هنر استفاده از انرژی مغناطیسی بر روی بدن به روش چی گونگ

“هنر استفاده از انرژی مغناطیسی بر روی بدن به روش چی گونگ “

 با پیشرفت تکنولوژی و ساخت ابزارهای جدید الکتریکی و گسترش مراکز صنعتی، انسان، همواره تحت تاثیر امواج الکترومغناطیسی با طیف های فرکانسی مختلف قرار می گیرد و این امواج بر روی ساختار های بدن تاثیرات گوناگونی بر جای می گذارند. امروزه زندگی اکثر افراد با این امواج آمیخته شده است و تقریبا تمامی لوازم موجود در پیرامون انسان به نحوی از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند.
زندگی مدرن و فراگیر شدن امکانات نو ظهور، افراد کم تحرک تر و غیرفعالی را به بار آورده است که نتیجه ی آن نقص در عملکرد سیستم بدنی و افزایش خطر وقوع آسیب هایی نظیر: کمر درد، آسیب های زانو، تنش های روحی و روانی، استرس و اضطراب و دیگر آسیب های عضلانی – اسکلتی خواهد بود. به گونه ای که کم تحرکی بعنوان یکی از مشکلات عصر حاضر شناخته می شود.
برای بررسی اثرات مخرب امواج الکترومغناطیس بر روی سلامتی کافی است یک تلفن همراه را در مجاورت یک رادیوی دارای موج متوسط قرار دهید، در این حالت صدای ناهنجاری را خواهید شنید. این امواج همچنین توسط سلولهای مغزی استفاده کننده از تلفن و افرادی که در نزدیکی آن قرار دارند، منتقل و بازیابی می شود. در حقیقت تا ۵۰ درصد این امواج می توانند توسط سلولهای مغزی استفاده کننده تلفن همراه جذب شوند، یعنی امواج ضربان دار رادیویی در هر ثانیه ۲۱۷ بار بر سلولهای مغزی ضربه وارد می کنند. امواج مغناطیسی که از نیروگاهای برق یا وسایل برقی ساطع می‌شود به DNA سلولهای مغزی آسیب می‌رساند و باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن و تشدید بیماری های روحی و روانی می‌شوند. با توجه به این که می دانیم نزدیک به ۷۰ درصد از بدن انسان را آب فرا گرفته است و مولکولهای آب به صورت دو قطبی هستند، بنابراین، زمانی که فردی در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیرید، این مولکولها در جهت آن میدان قرار می‌گیرند و این پدیده باعث می‌شود نظم میدان مغناطیسی بدن به هم بریزد.
نتایج مطالعه ی محققان بر تاثیر تمرینات ذهنی عمیق و ورزش های آرامبخش بر روی تغییرات مولکولی خاص در ژن ها نشان می دهد که این گونه تمرین ها سبب تغییرات مولکولی و ژنتیکی مانند تغییر سطح سیستم تنظیم کننده ی ژن، کاهش سطح ژن های مربوط به التهاب و بهبود فیزیکی سریعتر در هنگام شرایط استرس زا می شود و معمولا این تغییرات در ژن هایی رخ می دهد که هدف اصلی داروهای ضد التهاب و درد هستند.
نتایج مطالعات نشان می دهد که تمرین ها و تکنیک های تمرکزی و تنفسی مانند چی گونگ و مدیتیشن با تغییر در عملکرد ژن ها و تاثیر روی DNA موجب بهبود سلامت جسم انسان می شوند و روی فعالیت ژن ها در فرایندهای پاسخ ارگانیسم به فشارهای عصبی اثر می گذارند. زمان انجام تمرینات آرامشی، ژن ها فعال می شوند و به استرس و فشارهای روحی و روانی ناشی از زندگی مدرن پاسخ می دهند. ذهن توانایی روشن و خاموش کردن ژن ها را دارد و خاموش شدن استرس به معنی بهبود وضعیت روحی و جسمی است.
با توجه به موارد عنوان شده می توان نتیجه گرفت که بدن انسان برای سلامتی و تندرستی جسمی ،فکری و روحی، نیاز به ورزش و فعالیت بدنی منظم، تغذیه ی سالم، استراحت و تعادل دارد، لذا جهت دستیابی به بدن سالم، اصلاح سبک زندگی (عادت غلط تغذیه ای و حرکتی ) و روی آوردن به هنرهایی مانند چی گونگ، نه تنها یک ضرورت بلکه در جایگاه یک «نیاز حیاتی» مهم، اساسی و مکمل، در کنار سایر فعالیت های روزمره، جهت شارژ دوباره و تامین انرژی های از دست رفته انسان، ظهور خواهد نمود.

گرد آورنده: سی فو آیت شایان فر (۲۰ آذر ۱۳۹۵)/ بخشی از کتاب چی گونگ (هنر استفاده از انرژی مغناطیسی بر روی بدن)
منابع:
۱- Kramarenko, AV; Tan U (July 2003). “Effects of high-frequency electromagnetic fields on human EEG: a brain mapping study”. The International journal of neuroscience (Taylor and Francis) 113 (7): 1007–۱۹.

۲- Maria Paz de la Puente1, Afonso Balmori. Addiction to cell phones: are there neurophysiological mechanisms involved? Proyecto, Vol. 61: pp. 8-12, March 2007.

۳- The .Interphone Study Group,”Brain tumor risk in relation to mobile telephone use: results of the INTERPHONE international case–control study”,. International Journal of Epidemiology 2010;1–۲۰. doi:10.1093/ije/dyq079. Plus Appendix 1; Appendix 2.

2 Responses

  • سی فو شایانفر عزیز مقاله انرژی مغناطیسی بسیار عالی بود امیدوارم هنرجویان با مطالعه اینجور مقالات روزبروز بیشتر به اهمیت تمرینات چی گونگ پی ببرند

    • متشکرم سی فو جان
      نگرش فیلسوفانه و راه با ارزش شما بوده که سبب شده ذهن من هم به سوی این مسائل گرایش پیدا کنه.سپاس از تعلیماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *