دومین دوره مسابقات وو وی تائو

دومین دوره مسابقات وو وی تائو در تاریخ بیست و هشتم شهریورماه برگزار شد. این دوره از مسابقات اولین دوره مسابقات با سلاح محسوب میشد. در این مسابقات حدود ۴۰ شرکت کننده  حضور داشتند که در سه شالبند به مبارزه با یکدیگر پرداخت و رده بندی وزنی وجود نداشت و فقط شالبند هنرجویان آنها را دسته بندی می کرد. این مسابقات از ساعت ۱۰ و با چک کردن نام شرکت کنندگان و انجام کارهای اولیه آغاز شد و با توضیحات مختصری از طرف سی‌فو قهرمانی ادامه پیدا کرد. ولی اولین مسابقه ساعت ۱۱ شروع شد. متاسفانه در ابتدای شروع مسابقات به خاطر ایراد و ضعف در سلاحها کمی مسابقه با تاخیر روبرو شد و به طور منظم از ساعت ۱۱.۳۰ دقیقه شاهد برگزاری منظم مسابقه‌ها بودیم.

این مسابقات تا ساعت ۳ به طول انجامید.

متاسفانه بار فنی این دوره از مسابقات بسیار کم بود و اکثر برندگان بیشتر با حملات بدون فکر و با تعجیل امتیاز گیری می‌کردند. یکی از نقاط ضعف این دوره (به زعم اکثر شرکت گنندگان) آزاد بودن ضربات مشت و لگد بود که باعث شده بود چند مورد مصدومیت در شرکت کنندگان ایجاد شود.

از دیگر نکات جالب این دوره حضور یکی از هنرجویان سن و سال دار از آکادمی شهرری بود که حضور ایشان بسیار قابل تقدیر و خوشحال کننده بود.

Wuweitao-2ndChampionships-1393-6-28-35

همانند تمامی مسابقات همیشه اعتراضات به داوری و نحوه امتیاز دهی وجود داشت و خواهد داشت و البته ضعف در امتیاز دهی داوران و و نحوه امتیاز دهی آنان. از دیگر انتقادات شرکت کنندگان این بود که مربیانی که خودشان دارای هنرجوی شرکت کننده در مسابقات هستند نباید به عنوان داور انتخاب شوند که برای دوری از شبهه و اعتراضات بعد از هر مسابقه این انتقاد کاملا به جاست و در مسابقات بعدی باید مد نظر قرار بگیرد.

به مانند تمامی مسابقات این دوره نیز با مصدومیت همراه بود که سه تن از شرکت کنندگان دچار مصدومیت شدند. یکی از ناحیه بیضه‌ها که دو روز استراحت را برای وی به ارمغان آورد. یکی از ناحیه دنده ها که دچار له شدگی دنده شده و به استراحت چند روزه نیاز داشت. مورد سوم اما دچار آسیب دیدگی شدید شد. این هنرجو از سالها پیش مصدومیتی از ناحیه کتف را با خود داشت و دچار در رفتگی کتف شده بود. در این مسابقات نیز بدون اینکه ضربه ای بخورد و یا درگیری برایش ایجاد شود، هنگام زدن ضربه و به صورت خودجوش دچار دررفتگی کتف شد که بسیار شدید بود و به بیمارستان منتقل شد و بعد از بیهوشی کتف ایشان جا انداخته شد.

در آخر مسابقه نیز در سه شالبند بهترینها معرفی شدند.

شالبند سفید نفر اول از آکادمی شهر ری

Wuweitao-2ndChampionships-1393-6-28-70

شالبند سبز نفر اول از آکادمی مرکزی

Wuweitao-2ndChampionships-1393-6-28-71

شالبند آبی نفر اول از آکادمی شهر ری

Wuweitao-2ndChampionships-1393-6-28-72

حضور پر سر و صدای هنرجویان قم جو خاصی را به سالن مسابقه داده بود و متاسفانه حضور پر شور آنها نتیجه ای را برایشان در بر نداشت.

در ادامه می توانید تصاویری از این مسابقات را مشاهده کنید.

One Response

  • دم استاد قهرمانی گرم که حتی با برگذاری یه مسابقه کوچک با امکانات کم توانستند شور و هیجان رو به هنرجویانشان هدیه دهند
    تلاش ایشان در عرصه ورزش و جوانان جای تشکر فراوان داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *