود میاد.
  3) آیا وینگ چان رژیم تغذیه ای خاصی دارد؟
  در صورت نیازمند بودن هزینه در زمینه پاسخ سوال های دو و سه، چگونه می توان پرداخت نمود و از پاسخ سوالات بهره مند شد.
  با تشکر
  محمد حسین معیری، شهرستان گرگان
  09359054975

 • سلام عرض میکنم خدمت استاد عزیز دو سوال داشتم:
  سوال اولم اینه که آیادر بابل نمایندگی دارید؟
  وسوال دومم اینه که آیا درسته که ما سبک هارو باهم مقایسه کنیم که کدوم قویتره برای مثال بین وینگ چان با کونگ فو توآ یا اینکه به افراد استفاده کننده بستگی داره؟
  در ضمن هرکاری میکنم این فیلم مبارزه ی شما بالا نمیاره آیا این فیلم روبرداشتین یا مشکل از سیستم منه
  بینهایت سپاسگزارم خیلی خیلی ممنون

  • با سلام در حال حاضر یک نماینده از بابل نزد ما آموزش میبیند ولی هنوز آموزش دادن را شروع نکرده است.قوی بودن سبک به سبک ربط دارد ولی پیروزی افراد به هردو بستگی دارد.در ضمن لود نشدن فیلم را حتما پیگیری خواهیم کرد.

 • سلام استادفیروز قهرمانی،خوبی من ازاولین شاگرداتون هستم هم دوره کیومرث نباتی!البته مستقیم خدمت شمانبودم پیش سیهینگ هومن یادگرفتیم بعدهاهم پیش پسرخالم(کیومرث) ولی اون موقع ها(سال76) بادوستم احمد روزشماری می کردیم تاسمینار برسه وازهنروصحبتهای قشنگ شما استفاده کنیم.من تاتکنسین پیش رفتم ولی متأسفانه به خاطرمشغله وازدواج دیگه نتونستم.خیلی دلم واستون تنگ شده ودوست دارم ببینمتون

 • با سلام و عرض ادب
  من یکی از علاقه مندان به سبک وینگ چون هستم و ساکن رشتم من سال ها هست که منتظر هستم که یک شعبه از وینگ چون تو شهر ما زده بشه و با نماینده گیلان هم حرف زدم ولی مدتی زیادی گذشته و فایده ای نداشت به خاطر همین اومدم به شما اطلاع بدم که اگر امکانش هست خودتون به این مسئله رسیدگی کنید
  با تشکر فراوان از شما

 • سلام خدمت سی فو قهرمانی پدر من مشکلی براش پیش اومده که فکر کنم سیاتیک باشه
  وقتی سرپاست در پشت پای راست درد زیادی احساس میکنه اما وقتی میشینه یا پای راست رو خم میکنه هیچ دردی احساس نمیکنه من بهش گفتم اول به یک دکتر مراجعه کند تا مطمئن بشم که سیاتیک هست یا نه
  اگر سیاتیک باشه بنظر شما با چی کونگ میشه این درد رو درمان کرد؟چون این درد خیلی شدید شده و پدرم رو خیلی اذیت میکنه
  ممنون میشم اگر پاسخ بدهید
  موفق باشید

 • باسلام
  استاد قهرمانی مزاحم شدم چندتا سوال بپرسم من علاقه به سبک رزمی جیسون استاتهام که معمولا در تمام فیلم های ایشون به نمایش در میاد هستم ولی متاسفانه اطلاع دقیقی از این سبک رزمی ندارم فقط با تحقیق متوجه شدم ترکیبی از وینگ چون،کیک بوکس،کاراته میباشد میخواستم شما به عنوان یک استاد رزمی که مهارت کافی را دارید این سبک رزمی را شناسایی کنید که واقعا وینگ چون هست یا نه؟
  دوما من در مشهد ساکن هستم اگر نماینده یا شاگردی از بچه های خودتان هست خوشحال میشم از ایشون یاد بگیرم؟

 • اولا سلام به سی فو بز گوار .بنده هادی بزازی هستم اگر خاطر مبارک باشد سال 73 در چالوس 3 سال شاگرد شما بودم . خیلی اتفاقی وارد این سایت شدم . از جو حاکم و نوع گفتمان خیلی ناراحت شدم . ناسپاسی جزو فرهنگ ما شده . تاریخ ما پر است از خیانت نزدیکان نسبت به بزرگان . استاد من سالهاست از ورزش بدورم ولی دلم هوایتان را کرده . هر جا هستید تندرست باشید

 • باسلام خدمت استاد بزرگ سی فو قهرمانی
  با اجازه از محضر استادمیخوام مطالبی رو بیان کنم و روی سخنم بااون کسانی هست که بجای استفاده از علم استاد به چیزهای غیرضروری بی فایده فکر میکنن..این رو هم بگم من افتخار شاگردی استاد قهرمانی نداشتم گفتم که بدونید طرفداری از استاد رومانی بر شاگردم بودنم ندونی گرچه من خودم رو هم از لحاظ بارانی هم از لحاظ بارورسازی فلسفی شاگرد استاد میدونم
  من 23 سال هست رزمی کار میکنم از کان ذن ریو کاراته گرفته تاجوجیتسو، موی تای و مربیگری ام درجه 2 از فدراسیون ووشو هست .تو ساندا سانتو هم خودم شاگردام شرکت دادم بهرحال کم بیش مقام هم آوردیم نماینده جیت کن دو هم هستم وهمه اساتید جیت کن دو ایران رو از نزدیک هم دیدم شاگرد بعضی هاشون مثل دیگرسبکهایی که کارکردم بودم .ازلحاظ بار تحصیلی هم یه لیسانس گرفتم سال 90 حالاهم ترم 6 دومین لیسانسم هستم…باشگاه مستقل هم دارم اینارو گفتم بدونید که خودم یه محقق ام با تحقیق تمام میگم اگه بدنبال 10 استاد برتر هنرهای رزمی جهان بگردید یکیشان همین استاد بزرگ سی فو قهرمانی هستن بهترین دلسوزترین ماهرترین استاد هستن ایشون کاری به رزومه ام ندارم من افتخار میکنم جلو استاد زانو بزنم تاکنون به شاگردی قبول بکنن.. حالا نمیفهمم اون عده از افرادی که از استاد شناخت ندارن چی میگن بجای مقایسه افکار بدبختانه بفکر آموختن علم باشید خدا استاد حفظ کنه اما چقدر دیگه مرده پرستی! ایشون اگه خارج بودن همه شروع به تعریف تمجید بازارگرمی برای خودشون بودن والله بخدا… هرکی میره مرحوم میشه بدو بدو شمع روشن میکنید براش فکر میکنید استادهای خارجی شق القمر میکنن! فلان استاد اینترنت فلان استاد اونوقت فلان کس فلان مدرک روداره.. آخه از اونا به شماچه! بار فنی خودت کجاس؟ تراپلینگ میدونی گراپلینگ میدونی ترکیب ضربات دست پا میدونی! مدرک داری رفتی تو رینگ؟ توخونه اصلا از خودت تونستی دفاع کنی! یه مشت چب نمیتونه اجرا کنه حالا اومده درمورد استاد بزرگی چون سی فو حرف میزنه فلان هس بهمان هس .من با23 سال فعالیت رزمی افتخار شاگردی استاد نداشتم اما خودم ازهمه لحاظ شاگردتون میدونم.. بفکر پیشرفت باشیم چون سخن چینی حرف مفت زدن چیزی جز باراحمقانه اضافه نمیکنه… باتشکر از استاد قهرمانی..
  وحید رضوی

 • سلام سی فو جان من به فدراسیون ووشو ایمیل زذم در مورد شما و سی فو حسن زاده سوال کردم
  جوابی دادند که واقعا خنده دار بود
  میگفتن وینگ چونی که شما آموزش میدادید اشتباه بوده و الان سی فو حسن زاده داره درست آموزش میده و شما همه آموزش ها رو نمیدادید گفتن سی فو حسن زاده آموزش بیشتر ازتون خواسته و شما با حرف های فلسفی ایشون رو به شاگردتون ارجاع دادید
  منم پرسیدم اگه اشتباه بود پس سی فو حسن زاده چه جوری داره الان آموزش میده؟حتما دوباره از اول شروع میکنه
  پرسیدم اگر سی فو قهرمانی آموزش ها رو کامل ارائه نمیده پس این سی فو های قوی مثل سی فو بهروز و شایانفر و عسگری از کجا اومدن
  درباره بقیه سی فو ها سوال کردم هیچکدوم همدیگرو قبول ندارن سی فو محبوبی خودش یه طرفه سی فو پیرنیا یه طرف سی فو حسن زاده یه طرف اصلا اوضاعیه شده
  اگر همشون زیر نظر شما میموندن الان پیشرفت چشمگیری میکردن حیف که به راه اشتباه رفتن
  به هر حال کارتون درسته خدا کنه بتونم زودتر شاگرد شما شم موفق باشید
  یا علی

  • با سلام در جامعه ای که هیچ قانونی برای کنترل افرادی که خود را استاد مینامند نباشد هر کسی میتواند ادعای استادی کند و بدتر از آن اینکه افردی که درمقابل مسئولین ورزشی بیشتر پاچه خواری کنند بیشتر مورد حمایت قرار میگیرند و……….حرفی برای گفتن ندارم.

 • با سلام و احترام مجدد
  بسیار متشکرم که ایراد عرایض بنده را تصحیح فرمودید.
  من هم اکنون در شهر کرمان زندگی میکنم و به دلیل اینکه در این شهر آموزشگاه این رشته ورزشی موجود نیست ، امکان ادامه میسر نیست.
  سوال اینکه آیا امکان دارد در کلاس های ماهیانه وو وی تائو شرکت کرده و با اخذ مجوز بتوان در این شهر آموزشگاه دایر نمود ؟ اگر بله ؛ لطفا راهنمایی و موارد لازم را قید بفرمائید.
  ضمنا با آدرس الکترونیکی ذیل نیز میتوانم موارد را دریافت کنم .
  http://www.Raminchoo@yahoo.com
  با تشکر و تجدید احترام

  • با سلام شما میتوانید در کلاسهای آموزشی نمایندگان که آخرین جمعه هر ماه به مدت 4 ساعت فشرده میباشد شرکت کنید و پس از رسیدن به درجه مربیگری بعنوان نماینده در آنجا فعالیت خود را شروع کنید.تاریخ برگزاری آموزشی نمایندگان برای این ماه 29 مرداد میباشد.

 • با سلام و احترام خاص خدمت شما استاد بزرگوار
  وینگ چون یک سیستم ﻋﻠﻤﻲ اﺳﺖ و به خاطر علمی بودنش ﻫﺮﮔﺰ ﻧﻤﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﺷﺎﺧﻪ های دیگری داشته باشد. مگر اینکه اشخاصی ، این سیستم و هنر را بصورت علمی نیاموخته و فرا نگرفته باشند و ﺑﻨﺎ به ﺳﻄﺢ ﻋﻠﻤﻲ و ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ پایین ﺧﻮد ، این ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻓﻠﺴﻔﻲ و مبارزه علمی را به سطح خود تنزل داده اند .
  کﺴﺎﻧﻴﻜﻪ ﻣﺪﻋﻲ ﺗﺤﻘﻴﻖ در ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ و ﻳﻨﮓ ﭼﻮن ﻫﺴﺘﻨﺪ ، ﻳﺎ داﻧﺎﻳﻲ ﻛﻤﻲ داﺷﺘﻪ و ﻣﻄﻠﻊ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ و ﻳﺎ میخواهند از طریق ابداع ﺷﻜﻞ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺣﺮﻛﺎت (ﺑﺪون ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﻤﻲ ﺑﻮدن یا نبودن آنها ) نام خود را مشهور و شاگردان را گمراه کرده و در ازای یک سری شکل ، از آنها پولهای گزاف دریافت و ایجاد درآمد نمایند .
  افرادی که تکنیک های وینگ چون را ظاهرا یاد میگیرند ولی نمیتوانند از آنها در مبارزات واقعی استفاده کنند و مجبور به استفاده از سبک های دیگر میشوند ، از دو حالت خارج نیستند .
  یا به اندازه کافی تمرین نکرده و با آنها آشنائی کافی ندارند و یا اینکه فقط شکل آنها را تقلید کرده اند و از ایده ای که پشت هر کدام از آنها وجود دارد خبر ندارند و بلد نیستند.
  امیدوارم دوستانی که به دلایل مختلف، نمیتوانند سیستم و سبک وینگ چون را به درستی یاد بگیرند ،از این هنر با ارزش دوری کنند و با سطح توانائی محدود خود باعث تخریب سیستم ( اصیل ، قدیمی ، وسنتی ) وینگ چون نشوند .
  استاد قهرمانی . اینجانب مدتی را در کلاسهای آقای قربان خانلو گذراندم . روی یک طرف پیراهن ما نوشته شده بود ( GHAHREMANI و در طرف دیگر EBMAS ) . البته آقای امین بازتب از شما بخوبی باد میکرد ولی خودش را برتر میدانست . از آنجائی که شما سیستمی به نام قهرمانی معرفی نکره اید و همان سیستم اصیل را فرا گرفته و آموزش میدادید و اینک شخص دیگر سیستم اصیل را دست کاری کرده و بنام EBMAS به مردم معرفی کرده ، از ادامه تمرین آن به دلایلی که قبلا عرض شد امتناء کردم . از اجرای حرکات فرم شما مشخص میشود که با EBMAS فرق داشته و بسیار کامل تر و کاربردی تر است و میتوان نتیجه گرفت که به اصالت نزدیک است . امدوارم بتوانم روزی شما را از نزدیک ملاقات کرده و حضورا از شما بخاطر حفظ این ارزش و ایجاد دلگرمی تشکر کنم .
  احترام و درود به تمام کسانی که این هنر را به افراد شایسته سپردند .
  آقای إنگ موی » خانم وینگ چون » لئونگ بوک چاوو ( همسر خانم وینگ چون که از آن پس ایشان این هنر را به احترام همسرشان ، مشت وینگ چون نامیدند ) » دکتر لئون لان کوای » وونگ واه بو »
  دکتر لئونگ جان » لئونگ یی تای » چان واه شون » إنگ چونگ سو » آقای ییپ من YIP MAN »
  بروس لی » انتشار به دنیا …………هنرجویان عاشق وینگ چون
  امیدوارم پر حرفی مرا ببخشید

  • با سلام دوست عزیز از ارسال کامنت شما ممنونیم ولی چند نکته مهم را در رابطه با کامنتتان بنویسم.اول ایکه ما سبک وو وی تائو کار میکنیم نه وینگ چون.البته در نگاه اول همانند وینگ چون بنظر میاید چرا که سبک وینگ چون همانطور که شما هم نوشتید نامی است که بعدا روی این روش گذاشته شد نام یک دختر خانمی است که از خانم انگ مویی( نه آقای انگ مویی ) فنونی را برای دفاع از خود فراگرفت ولی تمامی روش اصیل آن سبک مادر به ایشان آموزش داده نشد . نام آن سبک اصلی سیو لیم کونگ فو بود که بنده سعی کردم با دانایی ها و توانایی هایم باز سازی کنم و نام آنرا وو وی تائو ( Wuwei Tao ) گذاشته ام و بسیار کامل تر و کاربردی تر از سبک وینگ چون میباشد.

 • سلام خدمت استاد محترم سیفو قهرمانی من از نزدیکهای عسلویه مزاحمتون میشم اگه بخواهم وینگ چون یاد بگیرم نزدیکترین جا کجا می تونم برم و با توجه به اینکه شاغل هستم می خوام بصورت خصوصی آموزش ببینم چند جلسه باید اموزش ببینم تا بتونم بوسیله این سبک زیبا از خودم دفاع کنم و اعتماد به نفس داشته باشم و ترس از دهوا نداشته باشم

  با تشکر

 • سی فو سلام مجدد عیدتون مبارک
  سی فو من چندین سال پیش دستم شکست و کمی نسبت به اون یکی دستم ضعیف تره و دکتر هم گفته این دست شکسته نباید به هیچ عنوان آسیب ببینه
  بنظر شما میشه با ورزش دوباره اون دست آسیب دیده رو تقویت کرد و ورزش رزمی بر من مشکلی نداره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  پیروز و موفق باشید

   • سلام سی فو قهرمانی عرض ادب
    سی فو جنوب غرب نماینده ندارید؟البته قبول دارم باید برای یادگیری هنر رزمی سختی کشید اما خب ما شاغل ها برامون مقدور نیس فکر کنم نزدیکترین نمایندتون هم سی فو بهروزه عزیزه که تو اینستا باهاشون در ارتباطم البته ایشون هم به من دور هستند با این که ایشون رو ندیدمون اما خیلی برام عزیز و محترمند تبریک به شما به خاطر پرورش چنین استادی

 • شماهایی که میگید باسو مث قارچ سرداورده سیو محسن باسو چند سال تو هنک کنگ زیر نظر شاگردان ای\ من اموزش دیده و وینگ چون اصیل اموزش میده نه سبک مسقره ی شمارو الان کتاب سی کنگ دونالد مک که اماده شده اسم سیفو محسن باسو هم توش هست شما ها کجایید ؟ الکی حرف میزنید.

   • باسلام خدمت استاد قهرمانی ایا در کرج نماینده دارید من سی وشش سالمه به نظرتون برای شروع دیر نیست قبلا هاپکیدو کار کردم

  • سلام دوست عزیز بخاطر یک کتاب از یک استاد که نمیشه چیزی رو ثابت کرد سی فو قهرمانی اندازه سن آقای باسو تعلیم دیده و تعلیم داده یک کم بیشتر تحقیق کن
   ممنون موفق باشید

  • در مورد آقاي باسو چيزي كه برام جالبه ايشون نوشتن از سال 74 با وينگ چون آشنا شدند(يعني دقيقا تو سال هايي كه استاد قهرماني وينگ چون رو به ايران آورده بودند) و بعدها به هنگ كنگ سفر كردند تا استاد چشم بادامي مناسب پيدا كنند تا به ايشون اموزش بده ! اين خودش نشون ميده آقاي باسو هم به نحوي از طريق استاد قهرماني با وينگ چون اشنا شده اند ! متاسفانه اين افرادي كه آشناييشون با وينگ چون ( مستقيم يا غير مستقيم ) از طريق سي فو قهرماني بوده به جاي تلاش براي دور زدن ايشون و معرفي كردن خود به عنوان بنيانگذار سعي ميكردند احترام استاد رو نگهدارند و از جاه طلبي خود بكاهند اين بلا الان بر سر وينگ چون ايران نميومد كه چندين سازمان و استاد و بنيانگذار داشته باشه و خيلي از علاقمندان به اين سبك سردرگم نميموندند كه به كدام سازمان بپيوندند يا به خاطر اين مسائل كلا از اموزش وينگ چون دلسرد نميشدند !

 • سلام سی فو اگر میشه مطلبی بین تفاوت های جیت کان دو و وینگ چون اصیل در سایت قرار بدید و نقدهایی که بروسلی به وینگ چون وارد میدونست

  • با سلام رضا جان چرا تفاوت این دو را از کسانی که در کشورمان خود را استاد جیت کان دو و وینگ چون میدانند نمیپرسید.البته یادتان نرود استاد بزرگی در ایران هست بنام قهرمان بیک که خود را در هردو استاد میداند پس نظر ایشان را بپرسید تا راهنمایی دقیقتری شوید.

   • سی فو سلام استاد جیت کان دو رو پیدا کردم آقای غلامرضا ملکان سوال رو پرسیدم منتظر جوابم

   • استاد جیت کان دو ک فقط کوه کمری هست ک جز ادا در اوردن چیزی بلد نیست بعد اینکه آقای قهرمان بیک منکر شاگردی شما هستند؟؟؟؟؟؟؟؟

    • بلللللله ایشان مادرزاد استاد بودند و اصلا بنده را بجا نمیاورند و قبول ندارند در صورتیکه هنوز هم جرات تماشا در چشمان مرا ندارند و تنها ادعاهای پوچ و توخالی برای همشهریانشان در شمال اظهار میکنند گرچه همشهریانشان هم با من تماس دارند و به ریش این آقا میخندند.

 • با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  یه سوال داشتم راجع به تفاوت سبک وو وی تائو ووینگ چون ابماس و وجه تمایز سیستم وو وی تائو با دیگر سبکهای وینگ چون مثل ابماس و WTو…………

 • سی فو،قهرمانی سلااااام نزدیک به چند ماهه دارم در مورد وینگ چون و اساتیدش و وو وی تائو تحقیق میکنم از هر طرف رفتم آخرش به شما ختم شد از سی فو حسن زاده به شما ختم شد از دای سی فو محبوبی به شما ختم شد از سی فو اسماعیلی باز هم به شما رسید حیف قدر ندونستن ایشالا به زودی بتونم هنر وو وی تائو،رو زیر نظر شاگردان شما فرا بگیرم
  فقط یه سوال سی فو محسن باسو تنها کسی هست که تو بین شاگردای شما اسمش نبود شما ایشون رو میشناسید؟

   • سی فو عزیز قشنگ گفتید قارچ!!!!!!!!
    من نمیدونم تو سایتش کلی عکس با آقای دونالد مک داره!
    بگذریم سی فو قهرمانی من مدتیه از لحاظ روحی خیلی بهم ریخته ام ورزش رزمی میتونه کمک کنه تا روحیه ام عوض شه ممنون
    موفق باشید

   • سوال من سوالی شبیه بقیه دوستان و اساتید دیگری که وینگ چون آموزش میدن بود
    احتمالا از نظر شما سوال حاشیه ای بود اما یه سوال دور از حاشیه آیا یادگیری دو ورزش رزمی همزمان امکانپذیر و معقوله
    مثلا کونگ فو و نینجوتسو و این که شما برای یادگیری ورزش رزمی محدودیت سنی قائل هستید؟اگر قائل نیستید
    آیا تو هنرجوهاتون افراد بین 25 تا 30 سال هم دارید
    ممنون موفق باشید
    یاعلی

    • اگر ورزش رزمی برای خود کامل باشد نیازی به فراگیری ورزش رزمی دیگری در کنار آن نمیباشد پس احتمالا آن ورزش رزمی به سوالات و مشکلات شما در دفاع از خود جوابگو نمیباشد که شما را به فکر دیگری انداخته است.سبک وو وی تائو به نوبه خود یک سبک رزمی کامل میباشد و نیازی به فراگیری هیچ سبک دیگری ندارد و در میان هنرجویان ما تا سن 63 ساله نیز افرادی دیده میشوند که با انگیزه ای قوی مشغول فراگیری میباشند.

 • سلام استاد من به سبک وینگ چون علاقه زیادی دارم من تو رشت زندگی میکنم و ما اینجا باشگاه وینگ چون نداریم من با نماینده گیلان و چند تا استاد دیگه صحبت کردم ولی تا حالا اقدامی انجام ندادند .من از شما عاجزانه درخواست میکنم یک شعبه از این باشگاه تو شهر ما هم ایجاد کنید
  با تشکر فراوان از زحمات شما

  • با سلام دوست عزیز ما که نمیتوانیم برای شما در شهرتان باشگاه ایجاد کنیم ولی شما و یا هر فرد دیگری از همشهری های شما میتوانید به عنوان نماینده در کلاسهای ماهیانه نمایندگان شرکت کنید و پس از گذراندن دوره های خاص و رسیدن به درجه مربیگری اقدام به آموزش کنید.

  • سلام مجدد خدمت سی فو قهرمانی منظور من این بود که اگر کسی برای شروع بخاد دو تا ورزش رزمی رو یاد بگیره امکانش هست
   در کامل بودن وینگ چون یا بهتر بگم وینگ چون اصیل که همان وو وی تائو هست شکی نیست اما بعضی اوقات هنرجو علاقه ای به یادگیری حرکات نمایشی که در رشته هایی مثل نینجوتسو هست داره
   این رو هم قبول دارم که در وو وی تائو بیشتر به کاربردی بودن حرکات اهمیت داده شده تا نمایشی بودن
   اما خب حرکات نمایشی هم لذت خودشو داره
   ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا یادگیری دو رشته کار درستیه یا خیر
   ارادتمند

 • با تشکر از استاد گرانقدر سیفو قهرمانی انشالا به زودی بتوانم افتخار شاگردی شما را کسب کنم مرسی بابت جوابتون

 • سلام خدنت استاد گرانقدر من 17 سالمه و خیلی به ورزش وینگ چون علاقه مندم میخواستم بدونم خود استاد قهرمانی کجا تدریس میکنن یا اگه ایشون جایی تدریس نمیکنن باشگاه خوبی سراغ دارین برای معرفی؟

  • با سلام.دوست عزیز بنده مدت 7 سال است که سبک کونگ فو چینی (وو وی تائو ) را آموزش میدهم و دیگر به سبک وینگ چون که خود سال 1373 به ایران آوردم بعنوان روشی کامل برای مبارزه معتقد نیستم زیرا سبک وینگ چون همانطور که در سایت توضیح داده شده است از نظر من یک سبک دفاع شخصی خوب میباشد ولی برای مبارزه در مقابل سبکهای قوی ضعفهای بزرگی دارد.بنده در آکادمی مرکزی که در سایت نوشته شده است آموزش میدهم.

 • با سلام خدمت استاد قهرمانی ارجمند.من از شاگردان سی فو جبرئیل حیدریان هستم ک از شاگردان شما بودن.انشا الله موفق باشید.

  • با سلام.فکر نمیکنم کسی با این نام نزد بنده آموزش دیده باشد.

 • هیج استاد رزمی در ایران به گرد پای سیفو قهرمانی نمیرسند.از نظر علم و دانش کونگ فو و فلسفه هنرهای رزمی .چینی.
  من خودم از رشته های ژاپنی تغییر رشته دادم وعاشق رشته های چینی بودم وهستم.الان هم افتخارشاگردی سیفو قهرمانی را دارم.

  • با سلام.حسین عزیز ممنون از اینهمه محبت ولی تعریفهای شما زیاد جالب بنظر نمیرسه چون همه هنرجوها از استادشون همینطوری تعریف میکنند.میگن که به روباه میگی شاهدت کیه میگه دمم. پس وقتی دیگران ارزش مارا بدانند میتوانیم به آن افتخار کنیم شما که قبول کردید رشته مارا فراگیرید دیگر همان لطف برای ما کافیست.باز هم ممنون از لطفتان.در ضمن من 21 سال است میگویم و شما فرا نمیگیرید که سی فو را جدا مینویسند والا معنی نمیدهد.

 • با سلام و عرض ارادت و احترام خدمت تمامی دوستانی که لطف میکنن و در بخش پرسش و پاسخ سازمان وو وی تائو شرکت دارن.دوستان عزیز تا زمانی که بخواهید درگیر مسائل حاشیه ای باشید از هدف اصلی هنرهای رزمی دور می مونید.حاشیه و چالش هیچگاه تمام شدنی نیست.
  بزرگترین هدف سازمان وو وی تائو پیاده نمودن فرهنگ صحیح رزمی در کشور هست و همه ی ما میتونیم در این امر ارزشمند سهیم باشیم.
  استاد قهرمانی لطف میکنن و جواب کامنت های اکثر دوستانی رو که با ابهام و سردرگمی روبرو هستن پاسخ میدن
  دوستان عزیز از دیدگاه بنده بعنوان کوچکترین عضو سازمان خیلی زیباتر و پسندیده تر هست که وارد مقوله ی حاشیه ای نباشیم و از توانایی های استاد قهرمانی در جهت پاسخگویی به سوالات فنیمون استفاده کنیم.
  دوستانی که وینگ چون کار میکنن و کامنت هایی رو در سایت قرار میدن میتونن سوالاتی رو در خصوص استقرار،تقسیم وزن در پاها،تکرارهای موجود در فرم ها و … مطرح کنن که چرا در وو وی تائو و وینگ چون در این موارد اختلاف در نحوه ی اجرا وجود داره؟؟؟ صرفا جهت آگاهی به این مطلب که با طرح سوالات فنی هم میشه به کمال یک سیستم پی برد.
  سپاس فراوان سی فو آیت شایان فر

 • با سلام خدمت استاد قهرمانی عزیز
  میشه بگید این کلیپ مبارزه ماله چه سالی هست؟

 • با عرض سلام و احترام به بنیانگذار رشته علمی وینگ چون در ایران.سی فو قهرمانی.که خار چدر چشم حسودان وخائنان وذلیلان بوده وهست وخواهد بود.یک سوال از انهایی دارم که عنوز اخلاق و روح فلسفی هنرهای رزمی را ندارند خود را صاحبنظر هنر رزمی میدانند. به نظر شماها اگر ایشان سی فو قهرمانی وینگ چون را در ایران وارد نمیکرد شما چیکار میکردید؟ هنوز پیرو سبکهای من دراوردی کیک بوکس و توا و چزت و پرت های دیگر بودید. پیامبر اسلام حضرت محمد 1400 سال پیش فرمودند به احترام معلمت اگر بر روی اسب سوار هستی پیاده شو ودر مقابل معلمت خبردار بایست.اونوقت این اقایونی که مدیون سی فو قهرمانی بوده و هستند وخواهند بود به ایشان خیانت کرده و غیبت و اتهام و تهمت میزنند. اخلاق. اخلاق.اخلاق. خوشبختانه خبرها رسیده که دوران رونق خائنان به سر امده ودچاراختلاف تشکیلاتی بین خودشان شده اند. بله. عاقبت خیانت از بین رفتن برکت در زندگی میشود.

 • سلام خدمت سى فو قهرمانى…سى فو ميشه نام اون کسى رو که به شما حمله کرد رو بگوييد و اينکه چه رشته اى کار ميکرد…بدجور داشت ميترکيد

 • سلام من 4ساله شاگرد سیفو حسن زاده هستم اینو بدونین که کار سیفو حسن زاده خیلی بهتر از سیفو قهرمانی هست و سیفو قهرمانی بوده که نذاشته سیفو حسن زاده پیشرفت کنه…باتشکر

  • با سلام.امیدوارم که اینرا از صمیم قلب گفته باشید.زیرا پست ترین افراد و بهتر بگویم بیچاره ترین افراد کسانی هستند که خودشان را گول میزنند.

  • با سلام مهدی عزیز می تونی بگی که یه استاد دقیقا چجوری میتونه نذاره شاگردش پیشرفت کنه؟؟؟ می تونه جلوی فکر کردنشو بگیره؟ می تونه جلوی سوال کردنشو بگیره؟ می تونه جلوی تمرین کردنشو بگیره؟ می تونه جلوی تلاش و پشتکارشو بگیره؟ دقیقا جلوی کجاشو میتونه بگیره؟؟؟ با تشکر

  • کاری به کسی ندارم ولی شاگردی که قدر زحمات مربیش را نداندپست ترین انسان روی زمین است تمام

 • با سلام.اگر کسی رزمیکار باشه تو این فیلم میفهمه حداقل تو سه جا استاد قهرمانی میتونست طرفو ناکار کنه ولی بهش رحم کرد.من رشته ام ایکیدو و کاراته است ولی احترام به استاد مربوط به همه رشته هاست.که در این فیلم میبینید متاسفانه به استاد بی احترامی شد.ایشان بسیار رعایت طرفو کرد.

  • با سلام.ممنون از شما رزمیکار عزیز که نظرتان را نوشتید ولی باید بگویم که کاملا حق با شماست زیرا آنزمان اوایل کارم در ایران بود و فدراسیون از من خواسته بود تا حدامکان در کارم اتفاقاتی که منجر به آسیب دبدگی هنرجویان باشد مشاهده نگردد تا منجر به ادامه صدور مجوز موقت گردد و بنده در آن لحظه فکرم ممانعت از درگیری بود که متاسفانه آن شخص کودن قهرمان بازیش گل کرده بود و اله و بالله تصمیم به شکست من گرفته بود.

  • سلام حامد عزیز ممنونم تو خیلی لطف داری ولی اگه هنوز هم شاگردشی باید سی فو مهدی صداش کنی نه مهدی اسماعیلی.یادت نره که خیلی چیزها ازش یاد گرفتی

 • با سلام
  تازه حدود یکماه پیش بود که آقای سیفو حسن زاده که به باشگاهی در شهرستان … آمده بود و اعلام کردند درجه پرکتیشنر 5 را از آلمان گرفته و مورد تشویق… اما امروز … ایکاش میشد از این استاد که با توجه به سوابق یاد شده نه تنها دست کمی از سیفو حسن زاده ندارند بلکه به مراتب بالاتر هم هستندبیشتر دید. بله در حال حاضر وینگ چون در قبضه استاد …. در استان البرز که شاگرد سیفو حسن زاده است کنترل م… متاسفانه تمامی اساتید رزمی شهرستان ها بی سواد هستند و این موضوع در برخورد انان بسیار نمود پیدا می کند: واژگان رکیک در حین نرمش،جو مسموم رقابت، …خواهش ما از اساتید محترم این است که ابتدا خود الگو باشند. این موضوع یک درد ودل است نه تخریب و شاید با خواندن این مطالب این اساتید هم یک مقدار جهت تصحیح رفتار قدمی بردارند. خلاصه، استاد عزیز سیفو قهرمانی بسیار خوشحال میشم که از شما هم بیشتر یاد بشه چون آدم های بزرگ اکثرا گمنامند.

  • سلام هادی آقا
   بنده یک وینگ چون کار ساکن استان البرز هستم. دقیق نفهمیدم منظور شما کدام مربی است. ولی اساتید گرانقدر و زحمتکش این شهرستان کاملا بری از اتهامات شما هستند. به هیچ وجه بی ادبی در تمارین دیده نمی شود و ای کاش کمی هم با انصاف صحبت می کردید. در ضمن لزوما داشتن سواد نشانه ادب یک شخص و نداشتن آن نشانه نداشتن ادب نیست.

  • دوست عزیز هادی محسنی
   همه اساتید شهرستانهای غیر تهران را زیر سوال نبرید من در پنج سال که وینگ چون کار کردم زیر نظر اساتید مختلف دو استادی که داشتم مثل سی هینگ منصور امینی از بوکان و سی فو شایانفر از کرج بسیار اساتید عالی و بسیار با شخصیت بودند که جدا از مهارت عالی دارای اخلاق بسیار خوب بودند.

 • عجبا !
  ناراحت شدم واقعا
  چطور از همچین چیزی هم میشه داستان دراورد
  افلاطون جمله ای در این مورد داشت…ای کاش یادم می اومد…در مورد پستی کسانی بود که همیشه به دنبال پیدا کردن بهانه ای برای حمله به یک انسان بزرگ هستند.

 • با سلام به سی فو قهرمانی استاد.ما همیشه از کسانی ضربه میخوریم که به آنها خدمت کرده ایم.

 • سلام من وینگ چون کار میکنم، حسن زاده خیلی از سیفو بد میگه، ولی بقیه خیلی تعریف میکنند، از جمله استاد خوم سیهینگ مراد سامانی، تو کلاس همیشه ذکر خیر سیفو قهرمانی هست، سیفو کرمی هم خیلی تعریف میکنه سعید،

  • با سلام.خب شما از یک خائن که سبک را با همدستی عده ای سودجو که در ارکان ورزشی رخنه کرده اند به نام خود درمیاورد بیشتر از این نباید توقع داشته باشید.این فرد که هنوز هم توانایی رهبری و مدیریت هنرجویان را ندارد جز گزافه گویی پشت سر کسی که به او آموزش داده کار دیگری نمیتواند بکند زیرا از نظر توانایی رزمی آنقدر عقب مانده است که حتی قدرت مقابله در برابر هنرجویان چندسال کارکرده ما را نیز ندارد.

   • با سلام و ادب
    ینده هم با نظر عادل خان موافقم. سیفو حسن زاده همواره انسان با کمالاتی هستند و برای نشان دادن عظمت خودشان نیازی به تخریب دیگران ندارند. در مورد سطح کار استاد حسن زاده نیز همین بس که ایشون درجه 5 پراکتسین شان را از استاد کرنچپشت دریافت کرده اند.

   • با سلام سی فو قهرمانی یک چیز است که شایعه شده در بین کل مربیان وینگ چون ایران ( حتی من خودم خواستم بیام پیشتان کار کنم برای تکنسین 2 و اخذ نمایندگی ) ولی همانطور که شنیده ام شما البته نه فقط شما کل مربیان ..از شخص مراجعه کننده درخواست دارید که از امروز به بعد که زیر نظر ما کار میکنید باید استاد خودت را فراموش کنی و فقط در آگاهی ها اسم ما را نوشته و نامی از استاد خودتان نبرده باشید به نظر خودتان این کار درست است ………………..

    • با سلام اصلا اینطور نیست اتفاقا نظر من این است که شما باید به استادتان احترام گذاشته و وفادار بمانید به همین جهت وقتی شخصی به حد تکنسینی رسیده باشد و استادش را رها کرده و نزد بنده بیاید به این معنی است که یک روز بنده را هم رها میکند به همین دلیل اصلا شما را نمیپذیرم تا بسوی استاد خودتان بازگردید.موفق و پیروز باشید

  • با سلام بنده از شاگردان سیفو حسن زاده هستم تا بحال در مورد سیفو قهرمانی هیچ بدگویی نشده از طرف استاد حسن زاده هر کی هم پشت سر سیفو قهرمانی حرفی زده سریع مخالفت کرده و به خوبی از ایشان یاد کرده بیخود جو سازی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *