پرسش و پاسخ سازمان وو وی تائو

پرسش و پاسخ سازمان وو وی تائو

در این قسمت شما می توانید تمامی سوالات خود را در رابطه با سازمان وو وی تائو و آکادمی و سایر مطالب مرتبط مطرح کنید.

سوالات خارج از مبحث تایید نخواهند شد.

———————————————————————————————————————–

۸۷۲ دیدگاه

 1. سلام
  ۱- در تهران نمایندگی شما کجا میشه ؟
  ۲- نظر شما میخواستم در مورد هاپکیدو بدونم چطوریه ؟ (اطلاعاتی در مورد رشته های رزمی ندارم میخوام رشته ای رزمی رو اصولی و با کیفیت انجام بدم و لی تا حالا باشگاه رزمی مناسب و قابل اعتمادی پیدا نکردم )

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام
   با این رویه اگر شما پیش بروید هیچگاه نمیتوانید اطلاعاتی در هیچ مورد بدست بیاورید. معمولا اطلاعات لازم درمورد هر سبک را در سایت آن مشاهده خواهید کرد ولی شما به سایت ما وارد شدید اما هیچ اطلاعاتی از سایتمان را استفاده نکرده تنها سوال میکنید؟ آدرس و شماره تلفن و حتی کروکی آکادمی مرکزی ما در سایتمان موجود است آنوقت شما سوال می کنید که ما در کجای تهران هستیم؟

   • ممنون از شما که پاسخ دادید
    اگر باعث رنجیده خاطر شدن شما شدم عذر خواهی می کنم
    موفق باشید

 2. سلام خدمت استاد
  من اصفهان هستم و واقعا نمیدونم چکار کنم زمان و عمر ما مثل برق داره میره و کسی در اصفهان اموزش وو وی تائو نمیدهد.اگر امکان دارد یک اطلاع رسانی بکنید ،یک عده جمع شوند و شما حداقل یک نماینده جمعه ها بفرستید اصفهان چهار پنج ساعت با ما کار کند.لطف بزرگی میکنید اگر چنین شود

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام من که برایتان نوشتم بارها کسانی از اصفهان برای نمایندگی آمدند ولی بعد از مدت کوتاهی قبل از رسیدن به حد مربیگری وقتی احساس قدرت کردند بدون همکاری با ما اقدام به راه اندازی کلاس آموزشی کردند و ما هم که معروف شده ایم به کسی که دست به اخراج کردنش خوب است و آنها را اخراج کردیم . بهرحال این که ما کسی را بفرستیم تا با شما کار کند هم امکانپذیر نمیباشد و هم شما هیچگاه ارزش کار را نخواهید دانست . پس طبق روال منطقی باید یک نفر از شهرستان شما برای نمایندگی داوطلب شده و زحمت بکشد و در کلاسهای ماهیانه نمایندگان در آکادمی مرکزی شرکت کند .

 3. رستم زاد

  سلام . متولی اصلی ورزش هر کشور فدراسیون ان کشور هست جهت رسمیت به سبک خودتان جرا تحت پوشش یکی از فدراسیون ها به کار خود ادامه نمیدهید مطمئن هستم تا هزارسال دیگه هم دراستانها فعال نخواهید شد درحال حاضر این رشته درهیچ استانی فعال نیست

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . ما ترجیح میدهیم همینطور به کارمان ادامه بدهیم و علاقمندان واقعی به هنر رزمی را داشته باشیم تا اینکه دور و برمان پر باشد از افرادی که بخاطر فدراسیون با ما باشند آنهم فدراسیونی که برای قرار گرفتن زیر پوشش آن باید برای اهداف غیر ورزشی و پاچه خواری هایشان سر تعظیم جلوی افرادی خم کنید که نه تخصص ورزشی دارند و نه دلشان برای ورزش مملکت میسوزد بلکه شما را بخاطر لشکرسیاهی موقع انتخابات مسئولینشان میخواهند و بجای خدمات دادن به شما ، مطالبه مبالغ هنگفت از شما می کنند . اصولا کسانی که تخصص آنچنانی در ورزش ندارند و تنها بخاطر گرفتن امتیازاتی مثل مجوز و مدارک ورزشی دروغین که با پرداخت مبالغی دریافت میکنند زیر پوشش آنجا می باشند. حالا اگر برای شما فراگیری هنر رزمی مهم است که ما هستیم اما اگر برایتان چیزهای دیگری مهم است میتوانید انتخاب کنید و نیازی نیست برای ما ناراحت باشید زیرا ما خودمان از نداشتن ارتباط با چنین فدراسیونی کاملا خوشنود هستیم.

   • سلام حق با شماست بنده هم خیلی مشتاقم در چنین رشته ای فعالیت کنم که اصلا زیر نظر فدراسیون نباشد ولی الان شهرستانیها مخصوصا اصفهان چکار کنند؟آیا امکان دارد یک نفر که مورد تایید خودتان هست به اصفهان بفرستید؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام. معمولا نمایندگی به اینصورت است که یکنفر از هر شهری برای نمایندگی اقدام می کند و به آکادمی مرکزی میاید و پس از گذراندن دوره های لازم و اخذ مدرک مربیگری در شهرش شروع به آموزش می کند مگر اینکه بخواهید با باصطلاح اساتید وینگ چون کار کنید که در آنصورت باید یک مبلغ جانداری را به حسابشان واریز کنید و نیازی هم به آموزش دیدن ندارید و به محض واریز پول نمایندگی به شما داده میشود.

  • با اجازه سیفو قهرمانی
   دوست عزیز همیشه در کشور های پیشرفته و توسعه یافته بخش خصوصی بسیار تخصصی تر و حرفه ای تر از بخش دولتی عمل میکند
   متاسفانه در کشور ما بخش خصوصی برای گرفتن یک مجوز ساده باید از هفت خانی گذر کنن و با افراد فوق العاده بی سوادی دیدار کنن خلاصه هر که در این کشور زندگی میکند این داستان رو میداند به همین دلیل بخش خصوصی در کشور ما پیشرفت نمی کند
   اتفاقا سی فو قهرمانی با یک تکفر آپدیت و بروز در حرکت هستن و مدیریت فوق العاده تخصصی دارن

 4. سلام بر استاد عزیز و سیفو گرامی
  دل تنگ شما هستیم .
  من از شاگردان شما هستم که تازه یک شنبه پیش سیفو سعادت اولین دوره اموزشی ام را گذراندم
  خیلی هم راضی هستم و ادامه خواهم داد
  به هر حال خطابم به دوستان این است که این سبک کامل ترین سبکهاست
  و دست استاد قهرمانی و استاد سعادت را می بوسم
  بابت کلیه ی زحماتی که در طول این مدت کشیدن.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام امیدوارم با این آتش تندی که در خود دارید نگذارید زود خاکستر شود و با کمی صبر و پشتکار بتوانید به اندازه ای توانایی پیدا کنید که ما به وجودتان افتخار کنیم و لقب سی هینگ و یا سی فو را با افتخار به شما اعطا کنیم و از این کارمان پشیمانمان نشویم. زیرا در ایران افراد بعلت نفس ضعیف و کمبود شخصیتی به محض اینکه این رتبه ها میرسند خود را استاد نامیده و به جمع استادان دروغین جامعه ورزشهای رزمی ایران اضافه میشوند.

 5. Sina78900

  سلام سی فو…
  اراک نمایندگی ندارین؟

 6. سلام من تو سازمان wt داشتم کلاس خصوصی میرفتم اما متاسفانه….فقط پول زیاد میگیرند اما هیچی یاد نمیدند فقط میان چهار تا حرکت تکراری رو میگن بعد به دروغ میگن خیلی پیشرفت کردی درجه آبکی میدند جالبه پشت سر شما هم حرف میزنند میگن سی فو قهرمانی چیزی بلد نیست
  الان میفهمم که حرف های سی فو قهرمانی از رو بغض و کینه نیست و واقعیات رو بدون تعارف میگن
  ای کاش خودتون میتونستید دوباره سازمان رو دست بگیرید و البته وینگ چون رو با روش جدید خودتون آموزش بدید خیلی پول از دستم رفت خیلی

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام شما چیزهای عجیبی مینویسید . نوشتید ای کاش میتوانستم دوباره سازمان را بدست بگیرم مگر من سازمانم را از دست داده ام که دوباره بدست بگیرم؟ سازمان من همچنان پابرجاست و سبک بسیار عالی وو وی تائو را آموزش میدهم و هیچگاه حتی کسی را به فراگیری سبک ضعیف وینگ چون توصیه نمیکنم چه برسد به اینکه آموزش بدهم.
   در ضمن جالب است بدانید که همین که این افراد پشت سرمن میگویند که من چیزی بلد نیستم همانهایی هستند که نزد من آموزش دیده اند و من آتها را به خاطر بی لیاقتی از سازمانم اخراجشان کرده ام و افرادی هم که شاگرد من نبوده اند تنها با شنیده هاشان همانند شامپانزه تقلید از بقیه میکنند و بدون اینکه مرا بشناسند ادای مربیان احمق تر از خودشان را درمیاورند.

 7. سلام مجدد خدمت استاد
  هرچی پیام راجع به اصفهان میدم تایید نمیشه.اگر امکان ارسال نماینده به اصفهان نیست حداقل یه استاد از یه سبک دیگه (ترجیحا وینگ چون) معرفی کنید لطفا

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . منظورتان از پیام و تایید چیست؟ شما باید با این شماره تناس حاصل کنید و با سی فو سعادت راجع به سوالتان پرسش کنید. ۰۹۱۲۶۴۳۲۰۰۷

   • سلام اشتباه از بنده بود عجله کردم. اگر برای اصفهان برنامه ای ندارید لطفا یک استاد در اصفهان معرفی کنید (ترجیحا سبک وینگ چون).سیفو سعادت اصفهان هستند؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام دوباره . من که برایتان شماره سی فو سعادت را نوشتم و توصیه کردم که میتوانید سوالاتتان را از ایشان بپرسید . امیدوارم چیزهایی را که در مورد اصفهانی ها میگویند صحت نداشته باشد و تماس نگرفتن شما بخاطر آن نباشد. با یک تماس همه سوالاتتان جواب داده خواهد شد.

 8. سلام علیکم خواهش میکنم یه فکری برای اصفهان بکنید.همه افتادن توی پول.هیچ کس با عشق چیزی آموزش نمیده

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . بله کاملا درست است و این مشکل از فدراسیون ایران سرچشمه می گیرد زیرا اکثرا افراد با پول و رابطه برای خود مجوز آموزش تهیه کرده اند و اکثرا فاقد توانایی هستند و تنها با چسباندن القاب استاد و سی فو و غیره به خود تنها برای چاپیدن ،علاقمندان به هنرهای رزمی را سرکیسه می کنند و جالب اینجاست که پشت سر ما نیز صفحه می گذارند که ما هزینه سنگینی را از هنرجویانمان دریافت می کنیم درحالی که نه تنها هزینه آموزش نزد ما سنگین نیست بلکه براساس توانایی که ما در مدت زمان کمی در شما ایجاد می کنیم هزینه آموزشی ما کاملا پایین می باشد ولی ما بیشتر از مسئله درآمدزایی که مسلما نیازمان است به گسترش سبکمان فکر کرده و با کمال میل به علاقمندان واقعی آموزش می دهیم و به همین علت درصورت مشاهده تخلفات همکاری و کج فکری افراد ، آنها را از سازمانمان اخراج می کنیم و برایمان هم فرقی نمی کند در چه رده ای باشند زیرا ما توانایی پرورش افراد و جایگزین کردنشان را داریم ولی تحمل افراد حقه باز و کج فکر را نداریم.

 9. با سلام و عرض ادب
  جسارتا میپرسم سازمان وو وی تائو مانند سازمان WT آلمان تکنیک هاشو از با هم فکری چندین استاد درجه بالا و متخصص به روز و گاهی اوقات هم اصلاح میکنه؟
  البته میدونم نباید انقدر غربی ها رو بزرگ کرد اما واقعیت همینه که الان سازمان WT این قدر بزرگ هست یعنی فقط شخص پروفسور کرنشپشت تصمیم گیرنده نیست و با چند سی فو درجه بالا و همچنین متخصصین در زمینه آناتومی بدن و حتی بیومکانیک تکنیک ها رو به روز میکنه و همچنین با سایر اساتید هنرهای رزمی تبادل تکنیک میکنند
  آیا در سیستم وو وی تائو هم شاهد چنین موارد پیشرفته ای هستیم؟
  با سپاس موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اتفاقا سی فو کرن اشپشت فردی خودخواه است و هیچوقت جز نظر خود نظر کسی دیگر را در کارها و تصمیماتش نمیپذیرد و این مسئله را من بارها در ۲۵ سال پیش گفته ام . اما ما در سازمانمان همیشه با برگزاری گردهمایی های فنی با اجماع نظرها و ایده های همه سی فوها و حتی در مواقعی نظرات جالب هنرجویان سبکمان را رشد میدهیم.

 10. سلام
  استاد میخواستم بدونم هنوز هم در کرمانشاه نماینده ای ندارید؟

 11. سلام عرض ادب و خسته نباشید .سوالم اینه که ایا رشته وو ووی تائو واسه سیستم درگیری های خیابانی خوب است یا ن ؟

 12. بنده ۱۸سالمه و به ورزش های رزمی خیلی علاقه و نیاز دارم.. اما این مشکلم ی مانع بزرگی شده برام و به شدت افسردم کرده

 13. بنده همان افتادگی دریچه میترال را دارم . ک مثلا بعد از ورزش کردن دچار تنگی نفس میشوم و بعضی اوقات در حد یک ثانیه قلبم می ایسته ممنون میشم اگ راهنماییم کنید سیفو .

 14. چشم من حتما در این مورد تحقیق میکنم
  ضمنا من اون آقای افشین نیستم که این سوالو ازتون پرسید و مشکل قلبی خاصی هم ندارم و صرفا بطور اتفاقی اومدم تو سایتتون و صحبتتون با آقای افشین رو دیدم که به این موضوع علاقه مند شدم و کامنتتون رو ریپلای کردم.
  علی ایحال در صورت صحت کارا بودن چی کونگ بر درمان پرولابس من با روابطی که با دانشگاه های تهران دارم میتونم ازتون برای سمینارهای مرتبط دعوت به عمل بیارم البته هر وقت اومدید ایران.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   اگر دانشگاه ما واقعا دانشگاه بود که خیلی وقت پیش ما میتوانستیم از اینجور سمینارها برگزار کنیم و به سطح پزشکی و درمان ایران کمک بزرگی کنیم . از هنرجویان ما برخی سعی کردند تا چنین کاری انجام بگیرد ولی متاسفانه به دلایل بسیار که دیگر اقدامات مثبت در ایران صورت نمیگیرد این هم انجام نشد. ولی در خاتمه بگویم که ما از طریق روش سنتی طب فشاری چینی تا بحال سه نفر مبتلا به (ام اس ) را که پزشکان معتقدند درمانی ندارد درمان کرده ایم و مشکل دیسک کمر و آرتروز گردن و سردردهای طولانی و بسیاری از بیماری ها را با تضمین درمان کرده ایم .
   کلا این روش سنتی طب فشاری همچنان که برای درمان افراد بکار می رود در بخش کونگ فو وو وی تائو برای ضربه زدن و ناتوان کردن حریف استفاده میشود به همین دلیل جزو مبحث بسیار مهم در سبک ما بشمار میرود.

 15. سلام و درود سیفو. من نارسایی دریچه میترال دارم ک باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنم . آیا با چی‌ کنگ درمان میشود؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام اصلا روش چی گونگ برای بدست آوردن سلامتی از دست رفته است . اما شما لطفا دقیقتر توضیح دهید که مشکل قلب شما چه نوع میباشد ؟ آیا منظور از نارسایی دریچه میترال تنگی درچه میترال است و یا افتادگیش ؟ تا بنده بتوانم بیشتر راهنماییتان کنم.

   • سلام بر شما
    افتادگی میترال یا همون پرولابس که یک مسئله تخصصی پزشکی هست، چگونه با روش شما که دلیل علمی براش ذکر نشده(صرفا به معنای آکادمیک منظورمه) درمان میشه؟
    من فردی تحصیل کرده هستم لطفا علاوه بر توضیحاتتون که اینجا ارائه میکنید حتما رفرنس و سایت تخصصی هم به بنده معرفی کنید تا بیشتر با این روش آشنا بشم و صحبتتون مستند تر و قابل تحقیق بیشتری بشه

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . اول من تعجب میکنم که چرا بعضی همانند شما هربار با یک اسم و ایمیل مختلف در این قسمت پرسش و پاسخ وارد میشوند که جای سوال دارد ولی خب بنده برحسب وظیفه انسانی جوابتان را مینویسم. از نظر طب غربی جز با عمل جراحی که آن هم با ریسک بزرگی همراه است راه دیگری ارائه نشده است ولی در طب سنتی چینی یعنی طب سوزنی و طب فشاری که مادر طب سوزنی می باشد راههای درمان برای این مشکل وجود دارد.از آنجا که این مشکل شما مربوط به داخل قلب می باشد ضمن اینکه با تمرینات تنفسی ویژه ای که در چی گونگ وجود دارد میتوان کمک شایانی به آن کرد ولی کافی نیست و بایستی از روش سنتی چینی نیز برای درمانش استفاده کرد. خوشبختانه ما در سیستم چی گونگ روش طب فشاری را نیز آموزش میدهیم و برای مشکل شما باید از این روش استفاده کنیم . طبق روش طب سنتی چینی ۱۲ کانال انرژی در بدن وجود دارد که جریان چی در آنها چرخش میکند و هرکدام از این کانالها برای درمان کانال بعدی که نیروی چی را به آن هدایت میکند کانال مورد نظر میباشد که روی همه کانالها نیز نقاط مشخصی برای وارد آوردن فشار وجود دارد.برای مشکل شما که قلب میباشد مهمترین کانال پریکارد نام دارد که به فارسی به آن جداره قلب گفته میشود که مسئول سلامتی قلب می باشد اما وقتی تخصصی تر در این روش وارد شویم دو کانال دیگر وجود دارند که یکی کانال طحال است که نقش مادر کانال قلب را دارد و یکی کانال کلیه است که نقش مادر برای همان کانال پریکارد را دارد . پس روی تمام نقاط این سه کانال یعنی خود پریکارد و کلیه و طحال باید کار بشود که اگر من در ایران بودم حتما جلساتی را برای این کار به شما اختصاص میدادم کما اینکه در سالهای قبل بسیاری افراد برای درمان دردهای مختلف نزد من آمدند و به کمک این روش درمان شدند.در ضمن رفرنس خاصی در نظرم نیست ولی شما میتوانید مطالب کانالهای انرژی در طب سوزنی را در اینترنت دنبال کنید و به این مطالب دست پیدا کنید.

   • البته در مورد چی کونگ من کمی اطلاعات دارم و میدونم سابقه ی طولانی داره و حتی تو کشور های غربی به عنوان طب مکمل هم حساب میشه
    اما منظورم صرفا رابطه درمان پرولابس با چی کونگ هستش و تو این دوره زمونه که این همه اخبار نادرست و غیرحقیقی وجود داره من صرفا میتونم با بررسی دقیق منابع معتبر که انشاا… ارائه میکنید این ادعا رو قبول کنم
    البته چون فکر میکنم فردی دنیا دیده هستید ومدتی هم تو خارج بودید این درخواست رو ازتون کردم چون معمولا با اساتید رزمی تو ایران نمیشه بحث علمی کرد بخاطر اینکه اکثرا قلابی هستن

   • سی فو فیروز قهرمانی

    خدا را شکر که یک نفر مارا قبول دارد اکثرا بدون شناختی از بنده تنها بخاطر شنیده هایشان که اغلب از طرف شاگردان خائن بنده می باشد تنها با نوشتن کامنتهای توهینی و بعضا فحشی از بنده پذیرایی میکنند که کلا این رسم روزگار است و ما هم زیاد توجه نمیکنیم زیرا در سرزمینی هستیم که هرچه شارلاتان تر باشی بیشتر دوستت خواهند داشت و هرچه بیشتر کار عمیق و ریشه ای انجام دهی بیشتر مورد اهانت و تکفیر قرار خواهی گرفت.

   • امیدوارم این مملکت از ما مهندسان و شما اساتید ورزشی بیشتر استفاده کند و قدر بداند.

 16. تشکر میکنم از شما بخاطر توضیح جامع و مانعی که فرمودید.
  ابتداً عرض کنم که بنده جواب سوال خود را کامل دریافت کردم و از قانع کننده ترین پاسخ هایی بود که تا به الان دریافت کرده ام.
  اما اگر از حوصله شما و چارچوب این سایت خارج نیست، پیرامون عرایض شما سوالاتی در ذهنم مطرح شد که عرض میکنم. طبق پاسخی که فرمودید متوجه شدم که یک استاد خوب حتما میبایست شاگرد خوبی بوده باشد. ولی حقیقتی هست که همه انسانها توانمندی فیزیکی و یا روحی کافی برای مدیریت، معلمی و یا مربی گری ندارند و صرفا رسیدن به درجه ای خاص تضمینی قوی برای مربی خوبی بودن نیست. همانطور که برای استاد دانشگاه شدن دارا بودن مدرک ارشد و دکتری الزامی است ولی کافی نیست. توانمندی بیان و انتقال داشته ها فاکتور مهمی است که در همه ظهور نمیکند. ولی مطمئن نیستم که آیا این ضعف باعث در درجه پایین تر قرار گرفتن یک شاگرد نسبت به دیگر همرده های خود بشود یا خیر. خاطر دارم که در گذشته بدلیل تعداد شاگردان بسیار زیاد در کلاس های رزمی، شاگردهای قدیمی یا ارشدهای کلاس منتسب به مسءولیت های مختلفی بودند که یکی از آنها تدریس در کلاس بوده است. افرادی بخاطر توانمندی در مبارزه، صرفا الگوی مبارزه، افرادی بدلیل اجرای زیبای تکنیک ها الگوی تکنیک و افراد دیگر بواسطه توانمندی های اجتماعی یا علمی مسءولیتهای خارج از کلاس و مناسبات خارج از کلاس را برعهده داشتند. آنچه از تاریخچه ی این افراد می دانم، کمتر کسی از بین شاگردانی که به مربیگری رسیدند توانستند شاگرد راستینی برای استادشان باقی بمانند و این فاکتور تضمین محکمی برای خوب بودنشان نشد.
  ولی دیگر فاکتورهایی که فرمودید مواردی است که حقیقتا مستقل از هرگونه ضعف و توانایی تمایز شاگرد خوب و بد را نشان میدهد.

  از اطاله کلامی که شد عذر خواهی میکنم و مجددا از پاسختان سپازگزارم.
  عرفان

 17. درود بر سی فو قهرمانی و محسن عزیز همراه قدیمی
  به عنوان مهمان، پاسخ های شما را به سوالات متعددی مطالعه کردم.
  خوشحال میشوم در صورت صلاحدیدتان، پاسخی از شما دریافت کنم.
  به نظر شما بهترین شاگرد چه مشخصاتی دارد؟

  پیشاپیش از زمان و صبر شما متشکرم
  عرفان

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام مسلما از دیدگاه افراد مختلف تعاریف مختلفی ارائه میشود ولی مسلما چند خصوصیت در یک هنرجو و یا شاگرد باید باشد که مورد قبول هر فرد منطقی می باشد .
   یک هنرجو و یا یک شاگرد باید در تمریناتش کوشا باشد و هدف اولیه او رسیدن به مرحله مربیگری و آموزش دیگران در این راستا باشد . که ما با آموزشمان سعی در این مسئله داریم. و برای اینکه بتواند مربی خوبی باشد باید سبکی را که یاد میگیرد تمام و کمال بفهمد چه از نظر تئوری و فلسفه و چه از نظر روش آموزشی و انتقال درست فنون به دیگران . که این موضوع را هم با گرفتن پایان نامه ها در آزمون شالبند ها و توضیحات لازم در جلسات تمرین مربیان یاد میدهیم.از دیگر خصوصیات احترام به هنرجویان با درجات بالاتر می باشد که قدیمها میگفتن پیشکسوت و احترام به پیشکسوتها از خصوصیات مهم ورزشکاران بود و باید باشد .که ما هم با ترتیب شالها این موضوع را مشخص کردیم که هر شخصی باید به شالبند بالاتر خود احترام بگذارد . و مهمتر از همه اینها احترام گذاشتن به مربی یا استادش حتی در هنگام جدا شدن از او که متاسفانه تربیت اجتماعی رایج در ایران این موضوع را سخت می پذیرد و همه میخواهند رئیس و استاد باشند و شاگردی خود را نزد دیگران کتمان کنند . که متاسفانه ماهم نتوانستیم این خصوصیت را به بسیاری آموزش دهیم زیرا اصلا دیگر این قسمت جزو خصوصیات اجتماعی مردم ما نمی باشد.بهرحال خصوصیات فراوانی میشود شمرد ولی اینها مهمترینها بود که به ذهن بنده خطور کردند.

   • سلام مجدد
    من در جواب شما چندین بار ریپلای کردم ولی نمیدانم ثبت نشد یا مورد تایید برای نمایش قرار نگرفت. ممنون میشوم دلیل عدم نمایش را ایمیل بفرمائید. ممنون

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام اگر کمی صبر داشته باشید حتما نوشته شما هم در سایت قرار خواهد گرفت به شرط اینکه مسئله حاشیه سازی نباشد ولی در مورد شمادلیلش این است که شما صبر ندارید . بنده پریروز که فرصت کردم کامنتها را بررسی کنم چیزی نیامده بود و تنها دیروز فرصت بررسی نداشتم که احتمالا شما دیروز نوشته اید آنهم نه یکبار بلکه سه بار متوالی پشت سرهم . خوب شد که این موضوع باعث شد یک خصوصیت دیگر یک هنرجوی خوب را اینجا قید کنم و آن صبر است که احتمالا بسیاری از هنرجویان ندارند. من بارها تجربه کرده ام که بسیاری نزد ما آمده اند و بعد از مدت کوتاهی تمریناتشان قطع شده است و وقتی علتش را جویا شده ایم گفته است من در خود تغییری حس نکردم این بود که دیگر نیامدم . واقعا خنده دار است زیرا گر قرار بود با یک یا دوماه تمرین آنهم به آن شکل بعضا بی حوصله و نه چندان پشتکارانه کسی به مهارت میرسید دیگر چرا افراد مشهور در ورزش سالیان سال بطور مداوم تمرین میکردند؟ احتمالا استعداد آنها برای یادگیری از اینجور هنرجویان پرتوقع کمتر بوده است که مجبور بودند سالها تمرین کنند !!! بهرحال من الان کامنت شما را دیدم و جوابتان را در مقابلش مینویسم . صبور باشید تا به قله های ترقی برسید والا آخر عاقبتتان میشود همین شاگردان بی لیاقت من که برای خودشان دفتر و دستکی درست کرده اند و اسمی و عنوان استادی هم بخود چسبانده اند ولی خودشان در درونشان میدانند که یک رزمیکار خوب حتی آماتور اگر جرات بخرج دهد اکثر آنها را که بی صبرانه خود را استاد نامیدند درهم میکوبد آنجاست که تمام کاسه کوزه ها را بر سر من می شکنند که چرا نتوانسته ام رزمیکار خوب به جامعه تحویل بدهم . در صورتی که آن فرد را من به عنوان رزمیکار و استاد به جامعه تحویل ندادم شما خود عنوان استادی را که خودش به خودش داده است پذیرفته اید من تنها این افراد را بعنوان آشغال از سازمانم اخراج کردم دیگر مشکل شماست که هنوانه زیر بغلشن میگذارید.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام به آقای عجول و بی صبر . ناراحتی شما از این بود که چرا یکی از خصوصیات هنرجوی خوب از نظر من مربی شدن است . احتمالا شما خودتان از افرادی هستید که حوصله مربیگری ندارید و مسئولیت پذیری برایتان دشوار است و این خصوصیتی را که من برای یک هنرجوی خوب عنوان کردم برایتان دردناک جلوه میکند . اتفاقا با روشهایی که ما آموزش میدهیم هر شخصی بالا استثناء میتواند مربی بشود . البته از قدیم هم گفته اند کسی را که خواب است می توان بیدار کرد ولی کسی را که خود را به خواب زده است هیچگاه. پس اگر کسی کلا بخواهد مربی شود و این مرحله واقعا مقدس و عالی را کسب کند حتما موفق میشود البته در سیستمی که ما آموزش میدهیم .اما برفرض که شما درست بگویید باز چیزی در صورت مسئله تغیر نمیکند . من نوشتم یکی از خصوصیات یک هنرجوی خوب رساندن خود به مرحله مربی گری و بعد آموزش است حالا شما این یکی را نمیتوانید برآورده کنید خب خصوصیات دیگری هم برشمرده ام آنها را درنظر بگیرید .شما چرا قسمت خالی لیوان را می بینید؟ من ننوشتم تنها خصوصیت همین است بلکه یکی از آنهاست که امیدوارم شما هنرجوی خوب بجز این یکی در دیگر موارد موفق باشید.

 18. مهدیار

  با سلام اگر صلاح میدونید نظرتون رو در مورد سیستم هونگ فای وینگ چون بفرمایید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اگر نظر ما برای شما مهم بود که الان داشتید سبک مارا کار میکردید . پس نیازی به نظر دادن نیست زیرا اینکار جز به حاشیه رفتن چیز دیگری نیست.

 19. سلام بر استاد بزرگ امید وارم همیشه سلامت باشید

 20. سلام سی فو قهرمانی
  یک سوال داشتم
  اگر موقع خروج شما از سازمان WT, آقای کرنشپشت از شما بابت اعلام یک جانشین سوال می کرد
  کدام یک از شاگردان قدیمتون رو به عنوان جانشین برای WT ایران معرفی می کردین؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام امیر عزیز معمولا جواب اینجور سوالات را نمیدهم چون جزو سوالات حاشیه ای حساب میشود . ولی بطور استثناء این سوال را جواب میدهم زیرا شخص احمقی که درحال حاضر خود را بعنوان نماینده WT در ایران میداند و در اصل هم نمایندگی را دارد اینقدر بیشعور است که همه جا پشت سر بنده شایع کرده است که مرا از سازمان اخراج کردند. من بارها در مقابل چنین شایعه ای جوابم این بوده است که اگر شما راست میگویید و این ادعا را دارید چرا از سی فو کرن اشپشت یک تاییدیه نمیگیرید تا در مجلات کذایی ایران چاپ کنید و به همه این ادعایتان را ثابت کنید؟! در سالهایی که بنده در ایران آموزش وینگ چون میدادم تعدادی از مربیان من در نبودم باهم تبانی کردند که سازمان مرا از دستم درآورده و به قول خودشان قدرت را به دست گیرند . اولا چه قدرتی؟ آیا در ایران جز باندها که در امر ورزش هم همانند ارکان دیگر تشکیل شده است مگر کسی میتواند با کار نیک به قدرتی برسد؟ بهرحال آن افراد بقدری نادان و طمعکار بودند که چنان رویاهایی در سرشان داشتند . که وقتی من از این موضوع باخبر شدم همگی آنها را از سازمان WT اخراج کردم و نامه اخراجی همه آنهارا که در یک گزارش لیست شده بود به ایران آوردم و حتی هنوز هم موجود میباشد احتمالا در پیج اینستاگرام بنام wuweitao.ir خواهید دید . تنها نامی که در آنجا نمی بینید نام همین شخصی است که درحال حاضر نماینده است و نام خواهرزاده بنده علی محبوبی هم در آن لیست نمی باشد.پس ایشان هم اگر راست می گوید می تواند چنین نامه ای از سازمانش بگیرد و مرا افشا کند . البته اگر نام این شخص در لیست نیست به این دلیل است که من روی ایشان بسیار حساب میکردم و ایشان را امین خود می دانستم در صورتی که غافل از این بودم که در تاریخ همیشه دیده ایم خیانت از نزدیکترین افراد صورت می گیرد . این شخص در نبود بنده با افرادی که در آنزمان در فدراسیون مشغول بکار بودند رفاقت صمیمانه داشت و باهم تبانی کردند تا اورا جای من بنشانند که بعد از بیش از ده سال هنوز هم افرادی که از طرف او به ما ملحق میشوند با تمام دروغها و جفنگیاتی که پشت سر من شنیده اند باز با یکبار تمرین اذعان دارند که او هنوز با انگشت کوچک بنده نیز قابل مقایسه نیست چه برسد به این هزیانهایی که تعریف میکند . البته اینها را بنده میدانم چرا که تواناییهای بچگانه او را میدانم . به قول معروف ایشان در حمام زنانه احساس مردانگی میکنند والا اگر درمیان مردان باشند باید خود را پشت پرده پنهان کنند .
   حالا میرسیم سر اصل مطلب و آن سوال شما بود .در آنزمان خود سی فو کرن اشپشت از من پرسید که حالا که تو در ایران با فدراسیون مشکل داری و نمیخواهی به آنها باج بدهی آیا میتوانی یکی از شاگردانت را که خود برتر از بقیه میدانی موقتا بعنوان نماینده جای خود بگذاری تا زمانیکه این افراد در فدراسیون تغییر کردند باز مسئله را برگردانیم؟
   جواب بنده مثبت بود و انتخاب بنده خواهرزاده ام بود زیرا از همه کسانی که آنزمان با من کار میکردند ماهرتر بود . ولی با کمال تعجب یک روز سی فو کرن اشپشت به من گفت که ظاهرا در ایران این شخص ….(منظور همین نماینده فعلی ایران) مورد تایید فدراسیون میباشد زیرا از فدراسیون ایران با ما مکاتبه کرده اند و ایشان را قبول دارند . من گفتم خب همان فدراسیونی که با من مخالفت کرده است او را انتخاب کرده است یعنی او در جهت اهداف آن سازمان که تنها اهداف خود است نه وینگ چون ، این شخص را انتخاب کرده است و احتمالا این شخص قبول کرده است نوکر دست به سینه آنها باشد . ولی با اصرار سی فو متوجه شدم که کاسه ای زیر نیمکاسه است و به ایشان گفتم راستش را بگویید چه مسئله ای است که شما اصرار دارید او نماینده شود .البته بعد از دقایقی طولانی که ما بر سر این موضوع بحث کردیم ایشان دلیل اصلی خود را گفتند و آن این بود که از طرف فدراسیون ایران حق نمایندگی بسیار بالاتری را نسبت به آنچه ما درحال حاضر از تو میگیریم برای نمایندگی او پیشنهاد داده است.آنجا بود که من برای اولین بار درمقابل سی فویم با صدای بلند اعتراض کردم و این کار را از طرف ایران باندبازی و از طرف ایشان نامردی به شاگرد چندین سال کارکرده نزد او خواندم . ایشان گفتند من یک بیزینسمن هستم و برای من منفعت مادی مهمترین دلیل برای تصمیماتم میباشد و من هم بلافاصله در جوابشان گفتم و من فکر میکردم یک سی فو یعنی پدر دارم فکر نمیکردم با یک بیزینسمن کار میکنم . و همانجا در مقابل بسیاری از سی فوهایی که در آن سمینار شاهد بودند اعلام کردم که من سی فوی بیزینسمن نمیخواهم و از سالن خارج شدم . حالا کجای این واقعه به اخراج شدن من از سازمان می خورد الله اعلم!!!

   • سلام سی فو قهرمانی
    بعد از خواندن جواب شما به صورت کامل تمام ذهنیت بنده نسبت به وقایع و تاریخچه وینگ چون ایران عوض شد
    به راستی شما سی فو و پدر تمام وینگ چون کارای ایران هستید
    تمام ورزش این کشور پر شده از باند بازی ها و حق خوری ها امیدوارم روزی شاهد پایان این باند بازی ها باشیم
    سایه اتان مستدام باد

   • امیرحسین

    این موضوعی که شما مطرح کردین بسیارقضیه رو روشن کرد و معلوم شد چقدر دروغ زیاده چون قبلا گفته بودن به ما که شما پولای زیاد گرفتین و پولا رو برای خودتون خرج کردین و به سازمان المانی ندادین و در نتیجه اخراج شدین

   • یقینا خروج سی فو های قدیمی و موفق از سازمان WT مثل سی فو امین بزتپ و سی فو تاسوس می تواند اثبات و گواه محکمی بر سخنان سی فو قهرمانی باشد
    از شواهد معلوم هست که پروفسور کرنشپشت ید طولا در از دست دادن سی فو و افراد شایسته سازمانش دارد

   • سلام سی فوی عزیز
    در کل این حضرات درب و داغون مدعی نماینده وینگ چون هستند و چندین ایراد بزرگ وارد است :
    ۱/کسی هست بگوید این آقایان کجا وینگ چون کار هستند بلکه کاملا ساندا کار میکنند
    ۲/یکی نیست بگوید سیستم ewto مخفف e همان یورپین و اروپاست حال ایران در آسیا چه ربطی به اروپا و نمایندگی آن دارد. درحالیکه wtبرای دکتر لیونگ تینگ در هنگ کنگ است .
    ۳/این شخص شارلاتان چندسال است که به اروپا و سمینار نرفته و تکنیک جدید نیاورده و چه آموزشی میدهد و برای همین است روی به ساندا آورده اند.
    ۴/مگر در وینگ چون اخذ درجات تکنسینی و بالاخص سی فویی با فیلم می شود امتحان داد.؟!استاد بزرگ تا دست بدست نشود و انتقال نیروها و نیروهای درون شخص را حس نکند وضعیت آن حکم و مدرک هم مشخص است البته بسیار هستند بیشعورهایی که چون حکم فدراسیونی می گیرند به آنها پیوسته اند کیفیت کارشان هم افتضاح
    نکته جالبتر هیچکدام از احکام این دلخوشان از طرف کرنشپشت نیست بلکه خود شیرویه از طریق سبک فدراسیونی خود صادر می کند و فقط ادعا و ادعا هستند و واقعا متاسفم برای ورزشهای رزمی ایران با این فدراسیون پولکی که این نالایقان را قبول کرده در حالیکه کیفیت و نحوه کار و آموزش اصلا جایگاهی ندارد به نظر من اگر کسی خواستار وینگ چون ناب هست در اینجا نزد این کلاهبردان اصلا نخواهد آموخت واقعا اگر شاگردهای ارشد عقده ایی شما به شما خیانت نکرده بودند و شما سکان دار بودید چه وینگ چونی در ایران داشتیم با چه کیفیتی واقعا متاسفم هرچند اینجا ایران است
    باتشکز

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . تمام توضیحات شما کاملا متین و حقیقت است اما در آخر که نوشتید “اگر من سکاندار بودم چه وینگ چونی در ایران داشتیم ” برای من جای انتقاد دارد و آن این است که بنده همچنان سکاندار سبک خود هستم و حتی با استقرار بیشتری و سبک قوی تری بنام کونگ فو چینی وو وی تائو . پس اگر کسی تواناییهای مرا قبول داشته است باید بداند که درحال حاضر توانایی بنده نسبت به آن سالها که وینگ چون کار میکردم چندین برابر شده است و میتواند نزد من آموزش ببیند و اگر قبول ندارد هر لحظه که به آن جرات لازم رسید از بنده تقاضای مبارزه کند تا به سادگی قانعش کنم و دیگر شک و شبهه ای برایش باقی نماند.

 21. امیرحسین

  با سلام
  من از یکی پرسیدم که نمی خوام نامشو ببرم گفت چی کنگ کلک پول در اوردن در اصل اونا تمرینی به نام ایزومتریک یاد میدن نظر شما رو می خواستم بدونم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام معمولا آدمها بر اساس نگاهشان بر زندگی روی دیگران قضاوت می کنند . این شخص احتمالا افکارش و به احتمال زیاد مشکل بزرگش در زندگی پول می باشد لذا درمورد دیگران هم همین قضاوت را می کند . اتفاقا بارها از طرف خود هنرجویان سوال میشد که آیا با این هزینه اندک که برای آموزش هنری مثل چی گونگ در نظر گرفته شده است صرف دارد که وقت گذاشته شود؟ و جواب ما این است که واژه صرف داشتن تنها در معاملات بازاری مطرح است نه در آموزش . همین که حتی یک نفر راه را درک کند ما بردمان را کرده ایم . درضمن اگر شما بخواهید براساس صحبت مردم زندگی کنید وقتتان را تلف کرده اید چیزی که متاسفانه در بین مردم ما از همه بیشتر رواج دارد همین دهان باز کردن و بدون مسئولیت و آگاهی حرافی کردن است.

 22. با سلام و خسته نباشید خدمت سی فوی عزیز و با تشکر بابت اینکه وقت گذاشته و به ما جوانان کنجکاو پاسخ میدید. توی یکی از پاسخ هاتون گفتین که آدمک چوبی در اصل برای تحکیم استخوانها نیست و از کیسه دیواری هم نه برای محکم کردن سیکن ها بلکه برای بیشتر کردن حس ضربه استفاده میشه . اگر من بک هنر جوی شاابند سفید وو وی تائو باشم پیشنهاد شما برای مستحکم و سنگین کردن دستهای نرم و فوق العاده آسیب پذیر من چی میتونه باشه؟ با تشکر

 23. خب سیفوی عزیز من خودمو معرفی کردم میشه جواب اون هفت سوال رو بدید و همچنین شماره تلفنتون رو
  با آرزوی بهترینها.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام مجدد . خب اول باید بگویم که در آکادمی مرکزی ما در حال حاضر دو سی فو در روزهای زوج و روزهای فرد مشغول تدریس هستند که شالبند نارنجی دارند.در ضمن کلمه سی فو به این شکل بطور جداگانه نوشته میشود چیزی که من از ۲۵ سال پیش می گویم ولی متاسفانه کسی توجه نمی کند و همچنان آنرا سرهم می نویسند حتی تعدادی از آقایان که خودرا استاد و بعضا بنیانگذار و دای سی فو می نامند این کلمه را اشتباها سرهم می نویسند . این واژه از دو کلمه جداگانه ( سی ) که معانیی بسیار زیادی دارد ولی یکی از آنها به معنی بالا و راس می باشد و کلمه ( فو ) که باز معانی بیشماری دارد که یکی از آنها در هماهنگی با سی معنی توانایی و مهارت میدهد که باهمدیگر به معنای ( توانایی بالا ) می باشد را میدهد.

 24. با سلام و عرض ادب بنده در منطقه ۱۸ تهران ساکن هستم و سال قبل به مدت سه ماه وینگ چون ابماس رو زیر نظر دایسین امیر حسن زاده داشتم آموزش میدیدم ولی مجبور شدم ترکش کنم به خاطر درس و از دو هفته پیش تا حالا هم با سبک وو وی تائو و وبسایت خوبتون آشنا شدم ممنون که وقت میزارید و به سوالات پاسخ میدید پاینده باشید.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   ابماس توسط یک فرد نالایق در ایران نمایندگی می شد که خوشبختانه برچیده شد و این فرد شارلاتان باید یک فکر دیگری برای امرار معاشش بکند زیرا از نمایندگی ابماس در ایران جز این هدف دیگری نداشت

   • سلام سی فو جان
    دقیقا درست می فرمایید!
    ایشان یعنی نماینده قبلی ابماس حتی سر سی فوامین را کلاه گذاشته است و بدهکار است.
    همچنین سازمان شارلاتان بازی باز کرده است بدون رعایت نکات پایه ای و سنواتی.۲ تا شاگرداش سمینار قبل تکنسین ۲ شدند و این سمینار به فاصله ۶ ماه تکنسین ۳ و سی فو شدند!!!
    فقط بخاطر ۱۰ میلیون! !!!
    البته شاگردهای درجه بالا رفتند و دیگر نیستند گویا تاریخ برگشت به دوران قدیم شما .البته مقایسه ای غلط است چون این فرد در حد شما نیست ولی قانون طبیعت زیبا بود
    انشالله موفق و پیروز باشید

 25. سلامسیفو به نظرتون بهترین ماده برای پر کردن کیسه دیواری سه تیکه چیه ذرت ،ساچمه کرومی،ماسه،یا پوست پسته؟
  پایدار باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   بهترین ماده نخود و یا ذرت خشک میباشد زیرا هنگام ضربه زدن جاباز میکنند و مانع آسیب به سیکن ها می شوند ضمن اینکه هدف از مشت زدن به کیسه های دیواری اصلا محکم کردن سیکن ها نیست بلکه رسیدن به حس ضربه هنگام برخورد با بدن حریف می باشد که در هنگام ضربه در جای خودش میماند و همانند کیسه بوکس پرت نمیشود.

 26. با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم در آکادمی مرکزی از چه مرتبه ای اجازه کار با آدمک چوبی رو به هنر جو میدید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   تنها در سبک ما بطور کاملا علمی و اصولی کار با آدمک چوبی از همان مرحله پایه آموزش داده میشود .زیرا آدمک چوبی در چین همانند کیسه بوکس در همه مراکز آموزشی برای آموزش هنرجویان از ابتدا استفاده میشود.

 27. سلام و خداقوت سیفوی عزیز میخواستم بپرسم که آیا انجام رقص پا باعث بی ثبات و بی تکیه گاه شدن ضربات مثلا مشت متوالی نمیشه؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   ما در سبکمان روی رقص پا تکیه بسیاری میکنیم و مبارزه بدون رقص پا را ریسکی بزرگ میدانیم . در ضمن پرتاب ضربات مشتهای متوالی یا همان زنجیره ای قرار نیست در هنگام رقص پا انجام گیرد بلکه هنگام پیشروی صورت میگیرد که بسیار موثر می باشد.

 28. سلام و خسته نباشید خدمت سیفوی عزیز سوالاتی داشتم سیفو آیا درسته که تو ویکی پدیا نوشته که کار کردن با آدمک چوبی باعث محکم و سنگین شدن دفاع دست ها و جریان بهتر خون و انرژی تو اونها میشه؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام علیرضا عزیز همه اینها که در ویکی پدیا نوشته است میتواند اتفاق بیافتد ولی چیزی که نه ویکی پدیا میداند و نه هیچ کسی که در ایران خودش را استاد وینگ چون میداند این است که اصلا به چه دلیل باید روی آدمک چوبی کار کرد؟ اگر دلایل کار با آدمک چوبی همین هایی باشد که ویکی پدیا نوشته است پس چه فرقی دارد با ماکی وارا که در کاراته هم استفاده میشود؟ زیرا همین تاثیرات را ماکی وارا هم روی دستهای افراد می گذارد.
   در ضمن شما تعداد ۷ عدد پرسش در سایتمان مطرح کردید که صد در صد به آنها جواب خواهم داد ولی به شرط اینکه اول شما خودتان را معرفی کنید که در کدام شهرستان هستید که برای نمایندگی سوال کردید و نزد چه شخصی و زیر نظر کدامیک از باصطلاح استادان گرامی وینگ چون آموزش می بینید؟

 29. سلام و عرض ادب خدمت سیفو قهرمانی من یه مدت پیش برای دیدن آکادمی مرکزی از نزدیک و صحبت در مورد شرایط ثبت نام و هزینه شهریه به آکادمی اومدم و متاسفانه به جز یک هنرجوی شالبند قرمز کسی اونجا نبود و ایشون به من گفتن که هزینه شهریه ماهی ۲۰۰ هزارتومنه و پرداخت این سقف از هزینه واسه منی که در جنوبی ترین بخش تهران زندگی میکنم امکان پذیر نیست میخواستم بپرسم هیچ راه دیگه ای واسه آموزش وو وی تائو وجود نداره اگه داره ممنون میشم که توضیح بدید.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   علیرضا عزیز فکر نمیکنم چیزی که شما اینجا نوشته اید درست باشد زیرا ما در آکادمی اصلا شالبند قرمز نداریم . تنها افرادی که در ایران و حتی در جهان شالبند قرمز دارن و به تازگی در سمینار ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ موفق به دریافت آن شده اند سی فو قویدل و سی فو شایانفر هستند . پس اینکه شما به آکادمی ما آمده باشید و در آنجا با یک شالبند قرمز صحبت کرده باشید نمیتواند حقیقت داشته باشد.

   • البته منظورم از شالبندش واقعا شالبندش نیست چون اون موقع نمیدونستم بر اساس شالبند رتبه لندی میکنید منظور اصلیم رنگ لباس اون هنرجوتون بود یه تی شرت قرمز با نوشته های یه زبون شرقی فکر میکنم چینی داشتن ولی در پورد رنگ شتلبندشون دو به شکم که قرمز بود یا مثلا نارنجی هر چی بود نزدیک به قرمز بود چون اگه همرنگ لباس نبود بدجوری تو چشم میزد و یادم میموند.

   • ولی من اومدم آکادمی مرکزی مگه همونی نیست که توی خیابون رحیمی دیوار به دیوار یه معاملات املاکی و داخل زیرزمینه موقع ورود هم بعد از پایین رفتن از پله ها سمته چپه و یه تعداد آدمک چوبی تیره رنگ هم پشت سرهم از درب داخلی تا انتهای جلویی چیده شده درسته؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   هزینه فراگیری برای افرادی همانند شما و بنده که بچه جنوب شهر هستیم در آکادمی جنوب شهر یعنی در شهرری بسیار مناسب تر است و شما می توانید آنجا زیر نظر یکی از قدیمی ترین همراهان من سی فو قویدل آموزش ببینید . شماره تماس سی فو قویدل : ۰۹۱۲۲۴۵۷۴۱۵

 30. مهرداد

  سلام
  من خودم وینگ چون کار کردم (حدود ۹ سال) و سال ۸۹ باید سی هینگ میشدم ولی بخاطر ون چند صد یوروی ۱۰۰۰ تومانی دنبال مدرک گرفتنش نرفتم
  ولی نظر من اینه تمامی وینگ چون کارها میترسیم از مسابقه و مبارزه
  چون ساخته شدیم برای عکس العمل و نه عمل
  در واقع برای دفاع برنامه بیشتری داریم تا حمله
  و این مسابقه ندادن ها فقط بهانه ای برای سر پوش گذاشتن از ترس شکست هایمان مخصوصا سبک های mma و بوکس و کیوکوشین می باشد
  و الا شائولین کار ها هم در مسابقات mma شرکت میکنند
  ما باید به جای تمرین های هنری، تمرین های عملی جدی انجام بدیم
  مشت های واقعی، ضربات واقعی، پشت سر هم و سریع و با قدرت کامل
  و خودمونو اماده واکنش های جدی بکنیم اگه قرار کنشی نداشته باشیم
  ساق پا و دست واقعا افتضاحیم، اگه کوهی از تکنیک هم باشیم، جلو اولین ساق پا یه رزمی کار قوی کیوکوشین قطعا پامون میشکنه
  (ادعا میکنیم با تمرین های اروم میتونیم ضربات پا رو رد کینم ولی این بیشتر طنزه)
  در یک کلام بگم که سرعت بدنمون (نه دست) و همچنین قدرتمون فاجعست و در مبارزه قطعا شکست میخوره سبکمون مگر طرف نبوغ ذاتی داشته باشه
  فقط هم یاد گرفتیم بگیم بهترینیم ولی افتضاح ترینیم
  میتونیم مبارزات واقعی وینگ چون کار ها رو با بقیه ببینیم (در you tube عبارت real fight wing tsun و سرچ کنیم)
  اول که اصلا با حرفه ای ها مبارزه نداریم
  دوم تو همون سطح کمم اکثرا با باخت های مبتدیانه وینگ چون کار ها تموم میشه
  واقعا باید چند تا چیز و درست انجام بدیم
  ۱- جدی کار کنیم
  ۲- حرکات بدنمون و سریع کینم
  ۳- قدرت و مقاومت بدنومون و در مقابل ضربات سهمگین زیاد کنیم
  ۴- مبارزه با سایر سبک ها مخصوصا بوکس و کیوکوشین و دایدو جوکو و … زیاد و جدی داشته باشیم
  ۵- مبارزات هم در سطح شاگرد و هم اساتید داشته باشیم و از باخت نترسیم
  ۶- از تمرینات بدنسازی قدرتی و سرعتی بوکسورهای مطرح مثل تایسون الگو برداری کینم
  و در واقع در کنار تکنیک هایی که می آموزیم از خودمون یک گلادیاتور واقعی بسازیم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام آقا مهرداد عزیز همه انتقادهایی که به سبک وینگ چون نوشته اید مورد تایید بنده است حالا سوال شما از ما چیست؟ زیرا دقیقا به همین دلایل و دلایل بیشمار دیگری است که ما مدت ۱۰ سال است که وینگ چون را کنار گذاشته ایم و اصلا به عنوان یک سبکی که بتواند در مقابل سبکهای دیگر مبارزه کند قبول نداریم.

  • بله درست میفرمایید من خودم تو یوتیوب یه فیلم ملارزه از یک مبارز وینگ چون و یک کیک بوکس کار رو دیدم و وینگ چون کار به طرز شرم آوری در حالی که کیک بوکس کار فقط از یه دستش استفاده میکرد شکست خورد.

 31. با سلام عکسی از آقای محبوبی و سی فو بهروز قویدل و برادران کاسه ساز دیدم و آقای محبوبی ادعا میکنند که سی فو قویدل شاگرد ایشون بوده آیا این صحت داره؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام هر کسی که یک غلط اضافی کرد که نباید قبول کرد. از این ادعاهای بسیار بزرگتر هم این آقا و امثالش کرده اند ما هم در آرشیو عکسها و فیلمهای سازمانمان داریم که آنزمان که ایشان شاگرد بنده بودند سی فو بهروز هم هم درجه ایشان بودند ولی بعد از مدتی که سی فو بهروز به دلایل شخصی در عرصه ورزش نبودند ایشان کمی جلوتر افتادند.جالب اینجاست که الان با تواناییهایی که سی فو بهروز دارند به هیچ عنوان قابل مقایسه با هم نیستند و اصلا توانایی سی فو بهروز برای ایشان باید جزو رویاهایشان باشد.

 32. Herr Gharemani
  Gutten Tag,Sie sind zu egoistisch.Sie denken dass sie sind beste.Aber sie sind ganz unrecht

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام Herr Müller شاید هم آقای کوروش خان . اولا شما که نمیتونید آلمانی درست بنویسید چرا به آلمانی از من انتقاد کردید که هم هموطنانمان نتوانند متوجه انتقادات شما شوند و هم من سعی کنم با زحمت منظورتان را متوجه شوم!!!
   احتمالا منظورتان این است که : چرا بنده خودخواه هستم و فکر میکنم بهترینم و بنده کاملا بی عدالت هستم.
   خب شما لطفا بنویسید که چه چیزی یا کاری که از من سر زده که مرا خودخواه نشان میدهد ؟ بعد از آن برام بنویسید که در کجا بنده ادعا کرده ام که بهترین هستم ؟ ودر آخر از کدام بی عدالتی بنده شکایت دارید ؟ ولی از همه مهمتر این است که بنده چه هیزم تری به شما فروخته ام زیرا من اصلا شما را نمیشناسم و اگر هم میشناسم با این دو اسم کوروش و مولر آشنایی ندارم.

 33. مهدیار

  سلام من چند وقتیه شروع به یادگیری وینگ چون زیر نظر فدراسیون کردم علتش این بود که زیرنظر سازمان جهانی توی آلمان زیرنظر پروفسور کرنشپشته اما با اینکه زیرنظر این سازمانم تو فضای مجازی دیدم که سی فو حسن زاده رو پدر وینگ چون ایران خطاب میکنند اما همه میدونند پدر وینگ چون ایران کیه من که شاگرد سی فو قهرمانی نیستم و وینگ چون کار میکنم همه جا میگم سی فو قهرمانی پدر وینگ چون ایرانه اگه سی فو حسن زاده پدر وینگ چون ایرانه سی فو قهرمانی میشه پدر بزرگ وینگ چون ایران
  ببخشید لازم دونستم اینجا بگم که دوستان تو فضای مجازی بی انصافی و کم لطفی نکنند
  موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . ممنون از کامنتتون ولی چرا ما ایرانیها و کلا شرقی ها خودمان برای خودمان ارزش قائل نیستیم؟ چرا فکر میکنیم چون یک آلمانی گروهش را به عنوان یک سازمان جهانی اعلام کرده است ارزش دارد ولی اگر از خودمان یک ایرانی یک گروه جهانی داشته باشد بی ارزش است؟ وقتی خودمان برای خودمان ارزش قائل نیستیم چطور می توانیم اعتراض کنیم که چرا غربی ها ما را آدم حساب نمی کنند؟ افرادی مثل این آقا که تنها در حمام زنانه میتواند ادعای آقایی کنند با تکیه بر یک شخص اروپایی میخواهند برای خود اسم و رسمی درست کنند ولی ما خودمان سازمان جهانی داریم زیرا در خارج از مرزهای ایران نیز شعبه و نماینده داریم در ترکیه در آلمان در آمریکا . چرا نباید به سازمان خودمان بنازیم و همیشه دستمال بدست دنبال غربی ها بدویم و با پاک کردن کثافتهای آنها خود را بزرگ بدانیم؟!!!
   افتخار ما این است که زیر نظر فدراسیونی نیستیم که باندبازی است وتنها کسانی را که توانایی فنی ندارند ولی فن دستمال بدست گرفتن را خوب یاد گرفته اند زیر پوشش خود میگیرد .
   افتخار ما این است که برای جوانان علاقمند چیزی که در سطح جهان همتا ندارد به ارمغان آورده ایم نه اینکه بالا آورده آنها را تقلید کنیم و به علاقمندان آموزش دهیم تا ما را استاد خطاب کنند و ما هم با این مسئله ارضاء شده و خود و دیگران را گول بزنیم.
   افتخار ما این است که ما استادیمان را با توانایی و فنونمان نشان می دهیم نه با اسم و رسم و دستمالهای رنگارنگ ….

 34. با سلام دیدن فیلم wu xia 2011 با بازی دانی ین بازگیر نقش ایپ من رو به همتون پیشنهاد میکنم در این فیلم نکات جالبی در مورد هنرهای رزمی جنجگویان کوهستانی و ضربات به نقاط حساس و استفاده انرزی چی برای بی وزن کردن بدن و.. داره
  با سپاس

 35. سلام استاد من در گیلان زندگی میکنم و شاگرد شما نیستم
  ولی خواستم بگم خوش به سعادت شاگرداتون
  شاگردی شما سعادت بزرگیست کاش در تهران بدونم و کونگ فو رو از شما آموزش می دیدم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام رضاجان ممنونم از اینهمه محبتت امیدوارم روزی بتونیم باهم همراه بشیم.برات آرزوی موفقیت دارم

  • بهنام صفدری پور

   سلام من گیلان شهر رشت زیاد میام جهت آشنایی با شماره ۰۹۳۷۱۶۵۳۲۳۲ تماس بگیر بنده از مربیان سازمان وو.وی.تائو هستم و البته با کسب اجازه از استادم سی فو قویدل و استاد قهرمانی میتونم در خدمت شما باشم.

 36. سلام وقت بخیر
  ایا سبک شما زیر نظر هیچ فدراسیونی فعلیت می کنه در ایران و اگربا هیچ فدراسیونی همکاری نداره/ بدون کارت مربیگری رسمی چگونه مربیان در سازمان شما می توانند در یک باشگاه رسمی فعالیت کنند باتشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام مجوز سبک ما از سازمان بین المللی ورزش است و نیازی به مجوز فدراسیون نداریم و با افتخار فعالیت خود را خارج از زیرمجموعه فدراسیون زدوبندی انجام می دهیم .

 37. محمد مهدي

  با سلام و احترام خدمت شما سیفو قهرمانی
  استاد شما با سیفو محبوبی کار می کنید؟
  سوال من داستان طولانی ای داره فقط این رو بدونم
  همکاری وجود دادر یا خیر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام بنده به هیچ وجه با ایشان کاری ندارم و مدت ۹ سال است که ایشان از سازمان من اخراج شده است.

  • جواد میرزائی

   سلام. متعجب دنیایی هستم که توی اون، یک نفر ۹ سال پیش بخاطر خیانت ، از سازمان سی فو قهرمانی اخراج میشه و میره با یه سازمان دست پایین وینگ چون ادامه میده و خودشو مثلا به سیفوئی میرسونه ( البته نه سی فوئی ) . یه نفر دیگه چندسال توی سازمان وو وی تائو ادامه میده و هیچ وقت برابری وینگ چون رو با وو وی تائو قبول نمیکرده و به سی فوئی میرسه . خیانت میکنه و اونهم اخراج میشه .
   هنوز یک ماه از اخراجش نگذشته میره سازمانw…s رو راه میاندازه و مثلا سبک ابداع میکنه و در عرض کمتراز یک سال توی چند شهر نمایندگی میزنه و خودشو سیفو معرفی میکنه. آموزشهاش که تکنیکهای دزدی وو وی تائو ، وینگ چون ، …میشن . تمام کلیپهاش هم که وینگ چون ابماس و …. از آب در میان و خبری از سیستم ابدائی نیست . دست آخر هم با افتخار آویزون اون اخراجی اولیه میشه و بهش میگه دای سیفو و با عشق، کنارش عکس میگیره و اجازه میده آقای دای سیفو به شاگردش حکم بده .
   چه عاقبت شیرین و چه دنیای عجیبی که خیانت کارها بعد از گاز گرفتن دست نان داده ها دارند.
   میرسیم به اون مثل قدیمی که میگه
   دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید. خائن هم چو خائن را ببیند خوشش آید

 38. با سلام خدمت شما استاد گرامی
  میخواستم بدونم آیا در استان همدان نماینده دارید؟

 39. سلام
  سه تا سوال داشتم
  اول اینکه فرق وو وی تاءو با وینگ چون چیه؟
  دوم اینکه آیا سن ۱۹ برای شروع این ورزش دیره؟
  سوم اینکه برای شروع چه اقداماتی لازمه انجام داد؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام فرق سبک وو وی تائو را با وینگ چون نمیتوان در اینجا توضیح داد لطفا به توضیحاتی که در سایت داده شده است رجوع کنید . نه سن شما مشکلی دارد و نه کلا سنین دیگر از کودکی تا کهنسالی مشکلی ایجاد میکند زیرا هنر رزمی به هنر جنگجویی شما بستگی دارد مانند ورزش رزمی نیست که به ورزیدگی شما وابسته باشد.برای شروع تنها باید اراده کرده و با مدارک لازم به یکی از مراکز آموزشی ما بیایید و ثبت نام کرده و همانند دیگر هنرجویان این روش را فراگیرید.
   مدارک لازم : دوقطعه عکس و فتوکپی از کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی نیاز می باشد.

 40. رمضانعلی

  با سلام سی فو شما هنوز کلاس هایی برای یادگیری دفاع شخصی در حد مطلوب رو دارید؟

 41. سید سعید

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم سیفو عسگری چرا با وو وی تائو دیگه همکاری نمیکنن و نمایندتون در غرب الا چه کسی هست؟؟؟؟

 42. امیررضا

  با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  آیا امکان شرکت در تمرین نماینده ها برای کسی که در شهر های دور از تهران هست اما قصد نماینده شدن نداره هست؟!
  و اینکه اگر امکانش هست شرایط عضویت در سازمان وو وی تائو و تمارین نمایندگان چگونه است؟!
  و هزینه شرکت در تمرین نماینده ها چقدر است؟!
  و سوال دیگر اینکه هزینه DVD های آموزشی چقدر می باشد؟!
  ببخشید بابت سوال های زیاد.
  خیلی ممنون.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام. شما میتوانید در جلسات ماهیانه که برای نمایندگان و علاقمندان از شهرهای دور هستند شرکت کنید.
   برای ثبت نام در سازمان ما ارائه دو قطعه عکس و فتو کپی کارت ملی و شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی کفایت م کند.
   فیلمهای آموزشی را هم می توانید با در دست داشتن یک فلش دریافت کنید.
   لطفا درمورد هزینه ها با شماره تلفن های آکادمی تماس حاصل نمایید.

 43. سید مسلم ربیعی - گچساران

  بنام خداوندی که بخشاینده است

  سلام و عرض ادب خدمت سی فو قهرمانی ، فکر کنم یادتون باشه که مدتی پیش سوالی از شما پرسیدم
  سی فوی عزیز ، من صمیمانه از شما عذر می خوام و ناآگاهی من و فطرت حقیقت جوی من باعث شد تا در مقابل شما ابراز عقیده کنم حال اونکه شما کجا و من کجا ، لذا بر خودم واجب دیدم تا در این پیام به شما عرض کنم :
  منو ببخشید ، حق با شماست و حقیقتا وو وی تائو هنر رزم محسوب میشه . سی فوی عزیز ، لطفا از صمیم دل منو ببخشید و همینجا بیان کنید که گستاخی منو با سخاوت و مهر بخشیده اید ، به امید روزی که بتونم در حلقه شاگردان شما باشم . سی فو ، کمترین حس تملقی در بیان من نیست و حرف دل رو زدم
  در پناه حق موفق باشید

 44. ابراهیم

  با عرض سلام خدمت سی فو قهرمانی. استاد عزیزم سوالی داشتم .در رشته که شما آموزش میدی چه مدت طول میکشه شالبند نارنجی سرخ گرفته بشه یا آزمون ها چند وقت یکبار برگزار میشه ؟ رشته شما سازمان جهانی داره یعنی سبک بنیانگذاری شما زیرنظر سازمان یا فدراسیون جهانی هست؟ساعت ۴تا ۵یا۵/۳۰کلاس دارید بعد
  ازظهر ؟ آدرستون همون صادقیه خ رحیمی ؟
  خیلی ممنون که به سوالات پاسخ میدین.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اولا من هنوز استاد شما نیستم و شما هنوز هنرجوی من نشده اید . دوما طبق تجربه ای که بنده دارم سوالات شما نشان میدهد که اصلا مرد راه نیستید و از شما خواهش دارم نه وقت مرا بگیرید و نه عمر خود را تلف کنید ایران تنها کشوری است که تعداد استادانش از غیر استاد بیشتر است لطفا برای خود یک استاد لایق تری را جستجو کنید.

 45. Siavash

  سلام استاد عزیز و گرانقدر
  خواهشمند است بخاطر یه عده افراد بی تجربه در رشته رزمی دلخور نشوید
  بنده خودم ۴ سال کیک بوکسینگ میرفتم ولی هیچ چیز عایدم نشد
  اما الان که کلیپ های شمارو میبینم فهمیدم که اون چیزی که دنبالش بودم رو پیدا کردم،در واقع اون چیزی که سال ها دنبالش بودم و هیچجوره پیداش نکردم
  آیا شما آموزش خصوصی درتهران. هم دارید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . بله آموزش خصوصی هم داریم ولی شرط اولش این است که عضو سازمان شوید و توصیه بنده به شما این است که در ابتدا چند ماهی در کلاسهای عمومی شرکت کنید در صورتیکه احساس کردید نیاز به تمرین بیشتر و خصوصی دارید بعد اقدام کنید والا آموزش عمومی من از آموزش خصوصی بسیاری از آقایان که تنها با گول زدن علاقمندان و وعده و وعیدهای دروغین آموزش خصوصی را توصیه میکنند صد مرتبه موثرتر می باشد.

 46. محمد ابرایم

  سلام جناب سی فو قهرمانی .یه سوال داشتم تواون فیلم که میگن کتک خوردن شماست اون آقایی که لباس معمولی پوشیده شما هستین ؟اون کسی که لباس مشکی پوشیده بود آدم آشغالی بود .خیلی رفتار زشتی کرد واقعا متاسفم اسم خودشم میذاره ورزشکار،خیلی دلم میخواد در خدمت شما باشم و آموزش ببینم ولی متاسفانه مسیرم به آکادمی شما نزدیک نیست.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . بله بنده با لباس مشکی معمولی هستم و آن شخص هم اجیر شده یکی از همان مربیان خودم می باشد که نماینده شهر گرگان می باشد و این آقا که نماینده بنده بود نقشه داشت که شخص اجیر شده بنده را شکست دهد که در آن صورت نام نماینده بنده در شهرستان خود بزرگتر می شد چرا که ظاهرا آن شخص اجیر شده ایشان را به استادی خود قبول داشت و یا در صورتیکه از من شکست می خورد باز اعتبار نماینده من در شهرش بیشتر میشد چرا که میتوانست به داشتن استادی که حریفش را شکست داده پز دهد . در صورتی که نه آن شخص اجیر شده حریف قابلی برای من بود و نه بنده قصد داشتم ایشان را بزنم بلکه سعی من این بود که برایش توضیح دهم ولی ایشان یکمرتبه حمله کرد و من مجبور شدم کاری را انجام دهم که باب میلم نبود . البته شاگرد ارشد بنده که همراهم بود همان شخص با تی شرت مشکی که در پایان درگیری برای جدا کردن ما آمد سعید قهرمان بیک است که خیانتهایش برای بسیاری در ایران آشکار است و ایشان از ترس و بزدلی که داشت جرات نکرد جلو آن شخص اجیر شده بایستد و رسم استاد و شاگردی را بجا آورد چرا که در دل امید به شکست خوردن من داشت ولی اشتباه فکر کرده بود!!!

 47. سلام سیفو من حاشیه نمیرم میخواستم بدونم این سبک به درد بادیگاردی دعوای خیابانی و مسابقات کاملا آزاد میخوره یا نه

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . اگر یک سبک رزمی مخصوصا از شاخه های هنر رزمی کونگ فو نتواند در خیابان براحتی پاسخگو باشد به درد لای جرز در میخورد .متاسفانه افراد زیادی با بنده تماس گرفته و از این موضوع گله دارند که چرا پس از آموزش چندین ساله بعضی سبکها باز در مقابل محاجمین خیابانی قدرت پیاده کردن فنونشان را ندارند و جواب من همیشه این است که اکثر سبکها بطور کلاسیک و خشک و بقول بروس لی قالبی آموزش میدهند ولی مطمئن باشید سبک ما در مقابل مهاجمین خیابانی و خملات آزاد بدون کوچکترین تردیدی جوابگوست اتفاقا در رینگ و تحت قوانین مسخره رینگی ما مشکل بتوانیم جوابگو باشیم چرا که تمامی ضربات ما ( فول ) بشمار میایند.

 48. h ramezani

  سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار
  من مشهد هستم و میخوام بدونم چجوری میتونم وو وی تائو کار کنم. چون مشهد کسی رو پیدا نکردم؟
  همچنین تفاوت وینگ چون و رشته شما رو میخواستم بدونم در چی هستش؟
  من دان ۴ ووشو دارم و تالو کار کردم؟
  چجوری میتونم عضو سازمان شما بشم؟
  تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . متاسفانه تنها راه فراگیری سبک ما برای شما کلاسهای نمایندگان میباشد که ماهی یکبار در آکادمی مرکزی در تهران برگزار میشود تا علاقمندان شهرستانی هم موقعیت فراگیری سبک ما را داشته باشند.در ضمن فیلمهای آموزشی هم تهیه شده است ولی شرط اول دریافت این فیلمها عضویت در سازمان می باشد.

 49. استاد جسارتا شهریه آموزش خودتون و مربی های خبره این حرفه چقدره؟

 50. سید مسلم ربیعی - گچساران

  بنام خدای متعال
  سلام و عرض ادب
  جناب سیفو قهرمانی ، برای راستی و یک رنگی ارزش زیادی قائل هستم لذا با صداقت از شما سوال میکنم :
  چندین ماه قبل اولین مقاله شما رو خوندم و تا حدودی با وو وی تائو آشنا شدم ، از اون زمان وینگ چون رو هم مورد مطالعه قرار دادم و حالا وقت تصمیم گیری منه ، من نظر خودم رو ابراز میکنم و می خوام کاملا صریح پاسخ بدید ( لطفا ، باور بفرمایید زحمات شما بر من پوشیده نیست و در این حرف تملقی نیست اما پی بردن به حقیقت حق منه )

  من معتقد هستم که بهترین گارد و نحوه ایستادن همون روش وینگ چون
  معتقد به اجرای فرم ها بدون تغییر و کم و کاست هستم به طوری که ایپ من ، ایپ چون و ایپ چینگ اجرا می کنن و فیلم هاش در اینترنت موجود
  ضربات پا رو هم با متد وینگ چون می پسندم و صلاح نمی بینم بالاتر از کمر ضربه زده بشه
  در مورد ضربات دست با متد وو وی تائو موافق هستم
  معتقد به یادگیری مبارزه با چوب کوتاه و نقاط فشاری وو وی تائو هستم
  معتقد به روش پرورشی جسم کیوکوشین و مبارزات ۱۰۰ نفره هستم
  معتقد به مدیتیشن ، پرورش نیروی چی و زدن ضربات با اون هستم
  در نهایت ایمان دارم که سبک نباید حرکات ، تمرینات و مبارزه رو محدود کنه و بهترین روش بی روش بودن

  آیا در وو وی تائو جایی برای فردی مثل من هست ؟ آیا وو وی تائو همه اونچه رو که نوشتم برام محقق میکنه ؟
  آیا به اندازه ای سخت گیر هستید که پس از دریافت کمربند آبی و نشان مربیگری بتونم با جرات باشگاه بزنم و از عزت وو وی تائو دفاع کنم ؟
  با سپاس بیکران از زمانی که صرف حقیری مثل من می کنید ، شرمنده ام که این حرف ها رو بیان کردم خدا می دونه قصد کوچکترین بی احترامی و نادیده گرفتن نظرات شما و زحمات و تجربتون رو نداشته و ندارم . در پناه حق موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام از اینکه سعی می کنید دنبال حقیقت باشید برای من با ارزش است ولی از اینکه نمیدانید هنوز برای نظر دادن و تشخیص روش درست مبارزه چقدر کوچک و ناآگاه هستید برایتان متاسفم.خوشبختانه برای شما دوست عزیز هیچ شانسی وجود ندارد تا بتوانید با ما همراه شوید بهتر است با سبکهایی که نام بردید همراه شوید شاید روزی به آگاهی برسید.موفق باشید

   • سید مسلم ربیعی - گچساران

    بنام ایزد یکتا
    با سلام خدمت سی فو قهرمانی ، از صراحت در پاسخ سپاسگذارم
    ان شاءالله که هر چه زودتر به آگاهی لازم دست پیدا کنم و به منزل مقصود برسم

    برای شما آرزوی توفیق روز افزون دارم

 51. کیوان

  سلام خدمت شما استاد بزرگوار باعرض پوزش میخواستم ببینم آیا شما جیت کان دو رو هم آموزش میدین چون یه سایت مدعی شده بود شما علاوه بر وینگ چون جیت کان دو واقعی رو هم آموزش میدین با احترام به همه اساتید مدعی این هنر با اندک تحقیقی که انجام دادم فقط رزومه شما کامل و با مدرک ثابت شده هستید در صورت امکان اگر در شرق تهران و حومه شرق نماینده مورد تایید شما هست محبت کرده و معرفی نماید باتشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام بنده در سال ۱۳۷۲ وینگ چون را در ایران بنیانگذاری کردم و حدود ۴ سال یش هم بخاطر ادعای بسیاری برای استاد بودن در سبک جیت کان دو دو دوره کلاس جیت کان دو برگزار کردم تا به علاقمندان نشان بدهم که جیت کان دو واقعی چیست . ولی سبکی که بنده آموزش میدهم نه وینگ چون است و نه جیت کان دو بلکه کونگ فو چینی شاخه وو وی تائو است.

 52. با سلام خدمت شما
  میخواستم از جناب عالی سوال کنم که در استان همدان نمایندگی دارید یا خیر ؟
  سپاس از شما

 53. سلام یکی از بهترین سی فوهایی که دیدم سی فو تاسوس هستند اسم ایشون رو سرپ کنید تسلط به حرکاتشون واقعا قابل ستایشه

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام احتمالا شما در سنی هستید که زمانی که بنده ایشان را در ایران شناساندم و فیلمهایش را پخش کردم یا شما به دنیا نیامده بودید و یا کودکی بیش نبودید.

  • فرهاد

   سلام. نمی دونم شما چه چیز خاصی در حرکات این سی فو مشاهده کردین ولی به جرات میتونم بگم استاد قهرمانی به مراتب از ایشون بهتر هستن و به هیچ وجه قابل مقایسه با اساتید وینگ چون سنتی نیستن چون نگرش متفاوتی در کونگ فو دارن که بسیار کاربردی تر از سایر سبک ها و اساتید هست. هر وقت شک داشتین در این باره به طور عملی میتونید امتحان کنید تا اطمینان حاصل بشه. با سپاس

   • با سلام شما چه مدت با آقای تاسوس کار کردید؟در خوب بودن آقا ی قهرمانی شکی نیست شاید هم از سی فو تاسوس بهتر باشند اما شما مگه با ایشون کار کردید که انقدر قاطع میگید؟؟

  • جواد میرزائی

   سلام رضا
   نمیدونم خبر داری یا نه ! ظاهرا نمیدونی که بنیانگذار اصل جنس وینگ چون توی ایران کسی نیست جز سی فو قهرمانی . زمونی که ایشون وینگ چون رو به ایران آوردند ، خیلیها مشغول تماشای فیلمهای جکی چان بودند و واقعا به قول دوستمون حتی اسم وینگ چون رو نمیدونستند .تمام شاگردها و هنرجوهای ایشون شاهد هستند که سی فو به کسی اجازه نمیده که به ایشون بگیم استاد چون ارزش خاصی برای این عنوان قائل هستند . در صورتی که خیلی از نفراتی که به ایشون خیانت کردند و شخصا چند تا از اونها رو میشناسم ، به عشق شنیدن کلمه استاد شروع کردند به مثلا ابداع سبک رزمی و خودشونو سیفو ، دای سیفو ، گرند مستر ، ….. معرفی کردند و حتی طرز نوشتن سی فو یا سیفو براشون اهمیت نداره چون میدونن که لایق این خطاب نیستند . من به شما حق میدم که آقای تاسوس رو خیلی بزرگ بدونید . البته خود سی فو قهرمانی هم برای ایشون احترام قائل هستند . ولی چیزی که هیچ وقت بهش فکر نکردید و به همین دلیله که من عاشق سیستم و روش هنر وو وی تائو هستم و به عضویت این سازمان میبالم اینه که تموم فیلمهای تبلیغاتی وینگ چون همگی از قبل برنامه ریزی شده و برای ضبط اون چندین بار تمرین شده . در صورتی که تمام کلیپهای سی فو قهرمانی بدون هماهنگی و تمرین و خطا گیری بوده و این رو میتونید از نزدیک شاهد باشید . اصلا اسم وو وی تائو روی همین اصله . یعنی روش بدون برنامه . من و شما که قابل نیستیم ، اگه فکر میکنید کسی رو در حد سی فو سراغ دارید به ما هم معرفی کنید . آیا کسی میتونه وینگ چون رو با وو وی تائو مقایسه کنه ؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . جوادجان من همیشه از اینکه تو با تعداد دفعات کمی در تمرینات ما شرکت کردی ولی به این حد وو وی تائو رو درک کردی تعجب میکنم و تحسینت میکنم.ممنونم از همه لطفی که به ما داری

 54. سلام آیا در اصفهان نمایندگی دارید؟

 55. سلام . یک سوال داشتم در وو وی تایو مشت عمودی(مثل وینگ چون) زده میشه یا افقی (مثل بوکس و کاراته) و اینکه کدوم حالت بهتره چرا اصلا فرق زیادی داره//یاعلی

 56. جواد میرزائی

  با سلام و احترام به شما استاد بزرگ سی فو قهرمانی ، اجازه میخوام روز جهانی مربی رو به مربیان عزیز و گرانقدر مورد تایید شما که در خانواده هنر رزمی وو وی تائو ، با عشق و احساس انسانی مشغول پرورش جسم و روح هنرجوهای محترمشون هستند و همچنین به شما بزرگوار برای تربیت چنین مربیان ارزنده تبریک بگم . روزگارتون شیرین
  ارادتمند : کوچکترین عضو خانواده

 57. پیمان

  سلام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو بنده میخواستم برای ثبت نام کلاس های عمومی روز سه شنبه ۲/۸/۹۶ خدمت شما برسم .لطفا مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و ساعت شروع کلاسو بفرمایید
  سپاسگزارم

 58. سلام سی فو میشه برام بگید گرند مستر یعنی چی ؟! و یه سوال دیگه ایا سی فو عسگری ووی تائو رو پیش شما تموم کرد که سبک جدید ابداع کرده ؟چون فکر کنم کامل پیش شما ووی تائو رو اموزش دیده که رفته سبک ابداع کرده با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام.گرند مستر در معنی لغوی یعنی استاد بزرگ . آقای عسگری متاسفانه شاگرد بنده بوده و به علت بی لیاقتی و پیمان شکنی در امر گسترش وو وی تائو از سازمان ما اخراج شده است.هیچکس در حال حاضر به آخرین مرحله وو وی تائو نرسیده است زیرا آخرین مرحله سبک ما شالبند طلایی می باشد که ایشان شالبند نارنجی را متاسفانه از ما دریافت کرد و لقب سی فویی را نیز که شرایط خاصی دارد با چندین ترفند از ما دریافت کرد که البته اعضای هیئت رئیسه سازمان وو وی تائو که بنده نیز تنها یک رای دارم شاهد بوده و هستند که من با دادن لقب سی فویی به ایشان کاملا مخالفت کردم زیرا ذات خیانتکارانه و بی معرفتی این شخص را حس کرده بودم ولی متاسفانه رای آری برای ایشان بیشتر شد و ما لقب سی فویی را به ایشان اعطا کردیم که مثل بقیه کسانی که بلافاصله بعد از گرفتن این لقب از ما با کارشکنی هاشان باعث اخراجشان شد نیز از صفات این شخص بود و ما را وادار کرد با رای همان افرادی که برای سی فویی ایشان موافقت کردند رای اخراجی صادر گردد.اگر ایشان و دیگر اشخاص همانند ایشان که همه آنها از نظر بنده افراد سودجو و بی خاصیت جامعه ورزش رزمی ایران هستند پس از اخراجی با همان توانایی های وو وی تائو با نام دیگری خود را ابداع کننده سبکی میدانند از دیگر صفات خیانتکارانه آنهاست والا مگر میشود یکشبه پس از اخراج شدن کسی بتواند سبکی را ابداع کند و تمام برنامه آموزشی خود را نیز کامل کرده و شروع به آموزش کند؟!!! واقعا که چقدر افراد باید احمق باشند که به سمت چنین افراد پوچ و بی لیاقت و خائن جذب شده و آنها را استاد بنامند.در ضمن بدانید که پس از شالبند نارنجی شالبند سرخ و پس از آن طلایی در مراحل وو وی تائو می باشد که هر کدام از این مراحل به توانایی های خاصی نیازمند می باشد که این افراد در خوابشان هم نمیتوانند چنین فنونی را تصور کنند چه برسد خود را استاد در سبک وو وی تائو بنامند.

 59. با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز میخواستم بدونم برای کسانی که مبتدی هستند خودتون آموزش میدید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . آقای پدرام عزیز شما یک مبتدی هستید و هنوز الفبای وو وی تائو را نیز آموزش ندیده اید . برای شما فرقی نمی کند که بنده مستقیما به شما آموزش بدهم و یا یک مربی به شما آموزش بدهد زیرا آموزش الفبا و فنون آغازین وو وی تائو را تمامی مربیان مورد تایید بنده به خوبی مسلط هستند و برای شما فرقی نمیکند بنده آموزش بدهم و یا یک مربی؟ ولی بله بنده آموزش میدهم .

 60. جواد میرزائی

  با سلام و احترام
  هفته ورزش و تربیت بدنی به شما استاد بزرگوارم سی فو قهرمانی و دیگر عزیزان و دوستداران هنر رزمی وو وی تائو مبارک باشه

 61. با سلام سی فو .سوالم اینه که سبک چوی لی فوت خیلی شباهت به وینگ چون داره کدومشون منطق مبارزاتیش بیشتره و کاربردی تره؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . از شما دوستان و علاقمندان عزیز خواهش میکنم اگر در مورد سبک وو وی تائو سوالی دارید بفرمایید والا این سوال و جواب به آن که هیچ دردی را دوا نمیکند تنها یک سوال و جواب حاشیه ای می باشد .

 62. بهنام

  سلام عرض میکنم خدمت سیفو قهرمانی بزرگوار. میخواستم بهتون بگم من شال بند سبز دارم و زیر نظر سیهینگ سیاوش کار کرده بودم ولی باشگاه تعطیل شد و هیچ باشگاهی اطراف جوادیه نیست من میتونم زیر نظر شما باشم یا نه ؟

 63. سلام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو لطفا آدرس آکادمی که شما تدریس می کنید زحمتشو بکشید.
  سپاسگزارم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام آدرس ما در سایت موجود می باشد.

   • سلام سی فو
    راستش هر چی میگردم پیدا نمیکنم
    لطفا راهنمایی کنید کدوم قسمت سایت درج شده.
    سپاس گزارم.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام در قسمت تماس با ما .من استثناعا برایتان اینجا آدرس را مینویسم ولی دوست دارم قبل از اینکه مستقیم به قسمت پرسش و پاسخ بروید کمی هم دقت کنید و مطالب سایت را که تنها برای شما تهیه شده است مطالعه کنید و درصورت واضح نبودن مطلبی بعد از ما بپرسید.فلک اول صادقیه – ضلع جنوبی فلکه – خیابان رحیمی – جنب املاک بزرگ بهاران- طبقه زیر همکف

   • سلام
    سی فو بله ممنون آدرسو در تماس با ما دیدم.از صبوری و بردباری شما سپاس گزارم.
    امیدوارم که در اولین فرصت ممکن، بتونم شمارو از نزدیک زیارت کنم.

  • با سلام خدمت استاد قهرمانی
   سئوال داشتم فرق بین و ووی تائو وجیت کاندو چیست ؟چون هر دو مدعی میباشند که به نقص وینگ چون پی بردند ودرصدد رفع آن هستند
   در دفاع شخصی مطرح شده در و ووی تائو در چین نا چه فرقی با آیکیدو ویا جوجیتسو داره ؟؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام فرق بین وو وی تائو و جیت کان دو به اندازه فرق دو نگرشی است که پشت تئوری این دو سبک میباشد. بروس لی که از الگوهای رزمی بنده بوده و هست تنها ۳ سال وینگ چون را فرا گرفته بود آن هم تا قبل از مرحله آدمک چوبی و با کمتر از ۳۰ سال سن اقدام به ابداع جیت کان دو کرد و بنده ۳۰ سال وینگ چون کار کردم و تا آخرین مراحل آنرا که چاقوهای پروانه ای هستند نزد استاد لو من کام که برادرزاده استاد ییپ من می باشد آموختم و در سن ۴۶ سالگی با ۳۳ سال تجربه رزمی در سبکهای مختلف منجمله کونگ فو شائولین سبک وو وی تائو را مطرح کردم که حتی سن زمان مطرح کردن بنده و تجربه رزمی من از کل سن بروس لی بیشتر بود.تنها مشکل ما ایرانیها این است که خودمان را قبول نداریم و باور نمیکنیم که یک ایرانی بتواند تئوری برتر از بروس لی را به جامعه رزمی خود ارائه دهد.با این محاسبات احتمالا هر عقل سلیمی می تواند به جواب لازم برای سوالتان برسد.
    فرق دفاع شخصی و چین نا در وو وی تائو و آیکیدو و جوجیتسو در نوع استفاده از آن می باشد . چرا که وو وی تائو در حملات از این نقاط و فراتر از آن از کانالهای انرژی کشنده استفاده میکند ولی آن دو تنها در هنگام دفاع . چرا که آنها نیز همانند وینگ چون سبک تدافعی هستند ولی وو وی تائو کارش همیشه در حمله تعریف میشود حتی اگر حریف اول حمله کند جواب ما حمله در حمله اوست.

 64. با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  اگه میشه یکم توضیح بدید چرا سازمان wt ایران از ساندا استفاده می کنه
  ایا این سیستم ضعیفه که نمی تونه تو فایت موفق باشه یا کسایی که در این سبک اموزش می دن دانش کافی رو ندارن با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام شما خودتان بهترین جواب را دادید . بله اینها در سیستم وینگ چون کاملا ضعیف هستند . وقتی کسی با زد و بندهای مسئولین فدراسیون عنوان استادی در وینگ چون را به خود اختصاص دهد قطعا در آموزش و هدایت این سبک به بن بست میرسد.

 65. سلام سی فو قهرمانی اگه براتون ممکن باشه ساعت کلاس های مبتدی ها یه کم زود تر بشه چون ممکنه کسی از جای دور از غرب تهران بیاد و براش سخت بشه با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام شما میتوانید ثبت نام کنید زیرا چند نفر دیگر این پیشنهاد را داده اند ولی اگر تعداد متقاضیان به حدی برسد که بتوانیم یک کلاس تشکیل بدهیم حتما اینکار را میکنیم.

 66. با سلام و خسته نباشید من میخاستم سبک وینگ چون کار کنم ایا استادی در این سبک در شهر قم هست؟!

 67. عبدالرحمن

  سلام سی فو قهرمانی عزیز
  واقعا از جوابی که به بعضی بی ادب می دهید خوشم میاد بنده از دوستداران سبک رزمی شما هستم زیرا کسی که واسه این سبک زحمت کشیده و منبع آن خصوصا در ایران هستید بنده از جنوب هستم و متاسفانه شرایط یه جوری هست که نمی تونم در خدمت شما باشم که نمایندگی شما را در جنوب راه اندازی کنم البته با کمک جنابعالی ولی در بعضی شهرهای جنوب کسانی هستند که وینگ چون کار می کنند ولی من از طرز صحبتشون می دونم که فقط می خواهند جیب منو چپاول کنند مثلا برای توضیح خط مرکزی یک ساعت می خواد توضیح بده و پول بگیره در صورتیکه کلیپهایی از شما هست که اینو توضیح می ده و رایگان
  نمی دونم این بشر چه جوری هستند
  سی فو جان کاش که جلسات تمرینی مربیان و نمایندگان را یک روزی به غیر از جمعه بگذارید که بتونیم ما هم یاد بگیریم البته یک پیشنهاد و خواهش از شما است نه چیز دیگر
  امیدوارم اگه امکانش هست مساعدت فرمائید که من بتونم خدمتتون برسم
  باز هم از شما کمال تشکر دارم سی فوی عزیز

 68. کامبیز

  سلام
  وقت به خیر
  آیا جلسات آموزش خصوصی مستقیماً زیر نظر جنابعالی برگزار میشود؟
  و اینکه مکان و زمان برگزاری این جلسات به چه نحوی است؟

  • با سلام خدمت استادی که با بنیانگزاری وینگ چون ،تحولی عمیق در هنرهای رزمی ایران بوجود آوردند
   سئوالی داشتم /آیا یادگیری همزمان بوکس و وینگ چون ویاساندا ووینگ چون اخلال بوجود نمی آورد ؟
   دوم آیا چی کونگ در سیستمی که جنابعالی ابداع فرمودید فقط جنبه درمانی دارد ویا تاثیر رزمی خواهد داشت ؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام. اول بگویم که بنده هیچ سبکی ابداع نکرده ام فقط بنیانگذار وینگ چون در ایران و وو وی تائو در جهان می باشم و چی گونگ را نیز از استاد لئونگ تینگ دارم.اصولا فراگیری سبک وینگ چون با دیگر سبکها هیچ نتیجه خوبی نمیدهد و افرادی که در ایران ادعای استادی در وینگ چون را دارند ولی همراه با آن ساندا و وو شو و دیگر روشها را آموزش میدهند بخاطر نداشتن مهارت کافی در وینگ چون می باشد.
    چی گونگ در ابتدا به ساختن بدن و سلامتی می پردازد و در مراحل بعد برای رزمی کاران از واجبات رشد در مبارزه است چرا که با فراگیری نقاط حساس بدن و نوع ضربات همراه با تنفسهای خاص مهارت رزمی افراد را رشد می دهد.

 69. سلام سب فو قهرمانی عزیز ببخشید شما در مورد لی تای یا همون سکوی مبارزه یا مشت زنی دارید؟ممنون موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . سوالتان واضح نیست . اگر منظورتان داشتن سکوی مبارزه است جواب خیر میباشد زیرا مبارزه را در هر شرایطی میتوان انجام داد و نیاز به سکوی خاصی ندارد.

 70. نظر شما درباره ابراهیم میرزایی چی هست؟

 71. سلام سی فو ببخشید تفاوت تای چی با چی کونگ در چی هست؟ممنون موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام تای چی خودش از قدیمی ترین روشهای چی گونگ می باشد ولی روش چی گونگ ما برخلاف روش تای چی که بسیار قدیمی و سنتی است بر اساس علم جدید پزشکی و آناتومی ساخته شده است .

 72. با سلام من سیفویی در ایران پیدا کردم که اسمش باسو هستش که زیر نظر سی کنگ اموزش دیدن ایا ایشون در ابتدا شاگردان دوره اول شما نبودن

 73. امیررضا

  با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز شنبه ۲۸ام مرداد برای تهیه کتاب کنگ فو چینی چه زمانی باید به آکادمی مرکزی بیاییم؟

 74. با سلام خدمت شما من به علت دور ماندن از نمایندگان شما و خود حضرت عالی مجبورم wt کار کنم در کلاس های wt گفته میشه شما به علت اینکه چیزی بیشتر از قبل برای ارائه ندارین و شاگرداتون می فهمن با شما قطع همکاری می کنن اگه میشه یه جواب دندان شکن بدید که دست از این چرت و پرت گویی بردارن

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اولا کسی با من قطع رابطه نکرده است بلکه همه این ارازل را خودم اخراج کرده ام . در ثانی اگر اینها جرات داشتند در مقابل فنون من کاری میکردند نه اینکه همانند خاله زنک ها تنها با چرندیاتشان برای یک عده مبتدی این اراجیف را پشت سر بنده بگویند. من همیشه اعلام کرده ام و باز تکرار می کنم که اینها جرات حتی نگاه کردن در چشمان مرا ندارند چه برسد بخواهند از کارم ایرادی بگیرند.بارها شاهد افرادی بوده ایم که به اشکال مختلف از طرف همین ارازل برای جاسوسی و دزدیدن فنون و ایده های بنده به مراکز آموزشی ما فرستاده شده اند که همین افراد را هم شناسایی کرده ایم و با تیپ پا از آکادمی هایمان اخراج کرده ایم.

   • سی فو ، رسما یه مبارزه بگذارید تا برای همیشه لال بشن .

   • سی فو فیروز قهرمانی

    امیر عزیز شعار ما این است که کاری به کار کسی نداریم و کسی را به مبارزه نمی طلبیم ولی اگر کسی در کارمان فضولی کرد و دهانش را بیش از اندازه لازم باز کرد و ما را به مبارزه دعوت کرد به هیچ عنوان دعوتش را رد نمی کنیم و با کمال میل ادبش می کنیم ولی متاسفانه این افراد فقط دهانهای گشاد دارند و ادعاهای تو خالی.

 75. با سلام
  استاد بنده ساکن شیراز هستم. بالای ۳۰ سال سن دارم. با توجه به اینکه نماینده ای در شیراز ندارید. چه ورزشی رو می تونید توصیه کنید که هم از جنبه سلامتی هم دفاع از خود موثر باشه. با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام من بارها به این نوع سوال پاسخ داده ام و آن این است که من هیچ سبک دیگری را نمیتوام به کسی پیشنهاد کنم زیرا تنها سبک خودم را قبول دارم والا سبکهای دیگر را تمرین میکردم.

 76. سلام سی فو عرض ادب میخواستم بدونم وضو گرفتن و نماز خواندن هم تاثیرات مثبتی مثل چی کونگ داره و باعث تقویت انرژی درونی میشه؟
  با سپاس

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام.نخیر نماز و مناسک مذهبی برای تزکیه نفس هستند که تنها گوشه ای از تاثیرات چی گونگ هستند .

   • امیر مسعود

    سلام . حتما منظورتون جنبه اعمال فیزیکی نماز دیگه . وگرنه اظهار نظر در مورد جنبه عرفانی و نورانیت نماز که اصلا در صلاحیت این سایت نیست

   • سی فو فیروز قهرمانی

    اگر شما صلاحیت این سایت را قبول ندارید پس چرا نظرمان را خواستید؟ احتمالا جنبه عرفانی که نماز به شما داده است همین بازیهای حاشیه است .

   • امیر مسعود

    جناب استاد قهرمانی ، اون سوال رو من نپرسیده بودم . شما قطعا در رزمی یک استاد هستید و متخصص و نظرات کاملا تخصصی میفرمائید اما قبول بفرمائید که اظهار نظر در مورد جنبه نورانیت و عرفان نماز هم تخصص خود را میخواهد و اشخاص مسلط به عرفان نظری که در عرفان عملی هم کار کرده باشند ، باید نظر بدهند . در این زمینه میتوانید با آیت الله حسن رمضانی که استاد سطوح عالیه فلسفه هستند و سالک در عرفان عملی مباحثه بفرمائید .با تشکر از سایت خوبتون

   • سی فو فیروز قهرمانی

    اولا اگر شما چنین صاحب نظرهایی را میشناسید به چه علت از بنده نظرخواهی کردید؟ در ثانی بنده ۴۰ سال پیش کتابی درمورد نماز نوشتم ولی به دلایلی که هنوز هم این دلایل وجود دارد کتاب بنده اجازه چاپ نگرفت و خواستم بدانید که تخصص بنده بیشتر از رزمی در مورد دین اسلام مخصوصا نماز است و حاضرم با هر کسی که شما خواستید در اینمورد مباحثه کنم تا ببینید که آیا اطلاعات بنده از نماز واقعی بیشتر است یا کسانی که این ادعا را دارند.در ضمن خواستم بدانید که بعد از بیش از چهل سال نماز خواندن بدون وقفه هنوز بر پیشانی بنده جای مهر نمی باشد احتمالا جنس پوست بنده از جنس خوب و اسلامی نمی باشد برای همین نمیتوانید روی نظرات من زیاد حساب باز کنید!

 77. سلام ایا سبک شما برای مسابقات در قفس مناسب است یا خیر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . خوشبختانه کار ما تنها برای رسیدن به اعتماد بنفس و در نهایت مقابله با کسانیست که بخواهند به ما یا دیگران دست درازی کنند و ما معتقدیم تنها حیوانات و انسانهای عقب مانده لایق رفتن به داخل قفس هستند .

 78. سی فو قهرمانی عزیز سلام مجدد ببخشید من سوال زیاد میپرسم از فرمایشات شما در این سایت متوجه شدم که پایه گذار تمام این هنرهای رزمی شاهزاده بودی دارما بوده اما چرا به همه این ها هنر رزمی چینی گفته میشه آیا خود چینی ها هیچ پایه گذاری در اولین دوران شکل گیری هنرهای رزمی نداشتند و فقط یک هندی این فنون رو پایه گذاری کرده؟با تشکر و احترام?

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . بودهید هارما یک شاهزاده هندی بوده است که پس از سفر طولانی چند ساله که از هند و از طریق جنگلها داشته به چین میرسد و بخاطر فرهیختگی که در این سفر طولانی و کشیدن ریاضتهای سخت بدست میاورد همانند یک پیامبر به راهنمایی انسانها در چین می پردازد و در این میان چندین حرکت ثابت از خود ابداع می کند که در حد حرکات اصلاحی بوده تا سلامتی را از این طریق به مردم به ارمغان بدهد ولی با گذشت صدها سال پس ار بودهید هارما چینی ها از حرکات حیوانات هنگام جنگیدن الهام گرفته و به آن حرکاتی که بودهید هارما آموزش داده بود حرکات رزمی را اضافه می کنند تا اینکه پس از هزاران سال به شکل سبکهای امروزی میرسد.

 79. جواد میرزائی

  سلام و احترام خدمت شما استاد عزیز و بزرگوارم سی فو قهرمانی
  به دلیل اتفاقات و بد اقبالی های پی در پی ، افتخار حضور در جلسات تمرینی ماهیانه را از بهمن ماه ۹۵ از دست داده و از جلسات عقب افتاده ام . از اینکه راهی برای جبران عقب افتادگی ها برایم ایجاد کرده اید بی نهایت خوشحال و به دلیل کوتاهی های خود بی نهایت شرمسارم .
  طبق فرموده حضرتعالی ، لازم دانستم از فیلم های کمک آموزشی استفاده و عقب افتادگی های خود را جبران کنم . لطفا بفرمائید از چه طریق میتوان واریز و انتقال مبالغ برای دریافت فیلمها را به اطلاع حضرتعالی رساند؟ و آیا میتوان فیلمها را از ابتدای آموزش ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز سفارش داد؟ در صورت امکان لطفا مبلغ کل فیلمها از ابتدای شروع ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز را بفرمائید .
  با تشکر و تجدید احترام
  جواد میرزائی از کرمان

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . فکر میکنم شما هنوز پاسپورت سازمانی را دریافت نکردید ضمن اینکه مدارکتون در آکادمی موجود می باشد . پس اول باید شما عضو رسمی سازمان بشوید بعد میتوانید از این فیلم استفاده کنید.

   • جواد میرزائی

    سلام و احترام مجدد
    استاد بزرگوار . با توجه به اینکه من ورودی ۹۵٫۵٫۲۹ بودم ، در سومین سمینار سال ۹۵ ( ۹۵٫۸٫۵ ) افتخار دریافت پاسپورت را داشته و آن را از جناب سی فو قوی دل دریافت کردم . خاطرم هست که در جلسه بعدی ، حضرتعالی در مورد کسر یکی از عکسها در پرونده از من سوال فرمودید و عرض کردم که آن عکس روی پاسپورت چسبانده شده .
    از الطاف شما سپاسگذارم

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . میتوانید لطفا شماره پاسپورت سازمانیتان را برایمان بنویسید؟

   • جواد میرزائی ( رامین )

    سلام و احترام سی فو جان
    تصور من اینه که پیام قبلی که ارسال کردم با مشکل مواجه شده و به شما نرسیده .مجددا شماره پاسپورتم رو براتون میفرستم
    شماره روی جلد ۹۵۵۸
    ممنون از توجه شما

   • سی فو فیروز قهرمانی

    سلام بله پیغامتان رسید .

   • جواد میرزائی ( رامین )

    سلام و احترام سی فو ی عزیز
    در خصوص دریافت فیلمهای آموزشی ، آیا موارد مورد نیاز ( داشتن پاسپورت سازمانی و عضویت اینجانب ) مورد تایید و پذیرش شما بزرگوار قرار گرفته است ؟
    اگر پاسخ شما مثبت است ، لطفا پاسخ عرایض قبلی من را بفرمائید .
    تاریخ ۹۶٫۴٫۳۰
    ( لطفا بفرمائید از چه طریق میتوان واریز و انتقال مبالغ برای دریافت فیلمها را به اطلاع حضرتعالی رساند؟ و آیا میتوان فیلمها را از ابتدای آموزش ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز سفارش داد؟ در صورت امکان لطفا مبلغ کل فیلمها از ابتدای شروع ( مرحله سفید ) تا پایان مرحله سبز را بفرمائید .)
    با تشکر و تجدید احترام .

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام.شما درنهایت نیتوانید تنها فیلم خط ۱ و ۲ را باهم سفارش دهید و درصورت موفقیت در آزمون میتوانید خط بعدی را نیز دریافت کنید.مبلغ هر فیلم که حدود یکساعت می باشد و برای یک خط ساخته شده است ۶۰ هزارتومان است.لطفا برای چگونگی دریافت این فیلمها با آکادمی تماس حاصل کنید.

   • جواد میرزائی

    با سلام مجدد از لطف شما سپاسگذارم و آرزوی موفقیت بیش از پیش .

 80. وحید از تبریز

  استاد لازم هست نکته ای رو خدمتتون عرض کنم . من در طول این یکسال بیکار نبودم , درسته تمرینات فیزیکی نداشتم اما تمرکزم روی حرف های شما و بروس لی بود . شاید خیلی ها از کنار این موضوع به راحتی بگذرند اما بنده به جرات میگم : پی بردن به عمق این حرف ها زمان زیادی رو لازم داره ! این حرف ها فقط در هنرهای رزمی کارایی نداره بلکه در هر موردی درست استفاده بشه موفقیت تضمینی هست , بنده تازه الان مفهوم واقعی برخی از اون جملات رو متوجه شدم ! مثل ذهن انسان و علف های هرز ( empty your mind ) , فقط فهمیدن مفهوم واقعی اون حرف ها اعتماد به نفس عجیبی به انسان میده , شما فوق العاده اید استاد , از عمق وجودم گفتم و اینکه بروس لی هم انسان عجیبی بوده که سال ها وقت لازم هست تا مردم به شخصیت حقیقی اون پی ببرند . انشالله به زودی خدمت میرسم . یا علی و خسته نباشید

 81. سلام سی فو قهرمانی عزیز خبر فروش فیلم های آموزشی وو و ی تائو را در کانال دیدم واقعا خوشحال شدم فقط سوالم اینه که آزمون رو باید حتما در آکادمی مرکزی بدیم یا خیر؟سوال بعدیم اینه که با دیدن فیلم ها و تمرین مرتب و با برنامه میتونیم تو آزمون موفق بشیم؟با تشکر ❤?

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . آزمون تنها در سمینارهایی انجام میگیرد که زیر نظر بنده و سی فوها برگزار میشود و تاریخ آنها در برنامه سالیانه ۱۳۹۶ که در سایتمان موجود میباشد ذکر شده اند . مسلما اگر شما موارد آموزش داده شده در فیلم را بطور مرتب تمرین کنید در آزمون موفق میشوید.

 82. امیرحسین

  با سلام خدمت سی فو قهرمانی من شنیدم اقای کوه کمری گفتن مبارزه ای با شما انجام دادن که تو سی ثانیه شما رو شکست دادن ایا این درسته؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . معمولا وقتی در عالم رزمی شخصی برای افراد خطرناک و دست نیافتنی میشود تبدیل به رویا میشود و افراد در خوابشان آرزوهای دیرینه شان را می بینند . بگذارید اینجور افراد با رویاهاشان دلشاد باشند چه ایرادی دارد؟!

 83. با سلام خدمت استاد همیشگیم “سیفو قهرمانی”
  استاد عزیز, حدود یکسال هست که از شما و از کلاس دور هستم اما در طول این مدت همواره دلم با شما بوده است . متاسفانه در حال حاضر شرایطم طوری نیست که به صورت حضوری از محضر شما استفاده کنم . الان تبریز نماینده برای سبک ابماس هست اما من قصد ندارم سبک دیگری رو به جز سبک شما دنبال کنم , با توجه به اینکه شما در تبریز نماینده ای ندارید , آیا امکان این هست که برام راهی پیشنهاد کنید که بتوانم خودم تمرینات رو دنبال کنم ؟ مثلا فیلم آموزشی چیزی , تا زمانی که به امید خدا دوباره امکان استفاده از کلاس ها به صورت حضوری برایم فراهم شود . شاگرد کوچک و همیشگی شما ” وحید از تبریز “

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . وحید عزیز هماطور که در اطلاعیه راجع به فیلم نوشته شده است این فیلم تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که عضو رسمی سازمان باشند و یا عضو سازمان بشوند و بعد میتوانند از این فیلم استفاده کنند ولی جنابعالی کم لطفی کردید و پاسپورت سازمانیتان که هنوز روی میز کار من میباشد بدون دریافت و امضاء شما اعتبار ندارد و در اصل شما هنوز عضو سازمان نیستید. در ضمن در حال حاضر یک شخصی از تبریز برای نمایندگی درحال آموزش می باشد .

   • سی فوی عزیز, مطمئن باشید کم لطفی نبوده و فقط نادانی و بی اطلاعی بنده بوده .امضا ناقابل بنده ارزش دلخوری شما را ندارد, برای حل این مورد حتما خدمت شما خواهم رسید و از این خبر هم واقعا خوشحال هستم که شاگرد دیگری از تبریز دارید

 84. سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز چند روز پیش در صفحات مجازی دیدم یکی از شاگردان قدیمی شما که اسمی هم از ایشون نمیبرم در جواب سوال یکی از دوستان گفته بود که شاگردهای شما که الان زیر نظر شما کار میکنند رو ایشون تعلیم میدادند در حالی که الان این شاگردها نزد شما در حال یادگیری هستند اما ایشون از سازمان شما جدا شده

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . کسی از سازمان ما جدا نمیشود مگر اینکه ما خودمان او را با تیپ پا اخراج میکنیم و اگر کسی از این چرت و پرتها گفته است من در اینجا صریصا جواب میدهم که حرفهای گنده تر از دهانش گفته است .

 85. محمد غفاری

  سلام استاد گرامی سی فو قهرمانی
  برای ثبت نام در کلاس هماهنگی قبلی لازم است یا در یکی از روزهای تعیین شده به ادرس موجود مراجعه کنیم؟
  با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . اگر قبل از آمدن اطلاع دهید خوشحالتر میشویم ولی بدون هماهنگی هم میتوانید تشریف بیاورید فقط لازم است که بدانید تنها روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۲۰ الی ۲۲ کلاس برای شروع کنندگان میباشد و بهتر است از نیمساعت قبل از شروع کلاس برای ثبت نام در آکادمی حضور داشته باشید . لطفا مدارک لازم همراه داشته باشید : دو قطعه عکس و فتو کپی شناسنامه و کارت ملی . شماره تماس در صورت لزوم : ۰۹۱۲۸۴۵۶۹۷۰

 86. سید عطا

  سلام سی فو

  نماینده شما در قم هنوز هم آقای شفائی زاده هستند ؟

 87. با عرض سلام و احترام خدمت سی فو قهرمانی
  سی فو بنده ی حقیر سوالی درباره ی وو وی تائو از خدمتتون دارم:
  میزان آسیب دیدگی هنرجوها در حین “تمرین” و “مبارزه” در این سبک چقدره ؟
  آیا تا بحال آسیب دیدگی شدید در طول تمرینات مختلف و مبارزات اتفاق افتاده ؟
  بنده متوجه هستم که آسیب در ورزش های مختلف مخصوصا رزمی پدیده ی نادری نیست اما طبیعتا در رشته های گوناگون رزمی این میزان متغیره.. وو وی تائو از این منظر چطوره ؟

  راستش بنده چند سال پیش کیوکوشین تمرین می کردم اما چون میزان آسیب ها و خطرات بین بچه ها خیلی بالا بود (و راستش منم از شکستگی دست و پا و دنده هام میترسم)
  عطاش رو به لقاش بخشیدم.
  ممنون بابت وقتی که برای پاسخ به سوالات صرف میکنید.
  یا علی.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . می توانم به جرات بگویم که ما تا بحال آسیب دیدگی در هیچ کلاس آموزشی نداشته ایم زیرا به روش اصیل آموزشی چینی کار می کنیم تا هیچ آسیبی به هنرجویان وارد نگردد.

 88. احمد

  سلام . در درگیری با افراد بدنساز قوی هیکل ، سبک شما موثرتر هست یا آیکیدو ؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . جوابتون راجع به آیکیدو را لطفا از مسئولین مربوط به آن سبک بپرسید زیرا ما تنها از دیدگاه سبک خودمان جوابتان را میدهیم. اولا باید دید چرا حریف بدنساز قوی هیکل برای شما مشکلی است که سوال ایجاد کرده است؟ زیرا اکثر سبکها بطور عادی ضربه میزنند یعنی با قدرتی که از سرعت حرکت و نیروی ماهیچه های مربوط به آن دست یا پای ضربه زننده بوجود میاید. و در نتیجه وقتی حریفی بدنساز و هیکلی باشد میتواند در مقابل این ضربات مقاومت کندو این سوالات برایتان بوجود بیاید . ولی در سبک وو وی تائو به روش کونگ فو چینی ضربات بروش شوکی اجرا میشود و ضربات شوکی تاثیر خود را بر سیستم عصبی حریف میگذارن که هیچ ارتباطی با عضلات و هیکل قوی حریف ندارد و این ضربات بر روی هر حریفی تاثیر یکسان دارد . ددما در سبک ما تمرین ضربات بر روی نقاط حساس بدن آموزش داده میشود که قسمت تمرینات ( چین نا ) میباشد و وقتی ضربات به چنین نقاطی برخورد کند مستقیما سیستم عصبی و کانالهای انرژی حریف مورد اصابت قرار می گیرد که ربطی به ماهیچه حریف ندارد.

   • احمد

    من فقط مسابقات قویترین مردانن رو دیدم و در ذهنم سوال ایجاد شد و یکی از دوستانم هم آیکیدو کار میکنه . در کل خیلی ممنونم که جواب فرمودین .

 89. با سلام بودی دارما فقط در مورد اسرار ذن در معبد شائولین آموزش داد و نهصد سال قبل از ایشان فنون رزمی مربوط به آیین تائو توسط جنگجویان لین کوئی (هنر سیاه) کار میشد بر اساس نظریات سان تزو و استاد لائوتسه

 90. من دانشجوارشدهستم تهران وبطورنامنظم درکلاسهای wtشرکت میکنم علیه شما هم توی سایتشون بطوررسمی نوشتندوهم بطورشفاهی گفته میشه اینکه شمااخراجی هستیدوتاتکنسین ۲بیشترکارنکردید.وسبکتون هم ناقصه هیچوقت هم جوابیه ندادیدممنون اگه جواب بدید.

  • بابا تو دیگه خیلی پرتی …چه دانشجوی ارشدی هستی که تحقیق کردن رو بلد نیستی ….
   واقعا سی فو چه می کشه از دست این جماعت…

 91. عبدالرحمن

  سلام سی فو قهرمانی عزیز
  من چند روز پیش با شما تماس گرفتم که از جنوب بیام خدمتتون ماهی یک بار تمرین رو شروع کنم متاسفانه از آنجایی که پروازهای عسلویه به تهران در روز جمعه محدود و با برنامه تمرینی جنابعالی جور در نمیاد اگه برنامه بدیلی غیر از روز جمعه دارید که بتوانم یک روز در ماه خدمتتون بیام و تمرین را شروع کنم ممنون میشم اگه بهم اطلاع بدین .
  ان شاالله که با همکاری جنابعالی بتوانم این سبک اصیل (وو وی تائو) را در پارسیان هرمزگان ،منطقه عسلویه و شهرستان لامرد فارس که همه این شهرستانها در شعاع ۴۵ کیلومتری من هستند را به مردم معرفی کنم.
  ممنونم از شما سی فو قهرمانی

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . شما میتوانید در آکادمی ما در جلسات تمرینی روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۲۰ تا ۲۲ شرکت کنید ولی تنها زمانی میتوانید بعنوان نماینده آموزش ببینید که در همان تاریخهای برگزاری تمرین نمایندگان شرکت کنید.

 92. سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز ببخشید من سوال زیاد میپرسم داشتم در مورد تاریخچه کونگ فو تحقیق میکردم دیدم اکثر منابع نوشتند که اولین بار یک هندی به نام بودی دارما به چینی های معبد شائولین ورزش رزمی رو یاد داد اما برای من اصلا قابل هضم نبود چون اگر این واقعیت داشت باید تو هند بیشتر توسعه پیدا میکرد

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . این دیگر مشکل شماست که نمیتوانید این موضوع را هضم کنید ولی در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی کند . بسیاری چیزها وجود دارد که ما نمی توانیم هضم کنیم ولی وجود دارند .

 93. با عرض سلام و شاد باشید خدمت استاد عزیز:
  آیا دوره ی آموزش نماینده بابل به اتمام رسیده؟/اگر نه به نظرتون چه مدت دیگه طول میکشه؟
  ویه سوال دیگم این که اگر شخصی بخواهد به صورت روتین در این سبک به درجه سی فویی برسه/و یا اگه بخواد به صورت فشرده پیش خود شما فقط تکنیک ها رو یاد بگیره چه قدر زمان لازم داره؟
  با تشکر/ببخشید که طولانی شد

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . هنوز معلوم نیست نماینده بابل چه مدت نیاز به رسیدن به درجه مربیگری دارد تنها میتوانیم بگوییم ایشان بسیار کوشا می باشد. سی فویی درجه فنی نیست که بخواهیم برایش مدتی را محاسبه کنیم سی فویی یک عنوان است که تنها کسانی که به شالبند نارنجی برسند در صورت داشتن شرایط لازم و کافی عنوان سی فویی را دریافت می کنند . ممکن است کسی به شالبند نارنجی برسد ولی سی فو نشود این دو مقوله متفاوت هستند.

 94. سلام سیفو ببخشید وو وی تائو یعنی چه؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . اولا که این سوال چند روز قبل هم شد و جوابش داده شد . دوما چرا شما علاقمندان یاد نمی گیرید کلمه سی فو را اینطور که نوشتم جدا بنویسید؟ زیرا نوشتن آن بطور سرهم هیچ معنی نمی دهد.سی + فو

 95. به نام آنکه جان را فکرت آموخت
  * حضور محترم سی فو قهرمانی گرامی درود می فرستم و امید دارم که همیشه سلامت و تندرست باشید.
  در اینجا لازم می بینم که بگویم ایران پر شده از افرادی که سبک وینگ چون تدریس می کنندو همگی هم بنیانگذار هستند!!! آن زمان که سی فو قهرمانی وینگ چون را به ایرانیان معرفی کردند ، خیلی ها که در حال حاضر بنیانگذار ، مبدع ، سی فو و استاد هستند هنوز وارد دوره ابتدایی آموزش و پرورش نشده بودند. , و اما در اینجا لازم می بینم که توضیح کوتاهی در مورد رویش قارچ گونه شبه سبکهای وینگ چون دهم …در چین و هنگ کنگ پر است از افراد سودجو، گشنه و مدارس بی سرو سامانی که خود را استاد وینگ چون و شاگرد مستقیم استاد فقید ایپ من می دانند و در ایران هم کم نیستند افرادی که به خاطر عقب نماندن از دیگران و همچنین گشنه ماندن منیتشان علاقمند به استاد بازی و … هستند. به همین دلیل آنها متوججه شده اند که برای دریافت لقب سی فویی تنها کافیست یک سفر به چین بروند. آنها به راحتی می توانند در کوچه پس کوچه های آنجا انواع و اقسام مدرسه های وینگ چون و … را بیابند و پول پرداخت کنند و مدرک را دریافت کنند. البته برای اینگونه افراد راه راحت تر دیگری هم هست و آن هم وصل شدن به افراد بزرگی همچون سی فو قهرمانی و دریافت لقب سی فویی و پس از آن پشت پا زدن به همه چیز !!! بنده کاملا این رویش غده های سرطانی کالبد رزمی یا همان استادان یک روزه رزمی را رسد می کنم و کلیپ هایی که از خودشان در فضاهای مجازی منتشر می کنند را تماشا می کنم و به آنها با تعجب ، تنها آفرین می گویم؛ آفرین از آن جهت که با چه اعتماد به نفسی این حرکات که بیشتر به رقص و پایکوبی شبیه است را در معرض دید همگان قرار می دهند!!! به یاد دارم استادی در هنرهای رزمی داشتم که همیشه عنوان می کردند : ” یک استاد رزمی در گذر از یک فایتر خوب بودن باید صلابت و مهابت داشته باشد، صلابت درونی و مهابت از دروغ و بزرگی منیت!” . امیدوارم که جوانها و خانواده ها گول این افراد سودجو را نخورند و عمر و هزینه خود را دو دستی به افرادی که قلب و ذهن درستی ندارند تقدیم نکنند. بنده خیلی متاسفم برای افراد کوچکی که پس از دریافت لقب سی فویی از استاد قهرمانی ؛ به یکباره سی فو قهرمانی را شایسته استادی نمی دانند و هزاران حرف نا مربوط به ایشان نسبت می دهند و پس از چند ماه یک دفعه همانند غده سرطانی خودشان می شوند بنیانگذار !!! جهان هستی ثابت کرده که این گونه افراد به آگاهی نخواهند رسید و در جهل و کور دلی خواهند مرد.
  * و اما در مورد سی فو ویکتور و سیستم وینگ فایت ؛ باز هم عنوان می کنم که ایشان هیچ نماینده ای در ایران ندارند و نسبت به ایران دید خوبی ندارند و شرایط سختی برای نمایندگی ایران گذاشته اند که البته افرادی که اقدام کرده اند برای دریافت سیستم ایشان ( نامشان را از ایشان دریافت کرده ام ) پشیمان شده اند زیرا که فکر می کردند سی فو ویکتور هم خدای ناکرده همانند شبه استادان گشنه چینی و هنگ گنگی هستند ( با احترام به فرهنگ مردم چین و هنگ کنگ).

  بنده به عنوان یک شاگرد قدیمی که سالها پیش باید به درجه سی فویی می رسیدم اما با دیدن این وضع از خیر آن گذشتم ؛ از سی فو قهرمانی بابت این هنرجویان بی معرفت ، با لباس تمام رسمی عذرخواهی می کنم.
  شاد باشید و سلامت

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . ممنون از تو ساسان عزیز که اینقدر منطقی و عاقلانه به این موضوع پرداختی.

  • با سلام به سی فو قهرمانی
   با توجه به این که افرادی که نزد شما اموزش می بینند و بعد از چند وقت جدا می شوند ناشی از ضعف و کم اوردن تکنیک های اموزشی شما نیست؟ و الان. هم فکر کنم سی فو حسین رحمانی مربی برجسته وینگ چون که شاگردان بسیار زیاد و با استعدادی را اموزش داده.شاگرد ارشد شما هستند.ایا ایشان به شال قرمز وو وی تایو رسیده اند؟؟؟ و این که ایشان تنها شاگرد قدیمی شما هستند که از سازمان شما جدا نمی شوند .
   جدانشدن ایشان از سازمان جای تامل دارد…

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . هنوز هیچ کسی در ایران به شالبند قرمز نرسیده است و سی فو رحمانی هم همانند دیگر سی فوها دارای شالبند نارنجی می باشد.ایشان تنها هنرجوی قدیمی من نمی باشد بلکه سی فو بهروز قویدل نیز مدت ۲۲ سال پیش عضو سازمان من شد و هنوز هم همانند یک دوست قدیمی با من همراه می باشد . اگر سی فو رحمانی از ما جدا نشده است جای تامل نمی باشد زیرا ما تاکنون مشکلی با ایشان نداشته ایم که همکاریمان را با ایشان قطع کنیم ولی دیگران را که اخراج کردیم به این علت بود که همانند بسیاری از افراد در سازمانهای دیگر غیرورزشی قوانین آن سازمان را زیر پا گذاشتند . یادتان باشد قوانین سازمانی ما مهمترین اصل برای همکاری با یکدیگر می باشد و حتی اگر خود بنده از قوانین سرپیچی کنم طبق قوانین هیئت ریاستیمان دیگران اعضا حق بازخواهی بنده را نیز دارند .

  • سلام
   فرض کنیدشما برای نمایندگی وینگ فایت اقدام کرده بودیدوبعدازهردلیلی نمیشدایاجوانمردی بودکه مدام یکی رسواتون کنه؟

   • به نام آنکه جان را فکرت آموخت
    علی یا هر فرد دیگری که این جمله را نوشتید، باید عنوان کنم که کسی در اینجا نامی از فردی نیاورده است که سبب رسوایی شود! از قدما داریم که “هرگاه چوب را بر دارید دزد حساب کارش را می کند” پسر خوب شما نگران چه کس و یا چه کسانی هستید که اینجا و اینگونه سخن به میان آوردید؟ اگر قرار به رسوایی بود که می توانستم سخنان سی فو ویکتور را اینجا بازگو کنم که چگونه یک فردی به نام وینگ فایت دارد در ایران کلاهبرداری می کند و با اینکه سی فو ویکتور او را نپذیرفتند این فرد حتی تبلیغ در مجله رزمی به اسم نماینده وینگ فایت چاپ کردند! شما اگر به خودتان و یا افرادی که به عنوان استاد قبولشون دارید شک دارید؛ چرا مشکلتان را با خودتان حل نمی کنید؟ من نمی دانم شما در زندگی با چه کسانی نشست و بر خاست داشته اید که اطلاع رسانی را رسوا کردن می دانند اما فکر کنم بهتر است از آن جمع فاصله بگیرید و قدری بر خلاف آنها انتقاد پذیر و فهمیم باشید. و همچنین بپذیرید که با نفس را بزرگ کردن و پول پرداختن به مافیای ورزشی و سبک رسمی کردن نمی شود ماندگار بود و استاد شد. پس تلاش کنید که معنای لغات را یاد بگیرید و مصادره به مطلوب نکنید. بنده هیچ ارتباطی با وو وی تائو ندارم و تنها شاگرد قدیمی سبک وینگ چون استاد قهرمانی بوده ام و هنوز خودم را هنر جوی ایشان در همان وینگ چون می بینم ایشان تاریخچه ی هر رزمی وینگ چون در ایرانند بالا بروید پایین بیایید نمی توانید این مسئله را در هیچ جایتان پنهان کنید. ایگو اگر بزرگ شود خیلی خطرناک می شود خیلیها را زیر پایش می گذارد مثل والدین مثل استاد و … یاد بگیریم آن قدر جوانمرد باشیم ( به قول علی یا کسی که متن انتقادی را نوشته) اگر هم سبک جدید میزینم دو مسئله ساده را به یاد داشته باشیم یکی آنکه بدانیم که چیزی بلد نبودیم و استادمان برایمان زحمت کشید و ما را به اینجا رساند و دوم آنکه در سبک ابداعی چیز جدیدی برای ارائه داشته باشیم و نه دزدی تکنیک کنیم. علی یا هر کس دیگری که این جمله انتقادی را نوشتی امیدوارم که خوب متوجه شده باشی فرق اطلاع رسانی با رسوایی چیست و اینکه بگذار اول در این تاریخچه طولانی وینگ چون ایرانی چند ماهی را بگذرانید بعد در آن احساس مالکیت کنید. شاد باشید

 96. سلام سی فو قهرمانی عزیز
  ببخشید نظر شما در مورد سبک wing flow system (وینگ فلو)چیه؟فکر کنم مسولش آقای مارک استاس باشخ

 97. رمضانعلی

  سلام استاد وو وی تائو به چه معنی هست؟

 98. سلام من فقط پنجشنبه هاوقتم آزاده میتونم فقط پنجشنبه ها بیام؟

 99. امیررضا

  با سلام خدمت استاد عزیز سیفو قهرمانی
  آیا مهرداد عسگری از آکادمی وو وی تائو جدا شده؟ چون دیدم خودش رو مسئول سبک وینگ فایت معرفی کرده و اینکه فردی به نام ساسان در بخش پرسش و پاسخ گفته بود که ویکتور گوتیرز به ایران دیگه نمایندگی نخواهد داد پس چه جوری ایشون نماینده شدن و تا اونجایی هم که یادم هست ایشون به شالبند قرمز و درجه سیفویی رسیده بودن چه مسئله ای می تونه یه فردی رو که تا این درجه در وو وی تائو رسیده از آکادمی جدا کنه و بفرسته سراغ سبک ناقصی مثل وینگ فایت؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام. ایشان به درجه شالبند قرمز نرسیده است بلکه تنها شالبند نارنجی را دریافت کرد.ایشون مثل بقیه افرادی که ما عذرشان را خواستیم از همکاری با ما محروم گشتند و بلافاصله پس از دو هفته ادعا کردند که سبک خودشان یعنی وینگ فایت استایل را ساخته اند که همان فنون ما را به این نام میفروشند و ادعا دارند با سبک ویکنور یعنی وینگ فایت هیچ ارتباطی ندارد زیرا یک کلمه استایل پشتش چسبیده است!!! یکی از علتهای مهم قطع همکاری ما با ایشان مشکلات زیرپا گذاشتن قوانین کاری از طرف ایشان بوده است.

 100. با سلام خدمت استاد گرامی
  استاد یک در خواست داشتم برای بچه های جنوب شهر و اطراف که برای بهرهمندی از هنر رزمی اصیل چینی اکادمی مرکزی یا شعب محدود شما در شهر تهران به علت مشلغه کاری و دوری راه ما را از این هنر زیبا محروم داشته لذا از شما خواهشمندیم یک اکادمی در جنوب شهر یا وسط شهر نزدیک وسایل نقلیه عمومی دایر بفرمایید تا ماهم بتوانیم از این هنر بهرمند شویم
  با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . ما هم در جنوب شهر که شما امر کردید آکادمی داریم یعنی در شهر ری و هم در وسط شهر تهران در فلکه اول صادقیه پس بخودتان زحمت داده و یکی از اینها را برای تمرین انتخاب کنید.

 101. سی فو فیروز قهرمانی
  سلام سیفو قهرمانی واقعا از این جوابتون که به سوال کننده داده اید خوشم اومد جوابی بسیار منطقی
  سی فو فیروز قهرمانی | بهمن ۲, ۱۳۹۵

  با سلام اینطور که شما نوشته اید معلوم است که شما هیچ ارتباطی با سی فو رحمانی ندارید و تنها این موضوع را برای به حاشیه کشیدن صحبت ها نوشته اید.سی فو رحمانی نه تنها از ما جدا نشده اند بلکه تقریبا هفته ای یکبار با بنده تماس دارند و اظهار همکاری می کنند تنها مشکل ایشان مشکل بیماری قلبی ایشان می باشد که نمی توانند تدریس کنند به همین دلیل کلاس خود را تعطیل کرده اند و اگر می توانستند دوباره تمرین کنند جتما همان کلاس تدریس سبک وو وی تائو را ادامه میدادند.
  از اینها گذشته بر فرض که شخصی از سبک ما خارج شود چه دلیلی برای ضعف سبک می باشد؟بسیاری هم در زمانهای گذشته دور و نزدیک از دین اسلام خارج شدند آیا دلیلی بر بی اعتباری اسلام است؟ نخیر دلیلش این است که آنها اسلام را درک نکردند و به مکتب دیگری که اعتقاد داشتند پیوستند پس با این کارشان نه می توان نتیجه گرفت که اسلام غلط می باشد و نه می توان نتیجه گرفت که او برحق میباشد بلکه تنها نداشتن تمایل او به اسلام بوده و بس.

 102. با سلام خدمت استاد عزیز جناب قهرمانی
  سیفو شما کسی به اسم احمد بهزادیان می شناسید؟؟ ساکن بوشهر هستش و ایشون ادعا می کند که بهترین سبک وینگ چون در ایران دارد و هیچ سبکی به گرد پاش نمی رسه و چین و مالزی آموزش دیده است و نمی دونم چرا باشگاهی وا نمی کند و فقط بصورت خصوصی آموزش می دهد .
  ممنونم اگه راهنمایی کنید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . من این شخص را نمیشناسم.ایران پر شده است از سی فوهایی که یک شبه سی فویی را خودشان به خودشان داده اند و دلشان با این القاب خوش است . ولی امیدوارم اینها بتوانند از این القابشان دفاع کنند وقتی یک کیک بوکسر یا بوکسر و یا سبکهای دیگر درمقابلشان قرار می گیرد .

 103. سلام بر استاد
  در ساری یا مازندران هم نمایندگی دارین؟

 104. سلام.من همیشه مطالبتون رو دنبال میکنم.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

 105. سلام.وبسایتتون فوق العادس.به کارتون ادامه بدین

 106. سلام من وینگ چون wtکار میکنم ولی ضعیف است می خواستم ببینم ساعت کلاستان چنده چون واسه شما کامل تر است

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام یکشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت ۸ الی ۱۰ شب کلاسهایی هستند که شما می توانید در آن ثبت نام کنید.لطفا دوقطعه عکس و فتوکپی شناسنامه و فتو کپی کارت ملی به همراه بیاورید زیرا ما کسی را برای تماشا نمی پذیریم مگر اینکه بخواهید ثبت نام کنید. کار های مارا در سایت و کانال تلگراممان می توانید مشاهده کنید.

 107. با سلام خدمت سی فو قهرمانی بنده من ساعت کاریم ۹ صبح تا ۸ شب هست و تا بخوام به باشگاه شما بیام ساعت ۱۰ شده اما در محل خودمان یکی از دوستانمان ابماس آموزش میده اگر بنده زیر نظر ایشان آموزش ببینم ایرادی داره؟ممنون میشم راهنمایی کنید موفق باشید

 108. سلام سیفو
  من یکجا شنیدم با سیفو لا من کام چند سالی کار کردین درسته؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام. بله مدت ۳ سال بعنوان آخرین استادم نزد ایشان کار کردم .

   • سلام مجدد خدمت سیفو
    باعث افتخاره کسایی مثل شما داریم کاش داخل انزلی هم به زودی نمایندگی داشته باشید اگر اشتباه نکنم شما سال ۲۰۰۶ با سیفو لا من کام کار رو شروع کردید درسته؟

 109. با عرض سلام و احترام خدمت استاد قهرمانی
  سیفو می بخشید ، آدرس آکادمی در سایت هست ، ولی ساعت کلاس ها را می خواستم بدانم که پیدا نکردم .

 110. با عرض سلام و احترام فراوان
  آیا میشود پیش از ثبت نام ،روزهای خاصی برای دیدن شرایط محیطی ورزشگاه و نحوه تمرین ها مراجعه کرد ؟ اگر امکان دارد چه روز ها و چه ساعاتی ؟
  با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام متاسفانه ما به کسی اجازه تماشای تمریناتمان را نمیدهیم ولی شما میتوانید در سایت و کانال تلگراممان کار ما را دیده و درصورت تمایل در آکادمی ما ثبت نام کنید.

 111. رضاکاتبی

  سلام و خسته نباشید
  ی جمله از سعدی هست ک باید به شاگردها یاد داد:سگ حق شناس..به ز آدمی ناسپاس
  موفق تر باشید سی فو قهرمانی ??

  • سی فو فیروز قهرمانی

   آفررررررررررررررررررررین

  • ابوالفضل

   سلام سی فوعزیزباعرض پوزش که وقت گرانمایه شمارامیگیرم سی فوجان بنده تمامه مطالب سایت شماراخواندم ویک سوالی برایم رخ داده:
   آیاسبک شماهمه چی رزمی وداره ازقبیل:انواع ضربات(دست وپا وارنج وزانو وسر )،انواع مبارزات(یک بیم ویک به چند وباچشمان بسته ومبارزه دراب وکوهستان و ومبارزه باانواع حیوانات یک به یک یا یک به چند،مبارزات ازادنیمه ازادوکنترلی وخیابانی ورینگی وقفس وتاتامی وسکو)،انواع سلاحهای سرد،انواع دفاع شخصی(ضربه ای وخلاف مفصل وهمه چی)،شکستن اجسام سخت،فرمهای وحیوانات وحرکات ومبارزات وپنجه های حیوانات،حرکات کشتی وجودووجوجیتسووکشتی کچ وگراپلینگ مبارزه درخاک ،حرکات آکروبات ونمایشی وژیمناستیک وپارکور،رهایی گروگان وردکردن موانع ونقاط حساس بدن انسان وحیوانات وخلاصه همه چی؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام یا ابوالفضل شما با تمام دنیا جنگ دارید؟ زیاد فکرتان را شلوغ نکنید وقتی جنگجو شدید دیگر فرق نمیکند چه ضربه ای و چه روشی دارید مهم جنگیدن است این روش حیوانات تنها به درد فیلم ساختن و سرگرم کردن مردم میخورد نه مبارزه.

 112. سلام استاد
  اولین کسی که چاقوپروانه ای پیش شما کارکرد کی بود؟

 113. تشکرفقط شماره مرکز رو بدین ایرانی هستن اساتیدش؟

 114. سلام خدمت استاد
  یکی از دوستان من در آلمان هست و خیلی علاقه داره وی وی تائو کار کنه میشه شماره و آدرس آکادمی مرکزی در آلمان رو بدید؟

 115. با سلام و احترام فرا رسیدن این روز عزیز رو به شما سرور گرامی ، سی فو قهرمانی ( پدر خانواده وو وی تائو ) تبریک میگم و سلامتی و موفقیت روزافزون براتون آرزومندم .

 116. سیدعلیرضا

  سوال دیگر اینکه خود شما کجا آموزش میدین؟

 117. سیدعلیرضا

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز میخواستم بدانم که فرق اساسی وو وی تائو با جیت کان دو چیست و کدام کامل تر هست؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام. فرق دو سبک را نمیتوان در نوشته توضیح داد شما کار ما را در سایت و کانالمان مشاهده کنید و در صورت تمایل برای فراگیری سبکمان میتوانید روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۸ الی ۱۰ شب به آکادمی مرکزی آمده و با همراه داشتن دو قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی ثبت نام کرده و کارتان را شروع کنید.آدرس و کروکی آکادمی در سایت میباشد.

 118. با سلام خدمت استاد
  من ساکنه شرق تهران هستم
  اینجا شخصی بنام استاد ناصر میدانی فعالیت میکنه
  با توجه به ارادتی که به حضرتعالی دارم
  میخواستم بدونم این شخص مورده قبوله شما هست؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام ایران پر است از استادانی که بنده از وجودشان بی اطلاع هستم و احتمالا ایشان هم یکی از آنها باید باشند.

  • با سلام
   استاد ناصر میدانی بچه میدان فلاح امامزاده حسن تهرانه . کونگ فو توا را با کامران گرامی نزاد کار کرده و کونگ فوی چینی قدیمی قدرتمند ودرونی پنج سبک شایولین را هم با یک استاد چینی کار کرده . عده ای از توا کاران قدیمی هم شاگرد ایشان بودند . شاهد گفته هام . کامران گرامی نزاد. علی جهانگیری. اصغر میرگلی . حسین قربانی.و میرسعید قاضی هستند. ضمنا دارای نیروی شی خیلی زیادی است. حتی منکه در جوانی قدرتمند بودم چون سبکهای زیادی کار کرده بودم وقتی با سرعت ضربه پا میزدم انرزی منو دوباره بخودم بر میگرداند و بلا فاصله جلو پاش می افادم زمین.و اینکه در ایران استاد مثل ناصر میدانی و سبک رزمی او نداریم و اقای میدانی فیروز قهرمانی را می شناسد چون قبلا اقای قهرمانی با استادی بنام قدی تمرین میکرد قدی تو امامزاده حسن معروف بود اگه به ناصر بگی دکتر محمود میشناسه.

 119. سلام به استاد عزیز ما ۴ ماه دیگه میخوایم نقل مکان کنیم شهرستان بنظرتون ۴ ماه اومدن به باشگاتون بیهودس؟؟؟

 120. با عرض سلام و تبریک سال نو
  استاد عزیز، میشه لطف بفرمایید راهنماییم کنید، ممنون میشم.
  در اهواز شما این رشته رو آموزش میدهید و یا اینکه نماینده ایی در اهواز دارید که معرفی بفرمایید.
  تشکر از لطف شما
  خیلی علاقه دارم به این سبک ولى بدلیل بی اطلاعى از مکان آموزش و نبود شرایط در تهران.

 121. سلام استاد میخواستم راجب زمان باشگاتون بدونم
  چه روزهایی هست؟؟ چه ساعتی؟؟

 122. سلام سی فو ی عزیز بنده علاقه شدیدی به وینگ چون دارم وقبلا هم۸ سال به صورت حرفه شنا میکردم و مقام هم در این رشته کسب کردم آیا با ۱۹ سال سنی که دارم میتونم در وینگ چون حرفه ای بشم؟با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . اقای معراج نیازی نبود که شما چند بار کامنتتان را به اشکال مختلف بنویسید ما با یکبار سوال شما جوابتان را میدهیم. برای فراگیری یک هنر رزمی سن و قد و اندازه و درشتی و ریزی و زن و مرد بودن هیچ مهم نیست مگر اینکه ورزش رزمی باشد که به ورزیدگی و قوی بودن نیاز دارد . در ضمن بنده که بنیانگذار وینگ چون در ایران هستم دیگر این سبک را آموزش نمی دهم زیرا ریشه اصلی وینگ چون را پیدا کرده و مدت ۱۰ سال است که سبک کونگ فو چینی وو وی تائو را آموزش میدهم و برای فراگیری سبک ما به هیچ شرطی نیاز نیست جز یک تصمیم جدی و تمرین مستمر.

 123. پیمان ((کرمانشاه))

  سلام سیفو جان باعث افتخارمه اگه بتونم شاگردتون باشم ،فقط خواهشا طریقه شرکت در کلاساتون رو برامون شرح بدید ؟؟؟؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام همانطور که در جواب قبلی نوشته ام آخرین جمعه هر ماه جلسه آموزش نمایندگان در آکادمی مرکزی برگزار میشود که از ساعت ۹ صبح شروع شده و تا ساعت ۱ بعداز ظهر ادامه دارد.لطفا برای اطلاع از هزینه و ارائه مدارک ثبت نام با ما تماس حاصل کنید.اولین جلسه سال ۱۳۹۶ روز جمعه ۲۵ فروردین تشکیل میشود.

 124. پیمان ((کرمانشاه))

  سلام سیفوی عزیز پیمان هستم از کرمانشاه ، سیفو امکانش هست حداقل ماهی یک بار در کلاسهاتون حضور داشته باشم؟ و همچنین طریقه شرکت در کلاساتون چطوریه؟بدبختانه ما اینجا هیچ استاد وینگ چونی رو نداریم. خداوکیل بچه های کرمانشاه به یه استاد وینگ چون نیاز دارن .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام پیمان عزیز متاسفم که باید این مطلب را بگویم ولی حقیقت همینطور است.در بیش از ۲۲ سال پیش بالغ بر ۶ نماینده برای کرمانشاه داشته ایم که هرکدام بدتر از قبلی به ما خیانت کرده و برخی هنوز هم التماس می کنند که باز با ما کار کنند ولی خوشبختانه یا متاسفانه اخلاق کاری سازمان ما این است که به یک خائن دوباره شانس و موقعیت تازه ای نمی دهیم.
   شما هم اگر علاقه ای به نمایندگی دارید می توانید همانند بقیه نمایندگان در جلسات ماهیانه ما شرکت کنید تا زمانی که به حد یک مربی رسیدید کارتان را در شهر خودتان شروع کنید ولی بدانبد به محض شکستن عهد و پیمانهایی که به عنوان نماینده با ما می بندید ارتباط ما با شما قطع خواهد شد و شانس دومی نخواهید داشت تا با ما کار کنید.کلاس آموزشی نمایندگان هرماه بطور آموزش فشرده در آخرین جمعه هر ماه برگزار می شود.

 125. با سلام . آیا میشه همزمان جوجیتسو رو ادامه بدم و سبک شما رو هم یاد بگیرم ؟ با هم تداخل ندارن ؟

 126. اگه میشه در مورد سلاح تاباک تویوکو که سلاحی شبیه نانچاکو است در سبک اسکریما فیلیپینی یک توضیح بدهید ممنون

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام بنده سبک کونگ فو چینی کار می کنم و روش آموزشی سلاح مختص کونگ فو چینی هم داریم و کاری با سبکهای دیگر نداریم که درموردشان نظر بدهیم.لطفا سوالاتی از ما بپرسید که مربوط به کار خودمان باشد تا مسائل حاشیه ای بوجود نیاید.

 127. سلام مجدد خدمت استاد
  استاد بنده نگفتم که سلاحی که مال فلان کشور باشه در سبکای دیگه هم کار بشه ممنوعه،فقط خواستم ببینم سلاح نانچاکو از ژاپن امده یا چین؟سوال بنده این بود،و اون مسعله ای هم که گفتم که در سبکای کره و چینی و ژاپن کار میشه یکم ریشه و شناسنامه این سلاح گم شده،نانچاکو از اکیناوا امده یا از چین؟چون سلاح سای هم تا جایی که مطالعه کردم یک سلاح ژاپنیه،نانچاکو هم هر جا مطالعه کردم چه از کتاب و چه از اینترنت میگن از جزیره اکیناوا اومده توسط کشاورزان و شهروندان که سلاح در ان موقع ممنوع بوده از نانچاکو که یم وسیله کشاورزی بوده استفاده میکردند

 128. امیررضا ف

  با سلام.من می خواهم یک هنر رزمی را یاد بگیرم.شهر گرگان، استان گلستان هستم.آیا استادی برای وینگ چون و جیت کان دو در گرگان می شناسید؟
  یک سوالی هم داشتم.نحوه آموزشی که خود جینی ها به کار می برند، چه فرقی با نحوه آموزشی شما دارد؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام بنده کونگ فو چینی آموزش می دهم و با وینگ چون و جیت کان دو کاری ندارم.در ضمن نحوه آموزش ما به شکل نحوه آموزشی چینی ها می باشد به همین دلیل برای ایرانی ها که نحوه آموزش چینی ها را نمی شناسند نحوه آموزشی ما بسیار غریب و بی ارزش جلوه می کند.

   • امیررضا ف

    ممنون از جوابتون.
    در مورد دسته بندی هنر های رزمی هم اگر امکانش هست، معرفی کنید.
    مثلا اینو می دونم که وینگ چون از کونگ فو الهام گرفته شده و جیت کان دو هنر تغییر یافته وینگ چون هست.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . همانطور که شما نوشته اید وینگ چون از کونگ فو الهام گرفته است ولی سوال اینجاست که از کدامیک از هزاران سبک کونگ فو الهام گرفته است؟!
    جواب ما این است که خانم وینگ چون از خانم انگ مویی ازاستادان سبک کونگ فو شائولین یعنی سیو لیم کونگ فو چندین فنون دفاع شخصی را فراگرفته است و بعدها توسط همسرش که خود سبکی از سبکهای کونگ فو را آموزش دیده بود با نام سبک وینگ چون گسترش داده شد ولی سبک ما بازسازی شده همان سبک سیو لیم کونگ فو است که هنوز در معابد چین بطور سری آموزش داده می شود و استادان معابد شائولین سعی می کنند این سبک را به غیر چینی ها آموزش ندهند.

 129. سلام سی فو خسته نباشید ببخشید سوالی داشتم :
  آیا برای کسی که اضافه وزن داره یا کمبود وزن داره ورزش رزمی و مخصوصا وو وی تائو به تنهایی کافیه برای رسیدن به وزن ایده آل یا باید در کنارش ورزشی مثل بدنسازی برای افزایش وزن افراد لاغر یا ورزش های هوازی برای افراد چاق هم در کنار ورزش رزمی باشه؟اگر یک نفر لاغر باشه با ورزش رزمی میتونه وزنش رو به حد مطلوب برسونه یا خیر؟
  ممنون موفق باشید

 130. با سلام و وقت بخیر خدمت پدر وینگ چون ایران،کسی که همه وینگ چون کاران ایران به او مدیون اند،استاد فیروز قهرمانی
  استاد ،سلاح نانچاکو یک سلاح چینی میباشد یا یک سلاح ژاپنی؟
  و سوال دوم اینکه چرا سلاح نانچاکو امروزه در سبکای چینی،ژاپنی،کره ای و فیلیپینی کار می شود؟و در همه سبکا اموزش داده میشود؟حتی کونگ فو توآ که یک ورزش ایرانی میباشد

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام برای ما مهم نیست چه سلاحی به چه کشوری منسوب داده می شود بلکه مورد استفاده از آن سلاح برای رسیدن به اهدافمان برای ما مهمترین مسئله می باشد. نانچیکو بخاطر داشتن بازی و حرکت زیاد و نیاز به کنترل فراوان سلاحی است که برای رسیدن به هدف کنترل وسیله ای که با آن مبارزه می کنیم برای ما حائز اهمیت می باشد.

 131. حمید مرادی

  با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  نمایندگی تون توی شهر کرمانشاه راه اندازی نشده؟ میخواستم کی این امر صورت میگیره دو ساله که منتظرم
  علاقه زیادی هم به این سبک دارم و متاسفانه قبلا هم عرض کرده بودم تنها کسی که آموزش میده شخصی به نام شیخی هست که اصلا
  در حد این حرفا نیست ولی وووی تائو آموزش میده جدیدا هم خودشو سی فو عنوان میکنه خواهش میکنم با انتخاب یک نماینده به شارلاتان بازی های این اشخاص بی لیاقت
  و ضعیف هرچه سریعتر پایان بدین با تشکر از سی فو قهرمانی

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام این شخص بقدری بی کلاس و عقب مانده است که اصلا ارزش ندارد حتی کمترین لحظه را هدر دهیم تا درموردش صحبت کنیم.تنها اینرا بگویم که افراد نالایق فراوانی همانند این شخص در ایران هستند که لقب سی فویی را به خود داده اند و کمترین توانایی در رزمی را ندارند.در ضمن ما نماینده ای در کرمانشاه نداریم.

 132. با سلام . شما چرا با ufc مخالف هستید ؟ به هر حال ورزش رزمی برای زدن حریفه .

 133. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 134. سلام استاد عزیز در چه کشورهای خارجی استاد دارین مثلا عمان استاد دارین؟؟

 135. با سلام خدمت استاد عزیز
  لطفا نظرتون رو در مورد سیستم رزمی دلتا بفرمایید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام دلتا اصلا سیستم نیست که بنده بخواهم درموردش نظری بدهم . این تنها یک اسم است که شخصی روی تواناییهای خودش گذاشته است که این تواناییها را از آموزشهای رزمی بنده بدست آورده است وبه همین دلیل من اینجور افراد را خیانتکار مینامم.

 136. خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب زیبا

 137. با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز سال نو مبارک
  سی فو جسارتا سوالی ذهنمو مشغول کرده ممنون میشم پاسخ بدید
  من به تازگی متوجه شدم که دو تا سازمانه جهانی وینگ چون داریم یکی سازمان اروپایی که تو آلمانه یکی هم اینترنشنال که این هم سایتشهwww.iwco.info
  سیستم اروپایی که خود شما هم کار کردید و بعد هم ماجراهایی که براش پیش اومد و سیستم اینترنشنال که آقای محسن باسو نمایندگیشو دارند زیر نظر سی کنگ دونالد مک
  یعنی من تو سطح بین المللی هم دوباره سیستم های وینگ چون متفاوتی داریم؟
  این دو سیستم هم دوباره با هم تفاوت دارند؟
  البته متوجه این موضوع هستم که شما دیگه وینگ چون رو سبک کاملی نمیدونین اما چون از تجربه ۴۰ سالتون تو هنرهای رزمی اطلاع دارم از شما سوال کردم
  ممنون موفق باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . ما شاخه های بسیار زیادی از وینگ چون در جهان داریم ولی در نهاین همه آنها وینگ چون می باشند و طرز نگرش و تئوری رزمی آنها شبی یکدیگر می باشد و همگی معتقد به تئوری تدافعی وینگ چون می باشند.

 138. با سلام خدمت سی فو قهرمانی
  سال نو بر شما مبارک
  با توجه به سوال قبلی دوستمون که درمورد وینگ فایت پرسیده بودند،بنده سوالی مشابه همین دارم که سی فو مهدی اسماعیلی در حال حاضر یه سیستمی به نام دلتا اموزش میده،چون نظر شما چون برام مهم بود پرسیدم و قصد حاشیه و مسایل حاشیه ای ندارم،سوالم اینه که شما از روش این سیستم خبر دارید یا نه؟بر چه مبنایی طراحی شده ایا؟ببخشید که این سوالو میپرسم چون میدونم که کسانی که از شما جدا میشن مسایلشون به شما مربوط نیس ولی در حد یک یا دو خط توضیح بدید.تشکر

 139. با سلام . لطفا اگر صلاح میدانید نظرتان را راجع به وینگ فایت بفرمائید .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . وینگ فایت سبک ابداعی سی فو ویکتور گوتیرز می باشد که ایشان شاگرد ارشد مربی من در آلمان بود.سی فو ویکتور اهل اسپانیاست و بعد از سالها که در آلمان زیر نظر مربی من (سی فو صالح آوجی ) وینگ چون را فرامی گیرد و بعد به کشور خود برمی گردد سبک وینگ فایت را ابداع می کند . سبک وینگ فایت طراحی شده از روی سبک وینگ چون و اسکریما است. وقتی به دقت توجه کنید می بینید سبک وینگ فایت شباهت بسیار زیادی به روش اسکریما با دست خالی دارد و در درگیریهای نزدیک از روش چی سائو برای ادامه دفاع از خود استفاده می کند. کسی در ایران روش وینگ فایت را بطور رسمی آموزش ندیده است اما چون این سبک چیز خاص تازه ای برای ارائه کردن ندارد برای افرادی که قبلا در ایران نزد بنده وینگ چون و یا وو وی تائو کار کرده اند بسیار ساده قابل تقلید می باشد که این کار انجام گرفته است و این افراد خود را نماینده سی فو ویکتور می دانند که کاملا دروغ می باشد.

   • ممنون از اینکه جواب دادین .

   • درود بر سی فو فیروز قهرمانی گرامی (استاد بنده در سبگ وینگ چون در زمان باشگاه صحرا)
    در ادامه سخنان دقیق سی فو قهرمانی باید عنوان کنم که بنده در اسپانیا به ملاقات سی فو ویکتور رفتم و در یکی از سمینارهای وینگ فایت شرکت کردم. چون قصد آن را داشتم که نمایندگی کشورهای اطراف دریای خزر را بگیرم. اما در گذر از احترامی که برای شخصیت محترم سی فو ویکتور قائل هستم باید عنوان کنم که پس از شرکت در سمینار پیش گفته، از لحاظ فنی ضعفهای فراوانی را در زمینه ی فنون پا و همچنین فنون ترکیبی دست مشاهده کردم که این امر سبب شد تا از دریافت نمایندگی کاملاً منصرف شوم. و البته سی فو قهرمانی درست می گویند که خیلی ها داعیه ی نمایندگی سبک وینگ فایت را دارند و بنده این مسئله را با سی فو ویکتور در میان گذاشتم و ایشان نیز گفتند خیلی ها با من تلفنی تماس می گیرند برای نمایندگی اما وقتی که از شرایط نمایندگی من آگاه می شوند و کار به دعوت من می رسد همه جا میزنند و از روی فیلم های من کپی می کنند و آموزش می دهند و این مسئله سبب تعجب ایشان بود !!!
    * بنده در اینجا به این دوستی که از سی فو قهرمانی در مورد وینگ فایت پرسش کرده اند باید عنوان کنم که با احترام فراوان به سی فو ویکتور عزیز ، وینگ فایت سیستم چندان قدرتمندی نیست و در همین ایران خودمان سیستمهایی به مراتب قوی تر از وینگ فایت وجود دارد.
    ** سخنی هم با افرادی دارم که زیر مجموعه ی مدعیان نمایندگی وینگ فایت هستند؛ باید عنوان کنم که سی فو ویکتور عزیز ، عنوان کردند که قرار نیست به ایران نمایندگی بدهند و نظرشون نسبت به ایران بد شده و تحریم کرده اند. پس به علاقمندان این سیستم عنوان کنم که گول افراد مدعی نمایندگی سیستم وینگ فایت را نخورند چون ایران نماینده ای از این سیستم نداردو نخواهند داشت.
    در آخر هم امید دارم که در این زمینه برای بار چندم سبب روشنگری و کمک به دوستان رزمی کار عزیزم برای انتخاب و ادامه راهشان شده باشم و اینکه آرزوی سلامتی برای اعضای سبک وو وی تائو و شخص سی فو فیروز قهرمانی را دارم !
    شاد باشید!

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام ممنون از توضیحاتتان

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام . احسنت همینطور است

 140. سلام خدمت استاد ارجمند سیفو قهرمانی.پیشاپیش عید رو خدمتتون تبریک میگم.امیدوارم سال خوبی رو داشته باشید و سال ۱۳۹۶ سال خوبی برای شما و تمامی علاقه مندان به شما باشد.با آرزوی موفقیت و بهترین ها برای شما و خانواده وو وی تائو.

 141. با سلام خدمت استاد عزیز و بزرگوارم سی فو قهرمانی
  خسته نباشید
  در خصوص مبحث و مقاله ( نسبت طلایی در هنر رزمی وو وی تائو )
  در قسمتی در مورد نشست ها صحبت شده .
  در گارد تدافعی نام نشست ها : (استقرار یا نشست وسط “جینگ ما”و استقرار به صورتی که یک پا جلوتر از پای دیگر قرار گیرد”جورما”)بودند .
  در یکی از کلاسها که در محضرتان بودیم نام استقرار نشست وسط را اصلاح فرمودید و این اصلاح همانطور هم که در کانال تلگرام با تصویر نشان دادید ، ((حالت استقرار در تمامی این حرکات در فرم سیو نیم تائو جینگ بو Jing Bo میباشد )) .
  کنجکاوی اینجاست که آیا نام حرکت جورما تغییر کرده یا خیر
  با سپاس فراوان .
  از کرمان

 142. سلام خدمت استاد قهرمانی….استاد خواستم بپرسم که مدرک ویا درجه ایی که شما به هنر جویان میدهید برای سازمان بین المللی کشور آلمان است؟؟؟؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام احکام ما از آکادمی مرکزی بین المللی ما در آلمان صادر میشود .

   • ابوالفضل

    سلام به سی فوقهرمانی عزیزودیگرورزشکاران.سی فوجان ازاینکه سوالات حقیرراپاسخ دادین خیلی ممنونم حقیرهمیشه دوستدارشماوسبک شماهستم گرچه ازهنرجویان وووی تائونیستم امادوستدارشماسی فوعزیزوسبک شماهستم.یاعلی‌.

 143. محمد علی

  تو بعضی رشته ها کمربند مشکی و دان ۱ و ۲ و …. دارن . میخواستم بدونم تو رشته شما ترتیب چطوره و تقریبا هر مرحله چقدر طول میکشه .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام در سبک ما هنرجویان با گذر زمان از شالبند سفید تا شالبندهای بالاتر ارتقاء پیدا می کنند.بطور عادی شالبندها بین یکسال و نیم تا دو سال طول می شد.

 144. Chines kungfu

  با سلام
  تا الان سه تا از سی فو ها از سازمان رفتن بیرون،سیهینگ که تا دلتون بخواد،خب اگه با این تعداد کم نماینده میشه یک سبک رو گسترش داد؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام برای ما گسترش سبک بطور گسترده اهمیت ندارد بلکه داشتن هنرجویان و مربیان و نمایندگانی که بتوانند با قوانین سازمانی با ما کار کنند اهمیت دارد.ما نیازی نداریم که همه بطرف ما بیایند برعکس همه نیاز دارند سبک پرقدرت و منطقی ما را فراگیرند.

 145. سلام . اینکه سازمان شما مدام داره با سیفوهایی که تربیت کرده قطع همکاری میکنه یه خورده عجیبه .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اصلا عجیب نیست چون ما ایرانی ها یاد نگرفتیم تحت یک قانون آن هم قانونی که خودمان قبولش کردیم با هم کار کنیم.این افرادی که ما با آنها قطع رابطه می کنیم کسانی هستند که پس از رسیدن به مقام سی فویی تمام قوانین همکاری با سازمان را زیرپا میگذارند و می خواهند هرکاری خود میخواهند انجام دهند که چنین کاری برای سازمان سی فو قهرمانی قابل قبول نمی باشد حالا میخواهد این تکروی از طرف یک هنرجوی معمولی باشد یا سی فو فرقی نمی کند باید از سازمان ما خارج شود.

   • اینطوری سازمان شما خیلی ضربه میخوره و زحماتتون هدر میره . طول میکشه تا یه هنر جوی معمولی به درجه سیفو برسه .

   • سی فو فیروز قهرمانی

    برای من جالب است چرا شما اینقدر ناراحت سازمان من هستید درحالیکه هنوز خودتان را معرفی نکرده اید که آیا عضو سازمان هستید یا علاقمند به مسائل حاشیه.در ضمن بدانید سازمان من و افراد لایقی که با من همکاری می کنند هیچگاه با از دست دادن افراد بی لیاقت ضربه نخواهند خورد.

 146. سلام استاد
  آدرس جدیدتان را در تهران می نویسید.
  با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام آدرس ما همان است که در سایتمان نوشته شده است در قسمت تماس با ما.

   • ابوالفضل

    سلام سی فوعزیزممنون ازپاسختون.فقط طبق پاسخی که فرمودین پس درحال حاضرهنرهای رزمی کارایی جنگی ندارندوهمان خودسازی ودفاع شخصی میباشند………

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام نخیر اتفاقا از همه سبکهای دیگر بیشتر کارایی دارند ولی هدف زدوخورد نیست بلکه قوی شدن و به آرامش رسیدن می باشد.

   • ابوالفضل

    سی فوعزیزبه هرحال ممنون ازپاسخ ووقتی که گذاشتین.ممنون.

   • ابوالفضل

    سلام سی فوعزیزببخشین بنده مزاحمتون میشم.باعرض پوزش نظرتونودرباره سبکهای MMA ونینجوتسو وکونگ فوایران مثل توآ وسبکهای رزمی نظامی(کماندویی)مثل فایت رنجرمیخواستم .

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام چرا شما با افرادی که این سبکها را تمرین می کنند دراینباره صحبت نمی کنید؟ فکر نمی کنید جواب دادن به سوالات شما به حاشیه رفتن باشد؟ ما درباره سبک خود به سوالاتتان پاسخ می دهیم ولی درمورد سبکهای دیگر نیازی به توضیح نمی بینیم.

  • ابوالفضل

   سلام مجددخدمت سیفوعزیز.سی فوجان اینکه فرمودین ازهمه سبکهابیشترکارایی جنگی دارند…ایاواقعامیتوان گفت که جلوی توپ وتانک وبمب میتوان وایسادبافنون زمی؟؟؟مسلمانمیشه چون جنگ الان دراین سبکها اموزش داده نمیشه(البته بعضی سبکهاییکه جدیداابداع شدندرزمی نظامی هستندویقینااین سبکهاکارایی دارنددرجنگ)امابقیه سبکهامثل وینگ چون وکپنگ فوچینی برای خیابان درگیری خوبندامادرجنگ نه کارایی ندارندچونکه تمرینات جنگ وکماندویی راندارند…..

   • سی فو فیروز قهرمانی

    ابوالفضل عزیز فکر میکنم شما ما را گرفته اید.اصلا شما در یک وادی دیگری سیر می کنید و منظور مرا متوجه نمی شوید.اصلا برای اینکه به یک نتیجه ای برسیم بهتر است شما همانطور که دوست دارید فکر کنید .موسی به دین خود و عیسی هم به دین خود.موفق باشید

 147. سلام اقای قهرمانی من دنبال یه رشته رزمی خوب هستم تا اینجایی که تحقیق کردم وینگ چون یه ورزش کامل رزمی هست به نظر شما وینگ چون بهتره یا کونگ فو چینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام . بنده ۲۲ سال پیش سبک وینگ چون را در ایران بنیانگذاری کردم و تا ۱۰ سال پیش هم آموزش می دادم و اگر سبک وینگ چون از کونگ فو چینی مخصوصا سبک وو وی تائو برتر بود هیچوقت وقتم را صرف تمرین و آموزش کونگ فو چینی نمی کردم.سبک وینگ چون در مقابل وو وی تائو بسیار بسیار ضعیف می باشد.

  • ابوالفضل

   سلام به همه اساتیدخصوصاسی فوقهرمانی عزیز.
   سوالی دارم ازخدمتتون:مگرمفهوم هنرهای رزمی جنگ نیست ومگرتمامی هنرهای رزمی اصیل برای جنگ ان زمان خودشون نیستندمثل ووشو،موی تای،جوجیتسو،نینجاو….ویکی ازدلایاشم سلاحهای انزمانه مثل شمشیردرووشووبقیه سبکها…حال ظاهرابایدبرای بهترین شدن جنگ هرزمانیویادگرفت ودرحال حاضربایددوره های کماندویی دیدنه مشت ولگدکه جلوی جنگ های الان کارایی نداره مثلا جلوتوپ وتانک لگدبزنیم ایا؟؟؟ایابنظرشمااین دیدگاه صحیح است؟؟؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام اولا باید این را متذکر بشوم که طیق بررسی تاریخ هنرهای رزمی چین ریشه تمامی ورزشهای رزمی هنر رزمی کونگ فو چینی است که حدود ۶۰۰۰ سال پیش در چین با اندک حرکاتی برای سلامتی بوجود آمد و بعدها بشکل سبک تای چی جهت سلامتی و خیلی بعدها بصورت تای چی چوان یعنی مشت زنی تای چی یک سبک رزمی شد.از آنجاییکه پایه گذار این حرکات شاهزاده هندی بودهیدهارما بود و بعدها توسط راهبان چینی توسعه داده شد همیشه با افکار و عقاید دینی آمیخته بود لذا بیشتر جنبه خودسازی داشت و برای مبارزه با نفس خود شخص آموزش داده می شد همان که در اسلام جهاد اکبر یعنی جنگ بزرگتر نامیده میشود و برای مبارزه با نفس است.پس اگر کسی هنر کونگ فو چینی را برای ارضای نفس و زدوخورد انتخاب کند نه تنها روح کونگ فو را نفهمیده است بلکه کونگ فو را بطور کامل فرانخواهد گرفت.
    راهبان چینی روش کونگ فو یعنی هنر مشت زنی یا هنر مبارزه را تنها برای جلوگیری از مبارزه و یا تمام کردن مبارزه در کوتاهترین زمان رشد دادند تا از مرتکب شدن به گناه یا همان نیروی منفی جلوگیری کنند چرا که کونگ فو یک راه عرفانی است.اما شما زمانی می توانید به عرفان برسید که آرامش داشته باشید و شما زمانی به آرامش می رسید که قوی باشید.پس کسانی که در زمن به قدرت رسیدن به آرامش نمی رسند و از قدرت خود برای سرکوب ضعیفان استفاده می کنند کسانی هستند که در جهت قوی شدن درست تربیت نشده اند و از حیطه بحث ما خارج هستند.
    پس هدف از تمرینهای سخت کونگ فو چینی چه با سلاح و چه بدون سلاح قوی شدن و مبارزه با نفس است که در کنارش دفاع از خود نیز نمود پیدا می کند.
    به قول حضرت علی(ع) : هیچگاه کسی را به مبارزه نطلبید اما اگر کسی شما را به مبارزه طلبید هیچگاه دعوت او را رد نکنید. یعنی قوی باشید ولی نه برای زدن دیگران بلکه برای ادب کردن گردن کلفتها که هنرجویان ما یاد می گیرند چطوردر مقابل قوی تر از خود مبارزه کنند نه ضعیفتر از خود.مسلما کسی که اسلحه گرم دارد نیازی به مشت و لگد برای مبارزه ندارد ولی آیا کسانی که با اسلحه گرم مبارزه میکنند با نفس خود هم مبارزه کرده اند؟ اگر نفس خود را میتوانستند کنترل کنند هیچگاه با اسلحه گرم به همنوع خود حمله نمی کردند.

 148. محمد حسین معیری

  سلام سیفو،خدا قوت،میخواستم بدونم که مربی ای برای شهرستان گرگان تحت آموزش هستند تا در این شهر هم نمایندگی شما وجود داشته باشد؟

 149. با سلام خدمت سی فو قهرمانی
  خوب هستید
  سوالی در ذهنم خطور کرد و این قبود که از شاگردای سی فو شایانفر٬سی هینگ مهدی به درجه شالبند نارنجی رسیده همانطور که در کلیپا و عکسا دیدم،چرا لباس قرمز نپوشیده و چرا او را با لقب سی فو خطاب نمی کنند؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام در سبک وو وی تائو رسیدن به شالبند نارنجی دلیلی برای دریافت لقب سی فویی نمی باشد ولی اگر هنرجویی به شالبند نارنجی برسد و شرایط لازمه برای دریافت لقب سی فویی را داشته باشد می تواند به عنوان یک سی فو لباس سرخ به تن کند.در سبک ما رسیدن به هر درجه و رتبه ای توانایی های لازمه خود را دارد و همانند بسیاری از باصطلاح سی فوها و دای سی فو ها احکام و القاب کیلویی یا با پرداخت مبلغ خاصی اعطا نمی گردد.

 150. سلام سی فو
  میخواستم بپرسم اگر ان طور که شما می گویید سبک شما کامل است پس چرا استاد حسین رحمانی از سازمان شما جدا شده و سبک خودرا راه اندازی کردند؟
  با تشکر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اینطور که شما نوشته اید معلوم است که شما هیچ ارتباطی با سی فو رحمانی ندارید و تنها این موضوع را برای به حاشیه کشیدن صحبت ها نوشته اید.سی فو رحمانی نه تنها از ما جدا نشده اند بلکه تقریبا هفته ای یکبار با بنده تماس دارند و اظهار همکاری می کنند تنها مشکل ایشان مشکل بیماری قلبی ایشان می باشد که نمی توانند تدریس کنند به همین دلیل کلاس خود را تعطیل کرده اند و اگر می توانستند دوباره تمرین کنند جتما همان کلاس تدریس سبک وو وی تائو را ادامه میدادند.
   از اینها گذشته بر فرض که شخصی از سبک ما خارج شود چه دلیلی برای ضعف سبک می باشد؟بسیاری هم در زمانهای گذشته دور و نزدیک از دین اسلام خارج شدند آیا دلیلی بر بی اعتباری اسلام است؟ نخیر دلیلش این است که آنها اسلام را درک نکردند و به مکتب دیگری که اعتقاد داشتند پیوستند پس با این کارشان نه می توان نتیجه گرفت که اسلام غلط می باشد و نه می توان نتیجه گرفت که او برحق میباشد بلکه تنها نداشتن تمایل او به اسلام بوده و بس.

 151. بابک

  سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز ارادتمندم
  اما بعد…
  چند روزی بود داشتم در مورد هنرهای رزمی اصیل چینی از جمله کونگ فو ووشو وینگ چون و مخصوصا نینجای چینی تحقیق میکردم اما در مورد نینجای چینی مطلب خیلی کم پیدا میکردم تا اینکه چشمم به یک کتاب خورد به اسم مهارت ولگردها:هنر سیاه چینی و مهارت ولگردها:نینجاهای چینی نوشته دکتر لئونگ تینگ ترجمه حجت حاتم کنجکاو شدم مطالب رو پیگیر شدم تا رسیدم به کتاب آموزشکلیه فرمهای وینگ چون نوشته دکتر لئونگ تینگ ترجمه حجت حاتم آیا این کتاب خا هم میتونی کمک به یادگیری کنه؟
  شرمنده مطلبم طولانی شد
  باز هم ارادتمندم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام از نظر من تمرین از روی کتاب هیچ کمکی برای یادگیری یک سبک واقعی نمیکند مگر سبکی که هیچ محتوایی نداشته باشد که در آن صورت میتوان با دیدن چند مطلب و عکس و فیلم آنرا فراگرفت.

 152. با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  ایا در بخش محصولات سایت اشکالی وجود دارد یا محصولات سازمان عرضه نمیشود؟؟؟

 153. امیر

  سلام . لطفا اگر صلاح میدونید نظرتون رو نسبت به هاپکیدو بفرمائید .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام نظر بنده راجب همه ورزشهای رزمی این است که آنها مسیر را کاملا اشتباه می روند زیرا این ورزشهای رزمی تنها روش تشخیص حمله و ضربه حریف تکنیکهایشان را آموزش می دهند درحالی که در یک مبارزه واقعی با سرعت بالای پرتاب ضربات تشخیص درست با درصد خطای بالایی روبرو است .

   • امیر

    ممنون از اینکه جواب دادید .

   • سورنا

    سلام یعنی این همه اساتید هنری های رزمی سر کار هستند و وو وی تائو از همه برتر می باشد؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    بله دقیقا.اگر شما در ایران استادی پیدا کردید که در مقابل سبک وو وی تائو حرفی برای گفتن داشته باشد خوشحال می شوم به ما معرفی کنید.

 154. رضا .الف

  سلام خدمت سی فو قهرمانی .استاد شما تو اراک نمایندگی دارید؟

 155. کیایی

  با سلام خدمت استاد بزرگ وو وی تائو جناب سی فو قهرمانی عزیز.سی فو , بنده یک کونگ فو توآ کار هستم که حدودا ۱۰سال که دارم کار میکنم اما با دو سه نفر از مربی های وینگ چون کونگ فو مبارزه کردم توانایی ندیدم ! اما احساس میکنم سبک شما کاملا فرق داشته باشه دوست دارم تجربه این رشته داشته باشم ازتون خواهشمندم نظرتون کامل راجع به ضعف وینگ چون بگین و چجوری میتونم کار شما از نزدیک ببینم ضمنا آقای حسن زاده فقط به شما بدگویی نمیکنه از رشته توآ بدنام میبره و توهین میکنه و خودشو استاد بزرگ این رشته نام برده که هیچ کس قبولش نداره ازینکه خضوع و خشوع شما میبینم لذت میبرم ای کاش عده ای این اخلاق خوب شما داشته باشند .اگر نقدی هم هست بگین خوشحال میشم باتشکر از شما سی فو قهرمانی عزیز.کیایی

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام یکی از ضعیفترین رشته هایی که در حال حاضر در ایران آموزش داده میشود سبک بی در و پیکری بنام وینگ چون میباشد که بنده شرم دارم از اینکه مرا بنیانگذار این سبک میدانید.در زمانی که من وینگ چون را در ایران آموزش میدادم همیشه با سربلندی هم در مبارزات و هم در نمایشات از آن یاد میشد ولی امروزه با دیدن این افراد ضعیف و پر ادعا جز عرق شرم چیز دیگری نصیبم نمیشود.شما میتوانید با کمال میل در آکادمی بنده به عنوان میهمان در جلسات تمرینیمان شرکت کنید تا با سبک ما بیشتر آشنا شوید.

   • محمد رضا

    با سلام خدمت شما استاد گرامی
    مدتی است که با ورزش وینگ چون آشنا شدم و کار هم میکنم و با توجه به ورزشهای رزمی دیگری که کار کردم به جرات میتونم از اون به منطقی ترین ورزش رزمی نام ببرم که البته از نظر من هم ضعف هایی داره .
    در صورتی که شما به عنوان اولین کسی که این ورزش رو به ایران معرفی کرده اونرو ضعیف ترین میدونید.
    ممنون میشم اگه سبک وو وی تائو رو با وینگ چون مقایسه کنید و برتری های اون رو بفرمایید.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام مقایسه دو سبک را نمی توان در کلمات توضیح داد اگر شما کمی اراده از خود بخرج داده و تا آکادمی ما قدم رنجه کنید شاهد جوابگویی به تمامی سوالاتتان خواهید بود.

   • با سلام سیفوی عزیز خیلی تعجب میکنم که شما چرا تا این حد وینگ چون را مضحک و ضعیف میدانید در حالی که خودتان با این همه عشق و علاقه چندین سال این سبک رو دنبال کردید.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام آقای پیلوت . آیا تا بحال شده است که شما در زندگی رشد کنید و به اشتباههای انتخابی خودتان پی ببرید؟ اگر جوابتان منفی است که مطمئن باشید درجهت رشد حرکت نکرده اید ولی اگر این مسئله را تجربه کرده اید پس باید به من هم حق بدهید که بخاطر این رشد و تجربه ای که کسب کردم و روش کاملتری را پیدا کردم به نقص بزرگ سبک وینگ چون پی بردم.
    اگر من تنها به نفع شخصی خودم فکر می کردم هیچگاه سعی نمی کردم وینگ چون را رد کنم چرا که هنوز هم بعد از ۸ سال که وو وی تائو را در ایران آموزش می دهم هر کسی که با من تماس تلفنی می گیرد مرا بعنوان استاد وینگ چون می داند و خطاب می کند یعنی من هنوز می توانستم با آموزش وینگ چون معروفیت بیشتر و شاید هنرجوی بیشتر داشته باشم درصورتی که برای من واقعیت مهم است نه دروغ و حقه بازی که بخواهم به این مسئله تکیه کرده و تنها به شهرت خودم فکر کنم.

 156. سلام
  من ۳۱ سالمه . میتونم در این سن هنرهای رزمی رو شروع کنم ؟ میتونم رشته شما رو خوب یاد بگیرم ؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام شما هنوز خیلی جوان هستید و اصلا فکر نکنید که دیر شده است.از طرفی روشی که ما تمرین میکنیم نه به قدرت بدنی شخص و نه به سرعت بالا نیاز دارد بلکه تنها به درک و فهم فنون این هنر مربوط میشود تا شما بتوانید با نیروی کم و سرعت متعادل از نیرو و سرعت حریف بر علیه خودش استفاده کنید.

 157. سلام
  من چند سالی کیک بوکسینگ کار کردم . الان اگر بخواهم رشته شما رو شروع کنم به مشکل نمیخورم ؟ یعنی منظورم تفاوت آموزشهای قبلی با آموزشهای رشته شما است .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام مسلما روش و فنون آموزشی هر سبکی با سبکهای دیگر فرق دارد و این مسئله وجود دارد ولی مسلما این موضوع هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی دارد.منفی این است که شما باید روش تازه ای را برای مبارزه یاد بگیرید ولی جنبه مثبت این است که شما با تجربه ای که کسب کرده اید مسلما همانند یک مبتدی نیستید و سریعتر در این سبک رشد خواهید کرد.

 158. ساسان

  درود بر سی فو فیروز قهرمانی گرامی
  امید دارم که سلامت باشید
  این مطلب را در اینجا برای شما ارسال می کنم زیرا که محل دیگری را برای ارسال ، نیافتم! و البته تصمیم بر عمومی کردن و یا نکردن آن با خود شما خواهد بود.
  دیروز که در فضای مجازی اینستاگرام می گشتم با مطلبی مواجه شدم ( نشانی آن را در انتهای این نوشته آورده ام ) که هنرجویان قدیم شما از جمله آقای علی رستمی ، آقای ادشیر محمدی نژاد و … زیر آن مطلب نظرات و نوشته هایی را نگاشته بودند که حمله های تندی به شما و سابقه شما کرده بودند و می کنند.! بنده به عنوان یک مربی قدیمی و هنرجوی شما بر خود وظیفه دانستم که این موضوع را به شما گزارش دهم تا از خود و مطالبی که به شما نسبت داده می شود دفاع کنید.

  شاد باشید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام ساسان عزیز شما از افرادی که سر سفره پدر و مادرشان نان نخورده اند چه توقعی دارید؟همین اردشیر نمک بحرام که مسئولیت داشتن جیت کون دو شورکی را مدیون من میباشد اینطور قضاوت میکند پس دیگر از بقیه چه انتظاری میتوان داشت؟همین اردشیر ۳ سال پیش به آکادمی مرزداران من آمد و پس از اینکه از او با چای پذیرایی کردم عنوان کرد که میخواهد با من مبارزه کند و وقتی من از جایم بلند شدم رنگش پرید و گفت منظورم شما نیستید منظورم شاگردانتان است و من گفتم باشد با کدام شاگردم میخواهی مبارزه کنی؟گفت فرقی نمیکند که ما هم قرار یک روز بخصوص را گذاشتیم ولی وقتی فهمید کدام شاگردم قرار است با ایشان مبارزه کند قبل از روز موعود به من زنگ زد و با کلمات گه خوردن و غلط کردن اظهار پشیمانی کرد و بعد از آن هم چندین بار بعنوان میهمان نزد بنده آمد حالا چه شده است که اینقدر دم درآورده است.بخدا قسم در اولین برخورد هرجا ببینمش بقدری تنبیهش میکنم تا سمت شمال و جنوب را تشخیص ندهد زیرا یک همچنین بزدلانی تنها لایق له شدن هستند نه آن لقب استادی تقلبی که خود به خود داده اند.

 159. امیرمحمد

  عرض سلام و خسته نباشید به استاد عزیز و زحمت کش.
  بنده خیلی مشتاق به شرکت در کلاس های شما هستم و انشاالله تصمیم قاطع دارم که برای آموزش به باشگاه اصلیتون تو صادقیه بیام.
  من.به وسیله ی یکی از شاگرداتون که قبلا ۶ سال در کلاس های شما شرکت می کرده با شما آشنا شدم.
  من هم اکنون آیکیدو کا هستم و دوست دارم علاوه بر آیکیدو سبک اختصاصی شما رو نیز یاد بگیرم .به نظر شنا اشکالی نداره که هر دوتا هنر رو با هم آموزش،ببینم؟

 160. با سلام و احترام خدمت سیفو قهرمانی

  بنده علاقه دارم در کلاس های شما شرکت کنم و این سبک زیبا و پر قدرت رو یاد بگیرم، می خواستم ساعت و روز کلاس های وو وی تاو رو از خدمتتون بپرسم.
  با سپاس

 161. مجتبي

  با سلام من مدت ۵ سال نزد سیهینگ خیبری کار کردم و در طول این مدت ایشان در مورد شما جز تایید برتری فنی شما و اینکه کار را از شما یاد گرفته اند چیزی غیر از این به ما نگفته اند و شما برای ما از ابتدا قابل احترام بوده اید من هیچوقت دنبال اینکه چرا این تفرقه ایجاد شد نبوده ام ولی ایکاش می شد دوباره با هم بود حیف است.گرچه من خودم سالهاست که وینگ چون را کنار گذاشته ام.

 162. علیرضارضوانی

  سلام وخسته نباشید به سیفواستاد من یکی از شاگردان سی هینگ اکاف هستم درسبک وینگ چون اگر میشود در مورد سبکتان توضیحاتی بدید تا در تلگرامم بزارم هم برای درک بهتر خودم هم دوستانم پیشا پیش تشکرمیکنم جواب به ایمیلم فرستاده بشه
  alirezarezvani88@gmil.com باز متشکرم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام از کی تا حالا این اکاف شل و ول هم آموزش میدهد خیلی خنده دار است.شما میتوانید از کانالما در تلگرام استفاده کنید در ضمن توضیحات کافی درمورد سبکمان در سایت موجود میباشد و شما برای درک بیشتر آن میتوانید به یکی از مراکز آموزشی ما مراجعه کنید. کانال ما: @wuweitao

 163. سلام استاد عزیز میخواستم بگم یه لطفی کنید همونطور که تکنیک شمشیرپروانه ای رو اجرا کردیدو گذاشتید تو کانال فرم حلقه و چوب بلند رو هم بگذارید خیلی ممنونو متشکرم ازتون

 164. با سلام خدمت سیفو قهرمانی، شما اشکان سرابی را می شناسید و آیا نماینده قبلی ابماس در ایران بوده اند؟

 165. سید مسلم ربیعی.گچساران

  با سلام خدمت استاد و تمام اعضا سبک
  من به تازگی با سایت شما آشنا شدم ، هم خوشحالم از جهت آشنایی و هم ناراحت از اینکه نمی تونم در کلاس شما شرکت کنم . بنده سخنی کوتاه دارم و خواهشمندم که صداقت گفتارم رو پذیرا باشید .
  ابتدا باید خدمت همه عرض کنم که اگر کمی تحقیق در خصوص چگونگی پیدایش سبک ها داشته باشید متوجه میشید که این سبک خصوصیات سبک های بزرگ فعلی رو داره و حقیقتا کمتر سبکی رو در ایران با این پتانسیل داریم ، باید قدر این افتخار ملی رو بدونیم و در یادگیری و انتقال به نسل های آینده کوشا باشیم .
  با توجه به اینکه این سبک مایه افتخار ایران و ایرانی بر خودم لازم میدونم پیامی هم به استاد بدم ، استاد عزیز ، از شما خواهش میکنم پر قدرت ادامه بدید و ملتمسانه تقاضا دارم که در پرورش شاگرد ها سختگیر باشید و مبارزانی با صلابت ببر پرورش بدید بصورتی که شالبند آبی سبک شما بتونه در هر جای ایران و جهان از نام و حیثیت سبک دفاع کنه ، در پایان به عنوان عضو جامعه ایرانی تقاضا دارم سبک رو در عین سادگی و پر محتوایی ، کاملا کاربردی و قدرتمند حفظ کنید چرا که نباید اجازه بدیم این دستاورد بزرگ به نسل آینده نرسه ، این هنر فقط به شما و این نسل تعلق نداره و نسل های آینده محق بر یادگیری هستند .
  استاد عزیز ، درسته که بنده افتخار شاگردی شما رو ندارم اما یقین بدونید ، روز شماری میکنم تا زمانی که بتونم مفتخر به حضور در کلاس شما بشم .برای شما و هنر شما طلب خیر میکنم ، امیدوارم بخاطر شرایط جامعه مجبور نشید آرمان های سبک رو فدا کنید و همواره سعی در تربیت مبارزانی بدون ترس و توانا داشته باشید ، از راه دور دست شما رو می بوسم و سر تعظیم فرود میارم،ان شاءالله خداوند به شما در این امر توفیق روز افزون بده

 166. به عنوان آخرین سوال با اینکه خیلی ها معتقدند که وینگ چون سبکی بسیار کاربردی است پس چرا شما معتقدید در مقابل سبک های مبارزه ای ضعف های بزرگی دارد این ضعف ها چیست ؟ اگر مثال بزنید ممنون میشم
  باتشکر از پاسخگویی شما

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام این خیلیهایی که شما نوشتید در زمانی که بنده سبک وینگ چون را به ایران آوردم و در موردش صحبت کردم نمیدانستند آیا وینگ چون یک نوع ساندویج است و یا نوشیدنی خاصی میباشد.حالا این افراد معتقد هستند که وینگ چون یک سبک کاربردی است و بنده که حدود ۳۰ سال پیش وینگ چون را شروع کردم و ۲۲ سال پیش در ایران بنیانگذاری کردم ادعا میکنم در مقابل سبک وو وی تائو کمترین توانایی را ندارد و برای اثبات آن از همه افرادی که وینگ چون چه در ایران و چه در خارج از ایران کارمیکنند دعوت به آشنایی با سبک پرقدرت خودمان مینمایم.

 167. آیا تدریس شما محدود به آکادمی مرکزی است و در جای دیگر تدریس نمیکنید؟

 168. سلام سیفو قهرمانی
  خواستم بپرسم سیفو محبوبی شاغل در بولینگ عبدو را چقدر تایید میکنید
  ؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام اگر شما میخواهید نزد ایشان تمرین کنید دیگر چرا نظر بنده را میپرسید؟و اگر بنده و توانایی من برایتان مهم است پس چرا برای فراگیری نزد خودم نمیایید؟اگر هم قصد مطرح کردن سوالات حاشیه ای را دارید که مطمئنا اشتباهی آمده اید.

   • فقط برای این که دانشجوی مکانیک هستم و مسافت راه تا صادقیه برایم زیاد است مگر اینکه شما در جای دیگر تدریس کنید
    و این که از شما پرسیدم برای این بود که ایشان شاگرد شما بودند و یقینا دنبال حاشیه نیستم

   • سی فو فیروز قهرمانی

    ایشان از سال ۱۳۸۸ دیگر تحت آموزش من نمیباشد و خود را استاد و بنیانگذار میداند و بنده هیچ قضاوتی درمورد ایشان نمیکنم.موفق باشید

 169. سلام وعرض ادب خدمت استاد ارجمند.عذر خواهی میکنم که ک سوال هامو واضح نپرسیدم.شرمنده.آیا برنامه ای برای برگزاری سمینار در مازندران هم دارید؟چطوری میتونیم ی آدمک چوبی تهیه کنیم.؟تشکر

 170. سلام استاد.با عرض پوزش بنده رو در رابطه با مسئله ای ک چند روز پیش مطرح کردم (۲۷ مهر ۹۵)راهنمایی بفرمائید.تشکر

 171. سلام . لطفا بفرمائید در حالت کلی رشته شما چه برتری نسبت به آیکیدو دارد . با تشکر .

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام برتری سبک ما را در غالب لغات نمیتوانید متوجه شوید اما اگر شما کسی را که بالاترین درجه را در این سبک دارد سراغ دارید به همراه خود بیاورید تا بنده با کمترین حرکت و قدرت و در کوتاهترین زمان اثبات کنم که در مقابل توانایی سبک ما در چه جایگاهی قرار دارند.با تشکر فراوان

 172. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد ارزشمند.چطوری میتونیم ی آدمک چوبی تهیه کنیم؟؟ی بار تو کانال اطلاعیه ای از فروش گذاشتید ولی…….راهنمایی بفرمائید.ما اهل مازندرانیم….. قبلا ازتون سوال کردم و فرمودید که تو مازندران نماینده ای ندارید.سمیناری هم ک درشرق مازندران نمیگذارید تا از محفل شما استفاده کنیم.اگر مازندران تشریف آوردید ما در خدمتیم.تشکر.۰۹۱۱۶۶۲۸۹۰۶

 173. رامین

  با سلام و احترام به سی فو ی عزیز .
  ارادتمند شما رامین هستم.
  آیا جمعه ۹۵٫۷٫۳۰ کلاس دایر هست و مشکلی نیست ؟ از آنجائیکه فرمودید آلمان هستید ، فکر کردم بهتره هماهنگ کنم .

  با تشکر و تجدید احترام

 174. با سلام
  ممکنه در مورد چی کوئن توضیح بیشتری بدین؟
  ممنون

  • سی فو فیروز قهرمانی

   ba salam reza aziz agar shoma ozve sazmane ma hastid
   mitavanid az si hingetan javabe in soal ra daryaft konid dar gheyre in surat tozihe an dar neveshte nemigonjad va motaasefaneh shoma bayad kami zahmat keshideh va be Academy markazi amadeh va az khode bande tozihate kamel ra daryaft konid

 175. با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی جناب سی فو قهرمانی
  آیا شما به صورت خصوصی از پایه تا پیشرفته آموزش می دهید ؟
  اگر بله لطفا قیمت به همراه توضیحات لازم را برای بنده ارسال بفرمائید.
  ارادتمند

 176. سیدجلال

  استاد سلام جواب سوال خود را در جایی از سایت که فرموده بودید یافتم امیدوارم که بیش از پیش در کار خود موفق باشید چون بنا بر گفته های استادم بر من ثابت شده که علاوه بر تکنیکهای فرموله از قدرت بکار گیری این تکنیکها در مبارزات نیز برخوردارید جامعه رزمی کاران به اساتید واقعی مانند شما نیاز دارد با سپاس فراوان .

 177. سلام به سیفو قهرمانی
  دیگر نماینده ای در قزوین ندارید؟

 178. سیدجلال

  استاد سلام نام شما را خیلی وقت پیش زمانی که وینگ چون کار میکردم از استادم اقای رضا سعادت بیان شنیدن استادم از شما تعریف بسیار میکرد می خواستم از شما بپرسم ایا سبک وو وی تاو همان سبک وینگ چون است؟ یا به ان شباهت دارد؟ یا از تکنیکهای ان استفاده میکند؟

 179. سلام سیفو آیا کامران پیرنیا شاگرد شما بوده اند و با اینکه می دانیم که بنیانگذار سبک وینگ چون در ایران شما بوده اید و در اینترنت من نیز خواندم که بنیانگذار او هم بوده است نمی دانم چرا به هر سیفویی که بر می خوریم خود را بنیانگذار این سبک در ایران معرفی می کند جریان چیست سیفو قهرمانی
  با تشکر از راهنمائیهای شما

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام این نشان میدهد که چقدر در کشور ما کنترل در ورزش بی اهمیت میباشد و هر شخصی که از مادرش قهر میکند خود را بنیانگذار معرفی میکند و هیچ ارگانی وجود ندارد تا در اینمورد ترتیب اثری بدهد.از همه بدتر خود فدراسیون میباشد که وقتی افراد برای داشتن جوابی برای این موضوع با فدراسیون تماس میگیرند آنها دقیقا دروغی را تحویل مردم میدهند که خود حسن زاده برای شاگردانش توضیح میدهد و در سایتشان نوشته اند پس معلوم میشود که این یک طرح حساب شده است که بنیانگذاری مرا کتمان کنند ولی برای من مهم نیست مهم این است که بنده برایشان اینقدر وزنه سنگینی شده ام که شبانه روز برای کوبیدن من نقشه میکشند.

   • sifu shayanfar

    سی فو جان حقیقت کتمان شدنی نیست و حق روزی چیره خواهد شد.پیگیری دوستانی که کامنت میذارن و با وجود تبلیغات منفی باز به شما رجوع می کنن و به این مهم پی می برن که بانی وینگ چون و همچنین وو وی تائو شما هستید.دلیلی بر روشن شدن حق و حقیقت هست. سلامت باشین و قدرتمند مانند همیشه

   • ابوالفضل

    سلام سیفو با عرض پوزش می خواهم بدانم آیا شما در یزد نمایندگی دارید ؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام در حال حاضر چند نفری از یزد در کلاسهای نمایندگی که هر ماه برگزار میشود شرکت میکنند تا زمانی که به حد لازم برسند و آموزش وو وی تائو را شروع کنند.

  • علیرضا

   وینگ‌چون در سال ۱۳۷۲ توسط فیروز قهرمانی وارد ایران شد. منبع : ویکی پدیا
   ضمنا کافیه در اینترنت یا همین سایت سرچ کنید تا عکس های کامران پیرنیا رو جزو شاگردان سی فو قهرمانی ببینید. کاش سی فو هم منبع تصویری خوبی که دارند رو در سایت هم قرار می دادند. یادمه در یکی از فیلم ها سمینار وینگ چون سی فو قهرمانی بود و کامران پیرنیا با چهره ای مظلوم با لباس سفید شاگردی دیده میشد.

  • msm

   با سلام
   دوستانی که علاقمند هستند در مورد تاریخچه وینگ چون کونگ فو در ایران و وو وی تائو اطلاعات بیشتری داشته باشند میتوانند پیج اینستاگرام به آدرس wuweitao.ir را دنبال کنند و از قدیمی ترین عکسها و فیلمهای موجود در این مورد بازدید کنند. در ضمن میتوانید تمامی کسانی که ادعای بنیانگذاری میکنند را در لباس شاگردی مشاهده کنید.

 180. سلام سیفو ببخشید میخواستم قیمت آدمک چوبی رو بپرسم و خواهشا بفرمائید از کجا میتونیم تهیه کنیم

 181. سلام سی فو.متاسفانه توی اکادمی ما در ماه حتی نیم ساعت هم روی چی سائو ،لات سائو،تکنیک،و کاربرد فرم گذاشته نمیشه.در صوریتیکه تو باشگاهها ی وینگ چونگ بیش ۶۰ درصد کل وقتشون روی همین تمریناته.لطفا به سیفو ها دستور بفرمایید وقت بیشتری بذارن.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام این نوشته و انتقاد شما اصلا واقعیت ندارد و از نظر بنده جنبه جوسازی دارد زیرا اگر واقعا این موضوع حقیقت داشت و شما دلسوز بودید با بنده تماس میگرفتید و به بنده میگفتید ولی مهم نیست باز هم اگر خواستید دلسوزی کنید میتوانید با شخص خودم تماس گرفته و اطلاع دهید.

  • علیرضا

   به نظر من بهتره شما به همون وینگ چونگ بپردازید !!

 182. استادقهرمانی سلام فرهاددوست قدیمی هستم میخوام ببینمتون ایا تهران هستید؟

 183. خسته نباشید سیفو یک سوال داشتم برای یادگیری وینگ چون (سبکش مهم نیست) پیش سیفو محبوبی برم یا حسن زاده؟
  خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • سی فو فیروز قهرمانی

   شما دیگه خیلی باحالید.از من میپرسید نزد کدامیک از افرادی که من هیچکدام را قبول ندارم بروید؟ وقتی من سبک وینگ چون را رد میکنم دیگر چه نیازی است درمورد استادان خیانتکار این سبکها هم نظر یدهم؟

 184. با سلام خدمت استاد عزیزمون یه درخواست داشتم ازتون میخواستم بگم اگر امکانش هست تو همین سمینار شهریور فرم حلقه رو اجرا کنید ما شاگردا لذت ببریم از حرکات شما. خیلی ممنون و متشکر.

 185. با سلام خدمت استاد قهرمانی
  شخصی با نام مستر وونگ که کلیپهاش در یوتیوب موجوده،و سر بی مو داره،شاگرد چه کسی بوده؟

 186. سلام خدمت استاد قهرمانی میخاستم ببینم چوب بلند حلقه و چاقو پروانه ای رو پیش کی آموزش دیدید؟
  ممنون

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام آقای زراعت جو که با نامهای مختلف کامنت میگذارید شما در حدی نیستید که این سوال را از من بپرسید و من توضیحی برایتان بدهم زیرا اگر به توضیحات سایتمان مراجعه کنید متوجه میشوید که آخرین استاد بنده چه کسی بوده است.

 187. با سلام خدمت استاد عزیز سیفو قهرمانی
  من چند وقتی هست ک با شما آشنا شدم و مطمئن هستم ک بهترین و اصولی ترین راه برای یادگیری وو وی تاءو خود شما هستید و به تازگی تونستم آدرس آکادمی شمارو پیدا کنم.
  من ۴سال کاراته سبک شوتوکان کار کردم و استادمون هم برای ما زحمت زیادی کشیدن اما من همه این سالها رو ب اجبار پدرم کاراته کار کردم اما هرگز نتونستم ادامه بدم چون انگیزه نداشتم!اما به شدت عاشق وینگ چون بودم و هستم و البته عاشق وو وی تاءو! با مطالعه ای ک کردم فهمیدم ک وو وی تاءو چیزی هست ک میتونه جواب انگیزه منو بده!و بسیار خوشحالم ک استاد عزیزی مثل شما رو شناختم…
  ب زودی برای کسب افتخار شاگردی شما به آکادمیتون میام
  خدا قوت

 188. سیفوی بزرگوار
  حقیقتش نزدیکترین جا برای اینکه اینجانب برای تمرین می تونم برم شیرازه و نماینده این سبک در شیراز زیر نظر سیفو محبوبی می باشد شما چه توصیه ای به من می کنید آیا برم اونجا اموزش ببینم ؟؟ مشورت شما برای من خیلی مهمه ممنونم از راهنماییهای گهربارتون

 189. سلام خدمت استاد محترم
  سی فو قهرمانی عزیز من یک سوال داشتم آیا سی فو محبوبی نماینده شما است؟ در کجای تهران؟
  متشکرم

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام نخیر ایشان از سال ۱۳۸۷ که مشخص شد امضای بنده را جعل میکند و بجای بنده حکم شالبند صادر میکند از سازمان اخراج شده است و تا امروز اجازه کار با سازمان مرا نداشته و نخواهد داشت.

 190. سلام خدمت استاد عزیز سیفو فیروز قهرمانی من چند وقتی میشه که مشتاق وینگ چون و وو وی تائو شدم و با یکی از دوستانم که اون هم مثل من علاقه مند شده تصمیم گفتیم که یه استاد خوب پیدا کنیم و بریم شاگردش بشیم بعد از یکم تحقیق یه استاد پیدا کردیم که گفت هر ماه شما یک مرحله رو پشت سر میزارید ولی تا جایی که من خبر دارم باید برای پشت سرگذاشتن هر مرحله ۷ ماه زمان صرف کرد مشکل اصلی ما هم برای این که به این استاد مراجعه کردیم و به شما مراجه نکردیم هزینه های کلاس ها است میخواستم بدونم هزینه ای که شما میگیرید چقدره و آیا در حد توان مالی ما هست که در کلاس های شما شرکت کنیم ببخشید که پر حرفی کردم استاد دوست دار شما

 191. جهانبخش

  سلام خدمت استاد ارجمند جناب آقای قهرمانی
  می خواستم سوالی رو در خصوص دو فرم سیونیم تائو و چام کیو بپرسم . این دو فرم هر کدوم ۱۰۸ حرکت داره ، اگر درست فهمیده باشم بالای ۵۰درصد حرکت های هر دو فرم تدافعی هست تا تهاجمی . آیا نظرم درست هست ؟و اگر درست هست آیا این دو فرم با روح سیستم ووی تائو در تضاد نیست؟
  ارادتمند و مشتاق دیدار شما جهان و رادمهر

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام هنرجوی عزیز کم فعال از اینکه بیشتر از تمرین کردن با فکر کردن به فنون روزگار میگذرانی نیز راضی هستیم زیرا حتما نباید ورزشکار بود چرا که میتوان حداقل ورزش نکرد ولی ورزشکاران را دوست داشت!!! البته این یک مزاح بود ولی برمیگردیم به جواب سوال.اولا طبق فلسفه یین و یانگ میدانیم که برای درک روز باید شب را در ذهن داشت و برای رسیدن به چیزی باید چیزی را از دست داد و به قول ضرب المثلهای بی نظیر چینی لذت از رنج میاید.پس میبینیم برای بدست آوردن هر چیزی حتی پول در وحله اول باید پول خرج کرد یعنی سرمایه گذاری کرد و بعد سود کرد.
   پس برای فراگیری روشهای حمله نیز ابتدا باید شیوه دفاع کردن را فراگرفت به همین دلیل وقتی فنون مورد استفاده در فرمها را بررسی میکنیم میبینیم در فرم اول یعنی سیو نیم تائو حدود ۵۰ تکنیک تهاجمی یعنی ضربه هستند و بقیه فنون تدافعی هستند ولی در فرم دوم یعنی چام کیو حدود ۶۰ تکنیک ضربات یعنی تهاجمی هستند یعنی حداکثر فنون برای ضربه زدن هستند و جالب اینجاست که وقتی فرم سوم یعنی بیوجی را بررسی میکنیم که شما هنوز آنرا فرا نگرفته اید حدود ۹۵ تکنیک فنون تهاجمی هستند.پس میبینیم سیر نمودار فنون بطرف تکنیکهای تهاجمی است ولی گذر این راه از طریق فراگیری فنون تدافعی میباشد.

 192. هنرجوعلاقمند

  باعرض سلام خدمت سی فو قهرمانی سوال بنده از شما در رابطه با سبک شما و وینگ چونwtمیباشد زیرا بنده در این رشته مشغول می باشم و با توجه به نام پر اوازه شما در این رشته میخواستم بپرسم نظر شمادر رابطه با قدرت کاربردومهارت سبک ها چیه چون من واقعا به این سبک علاقه پیدا کردم وقصد دارم به طور جدی پیگر باشم باتشکر از شما سی فو

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام علاقمند عزیز لطفا منظورتان را واضحتر بنویسید ولی اگر درست متوجه شده باشم جوابتان این است که بنده اگر سبکی را کاربردی تر از سبک کونگ فو چینی (وو وی تائو ) بیابم حتما برای فراگیری آن اقدام خواهم کرد.

 193. سلام خدمت استاد قهرمانی
  چرا مسابقه راه نمیندازید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام سلیم عزیز میشود خودتان را بیشتر معرفی کنید که آیا از هنرجویان ماهستید یا نه و نزد کدام سی فو تمرین میکنید تا بعد به سوال شما بپردازیم؟

 194. صالح ادبی مطلق

  سیفو سلام من شاگرد سی هینگ شفایی زاده هستم می خواستم درمورد قیمت ادمک چوبی بپرسم ؟

  میشه قیمت ها رو بگید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   سلام قیمت آدمک چوبی با اندازه های اوریجینال ۱۵۰۰۰۰۰ تومان میباشد که از قیمت بازار ایران ۱۳۰۰۰۰۰ تومان ارزانتر بوده و به هنرجوهای وو وی تائو ۱۰۰۰۰۰ تومان هم تخفیف داده میشود.

 195. حبیب از لار

  سلام آقای عقیل .بنده شاگرد شالبند سفید هستم و ادعایی هم ندارم نسبت به نماینده بودن ضمنا اکثر آشنایان من هم اطلاع ندارند که من برای تمرین به تهران میروم لطفا وقتی نظری میدین قید کنید که از من ادعای نمایندگی نکردم تا سوء تفاهمی نشه هرچند وقتی شما اسم کوچک من را فقط نوشتید واضحه که اسم من رو فقط در قسمت پرسش و پاسخ دیدید ضمن اینکه من با سی فو قرارداد دارم که بدون اجازه ایشون آموزش ندم

  • سلام اقا حبیب از لار
   بنده نگفتم که شما نماینده هستید.خواهشا کامنتو با دقت بخونید.بلکه من گفتم ایشون(شما) بعنوان هنرجو فعالیت میکردید یا نمایند؟فقط همین.نگفتم کهه شما حتما نماینده هستید.در ضمن بنده ساکن لار هستم میشه شماره شما رو داشته باشم؟شاید بنده به عنوان نماینده برای لار اقدام کردم.اگه شما نمیتونید

   • s.saleh.h

    با سلام خدمت سی فو قهرمانی
    سلام عقیل جان
    بنده هم فقط سال ۹۱ به مدت ۳ جلسه در تمرین مربیان شهرستان ها به تمرین پرداختم.و نماینده نیستم.اون موقع هم به عنوان هنرجو فعالیت میکردم نه نماینده.اگه شما میخواید برای نمایندگی اقدام کنید پیشنهاد میدم حتما اقدام کنید.

   • حبیب از لار

    سلام منطقه ای که من زندگی میکنم از لار فاصله داره و من قصد نمایندگی در منطقه خودمون رو دارم شما میتونید برای لار اقدام کنید

 196. رضا کاتبی

  سی فو شما لباس اورجینال چینی جهت فروش دارید؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون

 197. سی‌فو سلام
  ممنون میشم اگر بفرمایید نام مشت متقاطع یا مشت زنجیره‌ای که در وینگ چون بسیار کاربرد دارد چیست؟
  علی هستم شاگرد کوچک خانواده بزرگ وینگ چون.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام علی آقا مشتهای زنجیره ای همان مشتهای زنجیره ای نامیده میشوند و نام خاصی ندارند ولی در آخر فرم سیو نیم تائو و چام کیو که سه مشت زنجیره ای اجرا میشود نام خاص دارد که آن ( Lin Won Kuen) لین وون کوان نامیده میشود یعنی سه مشت سریع به سرعت یک مشت.

 198. با سلام خدمت سی فو قهرمانی عزیز
  یه سوال داشتم در رابطه با تفاوت سیستم وو وی تائو و سیستم ابماس
  و وجه تمایز سیستم وو وی تائو و دیگر سبک ها مثل WTوابماس ودینامیک وینگ چون

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام جواب سوال شما را نمیتوان با نوشته توضیح داد شما به مراکز آکادمی ما تشریف بیاورید تا بنده بطور واضح تفاوهای کاملا واضح این سبکها را برایتان نشان دهم.در ثانی به اندازه کافی در سایتمان توضیحاتی راجع به این مسائل داده شده است و میتوانید مطالعه کنید.

   • با سلام مجدد در باشگاه های سبک ها دیگر این ادعا میشود که وو وی تائو یک سبکی است که توان مقابله با سبک هایی مثل ابماس را ندارد چون آنها وینگ چون اصیل و کامل هستند و وو وی تائو کاران توان مقابله با انها را ندارند

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام زمانیکه افراد عرضه و شجاعت مقابله با کسی را نداشته باشند فقط ادعا میکنند و شعار میدهند ما در همینجا اعلام میکنیم که هر کس مدعی مبارزه با ما را دارد با کمال میل حاضر به جوابگویی هستیم به شرط اینکه مثل همیشه که همه ادعا کرده اند ولی در سوراخ موش پنهان شده اند نباشد و شجاعت اجرای شعارهای بچگانه خود را نیز داشته باشند.آخر ابماس کاران و وینگ چون کاران در ایران افرادی هستند که شاگرد بنده بوده اند و بنده از چند و چونشان باخبر هستم و میدانم که اینها جرات نگاه کردن در چشمان هنرجویان مرا ندارند چه برسد به این حرفهای بزرگتر از دهانشان.

 199. سلام مجدد خدمت استاد قهرمانی
  استاد ظاهرا تو قست پرسش و پاسخ خوانده بودم که شخصی به اسم حبیب از شهر لار شاگرد شما هستند.ایشان به عنوان هنرجو فعالیت میکردند یا به عنوان نماینده؟
  شخصی دیگری هم از لار پیش شما میامدند قبلا به نام اقای هاشمی او رو به یاد دارید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام این آقایان تنها ۲ الی ۳ بار نزد بنده تمرین کرده اند نه تنها نماینده سبک ما در شهر لار نیستند بلکه حتی بعنوان هنرجوی فعال ما فعالیت ندارند.در ضمن بدانید تنها اسامی افرادی که در قسمت نمایندگان سایت ما نوشته شده نمایندگان ما هستند و در غیر اینصورت نماینده ما نیستند.

 200. وحيد

  سلام . ببخشید استاد چون تو کلاس نمایندگان نمیشه زیاد سوال پرسید بدلیل اینکه وقت شما و بقیه هنرجوها گرفته میشه با اجازتون برخی از سوالاتم رو اینجا میپرسم .
  ۱- در مورد نیروی چی اگر امکانش هست مختصری توضیح بدین و اینکه آیا بروسلی تو ضرباتش از نیروی چی استفاده میکرد ؟ و یا مثلا اویاما که با ضربه شوتوی دست بطری شیشه ای یا شاخ گاو رو میشکست اونهم نیروی چی بوده ؟ ۲- چرا بعد از فیلم محافظ فیلم دیگه ای بازی نکردین ؟ و چرا سینمای رزمی تو ایران اینقدر ضعیفه و فیلم رزمی خوب تولید نمیشه ؟ ۳- یک سوال غیر فنی هم داشتم در مورد آلمان و شرایط زندگی و کار تو این کشور . منم دوست دارم اگر بشه حداقل یکبار شرایط زندگی تو کشوری مثل آلمان رو تجربه کنم . چی کار باید بکنم ؟ و اینکه چی شد شما آلمان رو رها کردید و به ایران برگشتید ؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام وحیدجان ماشالله سوالاتت خیلی پر ملات هستند و برای جواب دادن به اینهمه سوالات توان نوشتن ندارم لطفا در جلسه بعدی تمرین نمایندگان مطرح کن تا سریعتر و آسانتر حضوری جواب بدم ممنون.

   • وحید

    سی فو اینا تازه یه بخشی از سوالاتم بود ! یه جوری گفتین آسانتر و سریعتر انگار میخواین نیروی چی رو عملی نشون بدید ! نمیخواید که بزنید !؟ اگر اینطوری باشه جلسه بعدی رو نیام 🙂 ارادت داریم

   • سی فو فیروز قهرمانی

    وحید عزیز منظورم این بود که سریعتر توضیحات را بدهم زیرا در نوشته برای اینهمه سوالات ریشه ای و بعضا خصوصی که پرسیدید قدرت انگشتانم برای نوشتن مرا یاری نمیکنند دیگر پیر شده ام مگر نمیبینی که همه میخواهند مرا بزنند ولی نمیدانم چرا در ادعا گیر کرده اند و به همین کلمات و نوشته ها قانع هستند و راضی !!!

 201. سلام جناب استاد
  من دارای پرولاپس هستم(افتادگی دریچه میترال قلب) چنین افرادی قادر به انجام ورزش سنگین نیستند(به دلیل تنگی نفس). آیا چی کنگ برای رفع این نقیصه مفید است؟ اگر راه کار دیگری دارید بفرمایید.

 202. سلام وقت بخیر. ایا رقص پا در درگیری و مبارزه مهم است و ایا در سبک شما رقص پا وجود دارد؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام.رقص پا یکی از مهمترین فاکتورها در مبارزه میباشد و در سبک ما نیز کاربرد فراوانی دارد.

   • یادمه در یکی از سمینار ها گفتید ما نیاز به رقص پا نداریم و کاری بی کاربرد است؟؟؟؟؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    کاملا اشتباه میکنید برعکس به یاد میاورید زیرا من همیشه در وو وی تائو ارزش مهم رقص پا را متذکر شده ام و به همین دلیل هنگام شروع تمرین همیشه بدون استثنا رقص پا میکنیم بعد نرمش را شروع میکنیم.

 203. ابوالفضل

  درود بر سی فو قهرمانی
  بنده در مشهد خیلی دنبال استاد وینگ چون بودم اما باشگاهی رو پیدا نکردم.حضرتعالی در مشهد نماینده سبک دارید؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام دوست عزیز متاسفانه ما هنوز در مشهد نماینده ای نداریم و اگر خودتان مایل باشید میتوانید برای نمایندگی شهرتان اقدام نمایید.

   • ابوالفضل

    درود بر سی فو قهرمانی
    لطفا راهنمایی بفرمایید برای گرفتن نمایندگی سبک چه اقداماتی رو انجام بدم..
    سپاس سی فو..

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام تنها اقدام شما حضور در آکادمی و ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد نمایندگی است.ارائه فتوکپی شناسنامه و کارت ملی و سوابق ورزشی با ۴ قطعه عکس.

 204. با سلام خدمت استاد قهرمانی
  شما در استان فارس شهرستان لارستان نماینده دارید؟

 205. سلام
  من در قم زندگی می کنم و در انجا شما نماینده دارید.
  اشکال ندارد من در جلسه نماینده ها شرکت کنم؟ چون خیلی علاقه دارم به طور مستقیم شاگرد شما باشم
  اگر جواب مثبت است آیا این کار من توهین به نماینده شما نمی شود؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام همانطور که خودتان عنوان کردید جلسه نمایندگان میباشد پس شما که نماینده نیستید نمیتوانید در آن جلسه شرکت کنید مگر بعنوان نماینده دوم برای بخش دیگر شهر قم که هنوز نماینده ندارد.

   • با سلام مجدد
    در توانمندی نماینده شما در قم شکی نیست ولی من بسیار علاقه دارم شاگرد شما باشم. اشکال ندارد در کلاس وو وی تائو قم شرکت کنم و پنچ شنبه ها برای چی کنگ به آکادمی مرکزی بیایم؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام همانطور که در جواب قبلی برایتان نوشتم شما میتوانید بعنوان نماینده برای قسمت دیگر شهر قم نمایندگی ما را گرفته و بعنوان نماینده در جلسات ما شرکت کنید در غیر اینصورت میتوانید هربار که به تهران میایید در تمرینات آکادمی شرکت کنید.در ضمن چی گونگ در آکادمی تنها بصورت خصوصی آموزش داده میشود.

  • با سلام،، آیا در بوکان نماینده دارید؟ اگه دارید اسمشون چیه و اگه میشه آدرس باشگاه ایشون رو به من بدید خیلی ممنون

 206. با سلام استا گرامی نتوانستم در سایت تلفن تماس شما را پیدا کنم در صورت امکان تلفن تماس را برایم ارسال فرمایید.
  با تشکر- حسن پور

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام آقا مهدی عزیز متاسفانه مرا به شک انداختید که شما چطور میتوانید از پس فنون قانونمند ما برآیید وقتی شماره تماس مارا در قسمت ارتباط با ما پیدا نکردید. ۰۲۱۸۶۰۲۲۸۲۱ و ۰۹۱۲۸۴۵۶۹۷۰

 207. با سلام
  من در سن نوجوانی در اصفهان ووشو کار می کردم سبک نانچوان. به دلیل سفر به شیراز رشته ورزشی ام را تغییر دادم و به کیک بکس پرداختم. بعد از یک مدت کیک بکس را نیز رها کردم و به تکواندو روی آوردم. در مورد دیگر رشته ها هم کم و بیش مطالعه کرده ام. به این نتیجه رسیده ام که سبک های چینی واقعا فرا تر از دیگر سبک ها می باشد. بعد از یک مدت ورزش را رها کردم به دلیل صدمه در ستون فقرات. تحقیق کردم دیدم تایچی می تواند سلامتی را تا حدودی به من باز گرداند. ولی به نظر من تایچی ورزشی است به یک استاد کاملا حرفه ای نیاز دارد. من در قم زندگی می کنم و می دانم رشته شما در قم نماینده دارد. ولی من می خواستم به دلیل داشتن دیسک گردن چی کنگ کار کنم. تحقیق کردم و به نظر خودم بهترین کسی که می تواند در این زمینه کار کند استاد قهرمانی می باشد. سوال من این است با وجود نماینده در قم من چگونه می توانم مستقیم زیر نظر استاد قهرمانی کار کنم؟ آیا می توانم در جلسه نماینده ها شرکت کنم؟ یا اینکه وو وی تائو را در قم شروع کنم و پنجشنبه ها به آکادمی مرکزی بیایم؟ و یا اینکه همین قم کفایت می کند؟
  ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام دوست عزیز شما هرموقع دوست داشته باشید میتوانید به آکادمی بنده آمده و تمرین کنید ولی جلسه تمرین نماینده ها مختص نماینده هاست و جز نماینده ها کسی دیگر اجازه شرکت در آن را ندارد.درضمن تمرین زیر نظر نماینده ما در قم برای شما کفایت میکند.

 208. میکاییل

  با سلام و ضمن خسته نباشید خدمت سی فو عزیز زحمت کش کشورمان جناب قهرمانی که با تمام سختی ها و ناملایماتی که وجود دارد با تمام انرژی برای جوانان کشورمان کار میکنن تا نفس شیطان بر دلهای آنان راه نیابد .سی فو عزیز بنده مربی کونگ فو توآ هستم که حدود ۱۰سال این رشته تدریس میکنم .نیت بنده تنها پرورش روح و روان و پاکی از پلیدی های نفس است .تمامی متن ها و کامنت ها مطالعه کردم از تلاش های بی وقفه شما صمیمانه متشکرم و از شما خواهشمندم با تمام بد رفتاری ها و بد گمانی ها این راه را ادامه بدهید اجرتان نزد پروردگار هستی بخش محفوظ است .

 209. شهریار

  سلام با آرزوی توفیق روز افزون من به مدت دو سال شاگرد سی فو شایانفر بودم اما متاسفانه دو سال پیش در صانحه ی تصادف در ناحیه ی ساق پا دچار شکستگی شدید و خرد شدن استخوان شدم و تا کنون از حضور در تمرینات معذور بودم اما در خانه در اوقات مناسب تمرین می کردم می خواستم بدانم آیا در صورت بازگشت من به تمرینات نزد سی فو شایانفر باید دوباره از ابتدا یعنی از خط ۱ سفید شروع کنم یا می توانم در همان درجه ی قبلی ام یعنی خط ۳ سبز به تمرین ادامه بدهم? سپاس گزارم.

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام.جواب این سوال کاملا ساده و منطقی میباشد.شما دو سال از تمرین عقب مانده اید و در جلسات اول با تشخیص توانایی شما از طرف سی فو شایانفر در جایگاه واقعیتان قرار خواهید گرفت.برای ما توانایی شما مهم است نه درجه ای که داشتید و یا دارید.

 210. با سلام خدمت همه عزیزان
  مدتی در اینترنت جستجو میکنم در مورد ورزش رزمی وینگ چون ولی متاسفانه هر چی بیشتر پیگیر میشم بیشتر گیج میشم خیلی جو مسموم و پر از دروغ همه علیه هم حرف میزنن و بقیه رو متهم ..حالا من موندم کجا برم و کی رو انتخاب کنم که مسیر و اشتباه نرم ..اگه دوستان تجربه ای دارن منو راهنمایی کنن ممنون میشم .
  از سی فو قهرمانی میخام نظرشونو رو در مورد سی فو حسین قربانخانلو و سازمان ابماس بدهند . مرسی

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام آقای قربانخانلو وینگ چون را نزد من فراگرفتند و پس از مدتی که تکنسینی یک را دریافت کردند به این فکر افتادند که خود رئیس سبک باشند و برای خود سازمانی را تشکیل دادند و سی فو امین بوزتپ را به ایران دعوت کردند و در حال حاضر خود را شاگرد ایشان دانسته و تمام گذشته خود و حتی آموزش بنده را انکار میکنند.قضاوت در مورد چنین فردی را به عهده خودتان میگذارم.

   • با سلام ممنون از جوابتون
    آیا من تازه کار میتوانم افتخار شاگردی شما را داشته باشم و باید چکار کنم ؟؟

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام.اتفاقا همه میدانند که کار من این است که همه تازه کارها پیشم میایند ولی بخاطر اینکه روش آموزشی ام طوری است که در کمترین زمان ممکن به توانایی های بالا میرسند ناگهان همه چیز فراموششان میشود و احساس میکنند دیگر استاد شده اند و میتوانند به تنهایی راه را ادامه دهند و باعث میشوند سطح رزمی کشورمان طوری تنزل کند که همانند آقایونی که خودتان یک نمونه اش را مثال زدید آبروی رزمیکاران را ببرند.امیدوارم شما از آن دسته نباشید و ختما هم نیستید.کافیست به آکادمی بنده آمده و پس از یک هفته تمرین آزمایشی رایگان به تصمیم نهاییتان برسید که آیا نزد بنده ادامه میدهید یا سبکی دیگر را انتخاب میکنید.

   • با سلام تنها منبع تحقیق اینترنت بود و با اطلاعاتی که موجود بود و کمی مقایسه من به جنابعالی رسیدم و میدونم که اول این قضیه هستید و کاری به مسائل حاشیه ندارم و من هر استادی دارم تو هر زمینه بهش احترام میذارم من فقط دنبال ورزشم و به دید شغل و درآمد نگاه نمیکنم که بخواهم جدا شم و باشگاهی بزنم چون نیازی ندارم .. من دوست دارم اگر یه حرکتی رو شروع میکنم اول تحقیق کنم بیراهه نروم بخصوص تو این قضیه که هیچی بلد نیستم. اگر محبت کنید آدرستون و شماره تماستون رو بدید تا خدمت برسم امیدوارم فقط محلتون نزدیک باشه تا بتونم از شما استفاده کنم .. موفق باشید.

   • سی فو فیروز قهرمانی

    با سلام آدرس و شماره تماس آکادمی مرکزی در سایتمان موجود میباشد.

 211. با سلام خدمت آقای قهرمانی میخاستم بپرسم با حضور یک جلسه در هفته در کلاس میتونم به صورت قابل قبول تحت آموزش قرار بگیرم یا نه و اینکه برای من که هفته ایی پنج روز بدنسازی میرم مشکلی نداره که هر دو رشترو دنبال کنم؟

  • سی فو فیروز قهرمانی

   با سلام مسلما با یک روز در هفته هم میتوانید آموزش ببینید ولی نه به اندازه کسانی که مرتب سرکلاسها حاضر هستند.شما میتوانید یک روز از تمرینات بدنسازیتان کم کنید و در ازایش به تمرینات رزمیتان بیفزایید زیرا ۵ روز تمرین بدنسازی در هفته زیاد هم مفید نمیباشد اگر شما سه روز در هفته بدنسازی کنید شاهد بازدهی بیشتری خواهید بود تا ۵ روز در هفته.

 212. رضا کاتبی

  عرض ادب واحترام. سی فو قهرمانی خودشون آموزش عمومی دارند؟؟؟؟؟؟هزینه کلاسها؟؟؟باتشکر از سیفو قهرمانی افتخار رزمی ایران زمین

 213. سلام
  من هم روز معلم رو به سی فو قهرمانی و سی فوی عزیزم اقای رحمانی و تمام مربیان سازمان وو وی تائو تبریک عرض می کنم.